Menu

Prezidentské volby 2018

Historie, technika, politika, drby.

Koho budete volit v druhém kole prezidentských voleb?

Miloše Zemana
5
38%
Jiřího Drahoše
8
62%
nejdu volit
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 13

Příspěvekod Vojta1122 » úte 14. lis 2017 12:32:16 » Prezidentské volby 2018
Tak si říkám, že už je pomalu načase se tu začít zabývat tímto. Kandidátky byly podány, kampaně se rozjely, pojďme si o tom popovídat.

Už víte koho volit? Už víte koho rozhodně nevolit? A proč?

V anketě může měnit hlas, kandidáti jsou oficiální a seřazení abecedně.

Fórum - výsledky ankety v prvním kole:
1. Miloš Zeman: 4 hlasy
2. Nepůjdu volit: 3 hlasy
3. Pavel Fischer a Mirek Topolánek: 2 hlasy
4. Marek Hilšer: 1 hlas
5. Ostatní: 0 hlasů
Naposledy upravil Vojta1122 dne sob 13. led 2018 21:03:01, celkově upraveno 11
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » úte 14. lis 2017 15:13:00 » Re: Prezidentské volby 2018
Já jsem zatím akorát pevně rozhodnut nevolit Zemana z důvodů, jež jsou myslím zřejmé a netřeba je vypisovat ... z ostatních kandidátů mi je docela sympatický Topolánek, kterej mezi ostatními jako jedinej působí jako energická osobnost s charismatem a názorem (i přes jeho určité kontroverze z minulého působení ve vládě), ale rozhodnutý ještě samozřejmě nejsem ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod L-Titan » úte 14. lis 2017 20:24:32 » Re: Prezidentské volby 2018
No, v 1. kole rozhodně nebudu volit Zemana (důvody jsou jasné) a Topolánka (charisma má, mluvit umí, ale nemám v něj důvěru). Kromě Hilšera, Horáčka a Drahoše ostatní kandidáty znám jen velmi, velmi povrchně, takže v současnosti můžu "vybírat" jenom mezi těmito třemi. Horáček je mi celkem dost nesympatický - žvanil, který se opájí sám sebou. Momentálně tedy tápu mezi Drahošem a Hilšerem. Drahoš je takový, hmm... suchopárný akademik. Hilšer je suchopárný méně, ale že by mě nějak nadchnul, to ne. Svého favorita zatím nemám.

Pozitivum je, že se na Hrad necpe nějaká kreatura typu Okamura/Bobošíková. Ale chtěl bych vidět Zemanův obličej, kdyby svůj post neobhájil :D
Uh'eog ph'nglui turor - a. I, sc. II.

C: Ymg' ahnythor nafl masq.
C: Mgleth, h''s yar. C' nilgh'ri mglagln epgoka c' masqq mgng ymg'.
C: (ph'nglui lloigshogg) Nafl' masq? Nafl' masq!

RWC1895
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » stř 15. lis 2017 8:51:25 » Re: Prezidentské volby 2018
Hlavně ne Topolánka. To máme Klause č.2 . Jen si nejsem přesně jist co tentokrát chtějí rozkrást, neboť za Klause už vzali skoro vše. Biliony byli rozkradeny, a v závěru bylo vše zameteno pod koberec amnestií.
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 15. lis 2017 9:39:34 » Re: Prezidentské volby 2018
Také určitě nebudu volit Zemana. Topolánkovu kandidaturu považuji za vtip. Tedy za špatný vtip. Absolutně nepřipadá v úvahu, že bych jej volil. Ostatní jsou mi docela buřt. Tedy uvidíme, jestli mě někdo zaujme v kampaních, pokud ne, první kolo volit nebudu a pak podle druhého budu volit proti Zemanovi, nebo nebudu volit vůbec.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 15. lis 2017 9:42:07 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak Topol jako prezident by toho moc nerozkradl, to by musel sedět ve vládě ... a Klause jsem měl svého času celkem v oblibě, ale těch škraloupů měl celkem dost, z nichž dvě mu mám nejvíc za zlé - opoziční smlouvu a amnestii ... sympatické mi na něm bylo, jak se vymezuje proti EU a kultivované (třebaže krapet arogantní) chování, ve srovnání se Zemanem je to Gut Jarchovský ...

Já beru volbu prezidenta jako politika-reprezentanta, těch politických pravomocí moc nemá, ale měl by důstojně reprezentovat naši zemi a konsolidovat případné politické či společenské krize a napětí, v tomhle na mě dobře působí Drahoš, je to ale bohužel politikou neprotřelý akademik, který by se stal Babišovou loutkou (nakonec mu svým způsobem vyjádřil podporu), Topolánek by byl proti Babišovi lepší kompenzací ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod HOGOFOGO » stř 15. lis 2017 11:56:58 » Re: Prezidentské volby 2018
Nikdo si tady nevzpomenete jak Klaus hromadne omilostnil svoje kamaradicky na ktere nahodou doslo?
Psat ze jako prezident by Topol nic nerozkradl je smesne. Jeho lide by kradli a on by je chranil. Jako za Klause.
Mimochodem, byl to Topolanek kdo chtel vyznamenat vrahy Masiny, ty co zabili nevine. Humus.
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 15. lis 2017 12:19:35 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak nějaká moje stručná kategorizace kandidátů.

Nepřípustní:
Miloš Zeman - netřeba delšího rozboru
Michal Horáček - jeho chování v kampani i mimo ni je mi mimořádně nechutné. Staví se do role soudce a arbitra, ačkoliv je teprve kandidát, jeho soudy jsou ovšem zplošťující a účelové do očí bijícím způsobem.
Marek Hilšer - Nesoulad s mými zásadami, jeho aktivistické postupy mi jsou také značně proti srsti.
Petr Hannig - Pořádně ho neznám, nicméně hnutí, které zastupuje, mi přijde poněkud podezřelé.
Vratislav Kulhánek - Co jsem měl zatím možnost slyšet rozhovory s ním, nenašel jsem moc souhlasu, kromě toho mi při rozhovorech připadal mimořádně anti-charismatický.

Mezi přípustností a nepřípustností:
Jiří Hynek - zatím ho pořádně neznám, takže počkám na další debaty apod.
Pavel Fischer - přijde mi docela v pohodě, ale zatím ho ještě nemám úplně zmapovaného, ještě tedy počkám.
Mirek Topolánek - Topolánek by pro mě byl velmi dobrým kandidátem, leč minulost ho pronásleduje, že si nedovedu úplně představit, že bych tam hlas pro něj házel s úplně čistým svědomím. Navíc teď čtu, že dostává prachy od Langera, což je velice podezřelá osoba.

Přípustní:
Jiří Drahoš - nejuchám z toho, že by prezidentem měl být akademik, nikdy bych nic takového nechtěl, ale momentálně si s ním postojově docela sednu a je to důstojná osoba.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » stř 15. lis 2017 14:53:02 » Re: Prezidentské volby 2018
HOGOFOGO píše:Nikdo si tady nevzpomenete jak Klaus hromadne omilostnil svoje kamaradicky na ktere nahodou doslo?
Psat ze jako prezident by Topol nic nerozkradl je smesne. Jeho lide by kradli a on by je chranil. Jako za Klause.
Mimochodem, byl to Topolanek kdo chtel vyznamenat vrahy Masiny, ty co zabili nevine. Humus.

Však jsem psal, že to je jedna z věcí, co mi na Klausovi vadí ... co se Mašínů týče, záleží na úhlu pohledu, ale to je na jinou debatu v jiném topiku ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius1 » sob 25. lis 2017 16:14:44 » Re: Prezidentské volby 2018
Vojto:
Co máš proti akademikům? Jsou to stejné zkorumpované zrůdy jako politici. Na univerzitách mizí mraky peněz, akademici to musejí skrývat, působit nonšalantně, s grácií. Akorát se o tom tolik nemluví, a mimo jiné si občas udělají nějaký ten výzkum a občas někoho aj něco naučí. Myslím, že jsou stejně kompetentní jako akademici. Taky mají zkušenosti s šíleným hierarchickým systémem, planým žvaněním a nudným dekórem vznešenosti a úcty. Samozřejmě píši jen o archetypu akademika, a archetypu politika.

...tak nějak mám pocit, že oproti minulé volbě je to letos nějak chudé na osobnosti.Na těch minulých byly teda větší osobnosti, Fisherová, Franz, Zeman, Schwarzenberg, Diesntbier... letos je to takové no...zvláštní.
Delicius1
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 25. lis 2017 19:35:46 » Re: Prezidentské volby 2018
škoda, že nekandiduje Klaus starší, hned bych mu dal hlas ... aspoň že Topolánek jde do toho ...

ale on to stejně vyhraje Zeman a pak nejspíš umře ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod HOGOFOGO » sob 25. lis 2017 21:16:16 » Re: Prezidentské volby 2018
Emperor píše:škoda, že nekandiduje Klaus starší, hned bych mu dal hlas ... aspoň že Topolánek jde do toho ...

ale on to stejně vyhraje Zeman a pak nejspíš umře ...

Neni to preklep a misto starsi nemo byt mladsi?
Ikdyz vzhledem k tomu ze vyzdvihujes Topolanka jeho verneho spoluzlodeje tak asi neni :)
Lidi proc volite zlodeje :D (Andrej, Klaus, Topol, Tomio )
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 27. lis 2017 11:47:44 » Re: Prezidentské volby 2018
Delicius1 píše:Vojto: Co máš proti akademikům?

V zásadě nic, ale přeci jenom očekávám, že bude akademik dělat politiku přinejmenším pod vlivem toho, jak je zvyklý pracovat na akademickém prostředí. A se mi pro politiku nezdá úplně optimální.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod rebelx1 » stř 29. lis 2017 10:42:39 » Re: Prezidentské volby 2018
Zaskrtnul jsem posledni moznost v ankete - nebudu volit. Nemam v politice prehled. :oops:
My legs are weary
But I still walk
My hands are sore and broken
But I still clutch
My heart is jaded
But I still love
My cup is empty
But I still pour
rebelx1
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » stř 13. pro 2017 19:40:28 » Re: Prezidentské volby 2018
rebelx1 píše:Zaskrtnul jsem posledni moznost v ankete - nebudu volit. Nemam v politice prehled. :oops:

Představte si, kdyby existovala možnost nevolit (dát prázdný hlas) a u každého hlasu by se ještě povinně vyplňovaly informace o voliči, např.
Vzdělání: střední odborné s maturitou
Zaměstnání/obor: pojišťovnicvtí
Na škále 0-10 (0=velmi nepřesvědčený, 10=velmi přesvědčený) uveďte, jak moc jste si svou volbou jistí: 5

Podobné informace se sice získavají pomocí různých anket a průzkumů, ale není nad reálná ostrá data. Dala by se takhle lépe zjistit nálada voličstva a strany/kandidáti by se dozvěděli, jak moc si sebou můžou být jistí.

----

Volebni kalkulacka.cz Zkoušeli jste někdo? Né, že bych na ty kalkulačky moc dal. První mi vyšel Fischer :D Přitom jeho jsem ještě tak před 4 měsícema vůbec neznal.

EDIT: drobné úpravy textu
Naposledy upravil L-Titan dne stř 13. pro 2017 21:30:30, celkově upraveno 1
Uh'eog ph'nglui turor - a. I, sc. II.

C: Ymg' ahnythor nafl masq.
C: Mgleth, h''s yar. C' nilgh'ri mglagln epgoka c' masqq mgng ymg'.
C: (ph'nglui lloigshogg) Nafl' masq? Nafl' masq!

RWC1895
L-Titan
Uživatel

Další