Menu

Drakobijec

Vítěz: Osamělost / Autor: Amélie / Organizace: El Kamil
Příspěvekod sleeper » pon 17. říj 2016 19:40:41 » Drakobijec
Drakobijec

Soutěžní povídka Zlatého Diega 2016 II.

Autor / Sleeper
Umístění / 11. - 12.místo z 20

Povídku najdete zde / Více o soutěži Zlatý Diego 2016 II
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Lordan » pon 17. říj 2016 20:52:06 » Re: Drakobijec
Komentář může obsahovat spoilery.

Kratičká povídka, na které příliš snad ani není co hodnotit. Je to taková klasika na téma "opilcova rána". Tentokrát spojená s trochou drogového halucinogenního opojení. Je to vesměs takové přátelské počtení o přátelích v přátelském duchu ráno po přátelském opití. Asi mi tu opět chybí cokoliv, čím by mě povídka nějak zaujala. Plusem budiž to, že se mi nečetla špatně, to je vše, co o ní mohu říct. Na vyšší příčky v této soutěži podle mého aspirovat nemůže, snad o to autorovi ani nešlo. I tak je to dílo, které obohatilo soutěž do pestrosti námětů a jazyků.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Vojta1122 » úte 18. říj 2016 21:38:18 » Re: Drakobijec
Tak, tohle je, Kamile - slibuji!, pro dnešek můj poslední komentář. Další autoři si budou muset nějakou dobu zase počkat, ale budu usilovat o to, aby se dočkali :)

Autor povídky mi toto psaní poslední dnešní recenze vlastně i docela usnadňuje - budu za jedno s Lordanem: tato povídka působí, jako by byla spíše do počtu, což bychom u jiných soutěží asi ocenili, u téhle s tak velkou účastí ale asi ne...

Styl byl pohodlný v tom ohledu, že nebránil čtení, ale zároveň byl dočista nezajímavý. Vlastně nejzajímavější na něm bylo to, že byl psán ve Slovenštině. Totéž příběh - prostě jsem ho přečetl, stejně jako si vyslechnu nějakou něčí příhodu: ale neděje se to s nějakým zvláštním zájmem. Vlastně námět i závěrečné odhalení jsou dost neoriginální.

Jedna věc si každopádně zasluhuje ocenit a to je šikovné zakomponování tématu s džinem. Zde byl skutečně zajímavý vtip :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » stř 19. říj 2016 11:00:48 » Re: Drakobijec
Nápad se mi líbí, jen to mohlo celé působit dle mého o něco vtipněji. :) Je to psané prostě tak, že to tak vtipně nepůsobí, nejsou tam žádné velké vtipy, jen vyložený popis toho, jak se Gorn zase jednou zlískal. Jinak k tomu namám co říct, souhlas s kolegy výše. (A to i ta první věta koukám je prakticky výtah od nich).. Je těžké napsat 6 rozdílných recenzí na dvě necelé strany povídky. :D Ale jak řekl Vojta:

Vojta1122 píše:Jedna věc si každopádně zasluhuje ocenit a to je šikovné zakomponování tématu s džinem. Zde byl skutečně zajímavý vtip :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Howky » sob 22. říj 2016 17:28:40 » Re: Drakobijec
Čobolotobolo, čučorietka, bar, bar, něco slovensky... :D OK, ne, povídka myslím byla fajn, taková kratší pohodová mezi těmi ostatními drakobijci a brutálními vrahy. Četla se hezky, vtip na konci byl fajn, ale jak už někdo psal, není prostě ničím zajímavá. A to je škoda. Ale jak říkám, číst ji mě bavilo :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Kočičák » ned 23. říj 2016 15:54:01 » Re: Drakobijec
Hmm, po začátku jsem čekal něco víc. Tohle bylo hodně málo. To, že se Gorn ožral jak prase si možná zaslouží něco delšího. Začátek byl slibný, ale nakonec to není nic extra. Tam, kde bych čekal celý zbytek povídky, jako třeba jak mu popisují, co a jak prováděl, jak ho sledovali atd., je jen prostý konec. tam mohla být docela vtipná povídka. tahle ta povídka prostě je, alespoň toho nemusíme číst tolik. "Prostě ses ožral Gorne, to je všechno." nějak mi to nestačí.
Kočičák
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 26. říj 2016 9:15:25 » Re: Drakobijec
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Myslím a tuto povídku chápu, jako orginální pojetí boje s drakem. Tedy originální v rámci soutěže. I když se to dotýká i tématu Gorna s džinem, tak si myslím, že to téma je spíše vedlejší.

V první fázi tak autor na nic nečeká a rovnou popisuje boj s drakem. Jsou tu ale určité podivnosti, které dávají tušit, že něco nesedí. Proč by třeba ještěřani nic nedělali a nechali Gorna jen tak projít. Boj je pak popsán tak nějak tak, prostě v soutěži jsou i lépe popsané boje s drakem. Nicméně žádný není o boji s drakem imaginárním. :)

V další fázi se ostatně i dovíme, že měl prostě Gorn divokou noc a že se ve městě odehrál divoký večírek. V této fázi se povídka snaží přejít na to, aby byla vtipná, zatímco první část tak nepůsobí. Rozuzlení ostatně je vtipné, ačkoliv ne moc překvapivé.
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.

Nemyslím, že je ta povídka v rámci soutěže špatná, nebo že by byla jen do počtu, nicméně současně autor zřejmě není povídkář a v soutěži jsou prostě povídky lepší. 3,5/10
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » pon 07. lis 2016 9:57:34 » Re: Drakobijec
Krátká povídečka ve slovenštině, tak pojďme na to. Gramatiku a formát příliš hodnotit nehodlám. Snad jen bych poznamenal, že obě slovenské povídky v soutěži působí tak nějak podobným stylem - uvolněně a úsměvně.

Sledujeme příběh Gorna, který bojuje v ohnivým drakem, abychom na druhé (a poslední) stránce zjistili, že Gorn ve svém alkoholovém opojení roztřískal půlku přístavu. Příběhový obrat je nečekaný a je celkem slušně zvládnutý. Člověk samozřejmě po jisté chvilce začne čichat, že na tom něco nehraje, a i když to není zdaleka tak překvapivé jako odhalení v Románku se smrtí, je to takové pěkné.

Škoda, že to nebylo trochu propracovanější. Jako nápad výborné, ale přecejen se na to dalo možná navázat více věcí. Takhle to jsou jen uskakující ještěrani, bitka s jeřábem a podlamující se nohy. Být toho více, celý ten WOW efekt z toho, jak by to do sebe vše zapadlo, by byl přeci jen více ohromující.

Takhle je to celkem pěkná povídka, ale na bednu to asi nebude :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod sleeper » stř 09. lis 2016 20:50:07 » Re: Drakobijec
No, tak asi by som k tomu mal tiež niečo napísať... :P V prvom rade prekvapený ďakujem, že som dostal aj nejaký ten hlas. To som teda nečakal! :lol: Ďakujem všetkým čo poviedku prečítali, všetkým čo sa k nej vyjadrili. Ďalej americkým voličom, všetkým svojim fanúšikom, všetkým čo pri mne stále a svojej rodine. Ok, tak to asi nie. :P Celá poviedka vznikla v nedeľu večer za dve až tri hodiny, tak to považujem za celkom úspech. :D Pivl si môže odškrnúť moje už druhé (!) dokončené dielo! Asi viete, tí čo moju tvorbu sledujú, že vtipy a humor nie sú práve moja parketa, nato som príliš spoéntánny človek aby som vymýšlal niečo dlhšie vtipné. Ten začiatok mal byť schválne dramatickejší, mohlo by to byť lepšie, ale holt už nebol čas. Aby to nepôsobilo, že som nato zas kašlal - mal som predtým rozpsíané niečo úplne iné, ale potom som zistil že by to za môj čas a čas čitateľov nestálo, a tak som to vyhodil a začal odznova. :D
sleeper
Uživatel