Menu

Temná Tajemství - Všeobecná diskuse

Příspěvekod helpo1 » sob 25. črc 2015 22:47:41 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Emperor píše:jen mám pocit, že nemusíš s každou knihou běhat za tím eremitou, stačí si vždy ten nalezený přečíst, jako v klasické jedničce ...

Starpilgrim píše:... po každém nalezení Chromatimu...

První až pátý se objeví, šestý ne. Tedy stačí přijít po pátém a po šestém. Dává však indicie, kde se nachází další.

Eremit tě prokecne:
  • když ho nalezneš (200 exp) - dá ti quest a řekne ti o první knize (pod věží opředenou mlhou smrti - Zamlžená věž).
  • když mu odevzdáš první chromanin (300 exp) - řekne ti o druhé knize (kde začala tvá cesta - místo výměny).
  • když mu odevzdáš druhý chromanin (400 exp) - řekne ti o třetí knize (kde modlitba dávala smrtelníkům moc "změny tvaru", transformace - klášter).
  • když mu odevzdáš třetí chromanin (500 exp) - řekne ti o čtvrté knize (na věži, dotýkající se nebes, kde již brzo budou hodovat draci - věž Starého tábora).
  • když mu odevzdáš čtvrtý chromanin (600 exp) - řekne ti o páté knize (kde drží stráž nad (ohniskovým) kamenem veliká bestie - Trolí kaňon).
  • když mu odevzdáš pátý chromanin (700 exp) - řekne ti o šesté knize (mocný člověk, který skrývá pravdu o sobě samém atd. a ať mu vzkážeš to o prokletí Pralidí - tohle přinutí Thangora, aby ti dal šestý).
  • když mu odevzdáš šestý chromanin (1000 exp) - řekne, že ukončil svou cestu a že Pán jej odmění mocí Prastarých (Pralidí).
  • když jej pak oslovíš, že již má všechny knihy (500 exp), řekne, že tě vidí poprvé v životě a že nemá čas zodpovídat tvé dotazy; pokud chceš najít jeho Pána (a své odpovědi), musíš jít na místo na hranici světa živých a mrtvých (oděje se do roucha temného mága a zmizí k Balaiarethově jeskyni)
Za rozhovor s Thangorem (při získání šestého chromaninu) je dalších 500 exp.

Celkem tedy kolem 5000 exp jen za dialogy. Samozřejmě, plus ještě expy za přečtení jednotlivých chromaninů.

PS: Expy mám z verze 2.02, v 1.04 to může být jinak.
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 25. črc 2015 23:34:01 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
super, nechce se ti to upravit a přidat do návodu? Ať je ten úkol kompletní ...

edit: paráda, dík ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Rhaegar » pát 20. kvě 2016 17:39:04 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Moc se tu na fóru nevyznám tak bych se chtěl zeptat. Ten odkaz na uložto v prvním příspěvku je nejnovější mód co funguje s češtinou nebo si mohu někde stáhnout verzi 2.2, kterou jsem tu někde zahlédl a dát si do ní češtinu?
Rhaegar
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 20. kvě 2016 19:19:03 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
ten odkaz je na mod i s češtinou a bez bugů ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Walterko » pon 25. črc 2016 21:48:46 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Čaute chlapy,
znova som sa rozhodol asi už po 7. krát v mojom živote od začiatku na Gothic 1 + 2 ...stiahol som TT z ulozto, píše v1.04 (betaverze) . Dúfam že už to nebude tak zabugované ako verzia ktoú som hral naposledy.
Chcem sa spýtať po aký dialóg môžem zájsť pri Thorusovi, aby mi to nezablokovalo prístup k ostatným táborom a rôznym questom z TT aj mimo? Prvý pokec s Thorusom môžem odkecať? Práve si pamútám že som minule spravil niečo na hovno a potom som kopu questov nemohol dokončiť alebo vôbec začať.
Ďakujem za akékoľvek rady.
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 26. črc 2016 6:35:53 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Dokud nedojde k "přijímacímu pohovoru" u Gomeze, tak máš ostatní frakce volné (já většinou hraju za templáře a přístup ke Gomezovi - aniž bych ho oslovil - využívám pro beztrestné plenění hradu, tzn. Diego mě pošle za Thorusem, ten mě pošle do hradu, prokecnu Ravena a nechám se jím doprovodit ke Gomezovi, ale s tím se už nebavím) ...

jinak - nevím přesně, jakou verzi TT sis stáhnul, ale tahle je zaručeně bez bugů ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Walterko » úte 26. črc 2016 9:57:39 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
jj, túto verziu som stiahol.
Takže kým zostanem v prvej kapitole tak je všetko OK? Tu spravím čo najviac questov a potom chcem ísť za templára a skúsiť mágiu, nepamätám si totiž že by som v Gothic 1 niekedy používal kúzla.
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 26. črc 2016 11:36:19 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Walterko píše:jj, túto verziu som stiahol.
Takže kým zostanem v prvej kapitole tak je všetko OK? Tu spravím čo najviac questov a potom chcem ísť za templára a skúsiť mágiu, nepamätám si totiž že by som v Gothic 1 niekedy používal kúzla.

Do 2. kapitoly se dostaneš poté, co se po přidání k některému z táborů promluvíš s Lestrem ...

magie je v G1, tedy i v TT hodně silná, hlavně kouzlo ohnivá bouře, ale v TT jsou i nový kouzla - nejsilnější je myslím Blizzard - ledová obdoba ohnivýho deště, rychlý, hromadný a za málo many - získáš ho od Pradávných a nepotřebuješ na něj umět kruh (je to vlastně krystalová magie) ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Walterko » úte 26. črc 2016 20:54:48 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
No popravde, nechcem mať hru príliš jednoduchú...sila Gothica pre mňa spočíva práve v jeho obtiažnosti, preto zrejme vynechám TT mágiu a povinne sa naučím kruhy :)
Takže hovoríš, jediné na čo si dávať pozor je dialóg s Gomezom, všetko ostatné môžem vpohode odkecať a neprídem o žiadny quest?
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 26. črc 2016 21:10:50 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Pokud si to chceš ztížit, tak vynech magii úplně a jeď třeba čistě na sílu a zbraně nablízko ...

Jinak si myslím, že ano, pokud chceš co nejvíce úkolů splnit jako nezávislý, dej si pozor na dialogy s Gomezem, Laresem a Cor Kalomem, kteří rozhodují o tvém přijetí k jednotlivým táborům (hru si když tak raději ukládej na vícero pozic) ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Walterko » pon 01. srp 2016 16:00:49 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Takto, ešte raz to zhrniem, lebo nie som si istý či si ma správne pochopil...ja by som chcel tentokrát dokončiť všetky questy. Pamätám si, že keď som naposledy hral TT, tak mi tam ostalo kopa questov nedokončených a po druhej kapitole nemožných dokončiť, takže mi viseli v denníku. Na druhej strane je extrémne obtiažne tieto questy dokončiť bez pridania sa k nejakému cechu, no questy pre ostatné tábory sa aj tak už potom nedajú dokončiť, takže to musím spraviť ešte predtým. Ale jedná sa mi teraz hlavne o TT questy, stále to tak platí, že po vtupu do zákl. cechu už nemôžem robiť veľa questov z TT?
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Hilezkorra » stř 28. zář 2016 11:20:16 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Zdravím. odkaz na CD projekt patch nejede že není stranka nalazena a ted nevím kde ho mám sehnat
Hilezkorra
Nováček

Příspěvekod v4cl4v » pon 17. říj 2016 16:17:06 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
zdravim, jaky je vlastne rozdil mezi TT 1.04 a 2.02 verzi? Je ve 2.02 neco navic nez v 1.04?? Osobne mam 1.08 tak jen tak pro zajimavost, diky.
v4cl4v
Uživatel

Příspěvekod Freelancer » pon 04. zář 2017 9:41:40 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Tak jsem právě ve 3. kapitole, YBerion zemrel, su na 20. úrovni (nebo tak nějak), mám sílu sílu 120 (bez prstenů), ovládání jednoruček na úrovni 55% a střední brnění žoldáka a tady je několik postřehů.
- Kromě vyse popsanych vlastnosti NIC neumím, protože ovládání jednoručáku bere STRASNY kvanta bodu a nemam sanci se pri snaze o dosazeni nejake slusne bojeschopnosti ucit nic jineho. Clovek zacina ovladani zbrane od nuly, od 30% to bere 10LP za 5%, od 50% to bere 15LP za 5% atd. Jenom ovladani zbrane na tuto uroven mi vzalo 9 level-upu, sila 11 level-upu. Tedy na 20. levelu neumim FAKT nic jinyho a to porad nejsem ani mistr s jednoruckou. Docela by me zajimalo, jak se s tou astronomickou spotrebou LP mam naucit neco jako treba obratnost, ovladani luku/kuse nebo cokoliv jinyho??? Kde ty body na to vezmu? A co az budu mit uriziel? to se nemam sanci naucit to ovladani obourucek. dyt na to budu potrebovat jen tak dalsich 10 urovni, jenom na obourucky, abych s tim obourucakem nefungoval jako leprotik.
- Až teprve na urovni 50% ovladani jednorucky se bezejmeny nauci rychle sekat zprava doleva, predtim umi rychle sekat jen dopredu (kombo). Zacinam se bat, ze mistrovstvi ovladani zbrane NEBUDE na urovni 60%, ale treba na 75%, coz bude fakt peklo, vzhledem k obrovskemu mnozstvi bodu, ktere do toho budu muset narvat. A kdyz si vezmu, ze bych se potom treba chtel naucit s Urizielem na uroven treba 60%, to bude dalsich treba 10 urovni jen na obourucky.
- Jakýkoliv silnější charakter s jednoručkou (Raven, Beowulf, orkové) mě na soucasne urovni (400HP) bez problémů zabije prakticky na jeden až dva údery (snažím se nosit většinu prstenů/přívěšků na zvýšení odolnosti proti zbranim) a protože většina z nich sekvencuje až 4 rychlé údery za sebou, tak mi nevydrží dostatečně dlouhou dobu krytí zbraní (bezejmenny se kryje max zhruba vterinu, potom povoli) a ani nemohu odskočit, protože v odskoku se nekryju (narozdíl od G2) a tudíž chytnu jeden až dva údery, což mě zabije. Prerostli chnapavci, krokodyli, orkove a jini jsou me schopni zabit behem vteriny. Vzhledem k faktu, že odolnost zbroji zustala oproti klasickemu gothicu na prakticky stejne urovni, fakt me zajima, co budu delat proti velkym skupinam orku, zvlast vzhledem k faktu, ze NEMAM sanci se naucit dobre s lukem/kusi, coz by trochu zachranilo situaci).
- V téhle fázi již nemám možnost navyšovat dmg ani silou (mám 120, nemám jak jinak zvyšovat), ani lepší zbraní (mám Ravenovo právo, tudíž dmg 100), tedy budu pouze zvyšovat ovládání zbraně, které mi lehce zvýší finální dmg. I přes to jsou mnohé NPCčka extremne odolná, jako například krokodylove, prerostli chnapavci, kostlivci a jini, kteri vydrzi i vice jak 4 udery. Su fakt zvedavej, co budu delat proti vetsim partam orku.

- Zatim mi to dost prijde, ze nekdo chtel umele navysit obtiznost gothicu, tak zvysil spotrebu LP jaxvina, nijak nekompenzoval mnozstvi XP, ktere budete potrebovat na nahnani potrebnych urovni a navysil dmg zbrani, coz brutalne snizilo zivotnost bezejmeneho.
- Jedina mala kompenzace je, ze jsem u areny vecneho ohne nasel postavu Fiddlera, ktery, kdyz zabijete vsechny gladiatory, Vas nasleduje. Pri vetsich bitkach se hodi.
Freelancer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 04. zář 2017 10:33:17 » Re: Temná Tajemství - Všeobecná diskuse
Naštěstí se nezvyšuje spotřeba LP při zvedání síly/obratnosti ... já jsem si vždy vystačil s obouručkama aniž bych do nich dával jediný bod, je pravda, že mi hodně pomáhala kouzla, jako třeba ledový blok nebo ohnivá bouře (později zničení nemrtvého a ledová bouře z krystalové magie, což je ultimátní plošné kouzlo - ledová obdoba ohnivého deště), tak jsem body dával do many a kruhů ...

ale pokud chceš hrát za čistého bojovníka, tak bych maxoval jen ty obouručky a sílu, neplýtval bych body na dex a luky/kuše a už vůbec ne jednoručky, teda pokud bys je přímo nepreferoval jako primární zbraň ...

Fiddler by byl fajn, kdybych ho nemusel pořád hlídat a čekat na něj (používal jsem prsten rychlosti z tábora pašeráků, takže mě spíš zdržoval, popř. se někde zasekl ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší