Menu

G1 - Novy ceskoslovensky mod

Příspěvekod Hokaido » pát 06. říj 2017 21:19:57 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Vkladat itemy je nejlepe pomoci Spaceru, lze si je tam presne umistit.
Hokaido
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » pát 06. říj 2017 22:01:21 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ahoj Hokaido, tato funkcia, o ktorej som pisal je vylepsena verzia existujucej Wld_InsertItem - v tomto pripade potrebujem vkladat predmety do sveta az v case spustenia jednoho questu (preto by mi spacer nevyhovoval - nechcem tam mat tie predmety od zaciatku hry ;) )
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Hokaido » sob 07. říj 2017 0:02:07 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
I to lze poresit, tim ze predmet umistis na zacatek hry pod zem a pozdeji ho v potrebny okamzik nechas "vytahnout" pomoci triggeru.
Je to ale pochopitelne pracnejsi. Ovsem zrovna pro ukolove predmety velmi vhodne. Napriklad bude li ukol - prines mi lebku bezhlaveho jezdce kterou ma behem spanku polozenou na hrudi - nebudes mit jinou moznost nez si s polohou lebky vyhrat.
Nebo se behem hry napriklad ve treti kapitole hrdina vzbudi a vedle postele bude na zdi pribity vzkaz s vyhruzkou. To tam pres dkripta take nedostanes.
Tim chci rici ze lze tak ukoly a hrani celkove trochu okorenit. Zrovna tohle je mod ktery velmi inovuje a verim ze bude "cool".
:)
Hokaido
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 07. říj 2017 11:20:35 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ahoj Hokaido, musim priznat, ze popis tvojho questu mi vycaril usmev na tvari - ukradnut lebku bezhlaveho jazdca z jeho hrudi, kde ju ma ulozenu pocas spanku? Kreativne a dostatocne sialene na to aby to bolo zabavne :D
Jedina skoda je, ze vobec neovladam ziadne 3D v ktorom by som si takehoto rytiera vytvoril a naanimoval :)

S triggermi som to zkusal na zaciatku - ked som sa v skriptovani moc neorientoval - v mode je jedna cast, kde su pomocou triggeru vytiahnute spod zeme desiatky itemov. Prave kvoli tejto zkusenosti viem, ze je to nielen pracne ale aj sialene neprakticke - staci ak stoji v ceste itemu hociaky Vob s Dynamic alebo Static collision detekciou a item sa zasekne ...

Nebo se behem hry napriklad ve treti kapitole hrdina vzbudi a vedle postele bude na zdi pribity vzkaz s vyhruzkou. To tam pres skripta take nedostanes.

Tu vstupuje do hry Ikarus ;) nastroj (balicek funkcii), co umoznuje si v Gothicu napisat vlastne funkcie. V podstate ti to umozni pomocou skriptov robit priam neuveritelne veci ...
A prave vdaka tomuto som si dokazal vytvorit novu funkciu na vkladanie itemov na FreePointy - do vzduchu, na zem, kam chces - a co je hlavne narotovat si ako chces. V povodnych skriptov je iba funkcia Wld_InsertItem - ale ta neumoznuje ziadnu rotaciu.

Ukazem to na realnom priklade - v spaceru si vlozim ako referenciu kus papiera na stenu (vsimni si rotaciu itemu - biela, oranzova a zlta osa)

Potom si vlozim Freepoint a narotujem si ho totozne (tak aby bola biela, zlta a oranzova os natocene rovnako ako u mojho referencneho itemu) (freepoint je cierny kvoli nedostatku nasvietenia v tejto casti sveta :D )

Takto to vyzera pred vlozenim predmetu na freepoint:

A takto po:

Samozrejme - to natocenie sa mi na prvykrat nepodarilo (vlozil som to tam narychlo len kvoli demonstracii :P ) - ale staci na ukazku :)
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Hokaido » sob 07. říj 2017 12:06:01 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Pekne. S takovou je ve vetsine pripadu pouziti triggeru asi zbytecne.

S Ikarem/Legem se da delat lecos. Nechce se ti tady nahodit skripta? Nemyslim thevo modu, stacil by mi zaklad obsahujic ty balicky.
Hokaido
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 07. říj 2017 14:51:57 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Hokaido, ked si stiahnes Beta verziu #1 (na strane 2 najdes odkaz) tak po rozbaleni zip fileu sa mrkni do adresara _work\data\scripts\content\MOD - najdes tam vsetky skripty :wink:
MOD\Ikarus obsahuje Ikarus pre G1 + pre mod pridane funkcie
MOD\Lego_G1 obsahuje Lego G1
Ale doporucil by som pockat na Betu #2 :wink:
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Hokaido » sob 07. říj 2017 16:11:50 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ja nemam s G1 takove zkusenosti. Omlouvam se uplne mi uniklo ze se zde mluvi o G1 :D
Preji ti hodne stesti. Vidim ze mas trpelivost. Ty to dotahnes. Skvela prace.
Hokaido
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » pát 22. pro 2017 11:39:15 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ahoj, len rychly update :) Beta #2 odlozena - zatial na neurcito - v praci mam toho nad hlavu este aj teraz cez sviatky a doma si synator (teraz uz 4 mesacny) vyzaduje coraz viac pozornosti. Od posledneho prispevku som len rozsiril respawn cez vsetky kapitoly :) Dufam, ze co najskor budem mat nejake volno aby som to niekam posunul ;)
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod ondrasu » ned 24. pro 2017 20:11:54 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Jasny vydrzime,hezky svatky :wink:
ondrasu
Uživatel

Příspěvekod Drake » úte 02. led 2018 15:21:19 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ahoj lidi jsem tady noví a hraji gothic hodně krat sem jeho fanoušek mám všechny díly od 1 až po Arcania fall of Setarrif original několikrát dohrany ale nejvíc mně baví gothic 1 cz to je nejlepší hra dohrál jsem ji už kolikrát a znám na spamnet ale tetka si čtu vaše popisi a vidím že bude noví československý gothic mod to je super :) pravě ze sem občas hrál mody ktery jsou v němčině například Diccuric a nemohl sem zprovoznit čestinu tak mně to moc nebavilo neveděl jsem co mám dělat ještě to furt davam dohromady ale nejde mi to tak nevím,vidím ze se dělá československý mód na gothic jenom se chci zeptat je ta beta verze hotová a jde zprovoznit jsem na pc amater jestli by mi někdo nepomohl mi zprovoznit a zaroven jestli nevíte jak zprovoznit i tu češtinu na gothic mod Diccuric. Byl bych vám moc vděčnej.
Drake
Uživatel

Příspěvekod Drake » úte 02. led 2018 17:15:31 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Tak jsem rozeběhl ten československý mod vypada dost dobře dobrá prace , doufám že to potom casem bude uz hotový je to skvělí mod dost dobrá prace ale bohužel nevím si rady furt stím německým modem Diccuric jestli někdo ví jak to rozjed aby to šlo v čestině budu mu moc vdecnej rozjedu jenom nemeckou verzi a to mně stve . Moc vás prosím pomozte mi mám win7 profe 64bit system 6 jádro 3.5ghz ,32ramek ale tu čeština ta mi pada futr německý rozjedu ale když pustím tu češtinu tak se mi načte menu český ale když dán načíst novou hru tak mi to rychle načte a mám jenom černou obrazovku a zkoušel jsem i kompatibilitu ale je to to samí :(
Drake
Uživatel

Příspěvekod Drake » úte 02. led 2018 17:43:26 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Je to dobrý mod ale dicky mi to spadne po pár minut , co stím ?? :(
Drake
Uživatel

Příspěvekod Drake » úte 02. led 2018 18:36:03 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
je to dobrý mod ale padé mi občas pockám jsi na až bude mod hotoví :)
Drake
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » stř 03. led 2018 11:41:42 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Beta #1 tohoto modu (pracovny nazov Gothic Replay ;) ) je hoooodne nestabilna - najvacsi dovod bude asi nedostatok mojich vedomosti/zkusenosti s balickom LeGo G1 (sam o sebe dost nestabilny, aspon teda verzia co mam), ktory som pouzil aby som popridaval niekolko pre mna zaujimavych/experimentalnych funkcii :D
Beta #2 na tom bude o nieco lepsie - vychytal som niekolko chybiek, akurat je problem s casom - toho je malo, takze neviem kedy ju zverejnim.
Co sa tyka Diccuricu - neporadim - odporucil by som zkusit priamo Diccuric topic (videl som, ze si tam uz pomoc hladal - snad teda niekto poradi) ;)
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Drake » stř 03. led 2018 15:02:33 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
jo hledal sem ale nevím proc mi ta čestina nefunguje tak to zatím zkusím v němčině a pockám nez budeš mít hotovy ten gothic mod ceskoslovenký vypada to moc dobře . rád si počkám na verze az to bude hotový hlavně mi potom az to budes mít hotoví posli odkaz abych to mohl taky vyzkoušet.
Drake
Uživatel

PředchozíDalší