Menu

Vaše skvělé a originální recepty

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.
Příspěvekod Howky » pon 08. úno 2016 19:36:50 » Vaše skvělé a originální recepty
Tak mě inspirovala diskuze o smažených nudlích U mrtvé harpie (ne že by se v nějakém takovém podniku připravovali, i když možná jo), takže tady muůžete popisovat nějaké ty svoje oblíbené/vlastní/rychlé/levné/v podstatě jakékoliv recepty. Pokud to sepíšete v klasické formě (např i s přísadami a takový...) jen to pomůže, ale nutit vás nebudu ;)
Dobrou chuť!
Ech, a pokud už tu takový topic byl (nekoukal jsem se :oops: ) klidně smažte :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Shaidarol » stř 10. úno 2016 11:45:01 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Těstoviny s mrkví a kuřetem

Mrkev
Kuře (ideálně asi prsní řízky)
Máslo
Těstoviny (tagliatelle třeba)
Cibule
Sůl

Na pánev něco másla, přihodit nastrouhanou mrkev a cibuli, restovat na másle dokud nezačne mrkev hnědnout (je důležité dobré máslo, klidně ho tam dejte pořádně, vyplatí se), pak přidejte kuře nakrájené na kostičky/nudličky podle chuti, až se zatáhne, přihoďte uvařené těstoviny a ještě chvíli to potrapte. Osolte kdykoliv v průběhu vaření podle chuti.

TIP: Po přihození kuřete začne kuře pouštět vodu, poté co se tahle odpaří, doporučuju trochu podlévat ať to úplně nevysušíte, mívám uprostřed pánve trochu vody pořád.
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Niniel » čtv 11. úno 2016 0:50:33 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Polévka do hrníčku

V Albertu nakoupíme různé druhy hrníčkových polévek za 2,50 (nejlepší je sýrová).

Doma dáme do rychlovarné konvice ohřát vodu. Během čekání otevřeme sáček s polévkou a jeho obsah vsypeme do hrníčku. Když se konvice vypne, nalejeme vroucí vodu do hrníčku s práškem, konvici někam postavíme a budoucí polévku zamíchame lžičkou. Čekáme. Konzumujeme, když dojdeme k názoru, že už teplota polévky klesla natolik, aby to bylo bezpečné. Po případném opaření jazyka a jícnu se vrátíme do fáze čekání, které si zpříjemníme jinou činností. Pak na polévku zapomeneme. Dopijeme ji studenou.

Když chceme být fancy, přidáme do hrníčku s práškem i ovesné vločky, díky nimž je pak polévka hustá a slizká.
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Shaidarol » čtv 11. úno 2016 15:18:00 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Ticho, jsi jenom agama, co ty víš o polívkách
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kristi » čtv 11. úno 2016 16:28:27 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Niniel píše:Polévka do hrníčku

V Albertu nakoupíme různé druhy hrníčkových polévek za 2,50 (nejlepší je sýrová).

Doma dáme do rychlovarné konvice ohřát vodu. Během čekání otevřeme sáček s polévkou a jeho obsah vsypeme do hrníčku. Když se konvice vypne, nalejeme vroucí vodu do hrníčku s práškem, konvici někam postavíme a budoucí polévku zamíchame lžičkou. Čekáme. Konzumujeme, když dojdeme k názoru, že už teplota polévky klesla natolik, aby to bylo bezpečné. Po případném opaření jazyka a jícnu se vrátíme do fáze čekání, které si zpříjemníme jinou činností. Pak na polévku zapomeneme. Dopijeme ji studenou.

Když chceme být fancy, přidáme do hrníčku s práškem i ovesné vločky, díky nimž je pak polévka hustá a slizká.

Ahoj Niniel,
Velmi ocenujem Tvoj recept, kedze je presne podla mojho gusta, ale chcem sa i tak opytat na par detailov. Kde zozenies albertovske polievky za 2,50? Mne sa podarilo len za 3,40 a velmi ma to trapi. :( inak suhlasim s Tvojim receptom, je oskusany a vynikajuci.

Vcera som taktiez skusila delikatnu variaciu, kde do sampinonovej polievky pridas tri kvapky mlieka a potom vo faze konzumacie zle uchytis hrncek, vylejes, a polievkou si popalis ruku a oblejes elektroniku. Vrele odporucam vsetkym!
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Niniel » čtv 11. úno 2016 21:17:26 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Ahoj Kristi,
těší mě, že ti byl můj recept ku prospěchu. Přiznám se, že ohledně ceny mám asi rok staré informace, takže je možné, že se situace změnila. Upřímně jsem nečekala, že by mohlo dojít k takto drastickému zdražení :( V této době už nelze nalézat radost ani v takových drobnostech, jako je polévka za 2,50. Jsem zklamaná a smutná :(

Díky za tip, tento upgrade jsem ještě nezkoušela! Určitě využiji při nejbližší příležitosti :wink:
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Kristi » čtv 11. úno 2016 22:53:14 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Výhodou môjho upgradeu je, že telesná bolesť vriacej polievky na koži prekoná hocijakú psychickú bolesť, akú v živote máte. Slová bolia, ale polievka bolí viac. Priam ideálna tzv. slepačia polievka pre dušu!
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » stř 24. úno 2016 10:59:51 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Jakési šunkové rolády :lol:

šunka (nějaká dobrá, která vám chutná, dobrá je krůtí)
eidam (plátkový)

Vezmeme plátek šunky a položíme na ní plátek eidamu, který následně srolujeme. Srolovaný plátek eidamu obalíme šunkou. Nejlepší je na těsno, potom by se to nemělo rozpadat. Uděláme jich tolik, kolik chceme. Následně hodíme na pánev (kterou předtím rozehřejeme a následně na ní dáme slunečnicový olej). Jakmile bude sýr uvnitř rozteklý a šunka nazlátlá, můžeme konzumovat. Postup je celkově rychlý a hodí se tak na zahnání hladu.
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 25. úno 2016 19:25:32 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Podělím se o recept na své oblíbené jídlo:

1/2 kg krkovičky bez kosti
sáček nebo sklenka kysaného zelí
20 dkg anglické slaniny
1 větší cibule
sůl
pepř
kmín (lepší je drcený)
tymián
lžíce cukru
sádlo

Krkovičku nakrájíme na plátky, osolíme, popepříme, dáme trochu kmínu a tymiánu a orestujeme na sádle do zlatova, aby se maso zatáhlo. Plátky vyndáme, do výpeku pošleme na nudličky pokrájenou anglickou a na proužky cibuli. Chvíli restujeme a pak přidáme vymačkané kysané zelí, pocukrujeme a lehce zarestujeme. Na rozprostřenou směs zelí, cibule a slaniny poklademe plátky masa, podlijeme trochou vody, přikryjeme poklicí nebo alobalem a dáme do trouby vyhřáté na 160 stupňů. Pečeme ještě tak 30-40 minut (podle tloušťky plátků), posledních 10 minut odklopíme.

Výborné s houskovým knedlíkem nebo třeba jen s chlebem.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Lee77 » úte 13. čer 2017 17:39:55 » Re: Vaše skvělé a originální recepty
Moje oblíbené recepty: http://magazlin.zln.cz/pes/index.htm

Zase mám chuťe. :)
Gotham City Impostors: ☜?☞ PIRATE☜!☞
Lee77
Uživatel