Elex novinky

Moderátor: Moderátoři GOTHICZ.NET fóra

Obecná diskuse o hře ELEX.
Příspěvekod Walterko » čtv 29. čer 2017 11:38:37 » Re: Elex novinky
Keď som počul prvý raz o tomto projekte, tak som to moc neriešil, hlavne kvôli sci-fi tématike. Avšak teraz, týždeň dozadu, keď som si pozrel nové video z doupě, tak ma zahrial nostalgický pocit, ako keby som videl niečo, z čoho je cítiť Gothic 2. Nechápem prečo, moc tam toho nie je vidno, ale ten design sveta je proste skvelý. Odteraz sa na túto hru extrémne teším a verím, že to bude pecka, ktorá predbehne Risen na plnej čiare. Držím palce Pirane !
https://doupe.zive.cz/clanek/prodlouzen ... vani-sveta
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Farflame » pon 03. črc 2017 16:41:52 » Re: Elex novinky
Chidlink píše:Mě se ta hra začíná líbit čím dál tím více, grafika je taky pěkná. Nevím co tady všichni řešíte. :)

Ano, graficky se určitě zlepšila.

Chidlink píše:Ten týpek vypadá jako kdyby to byla jeho první počítačová hra v životě :)

To víš, typický youtuber, co se musí předvádět. Holt mu na to koukají děcka. Ale bylo to ještě celkem v normálu. Slyšel jsem, že u jiných videí dělá většího šaška. Daleko víc mě zaujaly reakce Bjorna Pankratze, dost se tam ksichtil... a když se neksichtil, tak se potil. :)

Chidlink píše:Video je super, děkuji za překlad.

Není zač. Taky to byl mordor s tou němčinou. Toto už ne. :)
Mimochodem, ty jsi aktivní i na foru Prekladyher, že? Napsal jsi mi tam k Exp Viking...
Farflame
Uživatel

Příspěvekod Chidlink » ned 09. črc 2017 9:52:52 » Re: Elex novinky
Jojo občas tam taky zajdu, sem ten stejný člověk (se stejným nickem).
Chci se zeptat: bude ty a tvůj tým překládat Elex ? Děkuji za odpověď :)
Chidlink
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 09. črc 2017 16:26:22 » Re: Elex novinky
No, já z toho cítím obrovský průser. Ne moc pěkná grafika, tupá AI, nesympaticky vypadající hrdina, střelba z pušek a boj s nimi vypadá jak z nějakého budgetu (doufal jsem v něco alá Mafia II) a boj s chladnými zbraněmi zase takřka beze změn pochází z Risenu 3 (alias z Risenu 2).
No, kupovat si to asi nebudu, jedině pokud by to tu lidé vychválili (což se třeba u Risenu 3 nestalo a hrál jsem jej asi 2 hodiny)... :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Chidlink » ned 09. črc 2017 19:09:44 » Re: Elex novinky
No já třeba když se podívám na Fallout 4 (taky postapo) který, jak jsem tak koukal na steamu je celkem oblíbený a porovnám to s gamplay Elex, tak Elex má lepší grafiku, soubojový systém, hezčí prostředí a taky je tam docela dost lokací. Podle mě to bude 100 % lepší hra než Fallout 4. A Fallout 4 podle hráčského publika průser není, podle mě je :) Já osobně bych si F4 nekoupil. Jediný co Elex nemá je ten příšerný Hype jaký byl kolem Fallout 4 a taky to je nová značka což se na hodnocení novinářů taky určitě může projevit. Já každopádně Elexu věřím :)
Chidlink
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 09. črc 2017 19:31:29 » Re: Elex novinky
Fallout 4 byl super hra dle novinářů (ještě aby dali Falloutu od Bethesdy málo bodů, že), dle hráčů už na tom tak skvěle není - 5.5/10 dle 8 tisíc lidí na Metacritic, to je dle mě docela relevantní, pro zmínku má třeba nový Mass 4.9/100, Witcher 3 má 9.3/10 . Fallout 4 byl průser už od začátku dle gameplayů (hnusná grafika, špatný soubojový systém, opět typické bethesdovské všechno a zároveň nic). Jenomže měl super reklamu a taky má jméno (jak značka, tak tvůrce), což ELEX nemá. A i kdyby byl ELEX lepší hra, tak mu to moc nepomůže, protože svým stylem se prostě vyhýbá americkému mainstreamu a tudíž přijde o velké příjmy (a ještě k tomu mu dá ten slavný let's play blbeček "jméno nevím" 4/10 jako RIsenu, to už odpadne úplně).
Ale třeba se mýlím, ELEX bude skvělá hra jako první Gothic, která vejde do dějin a stane se z něj novodobá legenda jako ze Zaklínače. Ale moc tomu nevěřím.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Gustik 5 » ned 23. črc 2017 22:20:05 » Re: Elex novinky
Myslíš Angry Joea? :D Mám dojem že R1 od něj dokonce dostal 3/10 a R2 4/10. Jinak souhlas. Fallout byl zažitá značka s mega hypem. Na což se Elex nechytá...
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Bydliště: Tam, kde slunce svítí, řeky pramení a stromy rostou...

Příspěvekod Milhaus » úte 25. črc 2017 7:21:53 » Re: Elex novinky
Tak další informace mě zase trochu více utvrzují v tom, že v PB se definitivně zbláznili. :)

Svět bude 1,5x větší, než v gothic3. Podle toho, jak dopadl gothic3a jaká byla jeho náplň, se tedy máme na co těšit.

Hra půjde zřejmě hrát i po dohrátí a bude možná dál levelit hrdinu (není mi jasný smysl této činnosti).

Ve hře bude zřejmě neustálá obnova příšer na místech, které hráč již prošel.

Celkově mi z toho tedy vychází víceméně jen to, že ještě více upozadí RPG systém, který tam nebude hrát žádnou roli, když bude neomezený počet exp z oblud. Popřípadě zavedou, aby z oblud bylo minimum exp a nemělo smysl je zabíjet.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » úte 25. črc 2017 7:50:19 » Re: Elex novinky
Milhaus píše:Svět bude 1,5x větší, než v gothic3.

Jako kdyby jim to už několikrát nestačilo. To studio prostě nemá kapacity na kvalitní OW svět i velikosti Gothicu 3, ještě větší svět u nich bude fakt průser. Ale přitom když se podívám na mapu, tak na ní se mi svět zase tak velký nezdá. No co už.

Milhaus píše:Hra půjde zřejmě hrát i po dohrátí a bude možná dál levelit hrdinu (není mi jasný smysl této činnosti).

Tak já si třeba v Zaklínači 3 po konci doplnil několik questů. Jenomže CDPR je umí kvalitně, mají vlastní příběh a jsou zábavné. Což od Piraní upřímně nečekám.

Milhaus píše:Ve hře bude zřejmě neustálá obnova příšer na místech, které hráč již prošel.

Tohle popravdě nesnáším. Opravdu miluju, když někam jdu, 10 minut rubu nepřátele a 2× hru nahrávám, přejdu do další lokace kvůli odměně za jeden quest a při cestě zpět se zase štvu s tím samým.

Ty volé, tady už chybí jen levelling monster spolu s hrdinou a Piraně mohou zrovna skončit, protože na moderní RPG tvorbu jako Zaklínač se to nechytá a na staromilské zážitky jsou tu jiná RPG jako Divinity, Pillars of Eternity atd. Takže ELEX bude opět mix moderních prvků (které Piraně neumí zakomponovat dobře, doteď mám děs z "epické" smrti Steelbearda v Risenu 2) spolu s jejich nevýraznou tvorbou posledních 5 let jakože napodobujících Gothic 1/2 (a to špatně). No, hrát to zřejmě nebudu. Ale své fandy si to najde...
Naposledy upravil Dolero dne úte 25. črc 2017 8:12:51, celkově upraveno 1
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 25. črc 2017 8:12:17 » Re: Elex novinky
No nevím, já v zaklínači 3 měl ke konci problém dělat cokoliv, protože mi to prostě nedávalo smysl to dělat. Vlastně už od půlky hry má potřeba procházet svět a zkoumat jej hodně rychle klesala na bod mrazu. Toto si myslím, že PB vcelku umí, udělat svět tak, aby hráče bavilo jej procházet, ačkoliv risen2-3 byl i v tomto dost diskutabilní. Ale já osobně nevidím cestu v tom dělat světy obří obecně. Žádná hra s otevřeným světem, který byl obří, mě moc nepřesvědčila a vždy trpěla tím, jakým obsahem jej pak naplnit, popřípadě dalšími neduhy, jako je právě leveling oblud, nesmyslnost světa jako celku a podobně.

Snad až na might and magic 6 -8 (pokud to počítám jako jeden svět, ačkoliv to bylo rozděleno na lokace). Ale to je hra již stará, no.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » úte 25. črc 2017 8:24:57 » Re: Elex novinky
Tak jasné, pokud tě hra moc nebavila, což vím a celkově ti svět Zaklínače moc neříká, to bych to taky pak nehrál (já taky nedodělal vše, zbylo mi tam pár otazníků atd.). Já ho mám rád, tak jsem si to docela užil i přes to, že už to vlastně nemělo význam.
Hrál si datadisky? Řekl bych, že příběh HoS je to nejlepší, co zatím kdy CDPR nabídl a Toussaint je jakožto lokace naprosto skvělá (svojí kvalitou mi právě připomíná třeba Khorinis, uzavřená, plná kvalitních questů).

Svět mě procházet baví hlavně v G2A, v něm se totiž v každé kapitole najde dost nových věcí (úkoly, věci u obchodníků či prostě nové dialogy), třeba v G1 už méně (protože je hra snadnější a se sílou 100 a Scarákem člověk vyvraždí vše dost snadno až na ty skřety).

Já taky nerad obří OW, kazí to příběh, jsou v tom bugy, questy to většinou taky odnesou a navíc se svět stane dosti často opakujícím se. Čest výjimkám, mezi než ovšem díla od Piraní nepatří, Gothic 3 může fungovat jako krásný odstrašující případ, jak nedělat hru a ještě mít drzost ji v tak bídném stavu prodat (navíc po tak vysokých očekáváních díky vysoce kvalitním předchozím dílům).

Já jsem mladší hráč, já se k M&M nikdy nedostal a asi ani nedostanu :D Tyhle hry na mě bohužel působí fakt tak archaicky, že bych to už asi nezvládl hrát (i tak jsem dost trpěl třeba u Tormentu a to jsem to ještě ani nedohrál)...

PS: Nedávno jsem se trochu poškorpil na české fanstránce PB (týkalo se to ohledně žebříčku "5 nejlepších Open World her" a mého nepochopení, co tam může třetí Gothic pohledávat. Z toho, co se některým lidem líbí a berou to jako plus, je jisté, že si i nový styl Piraní snadno své kupce najde... :P
https://i.gyazo.com/550e04ff1728f1ceede ... aa89b2.png
https://i.gyazo.com/37e4ad87cdde8d5f1cc ... 771662.png
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 25. črc 2017 9:12:51 » Re: Elex novinky
Tak gothic3 měl dobrý svět a bylo to na něm asi to nejlepší (člověka bavilo jej zkoumat a procházet). Podstatně slabší to ale bylo s úkoly, dějem, příběhem, bojovým systémem, umělou debilitou monster a postav a dalšími věcmi, které tu hru zabili. Je to víceméně trochu opak právě třeba toho zaklínače3, kde pokud nepočítám zakázky (které byly naprosto o ničem), tak těch pár vedlejších úkolů, které tam byli, byli dobré a dobře promyšlené. Nicméně procházet svět/světy jen tak smysl nemělo a byla to nuda (hra naopak díky svému debilnímu systému hráče potrestala za to, že zkoumal svět, místo toho, aby plnil hlavní linii a těch pár vedlejších úkolů, které na ty hlavní úkoly navazovali), protože pokud hráč nejprve zkoumal a až pak plnil hlavní úkoly (tak to já třeba hrávám), tak na tom byl podstatně hůř.

Myslím, že co se týče starších her, je to čistě jen o zvyku. Tedy co se týče grafiky. Ono po čase si na to zvykneš a ni ti to nepřijde. Ale z hlediska herního systému a rozvoje je to zábavné, když se do toho trochu dostaneš. Nakonec můžeš zkoušet i extrémní hry s netypickými družinami a podobně. (jako třeba já, když jsem hrál MM6 a MM7 čistě jen za jednoho rytíře. V tomto ohledu má ta hra v podstatě nekonečno možností, jak jí hrát a jak postupovat. Má jich mnohem víc, než třeba gothic2a a nedá se to srovnávat s hrami novými, kde je vždy jen jedna. Ale člověk se dotoho musí prostě dostat. Přitom zrovna MM6-8 jsou poměrně nové hry. Ty ještě starší jsou ještě více hardcore, ale zase mají fakt výraznou zábavnost, která je v něčem jiném, než jen v tom něco umlátit. Já třeba teď hrál Realms of Arkanie (tři díly). A to je taky dost dobrá hra. Pokud si nekoupíš na začátku například deku a teplé oblečení, je dost pravděpodobné, že tví hrdinové zemřou na nemoce dřív, než vůbec k nějakému většímu boji dojde :D. A je třeba u toho opravdu myslet i z jiného hlediska, než jen ve smyslu, jestli je účinější magický zabiják draků, nebo vlna smrti :D.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 25. črc 2017 12:10:35 » Re: Elex novinky
Já osobně kvality hry posuzuju podle jejich znovuhratelnosti, což je faktor zahrnující v sobě vše výše zmíněné. V tomto ohledu jsou pro mě první dva Gothicy nepřekonatelné. Trochu se tomu přiblížil první Risen a nakonec i G3 jsem hrál aspoň 3x, třebaže stejným stylem za mága s ohnivou koulí, ale tam byl plusem celkem zajímavý svět a hudba, nicméně už nemám potřebu se k němu vracet.
Arcania mě hodně bavila poprvé, protože byla nová, ovšem když jsem hru rozehrál podruhé, ani ne za půl hodiny jsem to zabalil a hru smazal, přičemž nejvíc mě odradila lineárnost hry, která hráče doslova vede za ručičku a nedovolí mu moc experimentovat, využívat nějaké alternativní postupy a triky, tolik známé z prvních Gothiců. Hra působí ploše, bez chuti a zápachu, bez duše atd.
Elex je pro mě neznámá, nevím, jestli si ho pořizovat jen proto, že to je od PB, bohužel současné herní trendy vedoucí ke zjednodušování, tedy aby hráč nebyl moc stresován přemýšlením o taktice a strategii, rozvoji postavy apod., tedy aby hru odklikal a pak si koupil datadisk nebo nový díl, to není nic pro mě, ve mě nebudí příliš optimismu.
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Kočičák » úte 25. črc 2017 15:13:14 » Re: Elex novinky
ELEX má teď i komiks
pt.1 http://imgur.com/a/Mh1Z2
pt.2 http://imgur.com/a/Ml4S8
Kočičák
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 25. črc 2017 17:08:55 » Re: Elex novinky
Milhaus píše:Já třeba teď hrál Realms of Arkanie (tři díly). A to je taky dost dobrá hra. Pokud si nekoupíš na začátku například deku a teplé oblečení, je dost pravděpodobné, že tví hrdinové zemřou na nemoce dřív, než vůbec k nějakému většímu boji dojde :D. A je třeba u toho opravdu myslet i z jiného hlediska, než jen ve smyslu, jestli je účinější magický zabiják draků, nebo vlna smrti :D.

viewtopic.php?f=81&t=17648#p528860

Myslím, že si nechám zajít chuť :lol:
Dolero
Uživatel

PředchozíDalší