Menu

Psycho - a jiné testy

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.
Příspěvekod Senki » pát 21. lis 2014 19:02:27 » Re: Psycho - a jiné testy
Sebeuvědomění 22%
Sebeúcta 45%
Soucit s sebou 60%
Narcismus 76% (do 83% je to normální, od 84% už jsou rysy a až od 97% skutečný narcis)

Celková spokojenost se životem 77%. :lol:

Odpovídá, včetně té spokojenosti. Poslední tři měsíce ustavičné práce na sobě samém jsem prostě spokojenější, než
kdy dřív. Až na občasné depresivní výchylky či skepsi, kdy mně třeba jeden den nic nebaví, jsem subjektivně z
dlouhodobého hlediska možná nejspokojenější v celém mém životě. Nemám dobré nálady, mám je spíše neutrální
s příklonem k dobré nebo špatné - možná proto ta spokojenost, nemám rád, když je to s náladou jak na houpačce.

Jenom mám takový pocit, že těch otázek je tam nějak moc, a některé se, ve své podstatě, opakují a jsou zbytečné.
Senki
Uživatel

Příspěvekod Zero » pát 21. lis 2014 19:04:38 » Re: Psycho - a jiné testy
Mě dostal ten popis. To je jak kdyby mi vyšlo, že mám rakovinu a napsali by "Se svým zdravím momentálně nejste příliš spokojený." :-D
Zero
Uživatel

Příspěvekod Niniel » pát 21. lis 2014 19:25:55 » Re: Psycho - a jiné testy
Senki píše:Jenom mám takový pocit, že těch otázek je tam nějak moc, a některé se, ve své podstatě, opakují a jsou zbytečné.

To není zbytečné, to tak je naschvál :) Tedy mělo by to tak v psychotestech dělat, protože se podle toho pozná, do jaké míry kecáš, nebo jsi upřímný.
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Senki » pát 21. lis 2014 23:00:56 » Re: Psycho - a jiné testy
:D Tak to jo. Nicméně já měl takovou univerrzální odpověd, kterou jsem použil tak v 60% odpovědích - "někdy" :D,
připadalo mi to nějak nejvýstižnější. Ale stejně ten výsledek na mně sedí.

Jinak moc nechápu, proč jste se svými životy tak nespokojení? Jen 16% nebo 9% mi připadá fakt strašně málo.
Čím to?

Zero píše:Mě dostal ten popis. To je jak kdyby mi vyšlo, že mám rakovinu a napsali by "Se svým zdravím momentálně nejste příliš spokojený." :-D

:lol:
Senki
Uživatel

Příspěvekod Zero » sob 22. lis 2014 0:31:46 » Re: Psycho - a jiné testy
Senki píše:Jinak moc nechápu, proč jste se svými životy tak nespokojení?

Taky by mě zajímalo, proč mi to ten test tvrdí. :D
Jasně, jsem k sobě přehnaně kritický, jsem líné hovado a asi jsem fakt spíš nespokojený než spokojený, ale na 9% bych se neodhadl.
Koneckonců, je to jenom test a odpovědi často závisí na momentální náladě/pocitech. :)
Zero
Uživatel

Příspěvekod Niniel » sob 22. lis 2014 1:47:28 » Re: Psycho - a jiné testy
Já se zase odpovědi "někdy" vyhýbám, protože to celkem zkresluje výsledek a měla by se minimalizovat :)

Jinak jsem v neděli upekla moc dobrý koláč, všichni mi ho chválili, a pak ho nikdo nechtěl jíst a zplesnivěl a musela jsem ho vyhodit. Můj život se zhroutil. V okamžiku. Mžiku. Ku. 16%.
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Sirius » sob 22. lis 2014 14:28:30 » Re: Psycho - a jiné testy
Sebeuvědomování 0%
Sebeúcta 0%
Soucit se sebou 20%
Narcismus 35%
Celková spokojenost 9%
Známky zvýšené úzkosti

:lol:
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Zero » pon 08. pro 2014 17:07:36 » Re: Psycho - a jiné testy
http://www.philosophyexperiments.com/ - zajímavá stránka, která obsahuje několik filozofických experimentů. Nejsou tam (většinou) žádné správné či špatné odpovědi, ale celkem dobře vám to vyhodnotí, jestli jsou vaše názory na určitá morální dilemata konzistentní. Pak je tam taky pár věcí na logiku.

Několik testů tam je variací na (podle mě) hodně zajímavý "trolley problem" (uh...v češtině je to prý tramvajové dilema).
Zero
Uživatel

Příspěvekod Greg » pon 08. pro 2014 19:00:25 » Re: Psycho - a jiné testy
A pro kterou možnost by ses v tom tramvajovém problému rozhodl ty? :wink:

Já mám dost problém s tím, že na ně nemůžu zařvat ať si dávají bacha :D .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Zero » pon 08. pro 2014 19:16:29 » Re: Psycho - a jiné testy
Já bych nic neudělal.

Pokud tramvaj zůstane na své původní trase, zabije pět lidí. Je to nehoda. Mohl jsem tomu zabránit, a kvůli tomu bych pravděpodobně měl výčitky svědomí. Ale nejsem původce té nehody. Není to moje vina.
Kdežto zatáhnutím za páku bych učinil vědomé rozhodnutí zavraždit jednoho člověka. A byla by to plně moje vina.

Samozřejmě ani jedna situace není ideální a dalo by se polemizovat o tom, jestli ti lidé mají nějaké rodiny, jestli by se z nich nestali noví Hitlerové a podobně, ale za daných podmínek bych pravděpodobně jednal takto.
Zero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 08. pro 2014 20:16:07 » Re: Psycho - a jiné testy
Těžko říct, asi bych se rozhodnul obětovat toho jednoho ve prospěch pěti jiných ...
Zero píše:Já bych nic neudělal. Ale nejsem původce té nehody. Není to moje vina....

Takto by to asi u mě nefungovalo, přijde mi to jako alibistické rozhodnutí. Je jedno, zda za to můžu nebo ne, pokud mám příležitost zachránit více lidí, asi by se měla využít, zůstat pasivní je v takovém okamžiku taky vina.

Ale zase kdyby ten jeden mělo být dítě, tak bych pro něj obětoval těch pět dospělých, což je možná dáno tím, že sám mám malý dítě. Výčitky svědomí bych měl v každém případě, ať už bych se rozhodnul jakkoli.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Zero » pon 08. pro 2014 20:41:42 » Re: Psycho - a jiné testy
No ono je to takové z deště pod okap. :-D

Mně vadí hlavně to, že když za páku zatáhneš, aktivně způsobíš smrt člověka. Jinak řečeno prostě ho zavraždíš v zájmu vyššího dobra či lepšího statistického výsledku. V tom případě mi přijde lepší neovlivňovat to a nechat, aby události proběhly tak, jak by proběhly za mojí absence. Protože i když těch pět lidí zemře, já nemám žádnou aktivní účast na jejich smrti.

Statisticky je určitě výhodnější, aby pět lidí přežilo a jeden zemřel. Ale v žádném případě bych nechtěl být ten, co za tu páku musí zatáhnout. Právě kvůli tomu jednomu.
Zero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 08. pro 2014 20:58:10 » Re: Psycho - a jiné testy
Já ti rozumím, ale stejně - prostě bys věděl, že si svou pasivitou "zavinil" smrt pěti lidí. Pokud teoreticky souhlasíš s tím, že je lepší obětovat jednoho pro blaho ostatních, tak bys to svým nekonáním popřel. Nezatáhnout za páku je taky aktivní rozhodnutí.

Pokud bys byl přesvědčen, že ten jeden je lékař, který zachránil a může zachránit spoustu jiných životů, zatímco těch pět je skupina uprchlých kriminálníků, bylo by to samozřejmě jednoduché rozhodování. Ty to ale nevíš.

Tyhlety myšlenkové experimenty jsou pro masochisty. A navíc je možné, že v reálu by ses zachoval úplně jinak, než bys teď předpokládal.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Zero » pon 08. pro 2014 21:32:53 » Re: Psycho - a jiné testy
Emperor píše:A navíc je možné, že v reálu by ses zachoval úplně jinak, než bys teď předpokládal.

Zrovna tak je to možné u tebe. :P Ale jasně, tohle je teorie a čert ví, jak bych se zachoval, a proto je dobré, že se do téhle situace v reálu pravděpodobně nikdy nedostanu.

Emperor píše:Já ti rozumím, ale stejně - prostě bys věděl, že si svou pasivitou "zavinil" smrt pěti lidí.

Určitě bych z toho měl blbý pocit. Ale myslím si, že větší výčitky bych měl z aktivní vraždy toho jednoho. Proto bych zvolil, jak jsem napsal. Ovšem tohle je čistě individuální. Sotva mě přesvědčíš, že bych měl cítit vinu za svou pasivitu a sotva přesvědčím já tebe, proč bych tu vinu necítil (čistě teoreticky, samozřejmě).
Proto jsou ty experimenty pro mě tak zajímavé - oba postoje se dají rozumně obhájit tak, aby člověk cítil pokud možno co nejmenší vinu.

Emperor píše:Pokud teoreticky souhlasíš s tím, že je lepší obětovat jednoho pro blaho ostatních, tak bys to svým nekonáním popřel.

Statisticky je to lepší, ale netroufnu si tvrdit, jestli s tím souhlasím nebo ne. Tohle teoretické rozhodnutí je na mě moc "velké". Jedno vím jistě. Nikdy bych nechtěl být ten, který toho jednoho obětuje.

Emperor píše:Nezatáhnout za páku je taky aktivní rozhodnutí.

Pořád ale nejsi vrah. Nejsi přímým původcem smrti těch lidí. Tohle je pro mě rozhodující.
Zero
Uživatel

Příspěvekod Bonhart » úte 09. pro 2014 18:30:55 » Re: Psycho - a jiné testy
To vypadá moc zajímavě, Zero, podívám se na to. :)
Bonhart
Uživatel

Předchozí