Menu

Jednoduché dotazy SEM #7

Nevíte si rady s nějakým úkolem, nemůžete se někam dostat, napište sem.
Příspěvekod John » pon 02. pro 2019 14:46:14 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Takový malý postup:Paladin, těžká, kuše, štít, jednoruční
(U těžké a výš si určit charakter hned od začátku - pro rozdělování LP, u ostatních stačí až těsně před 2. kapitolou – LP je dost)
Platí především u těžké a výš pro paladina
1) Každý den běhat do Xardasovy věže pro svitek ohnivý šíp a cestou se stavit u Hildy pro vývar
2) Od 5. úrovně dávat 5 LP do životů, popř. střídat s výdrží
3) Co nejdřív se naučit kovat (Carl), tvorba šípů (dřevo nařezat u Thorbena a dříky vyrobit u něho na ponku) a získávání masa se zvířat od Alvina
4) Naučit se kutání železa – popud dá Harad (Snipes – pozor záleží na konverzaci s ním)
5) Naučit se tavení železa od Vipera
6) V jeskyni u Khornisu kutat železo, vyrábět šípy a prodávat – stálý příjem
7) Učedníkem u Harada (nejvýhodnější – výroba vlastních mečů je bez vedlejších nákladů). U Bospera jsou pro výrobu luků další ingredience)
8) Co nejdřív splnit Gallahadův úkol, naučit se kouzlit a výrobu svitku ohnivý déšť (setkání s ním u radnice odpoledne).
9) Vyčistit Dexterovu věž – jednodušší výroba železa a získání peněz (kutání – spánek – kutání – odpočinek u ohně – kutání – atd. – je to zdlouhavé, ale příjem je jistý)
10) Doprovod si vzít až po vyčištění trasy
11) Neučit se zámky (stačí klávesnice „Z“ a v případě svitky, když je malá síla a nutné otevření kvůli úkolu, ale většinou si stačí počkat, až bude síly dost)
12) Teleporty aktivovat jen nejnutnější (vždy je nutno postupně schovat jeden pro Jharkendar - Chýše poustevníka, Prastarou plošinu – oltář slz, Hornické údolí a Zasněžené hory – vždy je dobré při vstupu do dané lokace přes proměnu na krvavou mouchu aktivovat jeden teleport), od druhé kapitoly se naučit regeneraci many od Gallahada
13) Dostat se na Prastarou plošinu a získat osten Ishi-Kurata (+15 reputace u skřetů) a možnost čerpat adanovu vodu (snižuje únavu – nutno schovat 5 lahví pro úkol)
14) Od 2. kapitoly v Xardasově věži brát svitky přeměna v krvavou mouchu (vhodné především na začátku v Hornickém údolí pro získání ulu-mulu)
15) Po získání ulu-mulu ihned do Skřetího města a získat krajtu ( s tím ostnem jsem neměl problém získat 90 bodů reputace bez vyvraždění paladinů a arény)
16) Ve skřetím dole jsem hned skřety navedl před démona, aby je mě zabil a já mohl získat plnohodnotné expy z nepřátel.
17) V táboře bratrstva vybít všechny nemrtvé a pátrače, povolat skřety, zabít démona a potom všechno ostatní včetně skřetů
18) 3. kapitolu zahájit získáním Dexterovy věže do svého vlastnictví
19) Splnit úkol Temná síť a vyrobit si meč rudný sinhill
20) A potom jak si kdo troufá
John
Uživatel

Příspěvekod macin33 » pon 02. pro 2019 16:26:57 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
no na legendarni jsem to dohral 3x a muzu dodat ze ..
1 bod se nemusi dodrzovat,kdyz uz u nej jsem tak se tam stavim, ale rozhodne ne cilene pro ohnivej sip a vyvar....
6.... stalej prijem ....no nevim jak ty ja mel sipu vzdycky malo,ikdyz jsem si je vyrabel ,natoz abych je prodaval...
8.....ohnivej dest na legendarni je plejtvani lp. na tezkou jeste OK. ke vsemu se hodi az ve 2 aktu v hu.
10.... no nevim,byl jsem rad ze me lares aspon neco pozabijel abych se aspon nekam dostal. naopak jsem na nej lakal vse co slo ,tech par xp o ktery prijdes pozdeji hned dozenes.
12...regenerace many za paladina = plejtvani lp ,na tezkou jeste mozna ....
13....adanova voda setrit !!! do ztracenyho udoli + na 6 kapitolu. velmi se pak hodi a vzdycky me tak tak vysla
16...to same jak bod 10. tech par lp za hodinu herniho casu a nervu (lekvaru apod) rozhodne se skrety projit vse co se da.

ale jinak pekne napsano :)
macin33
Uživatel

Příspěvekod Stone » pon 02. pro 2019 18:55:19 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Může mi nějaká hodná duše ukázat/nakreslit kde přesně je jeskyně s tím blbečkem Rengarem? Šel jsem podle návodu od ještěrů podél stěny a našel jsem akorát jeskyni s dveřmi, na kterých je paladinský znak :)
Stone
Uživatel

Příspěvekod macin33 » pon 02. pro 2019 21:11:47 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
nemyslis Ragnara? jak je hospoda harpyje ,tak jdi ke skale tam kde je teleport ,pak se dej doprava a jdi kolem innosu a skaly nez dojdes k tem jesterum , u jesteru do prava do mini jeskyne atam je
macin33
Uživatel

Příspěvekod Stone » úte 10. pro 2019 21:09:55 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Přicházím s pár menšími dotazy :)

1) na broušení mečů potřebuju co? Naučil jsem se to, ale u brousku říká že nemá předmět...snad nepotřebuju fakt...brousek :D
2) Má smysl se učit vaření? Dle mého naučit se péct koláč je abnormálně drahé. Ledaže by to fakt k něčemu bylo.
3) Nejde se mi přidat k žoldákům. Přes Corda jsem to obešel, ale se zbraněmi to umím a hlas mi dal, ale on furt mele něco o tom, že mám požádat Torlofa o zkoušku a hrdina na to "ještě jsem se k tomu nedostal" a přitom mám získané všechny hlasy co jdou, vyjma Wolfa( A Sylvia a Bullca, ale ty se snad ani nepočítali už v zákl. hře (jakože je oba zbiju)). U něj ty terče prostě trefit neumím...nebo nevím jak na to. A Torlof právě furt že jsem jen v půli cesty. Ale jeden hlas by snad vadit neměl ne?
4) Kde seženu želez. ingot? Chybí mi jeden na upgrade zbroje vody. A to se nejdříve musím naučit ji kopat a pak ještě tavit abych ho získal? Nebo znáte nějaký tip, kde se dá v 1. kapitole najít?
5) A Gallahadův dům v horní čtvrti je který? Nebo sídlí na radnici...?
Stone
Uživatel

Příspěvekod macin33 » úte 10. pro 2019 22:18:18 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
1) brousek, nauci te to ucen harada (toho kovare ve meste) kdyz mu ho doneses z truhly zlodeju --myslim ze. brousek u kovare napevno udela z cepele snad surovou ocel. ani nevim. nabrousit zbrane jdou jen nektery.
2)urcite ma, ale podle toho za co hrajes.nemusis na to spechat, ale nejez masa(sila),jabka(zivoty) ryby(obratnost),houby(mana) atak.ty se pak hodi.
3)...divny torlof ti da za ukol bud vyridit straze nebo vybrat najem. co sis vybral nevim,ale musis ten ukol dokoncit.jinak k zoladkum se nepridas. na splneni ukolu od wolfa musis mit zapnuty manualni mireni strel (v nastaveni )
4)nejjednoduseji z rezavych zbrani,staci se naucit tavit ocel,pak muzes tavit rezavy zbrane a ztech mas ignoty. druha moznost je se naucit kutat zeleznou rudu ,tu pak roztavit za zel. ignot (potreba 50ks rudy)
5) je v pristavu za lemharovou chatou
macin33
Uživatel

Příspěvekod Kocour ze střechy » úte 10. pro 2019 22:23:33 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
1: Ano potřebuješ. Válí se u zlodějů za Ramirezem na polici a brousí se tak, že si nasadíš meč a zmáčkneš num9
2: Jeden rybí koláč ti přidá jeden bod obratnosti. Masovej sílu (stejně jako želví polévka třeba) kompoty zas přidávaj hp ...
3: Tady už si nepamatuju.. ale terče jsem taky netrefil a žoldák jsem byl.. třeba jsi někde někoho přehlédl, jako souhlas Bustera, bo tak .. Snad poradí někdo jinej.
4: ANo, kopat a tavit.. jinak občas ho někdo prodává.. snad kovaříci .. opět, nepamatuju si kde se dá jen tak sebrat, protože na něj narazíčš ve hře dostkrát.
5: Na radnici u radního a kolem 14:00 plus mínus sedí z boku radnice venku na lavičce.

Edit: macin byl rychlejší :D Jo to s tavením rezavých mečů je fakt, na to jsem zapomněl :)
We are all stories in the end. Just make it a good one ...
Nenechte se zmást, jsem tu už dlouho.
Kocour ze střechy
Uživatel

Příspěvekod Stone » stř 11. pro 2019 16:48:56 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
1) Naučil mě to Hodges na Onarově farmě. No a to bych se ještě zeptal - Jak se vlastně dostanu ke zlodějům? V základní hře to mělo být přes tu rybu a vzkaz v ní. Tu jsem našel a předal ji Halvorovi a ten mi teď prodává ty ryby s předměty uvnitř. Ale měl by mi pak domluvit schůzku s Attilou ne? Jenže se furt nic neděje. (Rengaru jsem nenaprášil a tomu typkovi v hospodě jsem balíček od Akila doručil).
2) Ok, tak až budu mít přebytečné peníze tak jdu do toho :)
macin33 píše:3)...divny torlof ti da za ukol bud vyridit straze nebo vybrat najem. co sis vybral nevim,ale musis ten ukol dokoncit.jinak k zoladkum se nepridas. na splneni ukolu od wolfa musis mit zapnuty manualni mireni strel (v nastaveni )

Pokud vím, tak ti tenhle úkol dá AŽ PO přijetí k žoldákům. Teď mám za úkol si mezi nimi vybít respekt, klasika. Mám souhlas Bustera, Jarvise, Ciphera, Roda, Corda a Sentenzy. Alias jsem zbil všechny co jdou (Z úkolu od Jarvise - Jestera, Raoula a Roda) dokonce i Dara, ale ten se mi do výčtu nepočítá. Jen ne Sylvia s Bullcem. Akorát ten Wolf mi schází. A manuální míření mám. Něco kolem 34% luků. Terče trefím - čouhají z nich šípy :D ale s Wolfem to nehne. A ten Torlov furt že mi to na respekt nestačí.

4) A to mě naučí kdo? :D měl by Viper ne? Ale ten to v dialogu nemá.
5) Ptal jsem se na horní čtvrť, úkol pro něj jsem splnil. Už je znovu městským mágem.
Stone
Uživatel

Příspěvekod kukopas » stř 11. pro 2019 17:38:25 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Za Attilom Ta posle Kardiff po splneni tych 3 uloh, a ten je potom za Halvorovym domom.
kukopas
Uživatel

Příspěvekod Kocour ze střechy » stř 11. pro 2019 20:56:32 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Viper učí jen tavení rud. Ale vezmeš od něj úkol přinést mag. rudu z hú a konfrontuješ s tím Snipese ( brigádničí u Lobarta na poli) a on tě naučí těžbu rud (bacha na správnou volbu dialogu) do 50%. Později v hú Grimes do 100%.
Kocour ze střechy
Uživatel

Příspěvekod Endarion » stř 11. pro 2019 22:43:20 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Stone píše:1) Naučil mě to Hodges na Onarově farmě. No a to bych se ještě zeptal - Jak se vlastně dostanu ke zlodějům? V základní hře to mělo být přes tu rybu a vzkaz v ní. Tu jsem našel a předal ji Halvorovi a ten mi teď prodává ty ryby s předměty uvnitř. Ale měl by mi pak domluvit schůzku s Attilou ne? Jenže se furt nic neděje. (Rengaru jsem nenaprášil a tomu typkovi v hospodě jsem balíček od Akila doručil).

Kde stojí Rengaru? pokud se nevrátil zpátky na trh tak ho musíš znova prokecnout a dokončit rozhovor. Taky jsem se na tom zasekl. Druhý problém by mohl být s tím, že musíš dostat odměnu za ten balíček.. čili počkat myslím jeden den od odevzdání, aby měl čas ho prodat.
Endarion
Nováček

Příspěvekod Stone » čtv 12. pro 2019 19:37:35 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Chlapci sorry, moje chyba. Musel jsem prokecnout Torlova s tou zkouškou. Buď nájem nebo domoobrana. Já Gothic 2 nehrál víc jak dekádu, tak jsem měl za to že je to první úkol po přijetí :)

No právě že Rengaru stojí na tržišti. Při prokecnutí mi akorát řekne co ještě chci, ať ho nechám být že nic už neukradl. A Nagur to stejné. Balíček jsem mu dal tak před měsícem (herně) a on na mě ať ho laskavě neotravuju... Jestli jsem měl fakt přijít až druhý den... Já na to prostě zapomněl, říkám že jsem to roky nehrál :D Prostě nevím, asi mi zůstanou zloději nedostupní. Holt aspoň důvod to zas rozehrát znovu. Krom toho, jsem včera dal Gallahadovi knihu Prastarých a dneska našel ten svitek co ji otevírá. Takže druhý průchod je na spadnutí. :D
Stone
Uživatel

Příspěvekod Endarion » pát 13. pro 2019 1:42:29 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
No, ještě můžeš zkusit někoho z nich prásknout Andrému jestli to půjde... budeš muset sice Attilu zabít, ale dostaneš se k nim
Endarion
Nováček

Příspěvekod Stone » sob 14. pro 2019 9:50:50 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
To nepůjde. U Andrého nemám tuhle volbu dialogu.
Stone
Uživatel

Příspěvekod Kocour ze střechy » sob 14. pro 2019 10:54:16 » Re: Jednoduché dotazy SEM #7
Ty knihy prastarých potřebuješ jen pokud chceš být mág ohně, jinak jsou ti k ničemu. A zkus ty zloděje ještě nějak pořešit, já mám dojem, že jsem měl taky tenhle problém, ale už si nepamatuju jak se vyřešil... Zkus pořádně prokecnout Kardifa, jestli nemá nějaké informace... ale to mě jen tak napadlo.
Edit: Ještě mě napadlo promarvinovat se skrz dveře v přístavu, sejmout Attilu ve stokách a prokecnout Cassiu. Ale jednak nevím zda to bude fungovat a druhak je to prasečina :)
Kocour ze střechy
Uživatel

PředchozíDalší