Menu

Šikana

Diskuse mimo téma hry Gothic.
Pravidla fóra
Hodící se témata zakládejte do příšlušných subfór. Ať je tam nemusíme sami přesunovat.
Příspěvekod Senki » sob 17. led 2015 13:35:50 » Re: Šikana
Jo, to je nejhorší, někteří provokují tak, že má člověk co dělat, aby se dokázal ovládnout a ještě něco špatného
v tu chvíli neudělal, to moc dobře znám...
...nejlepší je v případě psychik. šikany se na ně vybodnout a pohrdavě mávnout rukou...naučit se na takových
lidech ovládat a zvládat vztek...(což není lehké)...taky se s takovými lidmi nedovedu později přátelit...
Senki
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 17. led 2015 15:09:17 » Re: Šikana
Mě to jeho rýpání ani tolik nevadilo, dokud to bylo ve verbální rovině, tak jsem si to nijak zvlášť k srdci nebral. Když mi ale dal ten pohlavek, tak přesáhl mou širokou hranici tolerance a já v tu chvíli věděl, že musím zakročit. Ale moje odplata nebyla nijak rozvážená, ten vztek byl větší a možná že dobře, že jsem zareagoval bleskurychle, protože kdybych mu dal šanci na obranu, tak by mě s velkou pravděpodobností zrychtoval ksicht. Mě to v tu chvíli ale bylo jedno, adrenalin vykonal svou práci, mě se zúžilo vidění a úder byl veden spíše intuitivně než cíleně - moncla měl pěknýho.

Jak říkám, jsem mírumilovnej člověk, beránek ... kdybych se měl bránit přesile a šlo by jen o mě, tak bych raději utekl ... ale pokud by třeba někdo napadl mou ženu nebo dceru, tak se obávám, že bych pak šel bručet za nepřiměřenou obranu - takovýho člověka bych prostě byl schopnej zabít třeba dlažební kostkou, kdybych ji měl po ruce, jednoduše mi v hlavě cvakne a v tu chvíli místo rozumu nastoupí instinkty rozzuřené samice bránící svá mláďata :D
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Niniel » sob 17. led 2015 16:04:32 » Re: Šikana
Senki, ty tady hezky popisuješ, jak tě "agresoři" šikanovali a máš z toho psychické problémy, ale na mě to spíš působí, že provokuješ ostatní, a pak se strašně divíš, když dostaneš po tlamě. Navíc se k nim zjevně chováš nafoukaně, což lidi taky nemají rádi a jde pak čekat nějaké následky.

Navíc na foru sleduju, že pořád přeskakuješ mezi "nikdo mě nemá rád, všichni mě šikanují, jsem na tom psychicky bídně :cry: " a "jsem moc šťastný a spokojený, nechápu, proč taky nejste šťastní". Nejde mi to moc dohromady, jak tomu mám rozumět? Jsi maniodepresivní?

Prostě naprosto chápu, proč všechny kolem irituješ a to tě ani neznám. Často píšeš, jak jsi hloubavý a přemýšlivý, možná by nebylo špatné se nad tím zamyslet takhle :)
???!!!
Niniel
Uživatel

Příspěvekod Senki » sob 17. led 2015 17:18:42 » Re: Šikana
Ne...tak to na tebe jen působí. Nikoho sám od sebe samoúčelně neprovokuji, nemám to sám rád a nikomu to ani
nedělám...a věř mi, že negativní následky bych při provokování očekával a nedivil bych se za ně... :wink: ...
např. s těmi cikány - slyšel jsem, jak o nich mluví, tak jsem se jich prostě musel zastat...a poté, když jsem
zjistil co a jak, tak od té doby jsem o tom záměrně, strategicky o tom už s nikým nemluvil, protože jsem
věděl, že by z toho byly jen zbytečné hádky, které by nic nevyřešily a nikam nevedly...což moji mírumilovnost
snad dokládá...:wink:

Přečetl jsem něco o maniodepresivitě a ty prudké změny nálad by na mně opravdu seděly. S mojí náladou je to jak
na houpačce...někdy jsem opravdu spokojený, jindy zase vůbec, každá maličkost mi náladu změní, takže celkově
je složité mně a moje nálady pochopit...a asi je i kvůli tomu těžké soužití s lidmi jako jsem já, to nepopírám... :)
Ale maniodepresivní nejsem celkově určitě, sedí na mně jen prudká změna nálady, to ostatní ne.

Jsem pohrdavý jen k lidem, kteří si jej z mého úhlu pohledu zaslouží - a tím rasisté pro mně jsou. Ovšem pohrdavě
se k nim nechovám, neútočím na ně - jednoduše se s nimi vůbec nebavím a v jejich přítomnosti dělám, že
neexistují...nevyvolávám samoúčelné konflikty a už vůbec za to nechci, aby mně za to měl někdo rád, kdybych
to udělal...to je pěkná blbost, to mně podcenuješ... respektuji je, ale jen ze slušnosti jako spolužáky :wink: ale
rozhodně neříkám, že nemám chyby, nebo tak...to rozhodně ne. Ale díky ti za příspěvek :) :wink:

Emperor: Myslím, že instinkty rozzuřené samice jsou společné všem lidem, kterým záleží na jejich rodině. :) :D

Emperor píše:Jak říkám, jsem mírumilovnej člověk, beránek ...

Taky se snažím jak to jen jde jím být, i když, pravda, taky mám některé špatné chvíle...

A jinak bych se na tvém místě choval asi stejně, Emperore...taky bych nikomu nedovolil, aby mi dal pohlavek.
Senki
Uživatel

Příspěvekod Howky » úte 20. led 2015 12:41:18 » Re: Šikana
Když o tom tak přemejšlim tak jsem se možná na prvním stupni nějak podilel na psychické šikaně... Ale nevím, spíš to byla jenom sranda a vždycky když to presahovalo nějaký meze tak jsme skoncili. A no dobře par krát jsem někoho prastil ale udělal jsem to vzdycky sám ;) nedokážu říct jestli je někdo o trochu slabsi nebo ne, tak nedokážu posoudit kdy se jedna o šikanu a kdy jenom prostě někomu vrazim... Jednou jsem z šikany obviněnej byl, ale nic mi nedokázali... :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 20. led 2015 13:49:39 » Re: Šikana
:roll:

co k tomu dodat?

pokud někomu vrazíš v sebeobraně či obraně někoho jiného, pochopím to, ale když někoho párkrát praštíš jen tak, ze srandy, jak píšeš, tak je to násilí a šikana rovněž tak. Nerozezná to jen velmi hloupý člověk.
Emperor

Příspěvekod Howky » úte 20. led 2015 14:56:19 » Re: Šikana
Já nepíšu ze jen tak ze srandy někomu vrazim, asi jsi mě špatně pochopil. Pokud už se to stane mám k tomu důvod. Například někdo provokuje tak mu dám facku apod. To o čem jsem mluvil jako o srandě bylo ještě na 1. Stupni kde jsme možná trochu psychicky sikanovali několik lidi... Ale jen v určitých mezích, právě jen ze srandy. Byli to jen občasné posmesky, no nevím jestli je to šikana možnæ nějaká mírumilovná odnož... Takovouhle srandu jsme si ale dělali ze všech i ze sebe navzájem, jo z některých lidi víc ale ne nijak zásadně...
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 20. led 2015 14:59:08 » Re: Šikana
Howky píše: asi jsi mě špatně pochopil.

Spíš jsi to špatně napsal ... já ti nechci křivdit, ale vyznělo to tak ...
Emperor

Příspěvekod Howky » úte 20. led 2015 15:08:34 » Re: Šikana
Jo jo já sám si všímám ze moje příspěvky jdou Dost špatně pochopit ;)
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » čtv 29. led 2015 18:09:26 » Re: Šikana
Howky píše:Jo jo já sám si všímám ze moje příspěvky jdou Dost špatně pochopit ;)

Jo, moje občas taky. :)

Já jsem nikoho nikdy nešikanoval a nejspíš ani nebudu. A ani nekyberšikanoval. Jsem pacifista a mimo sebeobranu ( nebo fyzických trestů zlobivých dětí), jakýmkoli násilím opovrhuju. Za šikanu považuju i posmívání kvůli barvě vlasů (to není můj případ). To by se mělo podle mě oficiálně považovat za rasismus.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Předchozí