Menu

Smrt

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.

Bojíte se smrti?

Ano
30
30%
Ne
51
52%
Nepřemýšlel/a jsem o tom.
18
18%

Celkem hlasů : 99

Příspěvekod Zero » stř 23. čer 2010 18:14:17 » Smrt
Jaký názor máte na smrt? Bojíte se jí, těšíte se na ni nebo je vám lhostejná? Pojďte o tom debatovat. :)
Zero
Uživatel

Příspěvekod Briarios » stř 23. čer 2010 18:15:27 » Re: Smrt
Předběhl si mě...kua.
No já se smrti bojim strašně.
Briarios
Trvalý ban

Příspěvekod Zero » stř 23. čer 2010 18:17:29 » Re: Smrt
Čeho se na ní tak bojíš, a proč? Co je na ní tak strašného?
Zero
Uživatel

Příspěvekod Briarios » stř 23. čer 2010 18:19:40 » Re: Smrt
Nebojím se spíš toho že zemřu než toho že si nebudu pamatovat to co jsem zažil.
Mám spoustu blízkých kteří mě mají rádi, pomáhají mi atd. a až zemřu a (asi) se znovu narodím tak si to už nebudu pamatovat a to mi je strašně líto.
Taky nevím jestli po smrti půjdu do nebe nebo pekla, není dokázáno zda to existuje ale nikdy nevíš.
Dále...co když zemřu a uvidím pouze černo...Co pak mám po tu nekonečnou dobu dělat?
Prostě, někdy si říkám že bych nejraději zemřel, ale nemyslím to vážně...
Briarios
Trvalý ban

Příspěvekod Zero » stř 23. čer 2010 18:24:30 » Re: Smrt
Tak teoreticky kdyby existoval život po životě, tak ti bude jedno, co se událo v tom minulém, protože o tom nebudeš vědět, tudíž ti to ani nebude líto.
Nebe a peklo neuznávám ani teoreticky, to je prostě blbost, že by byl člověk na základě svých skutků byl poslaný do jednoho z nich. Už jenom proto, že nejde objektivně rozhodnout, jaké skutky jsou dobré a jaké zlé, o tom by se dalo polemizovat hodně dlouho.
A to, že umřeš a uvidíš černo je taky blbost, protože neuvidíš vůbec nic, ani nic nebudeš vnímat. Ačkoliv je to pro lidi nepředstavitelné.
Zero
Uživatel

Příspěvekod Briarios » stř 23. čer 2010 18:26:47 » Re: Smrt
No právě...já kdybych mohl tak nějákým zázrakem vynazelznu : Pociťovač a dám ho lidem co už klepou na nebeskou bránu a pak by sme možná věděli jak to je.
Briarios
Trvalý ban

Příspěvekod Kofi » stř 23. čer 2010 18:28:30 » Re: Smrt
Proč by to měl člověk chtít vědět?
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Max » stř 23. čer 2010 18:29:20 » Re: Smrt
Já jsem o tom nedávno přemýšlel a asi vím, co se po smrti stane.

1. - Buď už nebude nic, ale naprosto nic. Nebudeme existovat, ani sobě vědět.
2. - Budou se nám promítat vzpomínky, možnosti, co se mohlo stát, co se stalo. Všechno se nám slije v nekonečné opakování našeh života. A my s tím už nic neuděláme
Max
Uživatel

Příspěvekod Estel » stř 23. čer 2010 18:56:30 » Re: Smrt
Túto tému som aj ja chcel založiť ale akosi som sa k tomu nedostal.
Môj názor na smrť je že po smrti už nebude nič. Proste iba čierno a vlastne ani to čierno lebo už nebudem existovať. Viem to lebo raz som sa už dostal do bezvedomia(úderom do hlavy) a to je veľmi podobné. Potom ako som sa prebral, som si myslel že som len spadol a chvíľu sa mi zatmelo pred očami. Vôbec akoby ani čas neubehol. Ale pani čo ma našla mi povedala že som asi 10 min. ležal na zemi a zmietal sa (jediný krát čo som dostal epileptický záchvat).
Veľmi rád by som veril na druhý, tretí.... život ale podľa mňa nič takého neexistuje ako vraví príslovie: "život máš len jeden a tak si ho váž"
Estel
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 23. čer 2010 19:03:11 » Re: Smrt
Občas přemýšlím o tom, co bude až zemřu. Ale po chvíli si řeknu: "Neřeš to, vždyť sám to jednou zjistíš." No a, jestli se bojím smrti? No, určitě bych nechtěl zemřít nějakým bolestivým způsobem a svým způsobem se dá říct, že takové smrti se bojím. Jinak beru smrt jako něco co přijde a já to chtě nechtě neodvrátím. Každopádně bych teď zemřít nechtěl :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » stř 23. čer 2010 19:15:56 » Re: Smrt
Po smrti je prostě NIC... Všechny vaše teorie lze vyvrátit jednou jednoduchou větou: Proč by mělo být něco po tom co umřeme, když nebylo nic před tím, než jsme se narodili.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Kimnod » stř 23. čer 2010 19:19:17 » Re: Smrt
Pivl píše:Po smrti je prostě NIC... Všechny vaše teorie lze vyvrátit jednou jednoduchou větou: Proč by mělo být něco po tom co umřeme, když nebylo nic před tím, než jsme se narodili.

Tak ten na to kápnul po česky .. Ma pravdu co bolo pred tym nez sme sa narodili?
Kimnod
Uživatel

Příspěvekod Velbloud » stř 23. čer 2010 19:21:10 » Re: Smrt
Smrti samotné se nebojím. Bojím se, co bude pak.
Podpis byl odstraněn Charlym. Může se vám to nelíbit, můžete dokonce protestovat, ale to je tak všechno, co můžete dělat.
Takže Obrázek
Velbloud
Uživatel

Příspěvekod Bonhart » stř 23. čer 2010 19:34:03 » Re: Smrt
Achjo. Momentálně jsem asi přiliš vyčerpaný, abych psal do takhle filosofického thema : )
Možná později.
Bonhart
Uživatel

Příspěvekod Ozzous » stř 23. čer 2010 20:13:54 » Re: Smrt
Zero píše:Jaký názor máte na smrt? Bojíte se jí, těšíte se na ni nebo je vám lhostejná? Pojďte o tom debatovat. :)

Ty jako BlackMetalista by ses na ni měl těšit :D

K věci:
Několikrát jsem o tom přemýšlel a dospěl jsem k závěru, že se tím ve svém věku nemá cenu příliš zaobírat. Tudíž tyto myšlenky odkládám o půl století :D Takže koupi náhrobního kamenu a rakve zatím neplánuji, i když bych našel někde na internetu zajímavou nabídku no.... :D:D:D

Dále je tu otázka, zda-li se nechat zpopelnit, či ne :) Ono jsou zde výhody a nevýhody: Výhodou zpopelonění je, že Vás nebudou žrát červi apod. :lol: Ale na druhou stranu je to zase proti křesťanství a já jsem katolík :D To je oproti vlastnímu umírání mnohem děsivější představa, o které je lepší nepřemýšlet :) Tečka, konec!
Táta říká synovi: "Tak chlapče, už je ti 15, je na čase, abychom si trochu popovídali o sexu?"
Syn: "Tak fajn, tati, co chceš vědět?"
Ozzous
Trvalý ban

Další