Menu

Temná Tajemství - Chyby v češtině

Příspěvekod tonyskate » stř 24. pro 2008 7:48:30 » Temná Tajemství - Chyby v češtině
Čeština je konečně hotova a z důvodů urychleného data vydání, aby se vše stihli na Vánoce, bylo sice vše bez problémů dokončeno, ale nebylo možné provést řádný betatest a tak v nových dialozích (polský dabing či bez dabingu) určitě bude hromada chybek, které nám sem hlaste a postupně pak vznikne patch.
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod MIGtheDRAGON » čtv 25. pro 2008 22:50:03 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Nevim jestli je to chyba v překladu, ale jeden lovec skřetů v jejich táboře když mluví tak nevidim žádné titulky k tomu. Je to ten jak má ve jméně dvě slova (se tam podívám jak se jmenuje).
Obrázek
MIGtheDRAGON
Uživatel

Příspěvekod Werewulf » pát 26. pro 2008 12:07:37 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Běžel jsem lesem a co to nevidím! Obrovského chňapavce! Jenže v češtině je pojmenován Přerostlí chňapavec, což je samozřejmě špatně. Správně je přerostlý chňapavec.

Pokud objevím další podobné hrubky, vypíši je zde. Nehodí se, aby byla čeština ve finální verzi s hrubkami, co by si o Vás pomysleli? :wink:
Kolik je na světě lidí, tolik existuje názorů na stejnou věc.
Werewulf
Uživatel

Příspěvekod tonyskate » pát 26. pro 2008 12:08:52 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Werewulf píše:Pokud objevím další podobné hrubky, vypíši je zde. Nehodí se, aby byla čeština ve finální verzi s hrubkami, co by si o Vás pomysleli? :wink:

Právě proto je tady ten topic. Jak sem psal už na začátku, nebyl čas udělat pořádný betatest, takže chybky opravuje vy hráči :-).

2MIGtheDRAGON - už víš to jméno?:)
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod Werewulf » pát 26. pro 2008 16:02:36 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Další chyby:
Jak promluvím se Slyem o tom, že vím vše o vraždě, vypadá rozhovor takto:
"Vím všechno o tvém byznisu, Slyi." -> byznysu
"Jo, a já jsem Adanosův kněží!" -> kněz Adanose nebo Adanosův kněz, rozhodně ne kněží (množné číslo od kněz)
Po nasazení prstenu rychlosti se objeví zpráva:
Teď jsme rychlý jako blesk! -> jsem rychlý
a po sundání tohoto prstenu:
Už nejsi rychlejší! -> Už nejsi rychlý!
V dialogu s překupníkem pašeráků (jeho jméno zčíná na S...-nevím přesně, jak se jmenuje) je možnost v dialogu:
Možná bysme mohli obchodovat -> Možná bychom mohli obchodovat
Jinak obecné rady s podmiňovacím způsobem:
já bych mohl
ty bys mohl, nikdy by jsi!
on by mohl
my bychom mohli, bysme doporučuji použít pouze v "drsné" řeči, by jsme též není správně
vy byste mohli, žádné by jste!
oni by mohli

V táboře fanatiků, jak hledám pomoc pro zabíjení zvědů, mě jeden novic pošle za Korou, dialog:
"Bež si promluvit s Koraem." -> správně s Korou, jako s předsedou
Naposledy upravil Werewulf dne pát 26. pro 2008 17:28:33, celkově upraveno 1
Werewulf
Uživatel

Příspěvekod tonyskate » pát 26. pro 2008 16:30:22 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Werewulf píše:Další chyby:
Jak promluvím se Slyem o tom, že...

Opraveno, díky :-). Kvůli tomu podmiňovacímu způsoby všechna skripta procházet nebudu :-), takže to přežijeme, navíc většina hráčů nejsou odborníci na češtinu. Jinak jen tak dál a třeba se staneš betatesterem pro nějaký budoucím překladu :)).
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod Greg » pát 26. pro 2008 16:54:08 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Jen taková poznámečka od uživatele který má akutní chuť něco zkritizovat 8-)

Asi máte nějak špatně tagy u popisu módu. Konkrétně tučný písmo a odřádkování :wink: . Trochu blbě se to čte...
Obrázek
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod tonyskate » pát 26. pro 2008 17:05:31 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Greg píše:Jen taková poznámečka od uživatele který má akutní chuť něco zkritizovat 8-)

Asi máte nějak špatně tagy u popisu módu. Konkrétně tučný písmo a odřádkování :wink: . Trochu blbě se to čte...

Asi máš moc novou verzi Starteru :)), ja to dělal na té, co je z playerkitu a tam mě to sedělo dobře.
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod Werewulf » pát 26. pro 2008 17:21:22 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
tonyskate píše:Opraveno, díky :-). Kvůli tomu podmiňovacímu způsoby všechna skripta procházet nebudu :-), takže to přežijeme, navíc většina hráčů nejsou odborníci na češtinu. Jinak jen tak dál a třeba se staneš betatesterem pro nějaký budoucím překladu :)).

No to je sice pravda, jenže některí hráči by si mohli myslet, že se tak správně píše a podle toho to taky vypadá ve školách. :D
S tím podmiňovacím způsobem jsem ani nechtěl, abys procházel všechny dialogy, ale chtěl jsem lidi upozornit na problém. Stačí se podívat do jakýchkoliv amatérských (bohužel i profesionálních) titulků k filmům (myslím filmy jako takové), no hrůza.
Další chyby v překladu budu postupně přidávat upravováním předešlého příspěvku, nebudu zbytečně zaplavovat fórum miliony ...ehm... stovkami příspěvků kvůli češtině. :D
Naposledy upravil Werewulf dne pát 26. pro 2008 17:26:25, celkově upraveno 2
Werewulf
Uživatel

Příspěvekod tonyskate » pát 26. pro 2008 17:23:47 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
2Greg: Jestli rozumíš tomu kódu v ini souboru, tak to sprav :D.
Naposledy upravil tonyskate dne pát 26. pro 2008 17:47:32, celkově upraveno 1
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod tonyskate » pát 26. pro 2008 17:48:45 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Werewulf píše:
tonyskate píše:Jestli rozumíš tomu kódu v ini souboru, tak to sprav :D.

To jako bylo myšleno na mě?

Ne, na Grega, už sem to upravil. Jinak až ten příspěvek s chybami bude větší, tak klidně udělej nový, od toho tady ten topic je.
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod MIGtheDRAGON » pát 26. pro 2008 21:03:53 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
tonyskate: Jmenuje se Duke Mekhar.

Pak jsem našel ještě jednu chybu. Když jdete za mágy vody tak heslo je teriandoch místo tetriandoch.
Obrázek
MIGtheDRAGON
Uživatel

Příspěvekod tonyskate » pát 26. pro 2008 21:08:46 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
To už je chyba v původním překladu od CD Projektu. Jj, toho lovce jsem testoval, ale ten počáteční dlouhý dialog byl bezproblémů a všechna okna s dialogy se mi zobrazila a ve skriptu je taktéž všechno v pořádku.
tonyskate
Moderátor

Příspěvekod Gasin » sob 27. pro 2008 10:53:23 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Nevím jestli to nejde opravit,ale Jackal se jmenuje Szakal,nešlo by to opravit?
Gasin
Uživatel

Příspěvekod tonyskate » sob 27. pro 2008 11:02:25 » Re: Temná Tajemství - Chyby v češtině
Gasin píše:Nevím jestli to nejde opravit,ale Jackal se jmenuje Szakal,nešlo by to opravit?

Šlo, opraveno :-).
tonyskate
Moderátor

Další