Menu

♥ Pro zamilované ♥

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.
Příspěvekod Vojta1122 » sob 16. led 2016 19:53:23 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Sirius píše:A proto je lepší chovat se jako někdo jiný a do konce života svou povahu schovávat, že ? :) Než s někým, kdo mě má rád pouze když se přetvařuji, raději zemřu se psem, kterému je jedno, jaký jsem.

Než abychom tu rozvíjeli nějaké složité disputace o tom, co to vůbec znamená být sám sebou, tak bych se tě zeptal, jestli pro tebe být sám sebou znamená jednat jako pako.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Sirius » sob 16. led 2016 19:58:28 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Pokud pro tebe dát květiny na rande znamená být pako, prosím, tvůj názor ti nikdo nebere. Stejně tak, jako ho nebere slečně. Pokud to neocení a není ráda, není důvod se s ní jakkoli zdržovat ;)

EDIT: Nevšiml jsem si tvé zprávy Shoggote.
Pokud bych se přetvařoval, nebyl bych sám sebou. O to já nestojím. Pokud to tobě dělá dobře, posluž si :)
Co se květin týče - napadlo tě někdy, že různé květiny mají různý estetický význam ? Jasně, že na první rande nepřinesu červenou růži. Je spousta květin, které někomu můžeš dát. Na to aby jsi toto věděl potřebuješ ale přinejmenším základní znalosti o minulosti, jelikož různé květiny se dávají při různých příležitostech již opravdu, opravdu dlouho :)
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » sob 16. led 2016 20:29:27 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Ne, já rozumím, jaké různé květiny mají různé message, to jsem věděl už v době, kdy ty jsi chodil do školky. Ještě jednou, abys to pochopil, protože asi máš nějak zaslzené oči a čteš jen každou druhou větu.

Darovat květiny je vždy znakem hlubokých citů. Ať už jde o lásku, přátelství, vyjádření krásy, touhy, hrdosti, nevinnost, okouzlení a podobně (ano, to všechno říkají různé druhy květin), je to poměrně vážné gesto, které se hodí těm, mezi kterými je důvěrné pouto a tyto významy si vztáhnou správně.

Ale to nemá smysl, nechápeš rozdíl mezi přetvařováním se a sociální rolí (které sám střídáš a ani o tom nevíš), nebudeš chápat ani tohle. Asi moc složité.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Sirius » sob 16. led 2016 20:34:24 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Tak dej nějaké kaktus a uvidíš, jak se bude tvářit ;)
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » sob 16. led 2016 20:42:23 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Nepotřebuju, já už holku mám. Dostala kytku k narozeninám.

A kytky na první schůzky nenosím. Ani na žádné další. Dost se to osvědčilo.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Sirius » sob 16. led 2016 20:54:41 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Po tom, co jsi mi řekl, že je lepší se přetvařovat a být někým jiným by mě zajímalo, jak dlouho s tebou bude :) Teda nepochop to špatně. Ne, že bych ti to nepřál, ale jednou stejně zjistí, jaký jsi :)
A co se týče "Holku mám" je to jen můj osobní názor, ale mě se to zdá takové "otrokářské". Já raději říkám, že mám přítelkyni či partnerku, protože mi pak přijde že tu osobu uvádím jako sobě rovnou. Nevím, zda to tak mám jen já, ale pokaždé když slyším výraz "Mám holku" naježí se mi chlupy až na zadnici :D
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » sob 16. led 2016 21:22:38 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Sirius píše:Pokud pro tebe dát květiny na rande znamená být pako, prosím, tvůj názor ti nikdo nebere. Stejně tak, jako ho nebere slečně. Pokud to neocení a není ráda, není důvod se s ní jakkoli zdržovat ;)

Podívej se, můžeš se svého pohledu držet zuby nehty, ale ne za cenu toho, že budeš z jednoho z nás dělat blbce.

To, jak ses tu prezentoval, ukazovalo, že nejen bys dával holce květiny (což je velice hezké za jistých okolností, oo čemž jsem ale, jak muselo být zřejmé, nemluvil, ale za jiných to však není na místě), ale například také to, že jí píšeš básně i po rozchodu atp. To jsem mínil tím být pako. Tím tady nechci rozjíždět nějaké ad hominem věci v argumentaci, ale spíše se tě tím chci zeptat, jestli nechovat se jako pako znamená podle tebe přetvařovat. Jak asi vidíš, celé to tvoje "být sám sebou" je jen krok k tomu, aby ses mohl litovat. Samozřejmě, můžeš říct, že takové jednání nepovažuješ za jednání "jako pako", ale myslím, že Shoggot tu dost dobře ukázal, proč se ono chování dá takto označit.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » sob 16. led 2016 21:24:13 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Mať úroveň neznamená pretvarovať sa. :wink: Kvety či báseň sú pekný darček, ale učite, keď sa mi nejaká baba páči, tak jej len tak nevylejem svoje (po)city.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » sob 16. led 2016 22:11:51 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Sirius píše:Já raději říkám, že mám přítelkyni či partnerku, protože mi pak přijde že tu osobu uvádím jako sobě rovnou.

A to zase některé ženy nemohou snést. Já tak respektuju tu svoji, že takovou variantou ji nenazývám.

Sirius píše:Po tom, co jsi mi řekl, že je lepší se přetvařovat a být někým jiným by mě zajímalo, jak dlouho s tebou bude

Já bych řekl, že docela dlouho, protože nic takového jsem neřekl a nepřetvařuji se před ní. To jen ty nedokážeš pochopit, co jsem ti napsal.

Vojta1122 píše:Jak asi vidíš, celé to tvoje "být sám sebou" je jen krok k tomu, aby ses mohl litovat.

To je taková klasická pubertální záležitost. Je to způsob jak hledat únik v sebelítosti, defétismu, chybách druhých a tak dále. Když mě někdo nemá rád, tak co, prostě mě nebere jaký doopravdy jsem, tak ať táhne k čertu. Výborně tak člověk mentálně odežene kritiku, která by jinak vedla k přehodnocení sebe sama a k nějakému vývoji osobnosti a upravení jejich projevů podle situace a potřeby (tenhle ale klasický uznávaný vědecko-sociální fakt můžeme zavrhnout, protože Sirius nám ho krásně odhalil jako "přetvařování se").
Většinou pak člověku dojde, že například láska mezi dvěma lidmi je něco, co se trochu buduje a třeba i tak, že si dva navzájem svoji osobnost odkrývají postupně, protože okamžité a úplné odhalení celé své osobnosti, tedy ega, superega a idu v jednom rázu je zkušenost příliš traumatická, sobecká a značí, že ten člověk je poněkud narušený, což druhého nenechá příliš v klidu.

Například je to se vznětlivostí, tu je naprosto OK se snažit ovládnout. Pokud se člověk projeví jako vznětlivý při první schůzce a druhého to vyděsí, není chyba toho druhého, že to nebere. Je správné se zamyslet a zkusit se svoji vznětlivost zvládat. Později se třeba stejně odhalí, ale dva se už znají, důvěřují si a ten druhý už druhému může třeba natolik věřit, že ví, že projevy vznětlivosti nebudou směřovat na něj a mohou se společně pokusit problém řešit.

Stejně tak jako je slušné a ohleduplné vůči ostatním lidem pokusit se zvládnout svoji úzkost, zoufalost a touhu dělat nevyžádaná teatrální gesta, i když se na to člověk cítí, protože setkání není jen o něm a jeho osobnosti (těžké vysvětlit sobcům), ale i o tom, aby se druhý cítil dobře. Proto se chováme podle nějakého vychování, snažíme se udržet úroveň a nebavíme se o kontroverzních tématech jako je válka, náboženství, rasismus nebo bývalé přítelkyně, vlastní sexuální eskapády nebo vlastní trestná minulost, dokud nevíme, zda je druhý s tím v pořádku.
Což se dostáváme k tomu, co signalizuje například květina hned na první schůzce. Především touhu dát najevo svoje vlastní city, touha po okamžitém výsledku a snaha zamaskovat své zoufalství, netrpělivost a obsesi, která se obrátí přesně proti dotyčnému. Většina dívek takovou zkušenost s takovými chlapci má.

Je to především ale znak sobeckosti, absolutní narušení toho druhého. Pamatujme, jsme na první schůzce. Nevíme, jestli druhý chce být ještě vidět s námi a květinou. Třeba potkáme někoho koho známe, ten si to může vyložit všelijak. Třeba jsme měli několik neúspěšných vztahů s lidmi za sebou a potřebujeme si k člověku pomalu vybudovat důvěru, než si budeme projevovat náklonnost. Tím, že na první schůzku přineseme kytku jasně křičíme své hluboké city na druhého, nehledě na to, zda je na to připravený nebo ne, nehledě na to, zda nepotřebuje ještě čas, aby naše city a náklonnost přijal a necítil se pod tlakem.
Stojíme s květinou, říkáme že něco hlubokého cítíme, čekáme reakci na takový krok, ber mě jaký jsem, nebo nech být. Je nám úplně jedno, že druhý musí přemýšlet jak se s takovou situací teď vypořádat, jeho nejistotu (jsme na první schůzce) vem čert, důležití jsme my a naše city.

Sociální interakce nejsou o tom, že oba vyhodí všechny svoje karty na stůl a pak se buď vyhodnotí jako kompatibilní nebo jdou každý svým směrem. Takhle to dělají pouze psychopati. A věřte, že pokud někdo po vás na první schůzce chce, abyste vyložili všechny karty na stůl. vůbec se "nepřetvařovali" a vydali ze sebe vše, je šílený a možná i nebezpečný.

Jinak už opravdu nevím, jak vysvětlit, proč nosit kytky na první schůzky je úplně imbecilní nápad, kterým si s nejvyšší pravděpodobností zazdíte vztahy se skvělými lidmi, kteří by vás hluboce milovali, kdybyste se na první dojem nepředvedli jako sebestřední sobci.
Ale jestli takoví jste a nechcete se měnit (to je asi přetvařování), go on. Aspoň nejspíš vylepšíte skóre někomu jinému, kdo třeba sice bude nervózní, ale nebude se chovat jako sebestředný pako a tím udělá lepší dojem. Získá tak důvěru, kterou si nejspíš zaslouží a tím i šanci.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Niniel » ned 17. led 2016 2:21:59 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
První rendez-vous

Jsi krásná, jsi chytrá,
jsi nejlepší
ze všech žen.

Jsem si tím jist,
i když neznám
všechny ženy světa.

Miluji tě
horoucně a navždy,
i když tě taky vůbec neznám.

To však nic neznamená,
protože to cítím
ve svém srdci.

To je to jediné
na čem záleží.
Ba Dum Tss!
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Sirius » ned 17. led 2016 11:27:58 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Když tak nějak čtu, co vše tu píšete, musím se smát, jakou ze vztahů děláte vědu i když se jedná o prostou chemickou reakci. Navíc, kdyby se každý měl chovat podle nějakých předepsaných pravidel, bylo by naprosto jedno s kým jste. Ten druhý by se přece choval naprosto stejně.
Každý má své metody a postupy, kterými se řídí. Pokud se 7 miliard lidí bude chovat stejně, budeme stále lidé ? Rodíme se každý jiný, jedinečný a tak by to také mělo zůstat. Dokud svou povahou neubližujeme ostatním, nemá člověk žádnou potřebu se jakkoli měnit, jen protože to tak chce někdo jiný.
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 17. led 2016 12:10:01 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
První souvětí je směšným pokusem zachovat si důstojnost v situaci, kdy je mnohem důstojnější přiznat si, že by bylo vhodné přehodnotit své stanovisko.
Další větné celky jsou vlastně tímtéž, přičemž ještě více akcentují banálnost úvahy. Snad ti není potřeba vysvětlovat, že dodržování norem neznamená absolutní uniformitu a destrukci jedinečnost; ve skutečnosti ti to musí být naprosto jasné. Navíc se o věci dá dost dobře uvažovat i tak, že teprve díky normám je nějaká jedinečnost možná, že jo, jo.
Atd.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Sirius » ned 17. led 2016 12:37:08 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Přehodnocovat své stanovisko, protože s ním nesouhlasí jiní ? Ne, to nemám zapotřebí :)
Nemám potřebu jít s davem :)
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Shoggot » ned 17. led 2016 12:39:35 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Je to jak říká Vojta. Chápu ale, že zkrotit sám sebe a naučit se ohleduplnost k druhým jde přes hradbu obdivu ke své vlastní "výjimečnosti" těžce.
Uprchlíky #prijimam
Shoggot
Uživatel

Příspěvekod Zero » ned 17. led 2016 13:26:53 » Re: ♥ Pro zamilované ♥
Sirius píše:Přehodnocovat své stanovisko, protože s ním nesouhlasí jiní ? Ne, to nemám zapotřebí :)
Nemám potřebu jít s davem :)

Tohle teď nechápu. Takže stojíš proti ostatním, abys stál proti ostatním? Nehledě na jejich argumenty, jenom proto, abys "nešel s davem"?
Zero
Uživatel

PředchozíDalší