Menu

Odyssee - Im Auftrag des Königs

Příspěvekod Emperor » pát 03. bře 2017 22:21:10 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Když bude tvůj mod tak dobrej, tak si ho možná do němčiny taky přeloží, jako třeba Temná tajemství od Poláků ... třeba můj mod, kterej nosím v hlavě několik let, by byl světovej, jenže neumím modovat :D ...

Nechci podceňovat tvé schopnosti, ale pokud neumíš aspoň základy (a i to by bylo myslím málo), tak se do toho vůbec nepouštěj, těch keců tam je fakt hodně a i já, kterej němčinu zvládám (minimálně pasivně) celkem obstojně, jsem občas tápal a často spoléhal na deník a návod.

Ale jak jsem několikrát psal - je to škoda, je to škoda, je to velká škoda, myslím i pro tohle fórum, který by, myslím, ožilo minimálně tak, jako tomu bylo po vydání Návratů, respektive češtiny (jako že je Odyssea zdaleka předčí) ...

takže vaší jedinou šancí je vykašlat se na angličtinu, která je vám stejně k ničemu, a vrhnout se na studium germanistiky :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » sob 04. bře 2017 0:31:45 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
V angličtině bych právě hrát problém neměl, i když je pravda, že nový Torment raději bez Farflameho češtiny hrát nebudu, to je knížka schovaná ve hře :D

Ten "můj vysněný" mód do Gothicu se jmenuje právě Odyssee, i když bych ho udělal jinak... :D
Jo a pak mám vysněno převést svět Gothicu s pár úpravami do Rome: Total War, ale v něm neumím ani cheatovat :lol:

Co jsi tu zatím psal, tak tento mód vypadá mnohonásobně lépe než Návraty (které dle mě svět Gothicu 2A spíše kazí než-li vylepšují) a proto je škoda, že jsou Němci tak tvrdohlaví, ale oni jsou tvrdohlaví ve všem, hlavně v následování svého Vůdce (dnes spíše Vůdkyně)... :P
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Delicius169 » sob 18. bře 2017 11:22:39 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Tvrdohlaví? Jako že jsou proti překladu? Já to pochopil, jako že se prostě nikomu do překladu nechce......

Empe, nějaké cool zážitky z kontinentu pro nás nemáš? :-)
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod mikilik » stř 12. dub 2017 17:53:41 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Tak jsem to konečně rozjel, vypadá to fantastiscky, mám zatím nahraných deset hodin a hodně bloudím.
Moje postřehy v rychlém sledu z první kapitoly:

a) postavy mají denní režím strašně pestrý, takže hodně času trávíte jejich hledáním po hradu :D (to je fakt děs někdy, nejlepší je zpovídat všechny v noci, když spí)

b) hraju na obtížnost mitte a začátek byl poněkud tuhý, expení jde stále pomalu (level 4 zatím)

c) hodně úkolů ve stylu adventruních her, což není špatně - chce se to trochu zamyslet a hodně hledat

d) zajímavé vylepšení hry (štíty, výroba šípů, plenění vypitých lahví vody....) - takové drobnosti, co potěší

e) němčina mi nevadí, mluvím i čtu dost dobře, ale co je tu úchylné, je podle mě množství dialogů i obsahu deníku obecně :D - ten/ti, kdo psali všechny tyto texty, museli asi spotřebovat více než jednu klávesnici; možnost dále zlepšovat svoje jazykové znalosti :)

Uvidíme, co dál. Zatím se bavím dobře, těším se na další průběh hry.
:twisted:
mikilik
Nováček

Příspěvekod Emperor » stř 12. dub 2017 18:05:54 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
super, jsem rád, že se ti hra líbí a já tu nebudu jedinej, co ji dohrál, jsem zvědavý na tvé dojmy z dalších lokací ... jinak doporučuju hru na obratnost s lukama, skřeti jsou celkem dost tuzí a je jich ve hře hodně, fakt hodně :D ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod mikilik » čtv 13. dub 2017 8:19:22 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
aha :D díky za info.... no nevím, chtěl jsem spíš jet boj na blízko, tak uvidíme.

Ale mám pocit, že se mi možná bugla jedna věc, ale nezdá se mi to, protože jsem o tom na netu nenašel vůbec nic. U Freda jsem trochu líně proklikal konverzaci a možná mi něco uniklo, ale nechce mě učit plavat. Resp. mám u něj jen ENDE. Tak nevím... :\ nikdo jiný to neumí, případně netuším, jak to cheatnout, ale celou hru bez plavání.... Asi bych o hodně přišel.

P.S. Jediný nebudeš, můj spolubydlící to mastí už dvakrát déle než já, a ten to nevzdá :D (i když neumí moc německy)
mikilik
Nováček

Příspěvekod Emperor » čtv 13. dub 2017 10:41:31 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
no plavat by ses měl naučit, rozhodně to využiješ ... seš si jistý, že už to třeba neumíš? Nevím, jestli to třeba zrovna u něj není spojený s nějakým úkolem, stáhni si s WoG návod (Komplettlösung kap. 1.-3.)

https://forum.worldofplayers.de/forum/t ... trag-des-Königs-Guide/page3?p=23950050&viewfull=1#post23950050
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod mikilik » čtv 13. dub 2017 13:41:45 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Jsem si jistý, že to neumím :D spolubydlící to hraje hned vedle mě a jde mu to v pohodě. S úkolem by se to pojit nemělo. Takže fakt možná nějaký minibug. Cheat by na to nebyl? Klidně bych si poctivě odebral 2 lp, ale toto je fakt blbé.
mikilik
Nováček

Příspěvekod Emperor » čtv 13. dub 2017 18:27:51 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
zkusil bych si čítnou novýho Freda, jestli třeba nebude ochotnější ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod mikilik » stř 19. dub 2017 10:29:44 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
No, tak jedu bez plavání no. Jako, fakt nebudu po 20h začínat novou hru :D V marvinu se mi to nastavit nepodařilo, nicméně, když ve vodě dáš F8 tak už plavat můžeš. Je to jako otravné, ale bohužel.
Jsem na lodi a začala pravá konverzační část asi :D Tolik rozhovorů, to je síla. Fakt je tahle část vývoje musela hodně bavit. Ale je to zatím paráda. :)
mikilik
Nováček

Příspěvekod Nixtraxa » stř 16. srp 2017 5:09:23 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Tento obří mod se konečně dočkal anglického Google překladu. (Nejnovější verze 2.4.1, verze 1.3 měla taky svůj překlad, pokud se nepletu) Stejný překlad mají například návraty, nemusí být vždy srozumitelný, ale zkušenější angličtináři si jistě poradí.
Nixtraxa
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 16. srp 2017 12:35:49 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
no sláva, a pak že to nejde ...

já jsem hrál verzi 1.1 v němčině, že se dělá na úpravách jsem věděl, ale nepostřehnul jsem, že plánovali i překlad do AJ ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius1 » čtv 24. srp 2017 11:37:38 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Zdravím, Nixtraxa, mohl bys prosímtě hodit link? :-) nějak se mi nedaří to vygooglovat... děkuju :-)
Delicius1
Uživatel

Příspěvekod tonyskate » pát 25. srp 2017 7:33:50 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Delicius1 píše:Zdravím, Nixtraxa, mohl bys prosímtě hodit link? :-) nějak se mi nedaří to vygooglovat... děkuju :-)

Modifikace včetně angličtiny ke stažení zde: https://www.worldofgothic.de/dl/download_522.htm

Také jsem Odysee zkusil a není to vůbec špatné. Má někdo zkušenosti s výrobou šípů?
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod omnira » stř 24. led 2018 20:48:31 » Re: Odyssee - Im Auftrag des Königs
Ahoj, potřeboval bych poradit s vývojem postavy. Jsem ve třetí kapitole na Khorinisu a mám lehce problém s požadavky do arény 120str/120obr... Kdy ste začal používat tabulky, lektvary a jiný blbosti? Obratrnost mě už stojí 3lp za bod
omnira
Uživatel

PředchozíDalší