Menu

Čeština - technické problémy

Nejede? Padá? Pokum ano, pište sem..
Příspěvekod Martin3D » pon 22. úno 2016 19:24:35 » Re: Čeština - technické problémy
Alda píše:Ano, zkouším nainstalovat poslední verzi češtiny a ať zkusím tu nebo tu předešlou, tak mi to stále vypisuje tu hlášku, jenom se tam mění velikost/rozsah těch čísel.

Škoda, nechápu, že tu češtinu nedělá distributor rovnou, stopro by prodali více a lépe, mělo by to bejt automatické... :oops: :D

Tak mi sem pošli celé to chybové hlášení, které ti ta poslední verze 1.02 píše.
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Alda » úte 23. úno 2016 6:39:06 » Re: Čeština - technické problémy
Martin3D píše:
Alda píše:Ano, zkouším nainstalovat poslední verzi češtiny a ať zkusím tu nebo tu předešlou, tak mi to stále vypisuje tu hlášku, jenom se tam mění velikost/rozsah těch čísel.

Škoda, nechápu, že tu češtinu nedělá distributor rovnou, stopro by prodali více a lépe, mělo by to bejt automatické... :oops: :D

Tak mi sem pošli celé to chybové hlášení, které ti ta poslední verze 1.02 píše.

"Hra Risen 3 nenalezena! Vyber jinou složku nebo přeinstaluj hru" a pod to to vyhodí tabulku
<errors (App v1.02)>
0x1001 0x2500
<errors>

A ty "čísla" se mění podle toho jakou verzi češtiny zkusím nainstalovat. - Hry i čeština je instalována "Pustit jako správce"
Alda
Nováček

Příspěvekod jerr » úte 23. úno 2016 8:14:10 » Re: Čeština - technické problémy
Ahoj, mám ten samý problém jako uživatel nade mnou. Hra koupená, GOG verze. Z patchem i bez patche, instalátor nemůže najít hru.

(<errors (App v1.02)>
0x1001 0x2500
<errors>

Pokud Vás nenapadá nějaké shůdné řešení, poprosil bych překladatelský tým o up extrahovaných souborů instalátoru, ručně to asi nebude problém. Předem díky.

Ještě dodávám, mám windows 10 pro, 64 bit.
jerr
Nováček

Příspěvekod Alda » úte 23. úno 2016 12:20:23 » Re: Čeština - technické problémy
To jsme na tom úplně stejně.... :D Problém bude v GOG verzi, někde bude začarovanej pes... :oops:
Alda
Nováček

Příspěvekod Martin3D » stř 24. úno 2016 21:32:56 » Re: Čeština - technické problémy
Díky, za ty kody, mrknu na to a zkusím upravit instalátor pro GOG verzi. Pokud je tam možnost instalovat různé verze, tak určitě instalujete ty verze s posledním patchem. Aby se předešlo problémům, protože jak vycházely postupně patche tak opravovali a přídavali některé herní texty. Čeština je dělaná a testovaná pro poslední verzi hry.

EDIT: zdá se, že hra má na GOGu trošičku jinou souborou strukturu než na Steamu, můžete mi někdo z vás kdo tuhle verzi má v poslední verzi, udělat screenshot složky hry \data\packed\ aby byly vidět všechny soubory a jejich jména. Díky
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Alda » čtv 25. úno 2016 13:40:09 » Re: Čeština - technické problémy
Screenshot se nějak nedaří realizovat :oops: ,ale když mi napíšeš mejl na tu adresu co jsem házel o pár postů vejš, tak ti to pošlu na mejla, vyfotil jsem to mobilem :D
Alda
Nováček

Příspěvekod Martin3D » sob 27. úno 2016 22:21:16 » Re: Čeština - technické problémy
Pro všechny, kteří mají hru zakoupenou přes GOG:

Dneska vyšla nová verze instalátoru češtiny (1.03), která funguje i u této verze hry.
Stahujte zde

Díky Aldovi za pomoc při řešení tohoto problému.
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Alda » úte 01. bře 2016 13:06:09 » Re: Čeština - technické problémy
Není zač a čeština je SUPER! :D , takže vlastně hlavně děkuji já jako majitel GOG verze!
Alda
Nováček

Příspěvekod Jémák » úte 01. bře 2016 19:27:36 » Re: Čeština - technické problémy
jen pro ukojoneí mé zvědavosti Martine, co bylo potřeba změnit, v čem je vlastně onen zakopaný rozdíl? :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Martin3D » úte 01. bře 2016 22:30:55 » Re: Čeština - technické problémy
Jémák píše:jen pro ukojoneí mé zvědavosti Martine, co bylo potřeba změnit, v čem je vlastně onen zakopaný rozdíl? :)

Rozdíl je v tom, že na GOG se některé herní soubory jmenují trochu jinak než na Steamu. Týká se to těch souborů, které souvisí s jejich Enhanced Edition patchem pro 64bit systémy. Od té doby mají v těch souborech na Steamu docela bordel. A zdá se, že se ten nepořádek přenesl i na GOG verzi, kde je ten patch také, ale soubory mají pozměněná jména.
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod explukes » pon 07. bře 2016 17:36:28 » Re: Čeština - technické problémy
Dobry den mam problem s cestinou stahl jsem si risena na steamu dal cestinu 1.03 vse v poradku po delsim hrani mi pada hra v urcitich prekladech treba na kile u ukolu osvobodit uvezneneho pirata jakmile potvrdim promluvit si o vezni naskoci titulky a vypne se hra to same u vudu pri premlouvani strazneho u mostu o neutoceni na piraty na plazi dale u inkvizice na ostrove pod horou s papouskem je tam kniha s unikatnim predmetem zacne cist a vypne dale a to nejhorsi kvuli cemu nemuzu hrat pri ukolu premluvit nejvisiho maga o pomoc s dusi pri pozadani naskoci dialog co od neho chci za pomoc a vypne hra a nedostanu se dal zadnou chybovou hlasku to nehodi cele se to vypne jinak operacni system w8 64 nikde jsem o tom nic nenasel dekuji za pomoc
explukes
Nováček

Příspěvekod Martin3D » úte 08. bře 2016 21:45:08 » Re: Čeština - technické problémy
Čau,
můžeš někam hodit save soubory z místa těsně před těmi rozhovory, kde ti to padá? Vyzkouším to a pokusím se zjistit, kde je problém.

default složka: "C:\Users\{Username}\Saved Games\risen3\savegames"
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Drsoul » pon 04. dub 2016 8:16:39 » Re: Čeština - technické problémy
Mám asi 3 dny nainstalovanou stearm verzi Risen 3. Problém ale je s češtinou, přesně jak je zde popisovaný - hra nenalezena. Zkusil jsem vče podle rad: instalovat jako správce, odstanil atributy, najít hru manuálně, různé režimy kompatibility ... Škoda, docela rád bych to měl v češtině. Jo a OS je Win10. Tak třeba něco vymyslíte? Díky
Drsoul
Nováček

Příspěvekod Martin3D » čtv 07. dub 2016 15:40:02 » Re: Čeština - technické problémy
Drsoul píše:Mám asi 3 dny nainstalovanou stearm verzi Risen 3. Problém ale je s češtinou, přesně jak je zde popisovaný - hra nenalezena. Zkusil jsem vče podle rad: instalovat jako správce, odstanil atributy, najít hru manuálně, různé režimy kompatibility ... Škoda, docela rád bych to měl v češtině. Jo a OS je Win10. Tak třeba něco vymyslíte? Díky

Vyšla nová verze 1.04 http://www.risen.cz/risen-3/cestina/ Vyzkoušej ji. Pokud to nepomůže, tak instalátor při neuspěšné instalaci vypisuje chybové kody, hoď je sem, ať ti můžeme pomoct.
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod alesking » sob 27. kvě 2017 22:45:50 » Re: Čeština - technické problémy
Dneska jsem znovu nainstaloval steam verzi se všemi dlc a hra jede pěkně, ale nejde mi vúbec spustit čeština .. vždy mi to napíše, že program přestal pracovat, takže ani žádný kód nemám abych něco zde ukázal .. jinak mám windows 10 Pro..
sice jsem zkoušel různé pokusy s režimy kompatibility, ale bez úspěchu .. zkoušel jsem verzi 1.02 a 1.04 oba stejný problém .. děkuji předem za odpovědi :)
alesking
Nováček

PředchozíDalší