Menu

Khoriniský drak 2015 - Hlasování komise

Příspěvekod Pivl » sob 22. srp 2015 9:53:36 » Khoriniský drak 2015 - Hlasování komise
Obrázek

Chcete vidět, jak hlasovala komise? Zde máte přesné znění jejich
výsledných hlasů, nominací a všeho, co celkové odevzdávání hlasů zahrnovalo. Sv výhrady
a připomínky, popřípadě reakce piště do diskuze.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Emperor » pon 07. zář 2015 20:06:17 » Re: Odevzdání hlasů
          svůj hlas odevzdávám...
Ten, který se obětoval

Ze všech shlédnutých filmů si podle mého názoru zaslouží vítězství právě tento snímek. Nejvíce mě zaujal svým propracovaným příběhem, autor dokázal po celou dobu udržet tempo, logickou stavbu příběhu i napětí, ani jednou jsem neměl pocit, že by bylo dílo nějak odbyto. Po celou dobu sledování jsem cítil jistotu, s jakou byl film řízen zkušenou rukou svého režiséra, který tím prokázal svou pečlivost a důslednost, jeho dílo je důkazem promyšlenosti, se kterou svůj příběh budoval a trpělivosti při zpracování svých nápadů. Drobné chybičky se vyskytly, ale jejich přítomnost nenarušila prožití parádní atmosféry, kterou snímek oplývá. Max mě přesvědčil, že dlouhý film nemusí nutně znamenat nudu a roztahanost, které jsem se zpočátku obával, sám jsem byl překvapen, jak moc jsem si dílo užil. Proto mu rád dám svůj hlas.

Nejlepší scénář: Ten, který se obětoval
Odůvodnění: Vzhledem k tomu, že je tento film pro mne tím nejlepším především díky propracovanému příběhu, je nominace v této kategorii pro mne jasnou volbou, třebaže např. Protivníci dějin jsou zdatným konkurentem.

Nejlepší kamera: Protivníci dějin
Odůvodnění: V tomto snímku autor nejlépe ukázal, jak umí zacházet s kamerou. Především plynulost pohybu, efekty přiblížení a oddálení obrazu, záběry na detail spolu se zdařilým prostřihem, to vše dokázal tvůrce umně propojit tak, že jsem svým laickým okem nedokázal objevit žádnou chybu a dílo tak působí na první pohled profesionálně.

Nejlepší ozvučení: Protivníci dějin
Odůvodnění: Pokud bych měl hodnotit snímky podle toho, která hudba se mi nejvíce líbila a jak pasovala k zobrazovaným scénám, pak musím vyzdvihnout právě tento atmosférický snímek. Celkově hudební motivy působí ponuře a lehce depresivně, což ladí i s vyzněním celého filmu.

Nejlepší efekty: Přenašeč
Odůvodnění: I přesto, že dílo není celé, a navíc jsem ho možná ani nepochopil, musím uznat originalitu ve formě "karaoke" scény, která působí osvěžujícím dojmem a ruší zaběhnuté stereotypy fanartové tvorby. Proto dávám svůj nominační hlas konkrétně tomuto velmi zajímavému prvku s posteskem, jak by asi mohl vypadat celý film.

Nejlepší výprava: Ten, který se obětoval
Odůvodnění: Autor ve svém snímku podle mého názoru asi nejlépe prokázal smysl pro detail, cit pro výběr prostředí, svou zkušenost a profesionalitu při práci s Marvinem a kromě toho se mi moc líbily použité textury krajiny a postav, jakož i efekty kouzel.

Nejlepší scéna: Ten, který se obětoval
Jedná se o závěrečnou scénu, dialog Nathana s Jacobem. Nathan si chce ponechat grál a dosáhnout nesmrtelnosti, Jacob se mu to snaží rozmluvit, leč zdá se, že marně, Nathan tasí zbraň a nastane okamžik, kdy oba stojí proti sobě připraveni k boji, divák jen čeká, kdo provede první výpad. Nathan ale nakonec nalezne své lepší já a svého cíle se vzdá. Je to napínavé, působivé, dramatické a to i díky hudebnímu doprovodu.

Nejlepší píseň: Přenašeč
Nejvíce se mi líbil hudební doprovod v podobě Lacrimosa z Mozartova Requiem při pohřbu Dormiana. Autor asi těžko mohl vybrat lepší hudební motiv, pěkně udělaná scéna doplněná o jímavou melodii se navzájem skvěle doplňovaly, pro mě jednoznačně nejlepší kombinace hudby se scénou a nejsilnější okamžik filmu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Pivl » ned 13. zář 2015 12:32:40 » Re: Odevzdání hlasů
          svůj hlas odevzdávám...
Protivníci dějin

Není to nejlepší film, co se týče efektů, není to nejlepší film, co se týče technického spracování a zřejmě jsou tu i nějací lidé, co řeknou, že ani příběhově to není nejlepší film. Pro to ale zřejmě nejlepší film po stránce příběhu i tak je a hlavně - Všechny jeho nedostatky jsou rozprostřené na všech frontách rovnoměrně, není žádná část filmu, kde by byly nedostatky nijak znatelně velké. Což je známka toho, jak moc komplexní film to je a jak dobrý film to je. Kdyby byla jiná díla dokončená, možná by tomu bylo jinak, každopádně pro mě je prostě letos jasným vítězem Vojta, ikdyž jsme si po prvním shlédnutí celého snímku myslel, že to tak nebude...

Nejlepší scénář: Protivníci dějin
Jak se můžete dočíst v recenzi i mimo ní, ikdyž Vojta neměl úplně ideální příběhovou představu, dokázal zapojit svůj smysl pro detail a vymyslel opravdu kvalitní doprovod od technické části, po texturovou a celá jeho výprava díky tomuto scénáři zřejmě i soutěž pro mě vyhrála.

Nejlepší kamera: Přenašeč
Technicky nejdokonalejší film, hravá kamera, mnoho pohyblivých, stojatých i různých momentů. Ikdyž občas působí experimentálně, je to jediný snímek, kde ke kamře prostě nemám jedinou výtku.

Zde to bylo hodně těžké rozhodování. Vybíral jsem mezi Časem Očisty, Protivníky, Přenašečem a Zlosynem. Zlosyn měl nejlépe zvolený soundtrack, ale vypadl ze hry po hluchých místech. Přenašeč měl výtečně zvolený soundtrack, ale zvuků prostředí moc nebylo. Čas Očisty je v tomto ohledu srovnatelný s Protivníky, ale jeho sountrack byl hrozně profláklý, proto u mě zvítězili Protivníci dějin.

Jak bylo řečeno, nejvíce vyspělý film v tomto ohledu byl opravud Přenašeč, bez debat, nejlepší postprodukce...

Zde se o hlas pere s Protivníky dějin, jenže zatímco protivníci měli opravdu skvělou výpravu celkovou, Ten, který se obětoval totálně dominuje v marvinové části, která je také součástí, zde si ale vybírám Maxův počin, protože přeci jen záběrů je daleko více, film je mnohem delší a celá výprava proto působí opravdu mohutně.

Nejlepší scéna: Přenašeč: Pohřeb
Pohřeb Pyrokara je asi nejvíce atmosférická část všech snímků, nemám samotné scéně narozdíl od filmu vůbec co vytknout. Skvělá hudba, výborná kamera...

Nejlepší píseň: Zlosyn
Skladba začíná hrát na náměstí, kde začne vyprávět kněz. Zde jsem se opět rozhodoval mezi Časem očisty a Zlosynem. Čas očisty mě zaujmul skladbou úplně na začátku filmu, velmi dobrý výběr, tajemnost, epičnost, bohužel scéna už tak epicky nevypadala, proto jsem se rozhodl pro Zlosyna.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Václav » pon 14. zář 2015 22:26:44 » Re: Odevzdání hlasů
          svůj hlas odevzdávám...
Ten, který se obětoval

Ten, který se obětoval je pro mě favoritem soutěže. Vím, že má stále své, a to dost podstatné, mouchy, o kterých jsem se více rozepsal přímo u něj, ale přesto je mi ze všech dílek nejsympatičtější. Nejvíce mě asi získal svým příběhem a způsobem jeho vyprávění - bylo to jasně srozumitelné, nikdy sem netápal, neztrácel jsem se a i vývoj příběhu byl krásně plynulý a bez nejasností. Technické zpracování bylo nadprůměrné, ač kamera místy trochu kulhala a nedočkali jsme se zde žádných speciálních efektů. I přes to je pro mě Ten, který se obětoval vítězem soutěže.

Nejlepší scénář: Ten, který se obětoval
Jak píšu o něco výše, tak Ten, který se obětoval je pro mě v tomhle prostě top a nemůžu volit jinak.

Nejlepší kamera: Protivníci dějin
Možnosti kamery mi tu přišli nejvyužitější a autor si s ní pohrál pěkně. Jen škoda, že je někdy tak dynamická i ve scénách, kam se to vůbec nehodí.

Ozvučený bylo celkově dobře provedené, nebyly v pozadí slyšet hlasy okolních postav a tak dále. U ostatních dílek jsem měl k ozvučení více výhrad, takže Protivníci jsou pro mě celkem jasnou volbou.

Není moc co jiného k volbě, protože Přenašeč v soutěži vlastně neměl žádnou konkurenci a ta scéna se zasouváním díky do boty se autorovi navíc celkem povedla.

Nejlepší výprava: Ten, který se objetoval
Celkově mi zde výprava přišla nejfunkčnější a nejschopnější diváka pohltit, jen škoda těch lehce hluchých míst, způsobených zdlouhavými scénami.

Nejlepší scéna: Přenašeč
Pohřeb a kremace mága - je to velmi atmosférická a krásně zpracovaná scéna, autor si tu moc krásně pohrál s přípravou postav, animacemi, kamerou i hudbou.

Nejlepší píseň: Zlosyn
Sborový zpěv v úvodní scéně, kdy postava pročítá pulpit a začíná vyprávět.
Václav
Nehasnoucí pochodeň

Příspěvekod El Kamil » pon 14. zář 2015 23:12:44 » Re: Odevzdání hlasů
          svůj hlas odevzdávám...
Protivníci dějin

Nejvíc mě zaujal film Přenašeč, ovšem není dokončený, což mu v mém případě odválo vítězství z plachet. Jako vítěze tak vybírám snímek, který na mě působil jako nejkomplexnější dílo soutěže. Protivníci dějin v sobě skloubili zajímavou zápletku s překvapivým a velmi hezky zpracovaným zvratem, jasně prezentované modifikace, nápadité efekty a zejména napětí a atmosféru podpořenou výborným výběrem hudby. Film si udržel moji pozornost po celou dobu, ke konci si mě dokázal získat naopak ještě více.

Nejlepší scénář: Protivníci dějin
Za ucelený příběh s nečekaným zvratem a poněkud depresivním koncem.

Nejlepší kamera: Přenašeč
Kameru v Přenašeči jsem si vysloveně užíval. Parádní záběry z ptačí perspektivy a další velmi zajímavé pohledy. Super!

Hudba zde výborně doplňuje děj filmu a vytváří tak skvělou atmosféru. Zejména v druhé polovině filmu v pevnosti. Také nemůžu opomenout množství dodaných zvuků z okolí, které dojem z filmu dále rozšiřují.

Předání měšce, dýka v botě - su-per!

Ačkoli je film roztahaný, věnuji svůj hlas v této kategorii tomuto filmu. Přestože by se dala délka filmu zkrátit o ne nevýznamnou část, hodnotím tu spoustu práce, kterou si autor musel se sestavením scén atp dát.

Nejlepší scéna: Čas očisty
Tak třeba pohřeb mága v Přenašečovi by si ji zasloužil také, ale já paradoxně volím zcela úvodní scénu k filmu Čas očisty, která spolu s přiloženými titulky ve filmu dokázala představit daný film a výborně uvést do děje.

Nejlepší píseň: Přenašeč
Zde hodnotím zařazení zpívané písně do filmu a její skloubení s jeho obsahem. Velmi povedené... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického