Menu

Prezidentské volby 2018

Historie, technika, politika, drby.

Koho budete volit v druhém kole prezidentských voleb?

Miloše Zemana
5
38%
Jiřího Drahoše
8
62%
nejdu volit
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 13

Příspěvekod Milhaus » sob 13. led 2018 16:13:55 » Re: Prezidentské volby 2018
Já tydle případy nepopírám, já popírám to, co s migranty dělat a jak s nimi naložit a jak se k nim chovat. Mnoho těch případů bývá po upravených tak, aby vyzněly, jak se hodí, mnoho jich je skutečných, ale žádný neudělali všichni migranti. Nemůžeš na základě nich obvinit všechny, ale jen ty, kteří to spáchali. A kolikrát ses dočetl na těchto stránkách o migrantech, kteří se třeba snaží pracovat a neporušují zákony země, která je přijala? A oni taky jsou.

Já nechci, aby zde migranti byli, ale uvědomuji si, že oni tu jsou a přichází. Nestačí říct, já tu migranty nechcu. Takto o tom nestačí přemýšlet. Musíš přemýšlet o tom, jak s nimi naložit, co s nimi udělat a jak to řešit.

U nás migranti nejsou, ale ne proto, že Zeman je tu nechce, ale protože jsou atraktivnější země, než my. Pokud se ale do ČR přihnala vlna milionu migrantů, tak jak by je Zeman zastavil? A neměl by mít plán, co udělá s těmi, které nezastaví a kteří příjdou? Je v ČR nějaký plán, co budeme dělat, když se stane ČR cílovou destinací uprchlíků? NEbo prostě jen budem říkat, že je tu nechcem a tím je to vyřešeno a oni zmizí? Téma migrace je velmi důležitá v každých volbách, každý o tom nějak mluví, ale nikdo neříká, co bychom dělali, kdyby se sem ti migranti opravdu vydali. Nepotřebovali bychom třeba pak pomoci od EU, protože sami bychom ten nával neustáli? Nebo bychom je postříleli?
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » sob 13. led 2018 16:36:06 » Re: Prezidentské volby 2018
Drahoš má potenciál získat o milion hlasů víc, jak Zeman. 2 miliony vs 3 miliony, pokud by došli voliči ve stejném počtu, jako v kole prvním.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod HOGOFOGO » sob 13. led 2018 16:38:47 » Re: Prezidentské volby 2018
Jsem zvedav na tu debatu :D
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 13. led 2018 16:44:39 » Re: Prezidentské volby 2018
Já taky, ale myslím, že v debatě Drahoš se Zemanem prohraje, jelikož Zeman zcela jistě bude používat podpásovky. Drahoš sice vypadá, že bude dělat totéž, ale myslím že spíše vyměkne a u nás voliči oceňují hulvíctví, agresivitu a další věci, důležité je vyhrát. A to Zeman umí. Nicméně doufám, že právě tím předvede to, proč jej lidé odmítají a nechtějí a ještě více je naštve, takže půjdou k volbám i v druhém kole.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lee77 » sob 13. led 2018 16:47:48 » Re: Prezidentské volby 2018
Ha Miloš jde do toho. :D Aspoň bude sranda. :) :wink:
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.
Lee77
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » sob 13. led 2018 17:58:33 » Re: Prezidentské volby 2018
Milhaus píše:Já taky, ale myslím, že v debatě Drahoš se Zemanem prohraje, jelikož Zeman zcela jistě bude používat podpásovky. Drahoš sice vypadá, že bude dělat totéž, ale myslím že spíše vyměkne a u nás voliči oceňují hulvíctví, agresivitu a další věci, důležité je vyhrát.

Bohužel. Oba dva po sobě budou házet hnůj vidlema. Ale Zeman to bude mít podstatně jednodušší. Chová se jako hulvát i ingorant posledních 5 let a furt má 40 % voličů, takže se nebude muset krotit. Zato Drahoš v kampani používal image decentního hocha, takže si bude muset dávat pozor, aby házel ten hnůj házel s grácií. A nebo třeba Zeman naschvál zvolí opačnou taktiku - bude se chovat vzorně, slušně a do Drahoše bude rýpat sofistikovaně tak, aby to působilo na úrovni. Tím pádem by Drahošovi ubral vítr z plachet. Ať tak či onak, Zeman tahá za delší konec provazu.
Uh'eog ph'nglui turor - a. I, sc. II.

C: Ymg' ahnythor nafl masq.
C: Mgleth, h''s yar. C' nilgh'ri mglagln epgoka c' masqq mgng ymg'.
C: (ph'nglui lloigshogg) Nafl' masq? Nafl' masq!

RWC1895
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 13. led 2018 18:09:11 » Re: Prezidentské volby 2018
No, pro mě osobně Drahoš není žádné terno, nebo výhra, ale je přijatelnější, než Zeman (respektive je přijatelný) a pokud mě ničím vyloženě nenaštve, tak jej volit budu. Myslím, že to tak má asi většina lidí. Tedy Drahoš si to může pokazit jen sám tím, jak se bude v těch debatách chovat. Pokud se sníží na úroveň Zemana a ukáže, že není o nic lepší, prohraje. Ale myslím, že momentálně co se týče šancí vyhrát druhé kolo má větší naději, protože voliče počínaje Drahošem-Topolánkem považuji za ty, kteří nechtějí Zemana. Jim je jedno, kdo vyhraje, ale hlavně aby to nebyl Zeman. Jen je otázka, jestli dojdou volit, jakože druhé kolo bývá co se účasti týče výrazně slabší a většinou nedojdou ti, jejichž kandidáti v prvním kole neuspěli.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » sob 13. led 2018 18:10:07 » Re: Prezidentské volby 2018
nevím, co budou muset Zemanovi napíchat za vitamíny, aby byl trochu v kondici ... on Drahoš není zrovna zdatný rétor, ale očividně má sílu na to, aby debatu ustál, bez ohledu na obsah ... Zeman vypadal při tiskovce skoro na umření, je na něm prostě vidět, že má dost ... na přímou Drahošovu výzvu k účasti v debatě ale nemohl reagovat jinak, aby si zachoval tvář ... ale jsem na to taky zvědavý, určitě si to nenechám ujít ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » sob 13. led 2018 18:19:31 » Re: Prezidentské volby 2018
Prý budou dvě debaty? Je fakt, že je reálné se obávat, aby Zeman ty debaty přežil. Přece jen, je tam tlak, horko, emoce.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod L-Titan » sob 13. led 2018 18:56:54 » Re: Prezidentské volby 2018
Můj odhad rozložení voličů:

Topolánek- půjdou spíše k Drahošovi. Drahoš +4.30 %
Horáček - jednoznačný odpor k Zemanovi. Drahoš + 9.17 %
Fischer - stoprocentní antizeman. Drahoš +10.23 %
Hynek - jeho tématem byla kritika EU, odpor k imigraci a islámu. Přestup hynkovců k zemanovcům ale nebude stoprocentní. Zjednudším to, takže Zeman +1.23 %
Hannig - Hannig je Zeman light. Jeho voliči tedy půjdou volit Zemana classic. Zeman + 0.56 %
Kulhánek - mizivá půlka procenta. Řekněmě Zeman + 0.47 %
Hilšer - stejná písnička jako nahoře. Drahoš + 8.83 %

Po sečtení to dává cca skóre Zeman 40.8 % vs Drahoš 59.2 %. Zeman by tedy potřeboval od voličů těch dalších protikandidátů získat aspoň 10 %. Drahoš má narozdíl od Schwarzenberga relativně čistý štít. Pokud se bude ve druhém kole volební účast lišit jen o 2-4 % a nevoliči Zemana se sešikují, tak to Zeman nemusí mít vůbec jisté.
Uh'eog ph'nglui turor - a. I, sc. II.

C: Ymg' ahnythor nafl masq.
C: Mgleth, h''s yar. C' nilgh'ri mglagln epgoka c' masqq mgng ymg'.
C: (ph'nglui lloigshogg) Nafl' masq? Nafl' masq!

RWC1895
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » sob 13. led 2018 19:30:07 » Re: Prezidentské volby 2018
Byl bych osobně opatrný s tím Horáčkovým voličstvem. Co jsem slyšel v ČT, tak klidně i třetina jeho voličů by mohla jít k Zemanovi.

Edit.: Kulhánek právě vyjádřil podporu Drahošovi.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Milhaus » sob 13. led 2018 19:51:53 » Re: Prezidentské volby 2018
Drahoš má potenciál získat 3 miliony hlasů, Zeman 2 miliony, pokud si sečtem dnešní hlasování. Ale nelze to počítat jen v procentech, ale opravdu stěžejní bude účast. A ta se může dramaticky lišit od prvního kola. Klidně může být jen 40% a to z těch 20% chybějících může být většina těch kandidátů, kteří volili neúspěšné kandidáty, protože těm už může být jedno, jak to dopadne, když jejich kandidát vypadl. Naopak Zemanovci, kteří to možná trošku podcenili a nepřišli k prvnímu kolu, se můžou ještě zešikovat.

Pokud bychom tedy brali v úvahu, že účast u voleb klesne na 40% a těch 20% chybějících bude těch neúspěšných kandidátů (kteří by mohli volit Drahoše), tak 1 milon hlasů klesne na 660 tisíc. Pak už bude záležet, jestli Zeman přesvědčí další voliče, aby přišli a voliliho a jestli všichni ti, co volili ty neúspěšné, budou volit Drahoše.

V případě 40% účasti jak jsem naznačil výše, bylo by to fity fifty (oba by získali 2 miliony hlasů)
konkrétně:
účast: 4 000 000
Zeman: 2 000 000
Drahoš: 2 000 000

Tedy Drahoš je poměrně velký favorit v druhém kole (Zeman to má velmi nejisté a taky si uvědomuje, z jeho pohledu je tento výsledek propadák - proto ostatně jde do těch debat, protože se ukázalo, že to nebyl chytrý tah, "nedělat kampaň"), ale pořád to není rozhodnuto a druhé kolo bude napínavé. Rozhodující bude účast.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » sob 13. led 2018 22:21:10 » Re: Prezidentské volby 2018
Změněna anketa, můžete znovu hlasovat ...

...

https://www.novinky.cz/domaci/460430-po ... pevak.html

pobavil mě hlavně příspěvek v diskuzi, kde kdosi napsal, že Ovčáček už hledá článek, kde to Gott řekl ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » sob 13. led 2018 22:39:50 » Re: Prezidentské volby 2018
Opravdu jsi ohledně takového tématu vkročil do diskuzí na Volovinkách? Odvážný to muž.

Co se týká mě, tak já volil Fischera. Bohužel neprošel, ovšem v druhém kole jsem byl rozhodnut volit jakéhokoliv protikandidáta Ovara (klidně i Topolánka, který naštěstí propadl). Takže to dám Drahošovi. A bylo by skvělé, kdyby třeba post hradního kancléře nabídl snad vítězný Drahoš Fischerovi. A jsem zvědav na Hilšera. Doufám, že bude kandidovat v příštích volbách, protože mu hlas dám, pokud se nenajde kandidát jako Fischer, který by ovšem mohl kandidovat příště také.
Naposledy upravil Dolero dne ned 14. led 2018 14:39:02, celkově upraveno 1
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 13. led 2018 22:43:47 » Re: Prezidentské volby 2018
Dolero píše:Opravdu jsi ohledně takového tématu vkročil do diskuzí na Volovinkách? Odvážný to muž....

nejsem odvážný, jsem masochista ...

já samozřejmě hlasuji pro Drahoše, když mi to s Topolánkem nevyšlo ...

Hilšer - to je ten, co má za vzor Macrona?
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší