Menu

Temná Tajemství - neuvěřitelně zabugovaná hra

Příspěvekod Rammer » ned 04. bře 2018 14:15:37 » Temná Tajemství - neuvěřitelně zabugovaná hra
Ahoj, takže momentálně jsem ve 4. kapitole, příběhovou linku módu mám již dokončenou, ale rád bych zde sepsal své postřehy týkající se chyb a bugů ve hře.

1. Některé questy jsou hodně zabugované a nedají se dokončit (questy Přítel, Pašování rudy, Hlídka nebo Tajemství Eremita)

S Fiddlerem běhám po celé kolonii tam a zpátky, lovíme skřety a všechny možná zvířata, ale úkol se stále nedaří ukončit. Koukal jsem do návodu a dle něj by se měl Fiddler sám ozvat, něco mi říct a pak se ode mě sám oddělit. Ale já mám u něj pouze možnost při dialogu, že od teď půjdu sám a on, že se vrátí zpátky k aréně.

Co se týká questů Pašování rudy a Hlídka, tak oba mám hotové už dlouho (mimochodem dle návodu má mít u sebe Melkor po zabití Kazzmirův meč - není to pravda, musel jsem si to cheatnout přes Marvin). Melkora jsem zabil, oznámil to Ravenovi i Bartholovi, dostal jsem od něj za odměnu zbroj rudobarona i listinu o vedení tábora u dolu, tu jsem ukázal Kazzmirovi, ale vedení tábora jsem odmítnul a nechal v této pozici jeho, ale quest mám stále aktivní. I expy jsem dostal, prostě všechno. Tak leda že bych na něco zapomněl, ale to si nemyslím. Dle deníku mám poslední zápis, že s Ravenem ta zpráva o zabití Melkora ani nehnula a že se rudobaronům bude lepší se vyhýbat atd...

Quest Hlídka mám také hotový, obě hlídky Templářů jsem společně s tím týpkem s tábora Fanatiků zabil, vrátili jsme se se zpátky a já to oznámil Xordovi, dostal jsem expy i rudu za odměnu, ale úkol mám pořád mezi aktivními.

Tajemství Eremita bude nejspíš buglé také, protože jsem Eremitovi odevzdal všech 6 chromaninů, ten mi u toho posledního cosi řekl o svém pánovi a moci Prastarých, pak se převléknul do temného roucha a zmizel k té jeskyni u skřetů. Když tam za ním přijdu a oslovím ho, tak mám jen možnost ukončit dialog. Přitom dle návodu by mi měl cosi říct a zaútočit na mě. Nestalo se tak.

Quest Pomoc Diegovi beru, že ho nelze dokončit kvůli tomu bugu s Thorusem.

Co se týká ohniska z Trolího kaňonu, tak tam by mi měl údajně Diego říct, že viděl se tu potulovat nějakého pašeráka a já bych tak automaticky šel za Thangorem. A ne mi oznámit, že jsem našel ohnisko, když žádné nemám. Nebýt tohoto fóra, tak to ohnisko snad nikdy nenajdu.

Dále jsem postřehnul bugy u šermování. Jsem mistr v jednoručních zbraních, ale meč držím jako pokročilý. Čepelí vzhůru a ne směrem k zemi.
Dále přímo při boji se mi občas stává, že nelze rychle šermovat zleva doprava, ale že seknu jednou a celkově se to jakoby celé zpomalí, čepel meče na několik sekund zůstane u levého (pravého) ramene postavy a nelze hned seknout zpátky na druhou stranu. Kvůli tomuto bugu mě občas roztrhá i obyčejný skřetí pes :evil:

Dále uváděná čísla damage v návodu se neshodují s čísly damage ve hře. Kde autor návodu přišel na to, že ten vylepšený luk smrti od Servina má damage 150? Já ho dostal s damagem 120, čili jen o pouhých 10 damage vylepšený (ten původní měl 110).

Dále mi nejde vytvářet krystalová magie (tedy pokud to vůbec jde). Údajně by to mělo jít s prázdným krystalem a tím krystalem věčnosti v sídle Pralidí. Mě u toho krystalu pouze postava pokrčí rameny, jakože nic. Tak potom nevím, na co jsem se tu krystalovou magii od Algiriona učil, když na používání Blizzardu atd mi stačí jenom kruhy magie. A to nemluvím o tom, že veškerá krystalová kouzla mají šílenou prodlevu při vyvolávání. Jo ten damage za to asi stojí, ale aby mi při kouzlení postava skoro 10 sekund stála a jenom jakože čarovala, než samotné kouzlo vůbec vyšle, to asi taky není ideální.

Svitek proměny v číhavce spolehlivě vypne celou hru a hodí mi chybovou hlášku End Task cosi. Přitom konkrétně tento svitek jsem v základní hře používal společně s proměnou v krvavou mouchu snad nejraději. Proměnu v číhavce na potápění se (Není tam ukazatel kyslíku) a proměnu v krvavou mouchu na cestování, např. z jednoho konce kolonie na druhý - přijde mi to mnohem rychlejší, než běžet pěšky i s tím rychlostním prstenem a nebo to celé přeskákat s akrobacií. Kéžby tak šla vytvořit z tohoto svitku runa :)

Toť asi vše, možná jsem i něco zapomněl, tak se prosím vyjádřete, co si o tom myslíte a zda-li máte stejné bugy, případně i jiné a kde si tedy dávat pozor. Předem díky.
Rammer
Uživatel

Tak není to nic nového, obecně se ví o tom, že TT jsou zabugované (který mod není), ono taky záleží, jakou verzi hraješ, já hrál německou, která je bugůprostá, ale je k dispozici česká verze, kterou jsem postnul jinde a která se dá v poho dohrát, aniž bys musel řešit tebou zmíněné bugy ...

ale nikdy u žádné hry nemáš stoprocentní jistotu, že ti občas hra nespadne, nebo že se tam neobjeví něco nečekaného ...

u té krystalové magie si teď nejsem jistý, ale mám pocit, že já jsem taky žádný krystaly nevytvářel, používal jsem vlastně jen blizzard (ten je trochu OP na můj vkus), jinak jsem si vystačil s klasickýma runama, ze kterých jsem používal v podstatě jen ohnivou bouři a zničení nemrtvého (občas ledový blok) ...
Emperor
Templář

8-) Mam rad kdyz nekdo napise neuveritelne zabugovana hra a pak vypise cca 5 bugu :D

No proste je problem ze na webu je odkaz na zlou verzi (pokud uz to nekdo nezmenil) to chce zkratka opravit ale asi to bude trvat.
TT je super mod a bugum se da vyhnout krasne. Chce to tu spravnou verzi a casty save. Ja v prvni kapitole narazil na tri bugy. Dvou se slo vyhnout.
Beowulf
Uživatel

V příští hře už budu zkoušet tu jinou verzi TT, mám ji už z toho ulozta stáhlou. Jen by mě zajímalo, jak jste někdo hráli, tak jestli jste také měli problém např. s těmi questy, že se ty výše jmenované nechtěly uzavřít a dokončit. Nebo např. s tím šermováním nebo tím špatným držením jednoruční zbraně, kdy jako mistr zbraň držím jako pokročilý. To mě zajímá asi nejvíc. Jinak dalším bugům, např. s tím ohniskem a tak, to už budu pro přístě vědět co a jak.
Rammer
Uživatel

Z nějakého důvodu se mnou Thorus nechce mluvit, vždycky mele něco o konvoji a pak se dialog ukončí.
Nevíte jak to opravit?
Zuberin
Uživatel

To je klasicky bug. Bohuzel na webu je stale odkaz na verzi s timto bugem. Drive byl na to patche, uz neni.
Nicmene je tu nekde verze ktera bug neobsahuje. Zkus hledal resilo se to tu pred par mesici. Od te doby uz se to stalo asi dalsim dvema lidem.
Nevyhoda je ze budes muset zacit novou hru.
Bude se to stavat dokud na webu bude ta spatna verze.
Beowulf
Uživatel