Menu

Prezidentské volby 2018

Historie, technika, politika, drby.

Koho budete volit v druhém kole prezidentských voleb?

Miloše Zemana
5
38%
Jiřího Drahoše
8
62%
nejdu volit
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 13

Příspěvekod Dolero » stř 13. pro 2017 20:20:22 » Re: Prezidentské volby 2018
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » stř 13. pro 2017 22:37:12 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak jsem si tu kalkulačku udělal dvakrát:
1. naklikal jsem svoje názory
2. u otázek, kde to šlo, jsem naklikal opačné odpovědi
váhy otázek jsem nechal u obou stejné.

Porovnání výsledků mi vyšlo:
- pořadí kandidátů se - s výjimkami - otočilo a trochu proházelo
- u obou verzí mám jako druhého Drahoše (-4 %) a jako pátého Hanniga (-8 %)

Přitom Hanniga nemusím a volit ho určitě nebudu a Drahoš mě zatím moc nenadchnul (i když názorově s ním tolik problém nemám).

----
Studenti by prezidentem zvolili Drahoše, druhý skončil Zeman.. Gympláci by rádi Drahoše, učňáci Zemana a SOŠkaři jsou u obou pánů vyrovnaní. Minulé studentské volby suverénně vyhrál Franz, zatímco v reálu skončil o dost hůře, ale Zeman se vyšvihnul na vrchol. Hm, kdo ví, třeba se tentokrát nahoru k Mílovi vyšvihne Míra. To by potom byla sranda :lol:
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 14. pro 2017 12:15:50 » Re: Prezidentské volby 2018
Mě to vyšlo takto, nicméně ty otázky zde příliš nechápu. Příjde mi, že většina z nich nemá nic společného s prezidentem ani s tím, kdo by byl a kdo by nebyl dobrý prezident. Prezident je přece reprezentant státu a ne politická síla, tedy může mít názory jaké chce, na tom nezáleží, on nemá přece ze své pozice možnost razit nějaký politický program a ani by to dělat neměl.

Hilšer Marek - 81%
Fischer Pavel - 78%
Horáček Michal - 64%
Drahoš Jiří - 63%
Hannig Petr - 49%
Hynek Jiří - 46%
Kulhánek Vratislav - 40%
Topolánek Mirek - 39%

Já jen doufám, že ve finále nebude Topolánek a Zeman, protože pak by pro mě bylo opět nemožné volit. Jinak je mi jedno, jak první kolo dopadne, každopádně budu volit proti Zemanovi.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jarin Nostalgix » ned 17. pro 2017 11:38:24 » Re: Prezidentské volby 2018
Zdravím všechny ve spolek po hodně hodně dlouhé době :D Nicméně, abych nebyl úplně OT.

Jark již zde bylo mnohokrát zmíněno, nejsme prezidentskou demokracií, tudíž prezident by měl mít předevím reprezentativní a ceremoniální roli. Významě rovněž může přispět v ekonomických a zdvořilostních návštěvách, ale to jsme opět zpět u té reprezentativní role.

Přiznám se, že ač to normálně neuznávám, tak budu volit kohokoliv, kdo se dostane se současnou hlavou státou do ruhého kola. Doposavaď jsem byl víceméně z nouze o pořádného kandidáta rozhodnut volit p. Horáčka, už jen za to gentlemanské gesto v kampani. Jistě je to arogantní a samolibý člověk ale zkuste si z výběru jenž nám byl nabídnut zvolit někoho, kdo nenaplňuje tyto charakterové rysy.

Musím říct, že mě velice potěšila kandidatura Mirka Topolánka a to přesto, ale z části i proto, že si pamatuji jeho premiérské působení. Každopádně do předvolební situace přinesl charisma a jiskru, kterou nikdo neměl a která tomu nesmírně a chyběla a bojím se, že bez ní ve druhém kole bude Ovarův protikandidát poražen.

Každopádně, základem pro volbu prezidenta je z mého pohledu to, že jeho portrét bude vyset v každé třídě, kam budou chodit naše děti a jenž bude působit jako moudrý vzor právě pro ně. A upřímně jediné, čím jsem si jistý je, že nechci aby se koukali na Miloše Zemana!
Jarin Nostalgix
Nováček

Příspěvekod Vojta1122 » ned 17. pro 2017 13:34:27 » Re: Prezidentské volby 2018
No, podle mého názoru jsou na tom charakterově snad lépe všichni kandidáti než Horáček (pravda, je tam ještě ten Zeman). Ale zajímalo by mě, co jsi mínil tím gentlemanským gestem..?
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod HOGOFOGO » ned 17. pro 2017 18:13:56 » Re: Prezidentské volby 2018
Je zajimave jak hykate blahem na Topolankem, to je vazne k placi. Hlavne ze pouzivate slova jako Ovar na adresu soucasneho prezidenta, velka uroven.
Zlodej prinesl charisma. Vazne k placi. Takze Babis premier a Topolanek prezident. Jste vazne chytraci!

Mimochodem Nostalgixi co konkretne tak mile vzpominas z Topolankovi ery???
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 17. pro 2017 19:31:32 » Re: Prezidentské volby 2018
A co tak místo napadání ostatních použít argumenty? Každý má právo na svůj názor, jde o to, prezentovat jej kultivovaně, totéž platí i o protiargumentech.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod HOGOFOGO » ned 17. pro 2017 19:53:30 » Re: Prezidentské volby 2018
Nenapadam nikoho. Se hned nerozvasnuj. Ne kazdy si libuje v nadvlade grazlu a zlodeju :wink:

Jo a meli byste vedet, dostante Mirka do druheho kola a mate zas Milose na hrade. Lidi to Mirkovi nedaji. Prilis mnoho jich ozebracil.
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » ned 17. pro 2017 21:07:40 » Re: Prezidentské volby 2018
Jeho excelence, Prezident České republiky pan ing. Miloš Zeman, obhájí svůj mandát už v prvním kole se ziskem nejméně 51% !! Všichni slušní, poctivě pracující Češi a Moravané volí pana Zemana !! A pořád je nás mnohem a mnohem víc než zlodějů a kolaborantů a cizáckých příživníků komunistického agenta Drahoše !!!!!!
Naposledy upravil Lee77 dne pon 18. pro 2017 4:57:59, celkově upraveno 1
Gotham City Impostors: ☜?☞MICHAEL CARMICHAEL☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 17. pro 2017 21:21:32 » Re: Prezidentské volby 2018
HOGOFOGO píše:Jo a meli byste vedet, dostante Mirka do druheho kola a mate zas Milose na hrade. Lidi to Mirkovi nedaji.

Toto je pravda. Nevím, nakolik s tím ožebračováním, ale řekl bych, že Topol v druhém kole téměř jistě potvrzuje Zemana.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » pon 18. pro 2017 0:07:18 » Re: Prezidentské volby 2018
Lee77 píše:Jeho excellence, Prezident České republiky pan ing. Miloš Zeman, obhájí svůj mandát už v prvním kole se ziskem nejméně 51% !! ...!

nevím, jestli 51%, ale jinak máš asi bohužel pravdu ...

spíš si říkám, zda jeho excelence má dost soudnosti, když při svém zdravotním stavu (o duševním nemluvě) vůbec kandidoval ...

přál bych jeho excelenci, aby se dožil vysokého věku, v klidu a důstojnosti (pokud mu nějaká zbyla) na Vysočině, to je přání každého slušného člověka v týhle zemi ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 18. pro 2017 0:08:50 » Re: Prezidentské volby 2018
V politice moc tech slusnych ovsem neni, bych rekl :) ti chteji umrit pekne na korytu. Viz ten Topolanek. z koryt neslez. Pokud ho sundaji plynule preskoci na jine...
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 18. pro 2017 0:29:08 » Re: Prezidentské volby 2018
Na Zemanovi mě momentálně fascinuje, jakým způsobem je dobře zvládnutá propaganda pro něj. Je tu potenciál 48% voličů (dle posledního průzkumu pro ČT); nevěřím tomu, že by tolik lidí nemělo ještě tolik zdravého rozumu, aby přehlíželo jeho tak zjevnou fyzickou (a pro pozornější i psychickou) slabost, kdyby fakt nebyli tak dobře zmáknutí cílenou propagandou. Je vidět, že se fakt ví, která témata jsou pro jistou masu lidí tak podstatná a jak vypadá nějaký ideál pro ně.

Teda já to nevím, pro mě to je záhada, kterou vysvětlit neumím.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 18. pro 2017 1:22:32 » Re: Prezidentské volby 2018
Zemana hlavne tlaci kuredu antikampa. Kdyz nekoho vsichni kritizuji, ten clovek sili. Se koukni, Babis, Trump, Ortel...
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pon 18. pro 2017 9:03:36 » Re: Prezidentské volby 2018
HOGOFOGO píše:Je zajimave jak hykate blahem na Topolankem, to je vazne k placi.

Všichni dosud aktivní uživatelé v tomto topiku a jejich zveřejněné názory na Topolánka:
Emperor: [Topolánek] mi je docela sympatický, (...) energická osobnost s charismatem a názorem, (...) rozhodnutý ještě samozřejmě nejsem
L-Titan: v 1. kole rozhodně nebudu [Topolánka] volit
Milhouse: Absolutně nepřipadá v úvahu, že bych [Topolánka] volil.
Vojta1122: Topolánek by pro mě byl velmi dobrým kandidátem, (...) nedovedu úplně představit, že bych tam hlas pro něj házel s úplně čistým svědomím
Dolero pouze ukázal výsledky kalkulačky, které o jeho postoji k volbě Topolánka samy o sobě moc nevypovídají
Jarin Nostalgix: mě velice potěšila kandidatura Mirka Topolánka ...

Jak vidíš, nikdo (snad kromě Nostalgixe, dejme tomu) tu nad Topolánkem "nehýkal blahem". Navíc v anketě má Topolánek jen 1 hlas.

HOGOFOGO píše:Hlavne ze pouzivate slova jako Ovar na adresu soucasneho prezidenta, velka uroven.

Hanlivé slovo na adresu Zemana tu použil pouze Nostalgix, ostatní ne. Pročti si posty znovu.

HOGOFOGO píše:(...) Takze Babis premier a Topolanek prezident. Jste vazne chytraci!

Chápu, že Topolánka zjevně fakt moc nemusíš, OK. Každopádnš nařčení z "chytráků" lze v kontextu tvého příspěvku jen stěží chápat jinak, než jako útok na ty, kteří mají na Topolánka trochu jiný názor než ty. Navíc útok neopodstatněný, jelikož tvé zdejší příspěvky jsou IMHO emocionální výkřiky bez hlubšího, přesvědčivého obsahu.

HOGOFOGO píše:Ne kazdy si libuje v nadvlade grazlu a zlodeju

Prezident ČR nemá téměř žádnou výkonnou moc. Faktický dopad na životy občanů má vláda v čele s premiérem, nikoliv prezident. Někomu vadí vláda "zloděje a grázla", jinému vláda "hrubiána a demagoga". Oba dva by prezidentem být neměli.

Pročti si pořádně zdejší topik před tím, než začneš dštít síru mezi ostatní.

-----
Lee77 píše:Miloš Zeman, obhájí svůj mandát už v prvním kole se ziskem nejméně 51% !!

Ty máš stroj času nebo co? Sem s ním, vyděláme majlant.

Lee77 píše:Všichni slušní, poctivě pracující Češi a Moravané volí pana Zemana !!

Ty máš k dispozici nepopiratelně pravdivé informace o všech voličích v ČR? A přečetl jsi každý jeden záznam? Páni, smekám klobouk.

Lee77 píše:zlodějů a kolaborantů a cizáckých příživníků komunistického agenta Drahoše

Páni, kdybych jen měl přístup k té ohromné databázi obsahující tu jistě nezpochybnitelnou pravdu...

A teď vážně. Víš co znamená slovo bigot? Pokud ne, zjisti si to. A mysli nad obsahem příspěvku dvakrát než něco napíšeš.

-----
Ohledně Zemana. Je to současný prezident, takže může tvrdit "co ve funkci dokázal" atp. a většina lidí se s nějakým ověřováním informací nenamáhá. Je to silná osobnost, narozdíl od ostatních kandidátů (Topolánka nepočítaje). V klíčových věcech (ekonomika, EU, migrace) se nese na populistické vlně. Má se zadobře s Babišem - oblíbencem třetiny voličů. Mluví jednoduše, že tomu rozumí i naprostej jouda. Kope do elit, což jsou vždy jednoduché politické body. Situace ve světě i v EU je (z pohledu obyčejného občana) komplikovanější, nepřehlednější než bývala. V takových momentech lidé rádi sáhnou po silné vůdčí osobnosti, která jedná jasně a rázně. Zeman je takovou osobností.

Celkově bych řekl, že hlavním důvodem Zemanovy úspěšnosti je lenost lidí vystavit se opačnému názoru. A Zemanova kampaň z podstatné části stojí právě na tomhle.
L-Titan
Uživatel

PředchozíDalší