Menu

Poradna

Počítač, hry, webovky, atd.
Příspěvekod Jémák » sob 24. zář 2016 18:32:53 » Re: Poradna
Greg píše:Myslím, že to spíš nepůjde. Obecně bych bral CD/DVDčka jako medium určený pouze k jednomu zápisu.

zkusil bych něco takovéhoto http://www.cnews.cz/clanky/freerip-prev ... ymi-stitky :wink: :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Dolero » sob 24. zář 2016 19:22:23 » Re: Poradna
Já osobně bych se na zastaralé médium jako je CD vykašlal a používal prostě flashky... Navíc je to s nimi jednodušší a pohodlnější :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » sob 24. zář 2016 21:18:03 » Re: Poradna
Flashka je fajn:) jenže tady je důvod proč používám právě CD. Kdysi jsem totiž jedno potřeboval a tak jsem koupil celou sadu. Teď jsem je znovu našel a protože jsem kreativní, tak jsem je prostě co nejvíce pokreslil a že si na ně dám aspoň tu hudbu. Ale tak nevadí, aspoň jich udělám víc:) A děkuji za odpovědi!
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 27. zář 2016 14:57:34 » Re: Poradna
Při procesorech je velice důležité dívat se na značku.
AMD procesor sice papírově vypadá úžasně, ale při pohledu na cenu člověka trkne jedna věc a to ta, jak to že je to tak levné... Jsou to prostě šunty bez reálného výkonu, strašně moc topí, ničí se a jsou nekvalitní.
Intely mají o dost vyšší cenu, papírově jsou "horší", ale mají mnohem lepší technologii výroby a architekturu (například 14 nm oproti 35 nm u AMD), tudíž reálně vyšší výkon, jsou kvalitnější, méně topí a hlavně mají vyšší životnost.
Pokud chceš na PC výrazně ušetřit a mít na krátkou dobu jakž takž vysoký výkon s tím, že za 2-3 roky (možná méně) budeš kupovat nový, tak do něj naláduj grafiky a procesor AMD (u grafik AMD vs Nvidia je to podobné jako u procesorů AMD vs Intel). Pokud chceš kvalitní, co vydrží, ale bude dražší, tak je nejlepší kombinace Intel procesor a Nvidia grafika. Aspoň tak to vidím já ze svých dosavadních zkušeností.
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 27. zář 2016 16:02:32 » Re: Poradna
Ba'al píše:Takze pocet jader, Ghz, ve skutecnosti o nicem nevipovida? Jako u fotaku mpx taky nic nerika :)

Jo, stejně jako u PC grafiky nemůžeš koukat jen na velikost RAM, ale musíš porovnávat více věcí. Právě hodně lidí dělá tu chybu, že se podívá na trojici cena - počet jader - frekvence a zbytek už neřeší (a pak v poradnách nadává, že je to na prd).

Ba'al píše:To by mel nekdo zatrhnout pokud sunti prodavaji takovy produkt.

Zase tak drsné to není, naopak je to důležité, aby ty firmy nezískaly monopol, pak by mohl třeba právě Intel a Nvidia začít vyrábět méně kvalitní zboží a za vyšší cenu.

Někdo si prostě koupí dělo s AMD za nízkou cenu na hraní nové hry, za pár let mu už ty nové nepojedou a nebo bude PC v tahu. Jiný ho chce na dlouhodobější použití a za vyšší cenu má Intel.
V PC průmyslu nemá dle mě cenu šetřit na nějaké "později", vždycky se za chvíli najde něco výkonnějšího za stejnou cenu.
Když chceš na PC akorát dělat v malování, pouštět si filmy a hrát hry z roku 2000, je lepší si koupit právě to AMD (pokud ho moc nenamáháš, tak vydrží). Když chceš pařit nejnovější pecky, makat na pokročilé grafice, tak investuješ více a právě v tu chvíli jde na ruku dražší kvalita v podobě Intelu s Nvidií.
Naposledy upravil Dolero dne úte 27. zář 2016 16:23:30, celkově upraveno 1
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 27. zář 2016 16:34:45 » Re: Poradna
U RAMek hraje právě velkou roli velikost paměti (vždy je lepší osmička místo čtyřky), ale v případě stejné velikosti paměti je důležitá latence (tuším že se tomu tak říká), čím větší, tím lepší (1666 > 1333 atd.) a já osobně kupuju nejčastěji značku Kingston. Opět - mám s ní nejlepší zkušenost.

Btw. nejsem žádný profi IT technik, trošku se o to zajímám, sám si skládám PC atd., na nějaké rady v obchodě bych fakt nedával, kdybych se ve svých postech mýlil a někdo chtěl vyvrátit mé subjektivní pocity (třeba Milda či Greg), tak budu jen rád... :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Greg » úte 27. zář 2016 22:20:06 » Re: Poradna
U RAMek když tak ještě pozor na rozdíl mezi DDR2/3/4. Musíš kouknout jakou verzi ti podporuje základovka. Plus je tam většinou strop na velikost (GB). Taky bys měl dát do všech slotů stejnej typ.

U procesoru samozřejmě na frekvenci a počtu jader taky záleží. S jednojádrem s malou frekvencí díru do světa neuděláš ať je sebekvalitnější. Ale jak píše Dolero, jsou to jen 2 parametry z mnoha. Před koupí je dobrý přečíst nějakou recenzi (či více), kde nechybí testy výkonu. Ideálně i přímo v kombinaci s tvoji grafikou. Některé kombinace CPU GPU jsou trochu problémový...
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Greg » stř 28. zář 2016 16:46:40 » Re: Poradna
U RAM na 100%. 4 GB je dneska zatraceně málo, když si samotný Win 10 ukousnou 3 GB :). Mám taky 16 GB a přes 10 se dostávám pravidelně.

U her záleží dost i na té grafice, tak uvidíš, jak ti to pojede no...
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod BBVenom » ned 03. pro 2017 12:19:31 » Re: Poradna
Zdravím;
Mohli by ste mi odporúčiť nejaký PC / Laptop do 600€, ktorý je vhodný na grafické programy? (Konkrétne Photoshop, Illustrator, InDesign).
V Datarte mi jeden odporúčili za 595€ (Lenovo Ideapad™ 310) ale ten tak neuveriteľne seká, že za 30min som ledva spravil dve čiary z loga knihy...
Ďakujem.
BBVenom
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » čtv 28. pro 2017 12:51:09 » Re: Poradna
Hoši co má znamenat tohle ?? : https://www.spamhaus.org/query/ip/62.77.85.61
Chtěl sem poslat příspěvek na jedno forum a nemůžu.. :???: Co s tím ??
Edit: Už vše funguje. :wink:
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Tommy87 » čtv 11. led 2018 7:52:53 » Re: Poradna
Nazdar :-)
nedávno jsem kupoval nový počítač a měl jsem podobný problém jako (nejen) BBVenom - omezený rozpočet :D
tak jsem hledal nějaké slevy na netu a našel jsem ...

Na fóru platí zákaz jakékoliv komerční reklamy či jiné formy propagace, ať už se jedná o výrobky, služby či vlastní stránky. EMP
Tommy87
Nováček

Příspěvekod Jémák » stř 28. bře 2018 19:40:28 » Re: Poradna
Dnes jsem muesl přeinstalovat Mozillu a s hrůzou jsem zjistil, že nefunguje doplněk Password exporter - existuje něco stejného, podobného na nynější verzi?
Jémák
Crysis fighter no. 1

Předchozí