Menu

Škola

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.
Příspěvekod Kristi » sob 22. lis 2014 0:36:15 » Re: Škola
JENIK píše:Radši maturitu ... aj dvakrát než zkouškové v tomto semestru :x 8 zkoušek .... :x
aj na to raz dôjde, teraz sa chcem sťažovať na maturu :D ale tak držím palce :)
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Niniel » sob 22. lis 2014 2:05:29 » Re: Škola
Já mám 11 zkoušek. Jsem drsná? Snad jo, cítím se teda jak škrabka na nohy :)
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Greg » sob 22. lis 2014 17:31:56 » Re: Škola
Huh? Já budu mít 7 zkoušek a mám vážný obavy jak to dám. Minulej semestr jsem měl 4 a stejně mi jedna ani na 3. pokus nevyšla. :sad: .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Vilem Otte » ned 23. lis 2014 3:06:43 » Re: Škola
#Niniel - co já pamatuju, tak jsem měl jeden semestr 14 předmětů, z nich 10 zkoušek, 2 kolokvia (což se rovnalo zápočet + zkouška, která ale byla praktická u počítače, nikoliv písemná) a 2 zápočty (u těch si už nepamatuju co vše bylo třeba). :roll:

Dá se to udělat (vše dopadlo zeleně, a průměr nebyl úplně špatný). Jen si chce vše dobře rozvrhnout a dát si max. 3 zkoušky v jeden den, více opravdu ne (a to tak, že jednu na kterou je potřeba se učit a další 2 které má člověk tak nějak v hlavě). :twisted:
Currently working on "Project RPG (subject name to change)".
El. Psy. Congroo.
Vilem Otte
Uživatel

Příspěvekod Dritt » ned 23. lis 2014 12:54:19 » Re: Škola
Za celou svoji studijní kariéru jsem nikdy nedělal zkoušku, na kterou bych to "měl tak nějak v hlavě". Nejméně jsem se učil na jeden midterm na Erasmu v Irsku, kde jsem v podstatě z 70 % opakoval něco, co jsem se už jednou učil na domácí univerzitě. Začal jsem se učit v 5 večer, skončil jsem v 5 ráno, midterm byl někdy dopoledne.

Nejvíce zkoušek za semestr jsem měl asi tak 7. Na hodně mi stačila třídenní příprava, na některé pak dva týdny. Důležité je hlavně jít na předtermíny, pokud nějaké jsou. Někteří profesoři zase dávají první termín nesmyslně těžký, pak je třeba se mu rovnou vyhnout.

Zkoušku jsem opakoval vlastně jen jednou, a to Matematiku 3. Věděl jsem, že nejsem ideálně připraven, i když jsem si myslel, že většinu typů příkladů nějak dám dohromady. Chtěl jsem si hlavně alespoň písemnou část vyzkoušet - naši profesoři z matfyzu k tomu pak nabízeli individuální konzultaci. Byl to tenkrát jako na potvoru jeden z těch těžších termínů - písemnou částí prošlo necelých asi 8 lidí z 60, kteří ten termín dělali. Já skončil s hrdými 6 body z 60 (na "pass" bylo potřeba 35). Radši jsem to moc nekonzultoval a místo toho se učil dva týdny na další termín.
The value of a college education is not the learning of many facts but the training of the mind to think.
Dritt
Uživatel

Příspěvekod Niniel » ned 23. lis 2014 21:04:49 » Re: Škola
Vilem Otte píše:#Niniel - co já pamatuju, tak jsem měl jeden semestr 14 předmětů, z nich 10 zkoušek, 2 kolokvia (což se rovnalo zápočet + zkouška, která ale byla praktická u počítače, nikoliv písemná) a 2 zápočty (u těch si už nepamatuju co vše bylo třeba). :roll:

Předmětů mám 17, na další 1-2 docházím dobrovolně. Jsou to přednášky odborníků z oboru, nejčastěji z jiných univerzit - jedny bývají zahraniční, další naše, na těch zahraničních moc nebývám, kříží se mi se zkouškovým předmětem. Vlastně jsem tam byla jen na někoho z Oxfordu, ze zvědavosti :)
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Kristi » sob 13. pro 2014 7:17:28 » Re: Škola
Prave som sa vratila zo stuzkovej. Nasa, slovenska, stuzkova je sice ako chapem viac ako cesky maturitny ples, ale ucast nelutujem. Po par poharikoch je kazdy kamarat
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Greg » sob 13. pro 2014 9:53:56 » Re: Škola
Na náš stužkáč vzpomínám rád. Byl luxusní! Jeli jsme tehdy až do rána a těch příhod co za noc stihlo stát, to snad ani není možný :) . A pak ještě povedenej maturiťák a poslední zvonění... klidně bych si to dal znovu :sad: :) .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kristi » sob 13. pro 2014 13:16:04 » Re: Škola
No akurát to som písala tesne po príchode domov. :D fakt ako keď niekto pochybuje o tom či na to ísť, tak ... Ja by nepochybovala :)
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Greg » sob 13. pro 2014 14:11:59 » Re: Škola
Taky se mi líbilo, že po těch 4 letech jsme si konečně mohli s učiteli naprosto neformálně pokecat. To bez alkoholu v krvi (u obou stran) tak úplně nikdy nešlo...
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kristi » čtv 12. úno 2015 22:56:37 » Re: Škola
Podaná väčšia časť prihlášok na VŠ. O mesiac písomné matury. It's on. :(
Kristi
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » stř 18. úno 2015 23:16:33 » Re: Škola
Já dal maturitu bez taháku! :D
A na školu vzpomínám v dobrém...
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Senki » čtv 21. kvě 2015 9:12:15 » Re: Škola
4 dny před maturitou...

už bych se mohl ZAČÍT UČIT. :lol:
Senki
Uživatel

Příspěvekod Kristi » čtv 21. kvě 2015 13:50:39 » Re: Škola
jeden deň po maturite, odmaturované za 5. :)

Celkovo som na všetko celý tento rok, a vlastne aj dosť veľkú časť minulého, úplne stopercentne kašľala a polovicu učiva na maturitu sa učila týždeň/dva týždne pred akademickým (u vás svatým) týždňom na prijímačky a v rámci zachraňovania známok z kľúčových predmetov na koncoročnom vysvedčení aspoň na 2 (v prípade biológie sa bohužiaľ ani to nepodarilo :D ), čiže celý rok pohoda a tento máj riadny stres. Môj, ehm, svaťák :D pozostával z tvárenia sa, že si opakujem, sťažovania sa a vyhýbaniu sa povinnostiam na základe toho, že ja sa predsa učím.

A tak z angličtiny bola jednotka jasná, tam som do ničoho ani nemusela pozerať, slovenčina mi ide, tam som sa len vyslovene mrkla (a tému som si tiež zlú nevytiahla), z bioly som mala fakt neskutočné šťastie na otázku a odmaturovala aj napriek mimoriadne nízkej úrovni vedomostí za 1 (ako som zistila pár dní pred maturou, od prijímačiek vyfučalo z hlavy skoro všetko a tesne pred skúškou sa mi chcelo zvracať) a z chémie som sa akurát naučila, že ju fakt podceňovať netreba. :D

Celkovo spokojnosť, keď som do toho šla, bola som zmierená s dvoma dvojkami a keď som prišla na skutočný rozsah vedomostí, tak s dvoma jednotkami, dvojkou a trojkou, takže šťastná ruka len a len pomohla. :)
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Senki » čtv 21. kvě 2015 14:53:05 » Re: Škola
Jak na to tak koukám už mně taky nebaví moc tvářit že se učím takže to taky vidím na
štastnou ruku :lol: :lol: :lol:

Jinak to máš dobrý, že už to máš za sebou :) To je vždycky lepší. Mně klidně stačí když tu
maturitu prostě udělám (a je jedno jestli za 1 nebo za 4) a nic víc mně nezajímá, páč to
celé považuji za frašku a v žádném případě za zkoušku dospělosti...
Senki
Uživatel

PředchozíDalší