Menu

Vaše náboženství

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.

Jaké vyznáváte náboženství ?

Ateista
18
51%
Křesťan
6
17%
Muslim
1
3%
Hinduista
0
Žádná hlasování
Buddhista
1
3%
Jiný
9
26%

Celkem hlasů : 35

Příspěvekod Martin Putzer » čtv 26. úno 2015 20:33:14 » Vaše náboženství
Jakýho jste vyznání ? :)

Vím že Buddhista tu nejspíš nikdo není, ale vyvrátit to nemůžu. :)
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod sleeper » čtv 26. úno 2015 20:39:27 » Re: Vaše náboženství
Chýba mi tam bratstvo! :x Tak potom kresťan.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Reinmar » čtv 26. úno 2015 21:09:35 » Re: Vaše náboženství
K žádné církvi/konkrétnímu učení/víře se nehlásím. Jsem si ale naprosto jistý, že se někde někdo směje.
Reinmar
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 26. úno 2015 21:20:20 » Re: Vaše náboženství
Ateismus je široký pojem, má mnoho druhů a kolikrát jediné, co "spojuje" ateisty k sobě je to, že nevěří v existenci boha a v jiných ohledech jsou odlišní.

Jinak já mám "víru" v to, že každý člověk bude jednat dle svého rozumu, s čímž se náboženství moc nespojuje... :)
Naposledy upravil Dolero dne čtv 26. úno 2015 22:02:36, celkově upraveno 2
Dolero
Templář

Příspěvekod sleeper » čtv 26. úno 2015 21:30:30 » Re: Vaše náboženství
V to síce veriť môžeš, ale ja by som tvoju vieru už dávno stratil, pretože takých ľudí je málo :lol: :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » pát 06. bře 2015 9:05:41 » Re: Vaše náboženství
Severská mytologie... věřím v Odina :)
...
V Gothicu samozřejmě Adanos :D
V Písni ledu a ohně: Bouřlivý a Potopený bůh :)
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Howky » pát 06. bře 2015 14:48:55 » Re: Vaše náboženství
Tak jako Marco Ásatrú (severská mytologie)
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Sirius » úte 07. dub 2015 18:09:40 » Re: Vaše náboženství
V Boha nevěřím, církve nemám rád ... Tudíž myslím, že bych se dal označit doslova za nevěřícího Tomáše ( Nojo, mé jméno bylo obrovské tajemství :D ), ale jinak jsem tedy ateista, pokud se tak můžu označit :)
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 07. dub 2015 19:24:39 » Re: Vaše náboženství
jsem klasický něcista střižený individualismem, který nemá rád stádnost, tudíž ani církve a sekty ... nejbližší z existujících náboženství je mi budhismus, protože to vlastně není ani náboženství ... ale jsem tolerantní a pokud mi Jehovisti zaklepou na dveře, tak je nevyháním, pozvu je dál a když asi po pěti minutách chtějí odejít, zamknu dveře a dále jim kladu sofistikované otázky.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Dolero » čtv 07. kvě 2015 21:12:55 » Re: Vaše náboženství
Emperor píše:ale jsem tolerantní a pokud mi Jehovisti zaklepou na dveře, tak je nevyháním, pozvu je dál a když asi po pěti minutách chtějí odejít, zamknu dveře a dále jim kladu sofistikované otázky.

Já jsem se jich jako malý parchant, když sem zkysl u babičky doma sám, vyptával na věci typu: "A co dinosauři?" či "A co ostatní náboženství, to je tolik bohů?" Nevím, jestli jsou přímo sofistikované, ale jejich odpovědi asi byly dosti zajímavé, žel si je již nepamatuji, je to již řada let. :)

Já jsem netolerantní vůči každému, kdo své náboženství a víru vnucuje ostatním či ji využívá k nepravostem či k omlouvání nepravostí... Takže k většině věřícím fanatikům jsem netolerantní. Navíc nemůžu odpustit Křesťanství či Islámu tu mnoha staletí dlouhou dobu, kdy jejich přívrženci vraždili, kdy využívali lidské hlouposti k obohacení se - v případě křesťanství to navíc ještě chtějí v podobě restitucí.
Naposledy upravil Dolero dne sob 09. kvě 2015 18:03:30, celkově upraveno 1
Dolero
Templář

Příspěvekod Neo » sob 09. kvě 2015 17:48:07 » Re: Vaše náboženství
Dolero píše:Já jsem netolerantní vůči každému, kdo své náboženství a víru vnucuje ostatním či ji využívá k nepravostem či k omlouvání nepravostí... Takže k většině věřícím fanatikům jsem netolerantní. Navíc nemůžu odpustit Křesťanství či Islámu tu mnoha staletí dlouhou dobu, kdy vraždily, kdy využívaly lidské hlouposti k obohacení se - v případě křesťanství to navíc ještě chtějí v podobě restitucí.

Fanatismus dokáže způsobit velmi zlé věci a to i se správným úmyslem. To je problém, který si mnoho lidí neuvědomuje.

Co se křesťanství a islámu týče, je pravda, že v historii byla učiněna mnoha zla "představiteli" těchto náboženství. Ovšem, musel by se každý z těch dvou směrů brát individuálně.

Co se problému Islámu týče, je to přímo podstata učení "obrácení na víru mečem" - tzn. věříš? Jsi s námi. Nevěříš, zemři.

Křesťanství navzdory tomu, co se dělo mnohá léta (viz historie), hlásá něco jiného. To, že byla pravda pokřivena některými lidmi neznamená, že je to špatné náboženství. A o nepravosti, která se děla také někteří lidé psali a stavěli se proti tomu. Byl to například Jan Hus, který byl křesťan a stejně byl upálen. Dále to byl například Petr Chelčický či Jan Amos Komenský a později celá Jednota Bratrská.

Ohledně restitucí - nevidím problém v podobě "obohacení se". Vždyť to jsou přeci jen majetky a prostředky, které jim byly sebrány. V tomhle ohledu nemám nic proti navrácení toho, co jim patřilo.
"Mám svobodnou volbu, když už dopředu vidíte, jak se rozhodnu?"
"Ale vždyť ty už ses rozhodl. Teď jen musíš zjistit proč."
Neo
Uživatel

Příspěvekod Omega maybe? » sob 09. kvě 2015 18:54:29 » Re: Vaše náboženství
Ono téměř žádné náboženství není špatné, pokud se nezačne přehánět.
Ve středověku to byli španělští inkvizitoři, dnes je dobrým příkladem islámský stát. Sám o sobě islám je už dnes tak zkreslený, že člověk, který tam vyloženě nežije, téměř nemá šanci mu porozumět. A to je špatně. Teď si možná řeknete, že jsem pro přistěhovalce v Evropě, ale je tomu naopak. Samozřejmě ne všichni muslimové jsou takoví (a řekl bych že i většina), jenže se tu najde ta hlasitá menšina, která je dlouho ticho a pak najednou vybouchne (doslova :lol: ).
Nejhorší na tom je, že je v některých ohledech tak zkreslený, že se mnozí muslimové, nepoužívajíc svědomí, logiku a vlastní názor, rozhodnou uvěřit tomu co jim káže nějaký vysoce postavený pomatenec, a rozhodnou se, že půjdou svému sousedu uříznout hlavu (protože je křesťan, či patří do jiné islámské sekty). Pak to vypadá jako IS, který má islám sice ve jméně, ale zároveň má s islámem málo společného.
Upřímně, vím že to není řešení. Ale mám sto chutí jim tam vybombardovat (bohužel nemohu) nějaké město (v území IS samozřejmě), aby si to na chvíli zapamatovali. Bohužel si to ale neuvědomí a budou se mstít více a další mínus je tem, že obyvatelé ve městech držených IS, jsou vlastně rukojmí a tak bych spíše zabil více nevinných, než těch hovad.
V dnešní době je to kvůli dnešním možnostem poměrně velký a bohužel, podceňovaný problém.
Toť vše, jinak proti křesťanství mám své výhrady, ale spíše ve Starém zákoně, než to, co dělali ve středověku. Víte, ono ve středověku se dělo tolik zvěrstev, že žádná země nemá čisté svědomí. Žádná.
Omega maybe?
Uživatel

Příspěvekod ondralukas1010 » pon 17. srp 2015 22:43:40 » Re: Vaše náboženství
ateista, pluralista (není to sic náboženství ale vy víte co myslím)
Nejhorší to bude až i Alabama bude mít svou vlastní atomovou bombu.
Věta: "Pošlete Mariňáky!" je ultimátní řešení na všechny vaše problémy.
ondralukas1010
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » ned 20. zář 2015 20:17:03 » Re: Vaše náboženství
Maoista.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod BBVenom » pon 21. zář 2015 7:48:32 » Re: Vaše náboženství
Čo sa týka IS, na bombardovanie je už neskoro, už sú moc rozlezený.
Kým sa dali zbombovať, vlády nič nerobili, teraz už nič nerobia "kvôli zajatcom"...
Pritom keby zničili IS skôr, zabili by kopu "nevinných", ale podstatne viac by pred IS zachránili
+ niektoré kultúrne pamiatky
Aby som nebol OT, v bohov neverím :)
BBVenom
Uživatel

Další