Menu

Risen 3 - Obecná diskuse

Obecný pokec o Risen 3: Titan Lords.
Příspěvekod jack1220 » pát 21. úno 2014 22:14:44 » Risen 3 - Obecná diskuse
Neviem ci sa to tu chystate pridat, ale zatial to tu nevidim nikde...predplatitelia by mali dostat pc games zajtra a na obalke je Risen 3: Titan Lords, tak som zvedavy...
Risen-3-Titan-Lords-bude-preds-image-601.jpg

Risen-3-Titan-Lords-bude-preds-image-990.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pát 21. úno 2014 23:24:30 » Re: Risen 3: Titan Lords
Hmm. tak tyhle http://www.eurogamer.cz/articles/2014-02-21-odhaleno-risen-3-titan-lords-prvni-obrazky obrázky mi připomínají zaklínače. Každopádně středověk po tom trapném pokusu o raný novověk v R2? Zůstat skeptický je na místě :)
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 22. úno 2014 11:53:17 » Re: Oznámení Risen 3
Vytvořil jsem nové fórum pro Risen 3.

Dalo se to trochu čekat, po druhém díle si nedělám žádné extra naděje, dvojka mě moc nezaujala. Jsem zvědavý, s čím přijdou nyní. Snad to ukončí a začnou pak zase dělat Gothic :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Dolero » sob 22. úno 2014 12:36:15 » Re: Oznámení Risen 3
No ale ta "Královna důlních červů" Vypadá docela zajímavě :)
Po jedné špatné hře nemůžeme hned tvrdit, že další bude špatná taky... Někomu se Risen 2 líbil (jde to vidět právě na EG) a někomu ne (no spíše většině)... Jsem rád, že se to vrací do toho "pravého" období :)
Jinak se mi ta hra zdá podle obrázků, ve kterých jde vidět hra, "ošklivá"... Jak kdosi poznamenal na EG, oni snad opravdu používají ještě ten starý Engine z G3.... No nelíbí se mi ještě ten přívlastek "otevřený svět s geniálním pocitem středověku v temném fantasy RPG epických rozměrů." -> zdá se mi, že PCG trošku přehání...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 22. úno 2014 12:43:21 » Re: Oznámení Risen 3
To je jen artwork, ve hře to může vypadat úplně jinak. Zatím opravdu těžko soudit :) ... Jsem zvědavý, jestli to vyjde ještě letos, dělají na tom už opravdu dlouho :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Dolero » sob 22. úno 2014 12:55:43 » Re: Oznámení Risen 3
No z toho artworku můžeme usoudit, že tam něco na styl té mršky bude...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 22. úno 2014 14:35:31 » Re: Oznámení Risen 3
Dolero
Uživatel

Příspěvekod sleeper » sob 22. úno 2014 14:45:13 » Re: Oznámení Risen 3
JJ, zaujímavé... :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 22. úno 2014 15:04:01 » Re: Oznámení Risen 3
Velice... No tak dle toho "infa" od hry teda moc nečekám... Vypadá to, že muškety a podobné výdoblitky z Risenu 2 v té hře budou... Aneb mix Risenu 1 a 2 s nějakými těmi prvky Gothiců...

Různých změn doznal bojový systém, když do něj vedle nadpřirozených sci-fi schopností a mušket přibyla i nějaká zbraň vhodná proti střelbě z luku. Poprat se samozřejmě půjde i na blízko za pomoci účinných komb.

Chci vidět ty změny. Myslím, že místo "Sci-Fi" by mělo být "Fantasy"... Nechápu to " zbraň vhodná proti střelbě z luku" a boj na blízko pomocí komb je snad samozřejmý...

Na pozadí hry bude do hloubky vykreslena historie herního světa a jeho tradice či zvyklosti, aby vás do sebe dokázal více vtáhnout. Jednotlivé guildy mají poskytnout ještě větší svobodu v rozhodování, kým se budete chtít stát. NPC postavy zase disponují chytřejší umělou inteligenci pro navigaci v prostoru.

Doufám, že to nebude pár knížeček alá Skyrim... Mágové + bojovníci + nějaký mix obou = frakce ve hře a blbost NPC jako v G3 snad nezopakují.

Tvůrci tvrdí, že si velice podrobně zanalyzovali reakce na Risen 2, co se fanouškům zamlouvalo a co se jim naopak nelíbilo, od čehož odvíjí veškeré změny. Datum vydání ani cílové platformy zatím neznáme, dá se předpokládat PC, PS4 a X1.

Myslím, že Risen 2 z toho měli vypustit, to byl omyl... Datum vydání dle mě padne na Q4 2014 - Q1 2015. Chci vidět prodejnost na X1 a PS4, jelikož na konzolích z 90% hraje "casual mainstream obecenstvo"... Pokud tu hru chtějí udělat pro konzolisty, budou muset omezit PC verzi hry (pochybuju, že chtějí udělat HC hru jako DS)... Gothic teda Risen dle mě patří spíše jen na PC...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Pivl » sob 22. úno 2014 15:49:30 » Re: Oznámení Risen 3
Myslím, že si takovýdle projekt zasloužil novou značku. cpát to do Risenu, který u mě dvojkou poměrně vyhořel, se mi moc nezdá, ale uvidíme.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Zero » sob 22. úno 2014 16:21:06 » Re: Oznámení Risen 3
Dvojka byla sice dobrá oddechovka, ale stejně bych byl radši, kdyby tu sérii už nechali na pokoji. Co se týče světa a příběhu, není na tom už od začátku moc dobře a nevidím, proč v tom chtějí pokračovat. Už tak byla dvojka úplně jiná, a prvky z jedničky v ní působily divně. Titáni tam pak byli naroubovaní dost násilně. No a pokud k voodoo a mušketám přidají ještě sci-fi dovednosti (a obří brnění a meče - proboha proč?!), tak z toho bude ještě větší guláš.

Z tohohle důvodu mi přijde zbytečná snaha nějak víc osvětlovat historii a pozadí světa - z prvních dvou dílů víme, že to je jedno velké klišé, a kdyby to autoři najednou nějak změnili, tak by to působilo divně. Navíc ruku na srdce, v kolika hrách je opravdu zajímavé číst různé knížky a zjišťovat si informace o světě? Spočítal bych to na prstech jedné ruky.
Málokterá hra to dokáže podat tak, aby mě to zaujalo.

Už aby se radši pustili do ničeho jiného, ideálně ani Gothic, ani Risen.
Zero
Uživatel

Příspěvekod Delicius169 » sob 22. úno 2014 18:03:23 » Re: Oznámení Risen 3
Datum vydání je stanoveno už na srpen letošního roku pro PC, PS3 a X360 (o nextgen platformách se kupodivu vůbec nemluví), poté se počítá s řadou prý nadupaných DLC.

Překvapuje mě, že to bude tak brzo. No nehrál jsem ani dvojku, tak se nejspíš i vyhnu trojce.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 22. úno 2014 18:05:35 » Re: Oznámení Risen 3
Mě je jedno, kde se to odehrává, on ten pirátský svět nebyl zas tak špatný a rozhodně měl hodně možností, aby v něm vznikla parádní hra. Mě jde spíše o to, jak ta hra bude vypadat heerně a jak bude dělaná. Jestli jak v risen2, nemá to smysl a je jedno, jakou značku ponese. Kdyby dělali hru tak, jako v g1-g2, byl bych nadšený, ale to je utopie. Pokud jak v risen1, budiž, ale ono ani risen1 nebyla zas taková pecka, ač to nebyla špatná hra.

Tak uvidíme.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » sob 22. úno 2014 18:17:31 » Re: Oznámení Risen 3
Oni na to mají, aby udělali dobrou hru - kdyby se R1 věnovali o trochu více (dodělali lepší respawn, více úkolů v pozdější části, možná trošku ztížili hru atd), tak by se to docela dobře dalo - on by stačil i datadisk, který by ten nevyužitý potenciál trošku dodělal..

Pokud se s R3 chtějí vrátit k těm hrám, které byly kladně fanoušky přijímány, tak je to jedině dobře. Už moc možností taky nemají a oni to nedí.. snad to bude bomba, která zacelí díru v RPG hrách..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » sob 22. úno 2014 18:26:07 » Re: Oznámení Risen 3
Otázka je, jestli chtějí. Oni měli svůj styl, který byl pro jejich hry typický a díky kterému si získali hráče. Ale už od gothicu3 jej začali měnit a kopírovat styl jiných, kteří měli větší prodeje v USA. Tím se veškerá jejich tvorba stala mnohem víc komerční a prostě zaměřená na mnohem širší publikum, než g1-g2. Jenže současně už to bylo něco úplně jiného, než g1-g2. Po neúspěchu g3, kdy byli na odepsání, tak risen1 se snažili víc dělat jak g1-g2 a udržet si alespoň nějaké fanoušky. Úspech R1 jim zase vlezl do palice a zase kopírovali a motali styly jiných a zase přešli úplně jinam.

Tak teď je otázka, co vlastně chtějí dělat. Osobně tomu nevěřím, ale ani to nepodceňuji. Prostě uvidíme.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další