Menu

Prezidentské volby 2018

Historie, technika, politika, drby.

Koho budete volit v druhém kole prezidentských voleb?

Miloše Zemana
5
38%
Jiřího Drahoše
8
62%
nejdu volit
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 13

Příspěvekod Milhaus » úte 16. led 2018 18:26:00 » Re: Prezidentské volby 2018
Jen jsi to prehledl. Uz jsem psal ze Zeman se nebal na to zacit upozornovat kdyz jeste to nebylo v mode a byl za to i dost pranyrovan. Diky tomu se to rozmohlo, politici se toho chytili kdyz videli ze z toho kouka zisk bodu u volicu a diky tomu jsme neprijali kvot


Už jsem tu psal, že toto není pravda a že průběh byl jiný. Tíém, že to budeš neustále opakovat, se z toho pravda nestane.

HOGOFOGO píše:A jste oba trapni Millhause i Emperor. Asi ja vim jak jsem to myslel. Se treba poserte vy dva ignoranti az priste zacnete nadavat do rasistu snad natrefite na nekoho divocejsiho a da vam pres drzku! Ja sem malej hodnej mirumilovnej ale jiny vam ukazou! Nez priznat ze jste neco blbe pkchopili delate chytraky, jste trapaci!!! Nadavejte svym kamaradum a nechte me bejt! Ja NEJSEM RAASISTA! Komu to cpete


Tvojí povinností je vyjádřot se tak, aby to ostatní pochopili, jak to myslíš. A pokud se ti to nepodaří, musíš předpokláddat, že tě jiní nepochopí a vysvětlit to znovu a smysluplně. Nemůžeš jim ale za to nadávat. Tobě se to nepovedlo mě přesvědčit, ani na x pokusů, ale já to ani neřešil a už když jsi to napsal, tak jsem to přešel, protože se to netýkalo Zemana a Drahoše, ale tebe.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod Milhaus » úte 16. led 2018 18:29:31 » Re: Prezidentské volby 2018
HOGOFOGO píše:?
A to omlouva bezence kteri to delaji take?

Ne, je to neomlouvá, ale dokazuje to, že Zeman zde žádné bezpečí nepřináší. Nedokáže jej zajistit a to i přes to, že tu zatím žádní migranti nejsou, protože tu být nechtějí, natož aby jej zajistit, až tu budou. Taky to poukazuje na to, že zdejší rodillí češi nejsou o moc lepší, než ty opice z Afriky a že agresivita a sexuální násilí asi nesouvisí s původem, ži dokonce náboženstvím. Tudíž to ani nemá smysl řešit v souvislosti s migrací. Bud chceš řešit migraci, nebo sexuální násilí. A když už jsme tedy přešli k tomu sexuálnímu násilí, což je jistě dobré téma a díky ti za něj, tak bychom měli vědět, jak na tom za Zemana jsme.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod HOGOFOGO » úte 16. led 2018 19:13:38 » Re: Prezidentské volby 2018
Dobre.
Ovsem v CR neni sexualni nasili tak caste. Tak to je. A u nich je castejsi a prinasi to sem. U nich nema zena prava. Tak to je.
Zeman na to upozornil. Z toho se pravda nemusi stavat, je to pravda, ja si to pamatuji, vsichni ho za to kritizovali ale cas mu dal za pravdu.
HOGOFOGO
Uživatel
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte 10. úno 2015 20:28:21

Příspěvekod Emperor » úte 16. led 2018 19:22:39 » Re: Prezidentské volby 2018
Hogofogo si dá na nějaký čas volno na uklidněnou, později to tu promažu od OT ...
Obrázek
Uživatelský avatar
Emperor
Moderátor
 
Příspěvky: 4683
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod L-Titan » úte 16. led 2018 19:30:22 » Re: Prezidentské volby 2018
Jenom taková drobnost pro budoucí generace, kdyby to někdo nevěděl... Kvóty platily i pro ČR, byli jsme přehlasováni. Zemanovo snažení nemělo na rozhodnutí EU žádný vliv. A ještě je tu onen příklad s Maďarskem. Tolik k Zemanovi a jeho vlivu na počet migrantů u nás.

---

O veřejné segregaci můžů a žen jsem se bavil i s otcem Janem, katolickým farářem z pákistánského Pešávaru. Ženy si při vstupu do jeho kostela zakryly vlasy šátky a sedaly si do lavic nalevo od oltáře. Muži napravo.
'Lidé v Evropě si myslí, že oddělování žen od mužů je věcí islámu. Tady ale vidíte, že je to kulturní a společenská tradice celého regionu, bez ohledu na náboženství.'
(...)
Pojetí islámu se v tomto velmi liší podle regionů. Někde se už ženy dopracovaly do funkce premiérek, např. Bénazír Bhuttová v Pákistánu. V jiných zemích a oblastech jsou ženy do velké míry z veřejného života vytlačeny - např. v Saudské Arábii. Podobně je tomu se vzděláním - zatímco v některých částech muslimského světa se gramotnost žen vyjadřuje jednou cifrou, v Íránu dosahuje 74 % a dívky tvoří většinu tamních vysokoškoláků.
(...)
Jestliže něco skutečně svazuje svobodu mladých muslimů a muslimek, pak to zpravidla není samo náboženství, ale z pohledu Evropana snad až enormně vyhrocený strach 'co by na to řekli příbuzní, sousedé, ...'. Snaha uchránit 'čistý štít rodiny' " mívá někdy úsměvné, někdy ale až drastické dopady...


Světla a stíny islámu, Břetislav Tureček, 2007

Tuhle knížku doporučuji všem přečíst (islamofobům obvzlášť).
Uživatelský avatar
L-Titan
Uživatel
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 16. led 2010 16:34:42

Příspěvekod Milhaus » úte 16. led 2018 20:24:35 » Re: Prezidentské volby 2018
HOGOFOGO píše:Dobre.
Ovsem v CR neni sexualni nasili tak caste. Tak to je. A u nich je castejsi a prinasi to sem. U nich nema zena prava. Tak to je.


Dal jsem ti tu jasné odkazy, jak často tu dochází k sexuálnímu násilí. Zde je řeč o černočích z Afriky a tam dost pravděpodobně dochází k sexuálnímu násilí častěji, protože v těch zemích nemají schopnost zákony vymáhat, pokud nějaké mají. Nejde o práva jako taková, ale o jejich vymahatelnost, tedy jestli policie dokáže tyto případy řešit, trestat atd. Nicméně i u nich nepcháají tyto trestné činy všichni, ale jen určité procento je násilníků, kterým to dělá dobře. V naší zemi je řešit umíme, nezávisle na tom, jestli je udělá migrant, či místní, proto je tolik neděláme (respektive ti potencionální pachatelé a násilníci), uvědomujeme si následky a trest, který by to mohlo mít. I přes to k tomu u nás dochází velmi často.

Samotná právo ale nic nezaručuje, viz běžné znásilňování žen například v Indii a to hromadné a na veřejnosti. Indie má zákony chránící ženy, postihující sexuální násilí atd déle, než ČR, i přes to tam k tomu dochází v nebývalé míře a brutalitě.

HOGOFOGO píše:Zeman na to upozornil. Z toho se pravda nemusi stavat, je to pravda, ja si to pamatuji, vsichni ho za to kritizovali ale cas mu dal za pravdu.


Ne. Už dávno před migrační krizí se tu řešil Islám. V té době v Ervopě docházelo k teroristickým útokům a lidé měli strach. Už v roce 2010 se o tom vyjádřil jakožto prezident Václav Klaus, který byl pro zákaz výstavby mešit a vzbudil rozporuplné reakce. V té době ale tato otázka nebyla úplně politickou, nikdo moc islám neřešil. Dělali se nicméně průzkumy, například zde:
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/tri ... 87767.html

Kde byla většina lidí proti mešitám a většina si myslela, že by se z toho mělo udělat politické téma. Tomu se nalepil xenofobov, který na tom chtěl vydělat na popularitě a rozjel akce proti němu. Už v té době to politcké téma částečně bylo, ne důležité, ale bylo. Vyjádřil se k němu i Zeman, jakožto prezident, ale neudělal z toho téma společnské či politické, prostě jen navázal tam, kde Klaus skončil. Politici každopádně veděli, že musí být v těchto otázkách opatrní. Jenže v tu chvíli došlo k migrační krizi, už od počátku všichni politici tvrdili, že zde uprchlíky nechou, navrhovali řešení, a celá EU o tom vedla diskuzi, jak naložit a co udělat s těmi, co už v Řecku jsou. Vedly se tedy dvě diskuze.

Jednak jak zastavit ty, co přichází a jednak co udělat s těmi, co jsou v Řecku, protože to ten nával nezvládalo. Řecká ekonimka tehdy byla na pokraji bankrotu a bylo to hlavní téma, Německo jím tehdy pomohlo ale vědělo, že tolik lidí by veškeré záchrany eura potopilo a tak Merkelová řekla těm uprchlíkům, co jsou v Řecku, ať klidně dojdou do Německa, protože to je zvládne přijmout. Nakonec všelidovém jednání na internetu se z toho stal výrok, že Merkelová zde chce migranty z celého světa a že je vítačka migrantů, jenže ona to mířila na ty, kteří již v Řecku byli.

Naši politici ale zde zastávali docela konsistentní postoj, ať už to byl Zaorálek jako mistr zahraničí, Sobotka, jako přeseda vlády i opoziční strany, které je podporovali v odmítání přijmutí uprchlíků a vyzývali EU, aby ihned začala situaci řešit a příval uprchlíků do Řecka zastavila. Když se jim to jakštakž povedlo, otevřele se druhá cesta do Maďarska, kterou začali přicházet. Zrovna v té době se začli řešit kvóty, které naši politici všichni odmítli.

Není tedy pravdou, že Zeman na problém upozornil, nebo že mu to vadilo jako prvnímu a že ostatní politici to převzali. Zeman stejně jako jiní politici převzali strach z Islámu jako výhodný prostředek, jak si získat na popularitě a následně, když přišla krize, už na to reagoval jako všichni ostatní a panovala na tom v naší politice shoda. Jak v parlamentu (vláda a opozice), tak na hradě.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod L-Titan » stř 17. led 2018 19:08:37 » Re: Prezidentské volby 2018
Uživatelský avatar
L-Titan
Uživatel
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 16. led 2010 16:34:42

Příspěvekod Milhaus » stř 17. led 2018 19:41:46 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak exekuce jsou svinstvo, ale to je známý fakt a bylo to už od počátku cíleně vytvořené tak, aby na tom zbohatli lidé, kteří to vytvořili. Ten obchod kolem toho je neuvěřitelný. Přitom by stačilo zabránit tomu, aby dlužná částka tak extrémně rostla. Ono jako když za pokudu třeba 1000 korun po čase má platit 50 tisíc, tak to je docela zvláštní.

Ale todle řešení nemá a nikdo to řešit nebude. Ti, co by to mohli řešit na tom vydělávají a zbytek s tím nic nenadělá.

Nicméně si nemyslím, že to souvisí s volbami Zemana a Drahoše. Možná částečně, ale primární důvody budou jiné.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod Milhaus » ned 21. led 2018 9:31:24 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak Zeman rozjel "kampaň", kde ukazuje, co vše dobrého nám přinese a jak skvělé bude, když se stane prezident:
https://www.denik.cz/z_domova/volby-201 ... 80117.html

Opravdu se těším na to vyučtování jeho kampaně a doufám, že se budou příslušné orgáány zabývat tím, kde "Přátelé Miloše Zemana" získali peníze na tuto kampaň.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod Milhaus » pon 22. led 2018 22:01:15 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak co říkáte na "debaty" na Nově a Barrandově? :D
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod Vojta1122 » pon 22. led 2018 22:11:56 » Re: Prezidentské volby 2018
Na ty debaty jsem se nekoukal, už jen z důvodu, abych ten Zemanův způsob vedení kampaně aspoň nějak bojkotoval. Viděl jsem Zemanovo mrknutí z Novy, byl na Barrandově nějaký podobný bizár?
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5281
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Příspěvekod Milhaus » pon 22. led 2018 22:15:27 » Re: Prezidentské volby 2018
No, celé to bylo velice "vtipné". Moderátor nahrával Zemanovi na smeče a ten se snažil nějak zaskórovat. Pak se společně zasmáli Kalouskovi a Zemanovým žvástům a nakonec mu celé publikum nadšeně tleskalo. Tedy vlastně každoneděklní klasika, jen pro voliče Zemana možná trošku nestandardně v pondělí.
***
Uživatelský avatar
Milhaus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 5792
Registrován: čtv 30. srp 2007 10:35:05
Bydliště: Doma

Příspěvekod Vojta1122 » pon 22. led 2018 22:19:38 » Re: Prezidentské volby 2018
Jo, tak to jsem zhruba čekal. Hádám, že nějaký pozitivní vliv téhle debaty pro Zemana bude asi nulový.
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5281
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Příspěvekod Emperor » pon 22. led 2018 22:19:58 » Re: Prezidentské volby 2018
já si počkám na debatu s Drahošem, kdy že to má být?
Obrázek
Uživatelský avatar
Emperor
Moderátor
 
Příspěvky: 4683
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod Vojta1122 » pon 22. led 2018 22:39:23 » Re: Prezidentské volby 2018
Zítra a ve čtvrtek, no.
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5281
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

PředchozíDalší

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé