Menu

Grafika a nastavení hry, aneb jak vám ELEX šlape

Nespustí se? Padá? Pište sem.
Příspěvekod Milhaus » čtv 19. říj 2017 20:33:38 » Grafika a nastavení hry, aneb jak vám ELEX šlape
Hru jsem prozatím nehrál, ale zkoušel jsem různá nastavení grafiky a její efekty. Pokud by to někoho zajímalo, tak zde obrázky pro srovnání:

maximální:

střední:

minimání:

Případně na ulozto v jednom obrázku u sebe:
https://ulozto.cz/!OnYak0ZAH4xc/elex-setting-png

Z nastavení je docela patrné, že můj stroj docela stárne a že je na opravdu plynulé hraní vhodný tak na střední, spíše minimální nastavení. Popřípadě bych mohl snížit rozlišení na fullhd.

Na druhou stranu se zdá, že některá nastavení nemají zas až takový vliv na výkon a přitom rozdíl je docela vidět.

Největší vliv má zdá se zastínění okolí, kvalita mlhy a stínů (u obou mezi vysoká a ultra, jinak to moc vliv nemá).

Pak už se FPS sbírají jen po jednom po dvou, i tak je tozdíl mezi maximem (17FPS) a minimem (41FPS) docela velký a to ne jen v tom FPS, ale i vizuálně (možná to na obrázku tak nevypadá).

Také je zajímavé, že s nastavením Kvality vegetace na střední, některé rostliny úplně zmizí, než v případě nastaní Nízké. Možná nějaký bug a nastavení "Střední" je ve skutečnosti "Nízké" a naopak.

V neposlední řadě je zajímavé, že hra je zdá se nejnáročnější v inventáři a na kartě postavy atd, protože tam FPS ještě vždy klesne (klidně 30 na 17). Což je docela nepříjemné. Zdá se, že to způsobuje efekt rozmazání okolí, jinak nechápu, co by to mohlo způsobovat. Lze tomu tedy zabránit vyplnutím volby Hloubka ostrosti.

Tenhle screen je hned po startu hry a je docela pravděpodobné, že se FPS bude měnit i dle scenerie, kterou hra zobrazuje atd. Jaké výkyvy ve FPS můžou být netuším, předpokládám, že se to nějak pohybovat bude.

----------------

Tak, teď jste na řadě vy, aby jste se pošlapili, jak vám Elex funguje a jaké stroje máte, tudíž neváhejte vyplňovat následující formulář:

Kód: Vybrat vše
[color=#008040][size=150][u]Vaše PC sestava: [/u][/size][/color]
[color=#FFFF80][b]Typ PC : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color] [size=85][i]// stolní/ NOTEBOOK[/i][/size]
[color=#FFFF80][b]Procesor : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]
[color=#FFFF80][b]Grafická karta : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]
[color=#FFFF80][b]Paměť RAM : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]
[color=#FFFF80][b]Harddisk : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color] // hdd / ssd / ramdisk
[color=#FFFF80][b]Zvuková karta : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]
[color=#FFFF80][b]Operační systém : [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]

[color=#008040][size=150][u]Nastavení hry[/u][/size][/color]
[color=#FFFF80][b]Rozlišení: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT:TEXT[/color]
[color=#FFFF80][b]Hloubka ostrosti: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color] // zapnuto / vypnuto
[color=#FFFF80][b]Post AA: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color] // Vypnuto / FXAA / SMAA
[color=#FFFF80][b]Anisotropické filtrování: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color] // Vypnuto / 2 / 4 / 8 / 16
[color=#FFFF80][b]Zastínění okolím: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color] // Vypnuto / Nízká / Vysoká
[color=#FFFF80][b]Kvalita mlhy: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]  // Nízká / Střední / Vysoká / Ultra
[color=#FFFF80][b]Kvalita stínů: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]   // Nízká / Střední / Vysoká / Ultra
[color=#FFFF80][b]Kvalita textur: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]  // Nízká / Střední / Vysoká
[color=#FFFF80][b]Kvalita vegetace: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]  // Nízká / Střední / Vysoká
[color=#FFFF80][b]Kvalita shaderů: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]  // Nízká / Střední / Vysoká
[color=#FFFF80][b]Vzdálenost vykreslování objektů: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]  // Nízká / Střední / Vysoká  / Ultra
[color=#FFFF80][b]Rozsah vykreslování krajiny: [/b][/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]  // Nízká / Střední / Vysoká

[color=#008040][size=150][u]Funkčnost hry: [/u][/size][/color]
[color=#FFFF80][b]Průměrné FPS: [/b]
[/color][color=#FFFFFF]TEXT[/color]
[color=#FFFF80][b]Grafický vzhled hry (případně odkazy na screeny): [/b]
[color=#FFFF80][b]Celkové dojmy z hry (seká se stále, nebo jenom někdy a pokud, pak kdy): [/b]
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lario » úte 24. říj 2017 19:57:05 » Re: Grafika a nastavení hry, aneb jak vám ELEX šlape
Vaše PC sestava:
Typ PC : stolní
Procesor : AMD A8-3850 4-jádrový 2,9 GHz
Grafická karta : NVIDIA GeForce GTX 960 4GB
Paměť RAM : 8 GB DDR3 1600
Harddisk : HDD 160 GB
Operační systém : Windows 7
Monitor: 24 palců, 1920:1080, 60 Hz

Nastavení hry
Rozlišení: 1920:1080
Hloubka ostrosti: zapnuto // zapnuto / vypnuto
Post AA: vypnuto // Vypnuto / FXAA / SMAA
Anisotropické filtrování: 4 // Vypnuto / 2 / 4 / 8 / 16
Zastínění okolím: vysoká // Vypnuto / Nízká / Vysoká
Kvalita mlhy: vysoká // Nízká / Střední / Vysoká / Ultra
Kvalita stínů: vysoká // Nízká / Střední / Vysoká / Ultra
Kvalita textur: vysoká // Nízká / Střední / Vysoká
Kvalita vegetace: vysoká // Nízká / Střední / Vysoká
Kvalita shaderů: vysoká // Nízká / Střední / Vysoká
Vzdálenost vykreslování objektů: střední // Nízká / Střední / Vysoká / Ultra
Rozsah vykreslování krajiny: vysoká // Nízká / Střední / Vysoká

Funkčnost hry:
Průměrné FPS:
50 (pohybuje se mezi 40-60
Grafický vzhled hry (případně odkazy na screeny):
pěkný :)
Celkové dojmy z hry (seká se stále, nebo jenom někdy a pokud, pak kdy):
Zatím se neseká. Po nahraní chvíli "škobrtá", ale zase se rozběhne. Na PC typu "mišmaš" běží pěkně.
Schválně upgradnutý procesor a nově grafická karta, která se asi rok a půl jen tak sušila v krabici. Původně jsem ji kupoval kvůli Zaklínači 3, kterého jsem doteď nehrál :) :oops:
Celkově jsem spokojený, tohle PC je asi tak akorát pro ELEX. Ale bude potřeba koupit nový chladič pro procesor - dost hučí i s pomocných větráčkem na skříni :???:
Lario
Uživatel

Já s nastavením hry nemám problém i když dám všechno na max! Popis sestavy viz níže pod čarou v profilu.
NASTAVENÍ HRY:
Obraz rozlišení: 3860:2160
Post AA: SMAA
Hloubka ostrosti: Zapnuto
Anisotropicé filtrování: 16
Zastínění okolím: Vysoké
Kvalita mlhy: Ultra
Kvalita stínů: Ultra
Kvalita textur: Vysoká
Kvalita vegetace: Vysoká
Kvalita shaderů: Vysoká
Vzdálenost vykreslování objektů: Ultra
Rozsah vykreslování krajiny: Vysoké

Jestli jsem se někde spletl tak se omlouvám prostě všechno na MAX

HRA:
FPS: 40
max pokles asi o 3 bodů nikdy neklesne pod 30
Neseká se: běží hladce
Moje PC
Základní deska: Asus ROG Rampage V Extreme/USB 3.1, CPU: Intel Core i7-6950X 3.0 GHZ, Chladič: Noctua NH-D15, GPU: MSI DeForce GTX 1080, Disc: SSD Samsung 950 Pro 512GB (systémový), Disc Seagate 3TB na hry, Skříň CoolerMaster HAF 912, Monitor: Acer Predator XB271HK 27".
Starpilgrim
Uživatel