Menu

Gothic 2 - Enhanced Edition

Příspěvekod Delicius169 » pát 30. kvě 2014 11:11:42 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Já si myslím (protože je tam přidan slovo do té věty, které ale v dabingu není)), že učí jen milice a občany města. Ale vyzkoušeno to nemám.
Říká I dont teach mercenaries and drifters. = Neučím žoldáky a tuláky.
A když ho oslovíme moc brzo, tak mu ta nabídka zmizí.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 30. kvě 2014 17:22:38 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Naštěstí Cord mě nenechal ve štychu, naučím se od něj co to půjde ... ovšem ta jeho sekera je za 100 zlatých, chvíli trvalo, než jsem ho udolal, musel jsem po něm hodit tři ohnivé šipky, abych mu trochu ubral, jinak bych kolem něj tancoval ještě teď. Stejně mě pětkrát sejmul, naštěstí jsem měl u sebe dost zbraní. Ale stálo to za to, jsem majitelem patrně nejlepší jednoručky ve hře, 30 požadavek na sílu, 100 poškození. Dík za tip ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Delicius169 » sob 31. kvě 2014 9:58:59 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Takový Lee má obouručku 100 síla, 170 poškození, Lares má tuším o chlup lepší sekeru, než Cord.
Lares je nesmrtelný a Lee hádám že taky. Ještě by mohlo být fajn, zmlátit Gorna, ten má tuším Gornovu sekeru.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod omnira » sob 31. kvě 2014 11:01:14 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
A Diego má tušim luk 15 obratnost 100 poškození... a co sem si všim tak když s nim chodít po HÚ tak mu ubírali... :twisted:
omnira
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 31. kvě 2014 11:19:28 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Diego má luk s poškozením 170, alespoň v Khorinisu ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod omnira » sob 31. kvě 2014 14:29:39 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Aha, hm eště líp zkusim sehnat
omnira
Uživatel

Příspěvekod sleeper » pon 21. črc 2014 11:11:12 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Hmm, tak toto vyzerá zaujímavo, určite vyzkúšam... Nevie niekto, aký je vzťah medzi týmto módom a L´hiver edition? Zo screenov to vyzerá dosť podobne... :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 21. črc 2014 12:30:41 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
no myslím, že oba jsou navzájem kompatibilní
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod L-Titan » sob 30. srp 2014 7:57:03 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Začal jsem hrát také a narazil jsem na nepříjemný bug. Původně jsem měl Enhanced Edition 1.0 Final version spolu s módem L´HIVER. Kvůli nízkému framerate jsem vymazal L´HIVER a po hraní EE jsem narazil na tento bug:
01 – kopie.jpg

Zkoušel jsem reinstalaci módu a nic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 30. srp 2014 8:31:59 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Já měl na začátku hry na sobě žoldáckou zbroj a při chůzi jsem se bořil do země. Ale po reinstalu (tedy odebrání vdf. souboru a jeho nahrazení) se to spravilo ... zkusil bych reinstal gothicu - základní hry, pokud nepomohlo odstranění modu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod L-Titan » ned 31. srp 2014 9:58:04 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Vyřešil jsem to nakonec tak, že jsem spustil novou hru s EE módem (ale bez LHIVER), hru jsem uložil a pak jsem nahradil soubor NEWWORLD.sav v mém buglém savu souborem NEWWORLD.sav z nového savu. Sice kvůli tomu mám ve světě bylinky, které jsem původně sesbíral, živá monstra, která jsem původně zabil a věci v truhlicích, co jsem původně vybral. Tohle se ale týká jen cesty od Xardase do města, kam se už vracet moc nebudu a jelikož jsem z města nevystrčil paty, zbytek světa je tudíž zachován tak, jak by byl i v dříve buglém savu. Na úkoly moje řešení naštěstí zdá se nemělo vliv.
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Sincz » úte 18. lis 2014 18:05:27 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Jen tak pro info, verze 2 se blíží. Snad do konce letošního roku.

http://www.moddb.com/mods/gothic-2-enhanced-edition
https://www.youtube.com/watch?v=ahr-K4V ... e=youtu.be
Sincz
Uživatel

Příspěvekod omnira » čtv 18. pro 2014 14:57:03 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
Nové video a s ním spousta nových věcí: http://www.moddb.com/mods/gothic-2-enha ... ber-update
omnira
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 27. led 2015 21:31:40 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
přidal jsem do prvního příspěvku trailer k tomuto modu ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Emperor » čtv 09. dub 2015 10:14:59 » Re: Gothic 2 - Enhanced Edition
přidávám pár poznatků a tipů do tohoto modu:

1) asi nejvíce se vyplatí hrát za žoldáky/drakobijce
- jediná možnost, jak se naučit sílu do maximální úrovně (100)
- možnost používat Beliarův dráp, což je nejlepší zbraň ve hře vůbec (při max. vylepšení 110 dmg) - za paladiny jej ale samozřejmě můžete používat také.
- po zabití Ravena vás vodní mágové budou učit magii
- po osvobození se vám Bennet odvděčí + 10 k síle a + 10 k jednoručním zbraním a lukům
- neměl jsem jedinkrát problém s bugem, při kterém při dojití many spadly odolnosti do mínusových hodnot jako při hře za mága.

2) Černá ruda se dá Xardasovi odevzdávat opakovaně. Já jich našel celkem 6, což znamená 75 k maně a 6000 expů. Ovšem pozor, nedávat mu je najednou - jinak dostanete bonus jen jedenkrát.

3) Skvělá zásoba expů - kostliví mágové. Ti si vyvolávají v podstatě do nekonečna armádu temnot, teda 6x250 exp za jedno vyvolání. Pokud máte odolnost tak kolem 120 (těžká zbroj banditů už ve 2. kapitole, amulet, opasek a dva prsteny), tak vám hrozí maximálně to, že při větším počtu kostlivců spadne hra.

4) U pátračů se vyplatí, když vás osloví - vyvolají si na pomoc 2-3 zombee, což i se zabitím pátrače dá 1100/1400 expů

5) jednoručky se vyplatí učit maximálně do 50, s tabulkami a bonusem od Benneta to do 100 doženete

6) Po zabití Ravena získáte z jeho inventáře Uriziel. Xardas vás pošle ke kruhu slunce, kde čeká nemrtvý válečník. Ten se dá přinejhorším odstřílet lukem. Po jeho zabití vám Xardas Uriziel pomůže "zprovoznit", na rozdíl od G1 má ovšem jen magické zranění, na některá monstra s vysokými odolnostmi (např. ohnivé ještěrky nebo některé zombee) vám bude k ničemu. Beliarův dráp je mnohem lepší, ale za získání a upravení Urizielu je celkem dost expů (5000 + zkušenosti za zabití nemrtvého válečníka)

7) Obratnost do 100 vás naučí Diego ve třetí kapitole. Cassia tuto dovednost taky učí, ale je buglá.

8) Vyplatí se ve 2. kapitole zmlátit Diega kvůli jeho luku (170 dmg, na jeho používání potřebujete asi jen kolem 15 obratnosti.) Stejně tak je užitečná Cordova sekerka (100 dmg, potřeba 35 síly), alespoň do doby, než získáte BD. Souboj s nimi ovšem není zpočátku snadný, zvlášť Diego má vysokoé odolnosti, takže je možné je uspat a pak je zbít. Na Corda je pak nutné zakouzlit svitek zapomnění, aby vás učil dovednostem s meči (nebo možná stačí zaplatit pokutu u Leeho).

9) peněz je ve hře dost, nicméně dá se vypomoci i jinak (stejně jako v klasické hře). Stačí vše prodat Cipherovi a pak jej zmlátit a vše, co jste mu prodali si vzít zpět. To vám projde ovšem jen při hře za žoldáky. Za jinou gildu se na vás ostatní vrhnou a jakmile se stanete drakobijcem, tak se pro změnu všichni vrhnou na něj a zabijou jej.

10) Dračí krev a šupiny se naučíte z knih, které prodává mág Karras v klášteře. (7500zl za jednu, ovšem stačí jen ty šupiny, krev na výrobu drakobijeckých zbraní nepotřebujete, BD je mohem lepší)

11) dračí kořeny, goblinky a šťovíky si od Constantina kupte až ve 4. kapitole, z nějakého důvodu jich má více, než kdybyste je kupovali v každé kapitole.

12) když jdete zabít Ravena, tak se nevyplatí s tím příliš otálet. Jakmile se dostanete do jeho komnat, v pravidelných intervalech do vás uhodí blesk, jako by na vás přímo útočil. Proto je dobré dostat se k němu co nejrychleji a pomocí ledového bloku jej zabít.

13) Z kouzel se v podstatě vyplatí jen tyto - ohnivá šipka, kterou naleznete v bažinách, ledový oštěp na ohnivé ještěrky a golemy, ledový blok - mnohem, mnohem silnější než jak jej znáte, a ohnivou bouři. Ostatní kouzla jsem neměl potřebu s učit. S BD a Diegovým lukem jsem kouzlil jen minimálně.
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší