Menu

Obecná diskuse o ELEXu

Moderátor: Moderátoři GOTHICZ.NET fóra

Obecná diskuse o hře ELEX.
Příspěvekod Milhaus » čtv 27. črc 2017 10:48:17 » Re: Elex novinky
Dolero píše:http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=81&t=17648#p528860

Myslím, že si nechám zajít chuť :lol:

Ono to není tak žhavý :). Myslím, že Dritt hrál rovnou druhý díl, aniž by hrál ten první. Tím pádem neměl postavy z prvního dílu, které se dají exportovat do druhého a pokračovat v nich a místo toho začínal s novými postavami, čímž to měl asi těžší. Ale je u toho prostě třeba zvažovat více věcí, které mohou mít vliv, ostatně už tvorba těch postav a jejich rozvoj je docela výživná :D.

Ale to už jsme hodně od tématu. Myslím, že ELEX, ať už budou dělat cokoliv, nikdy nebude komerční senzací a pořád to bude hra na okraji zájmu. Ano, určitě si to své kupce najde, ale moc nebude tak či tak. Podobně tomu zřejmě bylo v případě Risen2-3, a asi to byl důvod, proč dal DeepSilver PB vale, prostě to nebylo vydělečné. A za těchto okolností se prostě nabízí otázka, proč dělat něco takového, když PB měli svůj styl, měli fanoušky a stačilo to jen trochu posunout dál, místo toho, aby dělali pořád pokusy o něco senza nového. Ale o tom už zde bylo hodně debat a nemá smysl to rozebírat, stejně se na věci nic nezmění a nezbývá, než to akceptovat a PB a jejich novou tvorbu tím pádem ignorovat.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius1 » čtv 27. črc 2017 11:07:48 » Re: Elex novinky
Přijde mi škoda, že G3 neměla úspěch. Přece jen, atmosférou, úkoly, i světem hravě strčí do kapsy TES. Čímž neříkám jak je Gothic 3 dobrý, jen jak je TES mizerný. (zkoušel jsem nicméně jen trochu Oblivion a o kapku více Morrowind, mám doma CD, které hrdě sděluje kolik je ve hře tisíců NPC.) Doted mě děsí představa, že předchozí díly, Dagerfell a Arena by měly být ještě větší.
Holt asi G3potopily převážně bugy. A nedostatečná reklama?
Risen mám moc rád, ale opravdu jsem si jej oblíbil, až když jsem ho zkoušel na OLOG. Co může být víc frustrující, než když Vás při OLOGU zabije Inkvizitor Mendoza? Nebo takový pád do lávy při souboji s Titánem... :-D
Risen má podle mě nejlépe udělanou lukostřelbu v celé historii PB.
A ELEX? Možná zkusím, nicméně nevěřím, že ho má stará mašina rozjede :-)

Ty komixy jsou takové.... Béčkové a hloupé? :-D
Delicius1
Uživatel

Příspěvekod Kočičák » čtv 24. srp 2017 1:45:37 » Re: Elex novinky
Autorem soundtracku je prý samotný Bjorn.

na konci tohohle je to zmíněné:
https://www.youtube.com/watch?v=bZHfQJcAjVE
Kočičák
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 12. zář 2017 16:15:29 » Re: Elex novinky
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Kočičák » úte 12. zář 2017 21:42:43 » Re: Elex novinky
oh boy.
Zatím se ani neví, jestli bude jednička úspěch, jak se budou hráži tvářit na tu směs sci-fi fantasy a postapo, jestli se jim povedlo udělat lepší hru než Risen 3 tentokrát, ale oni už jdou na dvojku?
Kočičák
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 12. zář 2017 22:25:40 » Re: Elex novinky
to je to německé sebevědomí a nadšení, "wir schaffen das" usw. ... nedočkavě očekávám vaše první dojmy z hraní prvního dílu, tedy až bude fertig, protože to musí být eine Bombe, když už je v plánu pokračování ...
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Chidlink » stř 13. zář 2017 8:41:27 » Re: Elex novinky
Já jen doufám že k tomu vznikne čeština :)
Kočičák píše:oh boy.
Zatím se ani neví, jestli bude jednička úspěch, jak se budou hráži tvářit na tu směs sci-fi fantasy a postapo, jestli se jim povedlo udělat lepší hru než Risen 3 tentokrát, ale oni už jdou na dvojku?

Určitě bude hra lepší než spousta tzv. "AAA" titulů
Chidlink
Uživatel

Příspěvekod Kočičák » stř 13. zář 2017 12:53:14 » Re: Elex novinky
Chidlink píše:Určitě bude hra lepší než spousta tzv. "AAA" titulů

No já se bojím toho obrovskýho světa, že to bude prázdný jak Gothic 3 a repetetivní jak Skyrim. Potom těch zastaralých animací atd. a hloupýho příběhu jak v Risen 2 a 3.
A snad tam nebude nic tak komickýho jak jedna smrt v Risen 2, ta na pláži. To byla šílenost.
Kočičák
Uživatel

Příspěvekod Jémák » stř 13. zář 2017 15:20:38 » Re: Elex novinky
raději menší svět, obsahující tajemná místa, která se postupem času odkrývají, než obrovský svět, který je prázdný.. Proběháte okolí města a najdete jen kupku hnoje s jednou rostlinkou nahoře a rozpadnutou chatu s truhlou, která obsahuje běžně dosažitelné předměty.. To raději ne :) :)
Obrázek
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod L-Titan » stř 13. zář 2017 17:59:50 » Re: Elex novinky
Tak sem pro změnu dám něco s optimističtějším nádechem. První video je de facto o známých faktech o ELEXím otevřeném světě, to druhé analyzuje bojový systém v PB hrách.
P.S. U prvního videa je v čase 00:59 pěkné vizuální zobrazení Gothic 3 :)

"Jen dvě věci jsou nekonečné - Bůh a vesmír. Tím třetím si ovšem nejsem tak jist."
ČAPEK, Karel. Komunistický manifest. Washnigton, DC, 1984. [cit. 1.1.2018] ISBN 978-80-87373-31-6
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Dolero » stř 13. zář 2017 18:03:32 » Re: Elex novinky
Čím více videí vidím, tím více mi hra přijde horší a horší. Fakt děs. :lol:
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 13. zář 2017 19:08:23 » Re: Elex novinky
za mě teda, pokud bych to hrál, jedině ohnivá koule (nebo něco jiného na dálku), boj na blízko je zde stejně stupidní, jako v G3 a Risen 2, 3, alespoň podle videa ... i v Arcanii to mělo větší efekt ...
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Dolero » stř 13. zář 2017 19:28:58 » Re: Elex novinky
Ve hře bude asi něco na styl krystalické magie z Risenu a pak samozřejmě zbraně jako luky a pušky. Ale ta AI vypadá při přestřelkách taky otřesně. Vojáci s puškama jen stojí na místě a střílí, vůbec se nekryjí, a když už vykazují nějaký pohyb, tak popojdou o metr vpřed do rány. Říkám, ta hra bude propadák :P
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 13. zář 2017 19:47:29 » Re: Elex novinky
Tak krystalová magie v prvním Risenu byla docela dobrá, bavila mě hra s ohnivou koulí, ledovým blokem i magickou střelou, navíc se to dalo kombinovat s bojem nablízko (luky či kuše jsem nezkoušel), člověk tam má ještě pořád pocit, že sekne mečem do masa, což mi v G3 a R2/3 hodně chybělo ... pušky/pistole mě nijak moc neberou, to už je na mě moc moderní, o laserech ani nemluvě, ale třeba bych si nakonec zvyknul ...
ale soubojový systém je jen jeden z mnoha faktorů, dalšími jsou věrohodnost prostředí, inteligence NPC a nepřátel, úkolový systém, atmosféra, hudba, rozsah herního světa, příběh atd.- tohle všechno sladit dohromady a současně vyhovět vkusu co největšího počtu potenciálních kupců není lehký úkol ...

ale fanoušky si to určitě najde, jen mezi nimi nebude příliš konzervativních gothikářů, jako jsem například já ...
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Delicius1 » pát 15. zář 2017 17:04:37 » Re: Elex novinky
Nesnáším tento styl ovládání postavy....Takové to, kdy šipka dopředu znamená pohyb vzhůru podle obrazovky, a ne podle toho, kam se kúká hlavní hrdina. Připomíná mi to Risen 3, kde jsem snížil brzy na lehkou úroven, aby ty nudné boje byly kratší...
Ouh ouh, to bude tragédie. Nu co, nemám ani čas si zahrát modifikace ke G2, takže toto nemá šanci vůbec žádnou....
Delicius1
Uživatel

PředchozíDalší