Menu

Re: Aktuální dění a názory

Historie, technika, politika, drby.
Příspěvekod Milhaus » čtv 04. črc 2019 11:37:28 » Re: Aktuální dění a názory
Jak se ukazuje, tak to zas tak snadné není. Ostatně to ukázaly hezky ty nynější "volby" vedení EU.

Myslím, že síla v jednotné EU by byla hlavně na úrovni velmocí, a to jak ekonomické tak diplomatické, tak i případně vojenské. V současnosti každý jednotlivý stát v Evropě je o proti USA, Rusku nebo Číně po těchto stránkách aboslutní nic a to ještě do hry vstupují některé další země. Jenže todle nefunguje. EU má i nevýhody, jako každý velký "stát" a nikdy v takovém uspupení nejsou všichni 100% spokojení, protože je to vždy o kompromisech. Bohužel ty nevýhody v současnosti převyšují, jelikož EU je všechno, jen ne jednotná. Politici nedokáží řešit společné problémy, naopak se to stalo zdroj politických bodů pro různé populisty a demagogy, kteří si vyberou jen jednu nevýhodu a tu ještě zveličí, přehlédnou všechny výhody a pak na tom staví.

Ale jednoduché to není a EU má nevýhody. Všechno má své pro a proti. Bez schopnosti nevýhody zminimalizovat a zmaximalizovat výhody, což je schopnost, která EU chybí, je to ale problém.

Aby mohlo vzniknout něco, jako stát, alespoň po těch 3 zmíněných stránkách (diplomatická, ekonomická a vojenská), musela by se především podlě mě změnit situace politická. A to u voleb. Do EU by se museli volit lidmi skutěční zástupci, nejspíše stylem prezidentského systému, jakoje v USA. Tedy lidé by přímo volili předsedu vlády, který by si nominoval své ministry. Také by lidé přímo museli opravdu volit do parlamentu, jak volí například do parlamentu národního. Tedy vybírat si přímo z politických stran, které mají přímo v parlamentu EU zastoupení. Současný systém, že se volí na národní úrovni z národních stran, kde zvolení zástupci se pak přidají do nějaké frakce v parlamentu EU, o kterých běžná volič a člověk nemá ani ponětí, co vlastně zastupují a proč a nemá ani žádnou kontrolu nad tím, je k ničemu. Evropská komise a tamní "ministři" jsou pak k ničemu tuplem.

Pokud by začalo fungovat todle, pak by evropská komise i parlament mohli opravdu tvrdit, že zastupují voliče, kteří je volili. Následně by mohli mít pravomoce rozhodovat o společné ekonomice, diplomacii a armádě. Ve všech těchto věcech by ak EU jakožto celek ušetřila dost peněz (oproti tomu, když si to každá země nějak řídí sama). Třeba armáda je úplně jasná. Jednotlivé armády jednotlivých zemí jsou k smíchu, společná armáda EU by už jakous takous sílu představovala a mohla by i smysluplně investovat třeba do vývoje techniky a podobných věcí. Diplomacie, která je v současnosti vedení států jako USA, Rusko či Čína k smíchu, je též jasná, měla by mnohem větší sílu. Ekonomika, což je důvod, proč EU, respektive předchůldce EU vůbec vznikl, je jasná také.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Velký lempl » čtv 04. črc 2019 12:01:20 » Re: Aktuální dění a názory
Jooo v jednote je sila!
Snazil jsem se neco delat. Prispet. Nejde to. Tohle forum. Plny lidi co proste uvazuji jinak. Maji divny mysleni. Asi nejsou zly ani tak nejak ale proste si nerozumime. Neco je tu spatne. Je to skoda. Ja to vzdavam lidi. Bude nam vsem lepe kdyz tu nebudu uz chodit. Pro vas, pro me. Ja proti vam nakonec ani nic nemam kdyz ste v klidu tak to bylo fajn. Nepotrebujeme se. Svet se bude tocit dal.
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 04. črc 2019 12:58:56 » Re: Aktuální dění a názory
Já na jednotnou nebo federativní Evropu moc nevěřím, na to jsou jednotlivé státy příliš různé ekonomicky, kulturně i povahou, a ani se mi představa jakési homogenizace evropských národů moc nelíbí, nejsme USA, kde si migranti různých národností vybudovali nový domov a museli si vybojovat nezávislost ... to by musela být všeobecná vůle většiny obyvatel (a ne vize několika progresivistických euroidealistů) a nějaká velká idea, která by tuhle evropskou národní diverzitu sjednotila a obrousila národní cítění, a tu nikde nevidím ... navíc - mistrovství v hokeji či fotbalu by už nemělo tu šťávu ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Velký lempl » čtv 01. srp 2019 11:42:32 » Re: Aktuální dění a názory
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zh ... u-40291809

:lol: :lol: :lol:
Neco podobneho jak ten servis co jsem sem daval driv. Ted knuci ze prisli o kseft.
Snazil jsem se neco delat. Prispet. Nejde to. Tohle forum. Plny lidi co proste uvazuji jinak. Maji divny mysleni. Asi nejsou zly ani tak nejak ale proste si nerozumime. Neco je tu spatne. Je to skoda. Ja to vzdavam lidi. Bude nam vsem lepe kdyz tu nebudu uz chodit. Pro vas, pro me. Ja proti vam nakonec ani nic nemam kdyz ste v klidu tak to bylo fajn. Nepotrebujeme se. Svet se bude tocit dal.
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 01. srp 2019 11:48:01 » Re: Aktuální dění a názory
Pročištěno.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Velký lempl » sob 10. srp 2019 14:53:59 » Re: Aktuální dění a názory
https://www.forum24.cz/putinova-obliba- ... -internetu

Dopadne jako Mikulas II. Lid ho sejme. Prijdou pro nej. Bude pykat za sve ciny :|
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 10. srp 2019 20:57:09 » Re: Aktuální dění a názory
aby po Putinovi nepřišel někdo ještě horší, takový Žirinovskij, to je panečku chlapík ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Velký lempl » stř 21. srp 2019 12:20:53 » Re: Aktuální dění a názory
Sledujete vyvoj a zavadeni tech elektroaut?
No podle mne je to absolutni pi××vina. Slepa vetev a hrob.
Nechapu co je na tom eko. A nechapu kdo chce jezdit takovou lemrou.
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Velký lempl » úte 03. zář 2019 2:18:24 » Re: Re: Aktuální dění a názory
Babis to vyhraje. Ted je vsechny ztresta. Pristi volby vyhraje. :/
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Velký lempl » úte 03. zář 2019 13:54:27 » Re: Aktuální dění a názory
https://domaci.ihned.cz/c1-66634260-lid ... di-pruzkum

Něco pro zasmání,

"Podle pravidel finanční gramotnosti by ideální podíl výdajů na bydlení měl činit 30 procent příjmu," uvedl finanční poradce Partners Vladimír Weiss. Do nákladů na bydlení se podle něj počítají nájemné nebo splátka hypotéky, dále ceny za vodu, energie a různé poplatky.

30 % to je magor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jsem to počítal, musel byc brát 50000kc cistého plus mateřská od polovičky aby naše náklady na bydlení byli 30 % :lol: a to je starej byt co postavili ti komunisti, králíkárna jak žvatlal Havel :D
Jsou to šašci.
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Velký lempl » pon 16. zář 2019 17:41:37 » Re: Aktuální dění a názory
Bud Babisovi prdlo v mozku nebo je blb. Ci novinky pisou shity.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za ... &source=hp

"Chybi nam 600000 ucitelu, to jako vazne???
Velký lempl
Uživatel

Příspěvekod Velký lempl » čtv 19. zář 2019 21:23:04 » Re: Aktuální dění a názory
Pozor, EET uz se bude vztahovat na chov velbloudu, tezbu ropy a morsky rybolov.
Bacha na to Češi!
Velký lempl
Uživatel

Předchozí