Menu

Re: Aktuální dění a názory

Historie, technika, politika, drby.
Příspěvekod Beowulf » ned 07. dub 2019 23:10:40 » Re: Aktuální dění a názory
Tak to dnes mi to jen pripomnelo, uz drive jsem o tom hodne slysel, divim se opravdu ze je to novinka pro tebe. Hodne se o tom mluvilo nastesti se toho boji protoze vedi ze to uz lidi si jen tak libit nenechaji.

Byl jsi nekdy ve spitale? Se starym clovekem ktery tam treba dojizdi rutine nekolikrat tydne nebo kazdy den? Zazil jsi ten zmatek co tam panuje? Tu bezmoc tech lidi a to zoufalstvi ?Uz se ti stalo ze jsi si vsiml pochybeni ktere kdyby sis nevsiml tak pacient byl druhy den na hrbitove?
Ja souhlasim ze zdravotnictvi je u nas dobre a byl bych nevdecna svine tvrdit opak - ja jsem byl vylecen z vazne nemoci - ale tvrdit ze lekarska pomoc pro seniory je zajistena je silny vyraz ktery ja si myslim ze neni uplne pravdivy. Ona pomoc je zajistena ale malo pomaha. Clovek trpi dal. Tydny, mesice roky.
V tomhle mam zkusenosti vazne giganticke a reknu vam ze ty historky jsou strasne, strasne. To samozrejme zadna statistika nerekne :)
A me je vazne do breku kdyz tam ty lidi vidim. Do breku. A vazne.
:(
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 07. dub 2019 23:45:12 » Re: Aktuální dění a názory
Beowulf píše:Tak to dnes mi to jen pripomnelo, uz drive jsem o tom hodne slysel, divim se opravdu ze je to novinka pro tebe. Hodne se o tom mluvilo nastesti se toho boji protoze vedi ze to uz lidi si jen tak libit nenechaji.

To, že se věk odchodu do důchodu s prodlužováním průměrné doby dožití zvyšuje, pro mě opravdu novinka není. Ale nyní jsi sám potvrdil, že nějaké aktuální zvyšování není na místě, takže nechápu, proč se tu kvůli tomu tak druidíš.

Beowulf píše:Byl jsi nekdy ve spitale?

Pokud počítám dlouhodobější návštěvy, tak celkem 4×, jinak mnohokrát (tu pořezaná ruka, tam noha :))

Beowulf píše:Se starym clovekem ktery tam treba dojizdi rutine nekolikrat tydne nebo kazdy den?

Při poslední "návštěvě" jsem byl na pokoji se starým pánem (tuším mu bylo přes 70), který tam ležel už přes měsíc. Sympatický chlapík, a měl pěknou vnučku. Měl jsem štěstí no :)

Beowulf píše:Zazil jsi ten zmatek co tam panuje?

Zmatek v institutu, jakou je nemocnice? No kdo to kdy slyšel, viděl, ba zažil, nu zkrátka zhola nemožné... :roll:

Beowulf píše:Tu bezmoc tech lidi a to zoufalstvi ?Uz se ti stalo ze jsi si vsiml pochybeni ktere kdyby sis nevsiml tak pacient byl druhy den na hrbitove?

U umírajících lidí je ta bezmoc asi jasná. Jenomže se s tím nedá nic dělat, lékař není čaroděj... A ano, pochybení se stávají, taky si to ale většinou ten lékař odskáče. Ztrátou titulu, velkou pokutou a někdy i vězením. Ale i s pochybením se musí počítat, ty se zkrátka stávají. Lékaři, třeba chirurgové, jsou de facto neustále jednou nohou v hrobě. Tu žaloba od pozůstalých, tam přímo od pacienta. Já bych takovou práci dělat nemohl :wink:

Beowulf píše: tvrdit ze lekarska pomoc pro seniory je zajistena je silny vyraz ktery ja si myslim ze neni uplne pravdivy. Ona pomoc je zajistena ale malo pomaha. Clovek trpi dal. Tydny, mesice roky.

Jako sorry, ale co v případě u těch starých, nemocných lidí, mají ti lékaři dělat? Povolat Ježíše nebo Buddhu, ať je zázračně uzdraví? Osmdesátiletého pradědu stihla mrtvice, v nemocnici za tři dny podlehl. Devadesátiletá prababička, vdova po pradědovi, zase doma spadla a zlomenina se jí už nezahojila a za týden jsem byl na pohřbu? Ale vztekat se na lékaře, že jim nepomohli? U dědy to bylo už marné (a on sám, jak jsem ho znal, by raději umřel, než aby kdo ví jak dlouho dožíval na lůžku), babička prostě už moc stará a bylo to fifty-fifty. Některým už prostě není pomoci. Tak to je, bylo a bude. Lékaři naopak pomáhají co nejvíce, jak mohou. Věř, že je mrtvý pacient opravdu netěší. A jestli nechceš, aby lidé takto trpěli, domáhej se na svých volených zástupcích, ať konečně uzákoní eutanazii. Pak těch trpících ubude.
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pon 08. dub 2019 18:00:15 » Re: Aktuální dění a názory
Dolero píše:
Beowulf píše: tvrdit ze lekarska pomoc pro seniory je zajistena je silny vyraz ktery ja si myslim ze neni uplne pravdivy. Ona pomoc je zajistena ale malo pomaha. Clovek trpi dal. Tydny, mesice roky.

[...] jestli nechceš, aby lidé takto trpěli, domáhej se na svých volených zástupcích, ať konečně uzákoní eutanazii. Pak těch trpících ubude.

Nebo se může domáhat, aby se ve zdravotnictví zvedly platy, aby naši doktoři neodcházeli do zahraničí aj.

Beowulf píše:V tomhle mam zkusenosti vazne giganticke a reknu vam ze ty historky jsou strasne, strasne.

"Gigantické"? Nepřeháníš trochu? Nekoukáš se na věci přehnaně zjednodušeně? Popř. nejsi poněkud horlivý či přehnaně emocionální?
Viz
Beowulf píše:[... ] Bohuzel oni to nevi, nechapou. zdroj

[...] Je to takove to utahovani obojku. Cirkusak utahuje tygrovi obojek a cim vic ho utahuje tim vice tygr se dusi a je zoufalejsi. Jsou dve moznosti - tygr nakonec chcipne a cirkusak pak bude v bide nebo se tygr rozuri a cirkusaka sezere. zdroj

[...] A tak je to skoro ve vsem. Clovek bud plati nebo si neprdne. zdroj

[...] At si ty tlusta prasata zkusi behat 8 hodin ve skladu. Chcipnou budou kvicet. zdroj
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 08. dub 2019 18:15:05 » Re: Aktuální dění a názory
Myslim ze za kazdym tim vyrokem si mohu stat. Takova je realita. Lidi to vidi.

L-Titan píše:[
Beowulf píše:V tomhle mam zkusenosti vazne giganticke a reknu vam ze ty historky jsou strasne, strasne.

"Gigantické"? Nepřeháníš trochu? Popř. nejsi poněkud horlivý či přehnaně emocionální?

Jeden clen rodiny po banalni operaci v bolestech volal o pomoc, sestry jen se sklebili ze musi neco vydrzet, az rodine se podarilo odhalit ze lezi v kaluzi krve, pak uz byl srumec - pri operaci doslo k pochybeni - nastesti to dobre dopadlo diky tomu ze rodina na to prisla. Bylo to emocionalni.
Jiny clen rodiny, po operaci s drenem, bohuzel zle provedenym takze nefunkcnim, pobyt v nemocnici se prodlouzil o mesic diky tomu. Pozdeji, ve spitale prevzy provadene 1 za 2 dny, po propusteni do domaci pece - doporuceno provadet 1 x denne, vetsina hrazena z vlastnich zdroju.
Rehabilitacni pomucky, predepsany, obdrzeny cca za mesic.
Pri nastupu do spitalu, vypsany cas nastupu, po prichodu preposilani z mista na misto, do schodu ze schodu... po cca 4 hodinach odeslani domu. Nastup zrusen, plne pokoje. Vysledek - meskanim ztrata prstu u nohy.

Treba vam to ale prijde plne v poradku. To vam neberu. Pro mne je tohle kdy pacient zbytecne muze umrit nebo prichazi o prsty ale selhanim zdravotnictvi. Jsem holt se zbytkem pribuznych emocionalni. Asi tu nemame co delat na svete vedle velkych inteligentnich klidasu 8-)
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod L-Titan » pon 08. dub 2019 18:49:33 » Re: Aktuální dění a názory
Beowulf píše:.....

Pro mne je tohle kdy pacient zbytecne muze umrit nebo prichazi o prsty ale selhanim zdravotnictvi.

Jasně, tyhle případy jsou hrozný a smutný a ti poškození mají plné právo se domáhat nějaké náhrady či kompenzace. Jenže podle pár, ehm, extrémních případů nemůžeš hnedka hodnotit zdravotnictví jako celek. Blbý věci se děly, dějí a budou dít vždycky, to je smutný fakt. Stejně tak bych mohl já uvést konkrétní případy, kdy naše zdravotnictví lidem zachránilo životy. Jen stěží bych z těch případů asi vyvodil závěr, že naše zdravotnictví je úpr-mega-super dokonalý.

Beowulf píše:Jsem holt se zbytkem pribuznych emocionalni. Asi tu nemame co delat na svete vedle velkych inteligentnich klidasu 8-)

Problém je v tom, že objektivita názorů utvořených pod silným vlivem emocí často hapruje.
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 08. dub 2019 19:23:09 » Re: Aktuální dění a názory
Tak ja osobne mam se zdravotnictvim zkusenost dobrou. Mel jsem tedy zatim jen jeden sic ale dost vazny problem a vedeli dobre pomoci.
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 12. dub 2019 8:26:18 » Re: Aktuální dění a názory
kdyby to nebylo k pláči, tak bych se i zasmál ...

https://www.novinky.cz/zahranicni/50236 ... ectou.html
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Jémák » pát 12. dub 2019 16:32:38 » Re: Aktuální dění a názory
Opravdu to je spíše k pláči, kór to je ta "dnešní doba".. Za vším se hledá něco, na čem by se přiživili nějací paraziti z neziskových organizací a mohli nám diktovat, co si můžeme myslet, jak máme vypadat anebo koho máme chtít v našich zemích.. Ke všemu se najde někdo, kdo nás dnes a denně přesvědčuje o něčem, co je pro ně špatné a i my bychom měli změnit svůj pohled na věc, jinak budeme nazváni nějakým "ismem"...
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » pát 12. dub 2019 19:46:27 » Re: Aktuální dění a názory
No mě překvapilo, že se to děje zrovna ve Španělsku (Katalánsku), kdyby to bylo třeba Švédsko, tak člověk už jen rezignovaně pokrčí rameny ... cenzurovat pohádky, které jsou "genderově nevyvážené či sexistické", to už si ta takzvaná západní civilizace zaslouží nějaký opravdový průšvih, aby si uvědomila, jaké jsou skutečné priority ...

nejhorší je na tom fakt, že to zase projde, lidi kvůli tomu do ulic nevyjdou, pár protestních hlasů se ozve, ale život jde dál, tak co, hlavně, že je co žrát ... salámovou metodou k Orwellovským světlým zítřkům ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » pát 12. dub 2019 20:51:52 » Re: Aktuální dění a názory
Katalánsko je údajně nejlevicovější kraj Evropy, takže se nedivím.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 15. dub 2019 19:10:05 » Re: Aktuální dění a názory
Je suis Notre-Dame, právě se zřítila celá věž a strop. Sbohem katedrálo.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pon 15. dub 2019 19:55:32 » Re: Aktuální dění a názory
Emperor píše:salámovou metodou k Orwellovským světlým zítřkům ...

No, to je poněkud silné tvrzení.

Ten zákaz mi ale moc smysluplný nepřipadá. V dnešní době si děcka můžou najít všecko možné na netu, takže zákaz nějaké té knížečky se jich tolik nedotkne. Naopak, někteří lidé, co by jinak byli v klidu, se kvůli tomu akorát víc nakrknou. A s nakrknutým člověkem je těžká řeč.

Na druhou stranu je pravda, že naprostá většina klasických pohádek (a nejen jich) je silně stereotypizující. Osobně jsem proti změnám či cenzuře textů (s výjimkou extrémních případů, což pohádky nejsou). Pokud tedy bojovníci za rovnost pohlaví apod. chtějí změnu, tak za lepší variantu považuji reedici s vysvětlujícím komentářem. Např. takto to udělali v Německu s Mein Kampf v r. 2015 - vytiskli jej, ale přidali desítky stran komentářů rozpitvávajících Hitlerovy bláboly.

Dolero píše:Je suis Notre-Dame, právě se zřítila celá věž a strop. Sbohem katedrálo.

Alespoň kostra stavby je prý zachráněná. Naživo jsem sice Notre-Dame nikdy neviděl, ale na ty fotky katedrály v plamenech se mi kouká těžce. A což tepve Francouzi zpívající 'Ave Maria' (když opomenu náboženskou souvislost)...
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 15. dub 2019 23:04:23 » Re: Aktuální dění a názory
L-Titan píše:
Emperor píše:salámovou metodou k Orwellovským světlým zítřkům ...

No, to je poněkud silné tvrzení.

povíme si za 50 let :D ...

jen pro zajímavost (ne bez souvislosti):
https://cs.gatestoneinstitute.org/12005 ... micke-pude
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » pon 15. dub 2019 23:17:59 » Re: Aktuální dění a názory
Nakonec se to hasičům povedlo, ale předtím to vypadalo bledě, že snad celá katedrála shoří. Ale i tak jsou škody obrovské.

Například původní okna z 13. století, která celou tu dobu vydržela, bohužel kvůli nadměrnému žáru popraskala... :???:
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 16. dub 2019 6:20:05 » Re: Aktuální dění a názory
Takova stavba neco vydrzi, moderni stavby by sli k zemi jak hruska a shoreli by na popel, ale poctive kameni to je jina!
Jsem rad ze to stavba vydrzela protoze si ji letos vchci prohlednout :sad:
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

PředchozíDalší