Menu

Prezidentské volby 2018

Moderátor: Správci Off topicu

Historie, technika, politika, drby.

Koho budete volit v druhém kole prezidentských voleb?

Miloše Zemana
3
33%
Jiřího Drahoše
5
56%
nejdu volit
1
11%

Celkem hlasů : 9

Příspěvekod Vojta1122 » sob 13. led 2018 22:51:56 » Re: Prezidentské volby 2018
I já volil v prvém kole Fischera - velká spokojenost s jeho úspěchem, byť samozřejmě bych byl radši, kdyby postoupil. Drahošovi to tam dám za dva týdny s klidným svědomím a nadějí :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Lee77 » sob 13. led 2018 23:22:33 » Re: Prezidentské volby 2018
Já jsem ještě novinky neokoukl ale na eurozprávách se to hemží motivačními hesly :) :
NECHCEŠ TADY HASSANA ???
VOL MILOŠE ZEMANA !!!
A TEN LÍSTEK DRAHOŠE
VYHOĎ RYCHLE DO KOŠE !!!

ČEŠI VOLÍ MILOŠE A NE SUCHARA DRAHOŠE !!!
....
....
Za to na sputniku ani trošičku nepochybují o vítězství Zemana. :-o Ale to nejlepší nás teprv čeká. :) Až to Drahoš vyhraje to bude panečku řevu o falšování voleb a Drahošově napojení na židozednářské lobby. :lol:
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 13. led 2018 23:33:41 » Re: Prezidentské volby 2018
jo, Češi jsou při své politické angažovanosti kreativní, to má každej pocit, že je Borovský a začne chrlit epigramy ...
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » ned 14. led 2018 1:50:28 » Re: Prezidentské volby 2018
Češi jsou hlavně úplně pitomí a ani nechápou, jak tyto volby fungují. Tedy po sečtení 5% okresků v prvním kole slavili Zemanovu výhru (nebo nadávali), přitom už po tomto sečtení měl Zeman jen 43% a bylo jasné, že to bude pro něj propadák, protože tady potřeboval získat alespoň 60%. Jedna se ptala, jak je možné, že Zemanovi procenta klesají, když počet hlasů co dostává roste a podobné věci.

Je to až zarážející, že lidé mohou volit ve volbách, kterým nerozumí a neví jak fungují. Respektive že nemají za povinnost se o tom něco naučit.

Topolánek podle mě nepočítal s tím, že volby vyhraje, ale spíše si myslel, že získá hodně hlasů a že to pro něj tak bude cesta, jak se vrátit do politiky. Ale nevyšlo ani to.

Hilšer mě překvapil, že i tak mladý získal tolik hlasů. Fandil jsem mu, třeba to nějak využije, tu popularitu, co získal. Stejně tak Fischer mě hodně překvapil. V diskuzích na mě moc dobře nepůsobil, ale v té diskuzi po volbách působil už o dost líp. Asi to zněj spadlo.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod L-Titan » ned 14. led 2018 12:54:46 » Re: Prezidentské volby 2018
Milhaus píše:Češi jsou hlavně úplně pitomí a ani nechápou, jak tyto volby fungují. (...) Je to až zarážející, že lidé mohou volit ve volbách, kterým nerozumí a neví jak fungují. Respektive že nemají za povinnost se o tom něco naučit.

Já bych to tak černě neviděl. Základní princip voleb, tj. víc hlasů Pepovi = vyšší šance Pepova vítězství, chápou všichni. Ne každý má buňky na matematiku (byť elementární). Podle mě je důležitější, aby se lidé naučili být skeptičtí a řádně pracovat s prameny.
---
Co se týče výsledků kandidátů:
Topolánek - tady nejsem překvapený. Topolánek musel vědět, že nevyhraje. Chtěl na sebe ještě upozornit a ukázat, "že na to furt má." Minulost a lidová paměť je ale mocný nepřítel. Myslím, že třetí míza už u Topolánka nehrozí. I když, kdo ví? :D
Horáček - tady jsem trochu překvapený. Tipoval jsem mu tak 15 %. Osobně si myslím, že Horáčkovi ublížila délka jeho kampaně, její styl "Jsem polobůh, volte mě!" i jeho neschopnost odpovídat jasně, stručně a bez patosu.
Fischer - největší překvapení. Nastoupil pozdě, nebyl vůbec známý a čišela z něj "pražskokavárnost". Pro liberální, pro-EU a vzdělané voliče, kterých není zase tolik málo, byl Fischer jasná volba. Co je ale překvapující, je že se celkem dobře držel (3.-5. místo) i mimo velká města. Z mého pohledu co se týče všeobecného přehledu a rétoriky strčil všechny kandidáty do kapsy. Snad jako jediný z kandidátů měl opravdu vizi a širší pohled na věc, co měl hlavu a patu zatímco ostatní se zmohli na "buďme krásná země".
Hilšer - mládí vpřed! :D Zpočátku jsem ho moc nemusel, ale postupně se stal sympatickým. Vystupoval inteligentně, klidně, upřímně, neměl žádné kontroverzní postoje. Zkrátka takový nekonfliktní slušňák - a to mu stačilo.
Hynek - kdyby (už dříve) máknul na své reklamě, tak mohl být výše. Jeho odpor k EU, migraci, islámu okořeněný sebevědomým, jasným vystupováním a inteligencí by mohl být pro voliče silný magnet. Hynek ale vypadal anticharismaticky a že je mezi ostatními jenom do počtu.
Hannig - bez šance, i kdyby se snažil sebevíc. Mantra "slovo lidu = hlas Boží" není zase tolik silná, ve většině názorů se kryje se Zemanem a navíc má dlouhodobě pověst neúspěšného outsidera.
Kulhánek - ten si to prohrál tím, že kašlal na kampaň a vypadal, že je mu to všechno fuk. Jeho velmi příznivý postoj k euru taky asi leckoho odradil.

Celkem přesně podle mě druhé kolo vystihl Babiš. Že to spíše než volba o prezidentovi ČR bude referendum o Zemanovi. To sedí.
"Jen dvě věci jsou nekonečné - Bůh a vesmír. Tím druhým si ovšem nejsem tak jist."
ČAPEK, Karel. Komunistický manifest. Washnigton, DC, 1984. [cit. 1.1.2019] ISBN 978-80-87373-31-6
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 14. led 2018 13:42:28 » Re: Prezidentské volby 2018
L-Titan píše:Já bych to tak černě neviděl. Základní princip voleb, tj. víc hlasů Pepovi = vyšší šance Pepova vítězství, chápou všichni. Ne každý má buňky na matematiku (byť elementární). Podle mě je důležitější, aby se lidé naučili být skeptičtí a řádně pracovat s prameny.

Matematika je rozum. Je to o logickém myšlení a to je nezbytné pro myšlení kritické. Pokud tedy nemá někdo buňky ani na elementární matematiku, tak není schopen kritického myšlení, nezávisle na tom, kolik informací mu dodáš. Skeptičtí lidé být nemusí, to jsou voliči Zemana a těch tu je hodně. Ale to není dobrý přístup.

-----------

Já myslím, že Hynek a Hannig byli jediní z opačného názorového spektra, než zbytek kandidátů, kteří se účastnili debat. Jenže tyto debaty sledovali jen lidé, kteří nehodlali volit Zemana a ti se mezi nimi rozhodovali. Zeman je taky z opačného názorového spektra, i když ne tak moc, jako Hynek a Hannig. Respektive u něj pramení jeho postoj k Rusku a Číně z čirého pragmatismu a díky tomuto postoji se dostává do střetu s EU, ale on sám podle mě není proti EU a voliči Zemana nejspíše budou hodně překvapení, pokud vyslyší Babiše a jasně deklaruje, že je pro západní a pro evropský a pro EU. Hynek a Hannig to brali opravdu ideologicky - tedy opravdu tomu věřili a hlavně Hynek by byl pro mnoho voličů Zemana ve skutečnosti lepší volbou (takových těch, co si myslí, že nás Zeman chrání před EU a migranty). Jenže on v podsatě neměl koho oslovit, protože jeho potencionální voliči měli už dávno jasno a volili Zemana. Hannig vlastně totéž. Oba kandidovali ve špatný čas a ve špatných volbách. Pokud by Zeman nekandidoval, měli by mnohem větší zisky hlasů.

Zbytek si hodně rozumněl v mnoha názorech a všichni se schodli, že Zeman ne. Věděli, že právě lidé, kteří Zemana nechtějí, to sledují a vybírají si. A zdá se, že každý defakto uspěl, protože ten rozdíl v získaných hlasů nebyl tak velký. Drahoš získal víc dle mého díky spekulantům, kteří pro něj hlasovali s myšlenkou, že má největší šanci porazit Zemana v druhém kole. Ti zbývající 3 si pak hlasy rozdělili spíše dle toho, jak byli lidem sympatičtí a bližší, než podle názorů.

Hilšer dokázal oslovit mládím a úsměvem, jako taková hezká budoucnost ČR a tím, je to "nadějný talent". Současně ale kvůli tomu i voliče ztrácel, protože mnoho z nich hledalo větší zkušenost a ne ušáka bez zkušeností.

Horáček byl známý již před tím, hrál to na umírněnost a porozumění, dle mého názoru to byl největší "sluníčkář" a lidé, kteří věří v krásno a jasno i přes to, že je zamračeno a nestydí se za to, jej zřejmě volili. Jenže trochu mu do zelí lezl Fischer.

Fischer je "sluníčkář" minulostí, podobně jako Horáček. Má blízko Havlovi, lidé i očekávají, že má podobný přístup. Na rozdíl od Horáčka se ale uměl vyjádřt a vysvětlit problém. U něj nešlo o názor, ale o to, že jej uměl vysvětlit tak, že jej pochopil i debil, pokud ho poslouchal. Na druhou stranu na mě působil občas dost odtaženě a málo otevřeně (narozdíl od Horáčka), jako by se snažil nějak vymezit od těch ostatních kandidátů, ale ono nebylo moc v čem. Proto někdy působil divně.

Topolánek do kampaně vlezl jako seběvedomý energický euroskeptik, jenže v průběhu kampaně si uvědomil, koho se snaží oslovit a že euroskeptici většinou už mají jasno (díky Klausovi) a tak to celé změnil a pak už byl spíše pro EU s výhrady. Tím ale se stal stejným, jako ti ostatní a současně ztratil na důvěryhodnosti, protože změnil názor a tak jeho názory nebyly úplně jasné. Jeho sebevědomí tak začlo působit jako namyšlenost, jeho energická "upřmnost" - tedy image, že říká lidem co si myslí na plnou hubu se změnila na to, že říká lidem to, co si myslí, že chtějí slyšet. A současně jeho minulost ještě více snížila jeho důvěryhodnost. Respektive jeho kampaní se mu z nulové důvěryhodnosti jí nepovedlo zvednout.

Kulhánek na mě působil kolikrát, že ani sám neví, co chce vlastně říct. Kolikrát to působilo až komicky, protože řekl něco, pak si uvědomil, jak to zní blbě a tak to změnil, tím se dotoho zamotal a byl mimo. On to hrál na to, že je na straně dělníků, co makají ve fabrice, takže jeho třeba jedna věta "Já podprouji lidi ve fabrikách, co makají....ale ti ostatní taky makají, ale prostě ti v těch fabrikách...". Vyznělo to, že si myslí, že jediný, kdo v této zemi maká, jsou lidé ve fabrikách, což pokud by řekl, by mohlo ty lidi ve fabrikách oslovit, ale urazilo by to ty další což on si hned uvědomil a tak to změnil, čímž to celé ztratilo smysl a neoslovilo nikoho. Myslím, že na lidi prostě nepůsobil důvěryhodně. Nemluvě o tom, že jako "prodělnický" kandidát neměl šanci, protože lidé ve fabrikách také měli většinou jasno a byli pro Zemana a oni nejsou pro EU a už vůbec ne pro euro. Tedy působil trochu shizofreně. Nebo spíše, jako zástupce majitelů fabrik a ne dělníků v nich.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod HOGOFOGO » ned 14. led 2018 18:16:21 » Re: Prezidentské volby 2018
Ze jsou lide ve fabrikach se Zemanem je pravda ale velmi nesoihlasim a pochybuji ze jsou proti EU - bez EU by spousta fabrik padla. To si vetsina z vas nedokaze pochopit ale tak to je. Bohuzel. Vetsina fabrik je nemeckych a bez EU by mnozi odesli. A to. Ti tam vim.

Pro mne je Drahos vyrizena velicina. Jeho vyrok ze Masini byli v pravu je na kazajku. To by mel jit rici potomkum Rosickeho a jinym postizenym.
Snad to Zeman pripomene a narod pozna ze vlk se skryva v rouse berancim...
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 14. led 2018 18:31:45 » Re: Prezidentské volby 2018
No, právěže ti v těch fabrikách to neví, stejně jako neví, k čemu by jim bylo euro a že by na tom vydělali.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod HOGOFOGO » ned 14. led 2018 18:33:22 » Re: Prezidentské volby 2018
To je divny, u nas to vedi. Asi jsi tam byl a znas je lepe, lol. Asi neco jako vcera zvasty co nakonec byla pravda :lol:
Na euro nemam pevny nazor. Klidne se rozepis.
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 14. led 2018 18:42:32 » Re: Prezidentské volby 2018
No, co znám lidi z fabrik, jakože jich je hodně, tak většina ví, že ta firma není Česká, ale německé, ale stejně je většina proti EU, protože si myslí, že naše účast v EU nesouvisí s kapitálem, který zde Německo má a někteří si dokonce myslí, že i nadále by byla naše ekonomika založená na vývozu do Německa a fungovalo by to stejně, jako nyní. Neuvědomují si, že EU vše velmi zjednodušuje a že bez toho zjednodušení, by se to nevyplatilo.

Obchod, kde je nutné neustále měnit měnu z jedné na druhou, je vždy ztrátový. Tedy pokud fabrika prodává věci v eurech do německa (všechny ty polotovary atd), pak je mění na koruny a z nich vyplácí platy, nakupuje materiál atd, vždy na tom ztratí peníze. Ty peníze, co by ušetřila, by mohla dát právě na ty platy, nebo na rozvoj a technologie a tím by zlepšila podmínky dělníkům. Mimochodem, když chce koupit technologie, opět koruny převádí na eura. Pro děleníky by ale tak či tak bylo výhodnější, aby k tomturo převodu měn nedocházelo.

Nevm, co máš na mysli s těmi žvásty, co nakonec byla pravda.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » ned 14. led 2018 19:31:32 » Re: Prezidentské volby 2018
Milhausi, chápu,že by Euro bylo dobré (výhodné) pro podniky, ale nerozumím, k čemu by bylo lepší pro občany jako jednotlivce ... stát by navíc s Eurem ztratil páku, jak regulovat svou ekonomiku a byl by jen více závislý na rozhodnutích z Bruselu, což může být výhodné pro Německo nebo Francii, ale nevím, zda pro nás ...
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » ned 14. led 2018 19:52:31 » Re: Prezidentské volby 2018
Pro ty dělníky ve fabrikách by to výhodnější bylo, pro ostatní by to vyšlo na stejně. Stát by na tom mohl být hůř v době krize, líp v době, kdy se daří. Třeba v době problému v Řecku mít euro žádné terno nebylo a EU by měla udělat opatřní, aby se to už nikdy nestalo a dokud jej neudělá, do eura bych taky nešel. Ale Slováci na tom, že mají euro neztratili, spíše získávali.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod L-Titan » ned 14. led 2018 21:20:58 » Re: Prezidentské volby 2018
HOGOFOGO píše:Pro mne je Drahos vyrizena velicina. Jeho vyrok ze Masini byli v pravu je na kazajku.

Otázka moderátora: Co si myslíte o bratrech Mašínech?
Drahošův výrok: Je to historie poměrně dlouhá nebo už vzdálená. Já vycházím z toho, že každý má právo na odpor proti totalitnímu režimu a takto také beru tehdejší akci bratrů Mašínů. Nechci posuzovat, detaily samozřejmě neznám. Ale respektuji to, že měli právo postavit se totalitnímu režimu.

Čili on přímo netvrdí, že Mašínové měli právo vraždit. Tvrdí, že měli právo postavit se totalitnímu režimu. Samozřejmě, že lze Drahoše citovat tak, aby to vypadalo že ty ohavnosti schvaluje. Například na Parlamentních listech před citováním Drahoše uvádí: "Pro koho má však Drahoš spíš pochopení, je pro činy bratrů Mašínů, kteří se v padesátých letech minulého století postavili komunistům na odpor se zbraní v ruce." Čtenářům je dopředu podsouváno něco, co však nemusí být 100 % pravda.

Když se Drahoše ptali v jiném rozhovoru později na Mašíny, tak na otázku, zda by jim udělil vyznamenání odpověděl jednoznačně "Ne." a dále uvedl: "Bratři Mašínové patří historii. Dostali už medaili předsedy vlády. Jejich čin je společností vnímám velmi kontroverzně. Prezident má být ten, kdo společnost spojuje a nejitří staré rány. Já bych hodnocení bratří Mašínů přenechal historikům."
Mě v tomto směru (prozatím) připadají Drahošovy názory konzistentní, tj. Mašínové jsou kontroverzní historie, respektuje jejich odpor k režimu (ne nutně se vším všudy).

Drahoš prostě odpověděl, jak je u něj časté - nevyhraněně. Že si to jeho odpůrci nebo podporovatelé přibarvují po chuti, to je věc jiná.
"Jen dvě věci jsou nekonečné - Bůh a vesmír. Tím druhým si ovšem nejsem tak jist."
ČAPEK, Karel. Komunistický manifest. Washnigton, DC, 1984. [cit. 1.1.2019] ISBN 978-80-87373-31-6
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 14. led 2018 22:17:12 » Re: Prezidentské volby 2018
Tak parlamentní listy jsou velmi objektivní médium, které vždy přináší zaručení informace a nikdy žádné žvásty tím, že si realitu přibarvuje či upravuje, jak se jim to hodí, aby tomu dali ten správný kontext, no.

Mě osobně Mašíni tolik nezajímají, mě zajíma budoucnost, co bude, ne co bylo.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 15. led 2018 7:51:45 » Re: Prezidentské volby 2018
Jestli hledis na budoucnost, je pro tebe ten kdo chce migranty nevolitelny.
Mimochodem jak jsem doma rekl ze Drahos chce kvoty, ztratil Drahos 3 hlasy ve dvou sekundach.
HOGOFOGO
Uživatel

PředchozíDalší