Menu

G1 - Novy ceskoslovensky mod

Příspěvekod Fawkes » ned 22. led 2017 10:40:22 » G1 - Novy ceskoslovensky mod
Rad by som Vam predstavil mensi mod na ktorom som zacal pracovat uz asi pred 6 rokmi (neznamena to vsak, ze som na mode pracoval 6 rokov v kuse). Asi kazdy kto sa do podobneho dobrodruzstva pustil vie, ze nas najvacsi nepriatel je volny cas. Ten ide ruku v ruke s pracou a predovsetkym druhou polovickou :) Balancovat medzi pracou, priatelkou a touto mojou zalubou - to je nadludsky vykon a vsetci co dokazali svoj mod dokoncit maju moj respekt! Niekedy som dokazal programovanim stravit 14 hodin, ale veeelmi casto som sa skriptov nedotkol ani jeden den v mesiaci. Obzvlast za posledne 2 roky som toho moc nespravil - zacal som totizto v novej, hektickej praci, kde casto musim pracovne ulohy dokoncovat este doma. Aby toho nebolo malo, na zaciatku tohoto roka mi 'zhorel' notebook, na ktorom som mal vsetky skripty ulozene. Zalozil som ho do skrine, a teraz asi az po 6 mesiacoch ho konecne rozobral - nastastie HDD bol v poriadku, a cas investovany do modu nebol uplne ztrateny. Az teraz, ked som o mod skoro prisiel som si uvedomil, ze to musim za kazdu cenu dokoncit! Preto je na case vypustit ho do sveta.

Co od modu ocakavat:
Mod je urceny pre G1 a je pisany v cestine. Od zaciatku som mal k dispozicii iba cesku verziu skriptov - prekladat vsetko do slovenciny nepripadalo do uvahy. A vlastne si aj tak myslim, ze cestina je viac cool :) (preto ceskoslovensky mod)
Dufam, ze ak sa objavi nejaka ta gramaticka chybka, tak mi to odpustite ;)
Mod nemeni nijak drasticky hlavnu dejovu liniu G1, jeho hlavnym ucelom je rozsirit mnozstvo questov.

Na zaciatku som si stanovil hned niekolko bodov, ktorych som sa chcel drzat:
* Pridat nove questy a nove NPC
Hlavnym cielom bolo urobit questy pokial mozno rozmanite - a teda som sa chcel co najviac vyhnut uloham typu, dones, zabi a najdi, ale samozrejme aj take tam su.

* Upravit povodne questy
Pridanie novych moznosti dokoncenia uloh a navysenie obtiaznosti.

* Dokoncenie otvorenych dejovych liniek, ktore mi v originale chybalo:
Bullit a jeho banda - kto by nechcel Bullitovi oplatit toho jeho 'kmotra'?
Velaya - ked som spustil Gothic prvykrat a na zaciatku videl ako do Bariery spustaju zviazanu Velayu, mal som za to, ze bude hrat v pribehu klucovu ulohu, co sa nestalo :( Ked som potom hral mod Velaya pre G2 vedel som, ze tato zenska urcite mala v G1 podstatne dolezitejsiu ulohu, nez ze bola iba Gomezovou konkubinou.
Hradne vazenie - v G1 nevyuzite, co bola skoda. V mode sa k vazeniu viaze niekolko questov.
Mesto orkov - do mesta sa v povodnom G1 dostaneme az v poslednej kapitole, a je tak nejak ... prazdne. V mode sa sice nakoniec do mesta pozrieme takisto az v piatej kapitole (teda planujem tam popridavat par questov ), ALE je tu jeden quest, ktory ... :)
Stary dol - ten je plny potencialu - mame tu opustene sachty, zotrocenych orkov, hniezdo Dulnich cervu.
Novy tabor a Novy dol - osobne pre mna asi najmenej atraktivna cast povodneho G1. Tak nejak som mal vzdy pocit, ze tabor nema moc co ponuknut (a zatial som tam ani ja moc veci nepridal :( ale urcite chcem!)
Quentinov tabor banditov - dalo by sa povedat, ze tento tabor je akymsi stredobodom modu - aspon zpociatku, ked som sa ucil skripty, a pridaval prve questy tak som sa venoval iba tomuto taboru.
...

* Oprava bugov a uprava AI
Jedna zo zmien, ktoru mod prinesie co sa tyka AI je plizenie v G1 - zabudovana funkcia na detekciu toho, ci sa NPC plizi nefunguje, schopnost plizenia bola teda uplne zbytocna. Nastastie existuje Ikarus - pomocou ktoreho si mozeme napisat vlastnu funkcnu verziu. Niektore NPC rutiny som musel potom upravit tak, aby sa NPC spravalo o nieco malo 'chytrejsie'. (Takze ak sa plizite v blizkosti NPC, a nevidi Vas, tak na Vas neutoci, ak vstupite do miestnosti, ktora niekomu patri, ale nikto Vas nevidi, opat nikto neutoci atd ...)
...

Co od modu neocakavat:
Nove animacie, 3D objekty, alebo uplne nove lokacie - bohuzial zatial neovladam ziadny 3D software :shock:

V nasledujucich tyzdnoch si mod musim znovu rozohrat a HLAVNE spisat co vsetko je este potreba dokoncit. Postupne popridavam do tohoto vlakna dalsie detaily, nejake tie screenshoty,
a v Maji/Kvetnu 2017 by som do sveta vypustil prvu verejnu 'beta' verziu.
Naposledy upravil Fawkes dne úte 24. led 2017 0:17:42, celkově upraveno 1
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » ned 22. led 2017 10:55:06 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
1. seria screenshotov
Jedna z veci, ktore ma v G1 potrapili boli truhlice - budto boli prazdne, a zbytocne som ich teda otvaral. Alebo zamknute a ja som nemal spravny kluc - a to, ze vyzadaju spravny kluc som zistil az po zlomeni par paklucov.
Oranzovy napis - zamknuta truhlica, ktoru hrac nedokaze otvorit.
Truhlica vyzaduje spravny kluc a hrac ho nema:

Zlty napis - zamknuta truhlica, ktoru hrac dokaze otvorit.
Truhlica vyzaduje spravny kluc a hra ho ma:

alebo truhlica vyzaduje pakluc, ak hrac ziadny nema - bude tam napis Potrebujes paklic!:

alebo truhlica vyzaduje pakluc a ak hrac nejaky ma - napise ich pocet:

Biely napis - odomknuta truhlica - hrac moze hned otvorit:

A nakoniec - truhlica ktora je prazdna - bude mat automaticky nadpis Prazdna truhlice / Prazdna bedna - takze nemusite ztracat cas jej otvaranim:
Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:07:50, celkově upraveno 5
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » sob 28. led 2017 11:01:54 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:05:59, celkově upraveno 4
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod M4rt4Z » sob 28. led 2017 22:32:43 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Vypadá to dobře, jen aby tě to bavilo a dotáh si to dokonce!
M4rt4Z
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » ned 05. úno 2017 21:51:33 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Za posledny tyzden sa moj 'TODO' list desivo rychlo rozrastol na viac nez 100 poloziek :!: Bude to este hodne prace :)
Jedna z pozitivnych noviniek - narazil som na balicek LeGo pre G1! Pomaly objavujem jeho moznosti - a najviac ma potesili funkcie HookEngine a AI_Function.
Dnesna seria screenshotov bude chudsia - budu iba 2, o to budu mozno zaujimavejsie. Uhadnete o co ide? Screenshoty patria k 'projektu', ktory som do G1 chcel zaimplementovat uz davno, ale az s postupnym odhalovanim moznosti Ikarusu viem konecne ako na to.

Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:08:39, celkově upraveno 4
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » stř 08. úno 2017 13:12:42 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:04:29, celkově upraveno 4
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » čtv 09. úno 2017 19:23:58 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Sakra, ja som tusil, ze to bude az moc jasne :) Su to naozaj skorapky :)
V strede stola je ako vidite na obrazku 16 statickych poharov, ktore sluzia ako 'vodiace' body pre 3 pohare na kraji stola.
Tych 16 je tam preto, aby som pohyb jednotlivych poharov po stole nemusel nijak zlozite prepocitavat (netusil by som ani ako na to).
Na zaciatku hry vypnem visual na 16 poharov. Necham zapnuty visual iba na 3 poharoch co su na okraji, tieto sa totizto budu pohybovat po stole. Na zaciatku ich presuniem na polohu 3 poharov v strede. Pohyb samotny uz je vlastne jednoduchy - ak viem, ze lavy pohar cislo 1 chcem presunut do stredu spodnou castou stola, tak si najprv zistim polohu pohara cislo 2 a presuvam na jeho poziciu, ak je na pozicii 2 tak si zistim poziciu pohara cislo 3 a presuvam tam, ak je na pozicii 3 presuvam na poziciu 4 - stred.

A takto to bude vyzerat v hre samotnej
Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:03:43, celkově upraveno 4
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Earl » ned 12. úno 2017 13:12:44 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Pár nápadů - v Gothicu 1 mě štvalo, když jsem se přidal ke starému táboru, těšil jsem se na těžkou zbroj strážce, ale nedočkal jsem se ji. Bylo by fajn jí moct získat. Taky mě chybí možnost stát se guru.
V gothicu v nějakém dialogu byla zmíněna možnost války mezi tábory, co takhle po přidání se k nějakému táboru by došlo v pozdější kapitole k napadnutí nějakým způsobem jiného táboru, třeba nějaké skryté základny?
Earl
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » ned 12. úno 2017 16:37:11 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Tie zbroje - to je nieco, co aj mne vrta hlavou! V povodnom G1 su tieto zbroje u obchodnikov dostupne az v 3. kapitole. Ale neviem sa rozhodnut, ci hracovi dovolit ak ma dostatok rudy si zbroj kupit uz skor ... asi by to bol dost overkill :?:
Zatial som si to pridal do 'TODO listu' ...

Moznost stat sa jezdnym z Guru sa mi urcite paci - chcelo by to pridat dalsiu seriu questov (co nieje jednoduche :-o ).
Vojna medzi tabormi - na to si asi netrufam -
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Ale v mode po prepadnuti Slobodneho dolu je mierna zmena hlavnej dejovej linie - hrac dostane za ulohu dostat sa do hradu Stareho tabora. Aby sa tam dostal, bude musiet prejst cez niekolkych Strazcov Stareho tabora, mierumilovne to nepojde :wink:
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:02:56, celkově upraveno 4
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » ned 12. úno 2017 20:25:08 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Update pre tento tyzden:
Okrem neprijemneho TODO listu som si pocas testovania spisal aj zoznam novych 'features' - zoznam nieje sice kompletny, ale mozno Vam poskytne hrubu predstavu toho, co mod ponuka.
---
Navysenie obtiaznosti
Zabijanie monstier poskytuje podstatne menej XP v mode, nez v originalnej hre. XP bodiky su tu ukryte trochu hlbsie - hrac bude odmeneny XP za rozne herne cinnosti:
Za tazbu rudy 1 ks = 1 XP, za pecenie masa 1 ks = 1 XP, za vytvaranie lektvarov 1 lektvar = 15 XP, za kovanie zbrani 1 mec = 30 XP, za kapsarstvi. Alebo ak ma dostatok rudy, moze ju premenit na XP pomocou lektvarov 'Esence, Elixir a Extrakt zkusenosti' dostupnych u obchodnikov, ktore pridaju 50, 100 a 150 XP.
---
Minihra Skorapky
Na zaciatku hry, ked hrdina neovlada tazbu, alebo ziadne zlodejske techniky to bude jeden z hlavnych zdrojov rudy pre hraca. Hra zacina 8-mi presunmi. Kazde 2 vyhry sa zvysuje obtiaznost - zvysi sa rychlost a pripocita sa 1 presun.
Vklad je 5 kusov rudy - vyhra je 10 kusov rudy. (zisk 5 kusov rudy). Za kazdych 50 vyhier sa hrdinovi zvysi obratnost o 5 bodov.
---
Tazba rudy
Kazdu magicku zilu bude mozne vytazit. Tuto znalost sa moze hrac naucit pomocou nakupu za LP (learning points), alebo ho mozu naucit par trikov rozne NPC za plnenie questov.
---
Kapsarstvi
V mode je pouzity ten isty sposob 'kapsarstvi' ako bol v G2 - a teda pomocou dialogovej moznosti. V G2 ak ste nemali dostatok obratnosti na to niekoho okrast, tak Vas 'prichytil' a zautocil na Vas. Zo zkusenosti to vzdy koncilo ulozenim hry pred kazdym vybratim kapes a loadovanim po neuspesnej kradezi ... tento mechanizmus mi prisiel hodne otravny. V mode je to teda inak - budto zvladnete NPC okradnut, alebo ak nemate dostatok obratnosti tak nedokazete. Ziadny postih v podobe utoku sa nekona.
---
Arena
Kazdy druhy den sa v Arene organizuje suboj bojovnikov. Hrac si moze u Scattyho stavit 10, 30, 50 kusov rudy na jednoho z troch favoritov - Kirgo, Kharim a Gor Hanis. (Zaujimavost - aj napriek tomu, ze som vsetkym 3 NPC nastavil vsetky hodnoty rovnake, tak mi pri testovani 5 krat za sebou vyhral Kirgo, ked sa postavil v boji proti Kharimovi. Kvoli tomu som upravil skript tak aby sa nahodne jednomu z bojovnikov pridalo viac energie a sily - aby bol vysledok nepredvidatelny.)
---
Inventar obchodnikov
Tak ako to bolo v G2 tak je teraz aj v mode inventar vsetkych obchodnikov automaticky odstraneny - v pripade ich smrti, alebo porazenia. (Vsetky okrem pre pribeh dolezitych itemov, ktore maju flag ITEM_MISSION) !Spoiler alert! urcite ocheckujte obchodnikov u Magov Ohna - bola by skoda, keby ste prisli o nejake zaujimave itemy, ktore mozu ponukat.
---
Upravena nesmrtelnost NPC
Povodne to bolo tak, ze nesmrtelne NPC (napr. Diego) v boji neztratili ani jeden bodik zo zdravia. Nesmrtelne NPC teraz v boji ztracaju zdravie a ak proti presile nestacia upadnu do bezvedomia. (stale plati ze nemozu zomriet). Takze ich uz nebude moct hrac vyuzit v takej miere na XP farming.
---
Magicke svitky - poupravene mechanizmy u svitkov:
Liecenie - doplna energiu vsetkym zpriatelenym NPC. Ak ste teda napriklad na love s Aidanom a tie bestie mu davaju zabrat, mozete ho vyliecit pocas boja.
Sarm - svitok je neutralny - predtym boli NPC agresivne pri jeho pouziti. Umozni jednoduche vyriesenie niekolkych questov (pocet svitkov bude vsak obmedzeny). Nema Vas niektore NPC v laske? Pouzite sarm, a problem je vyrieseny.
Vyvolanie kostlivca - predtym vyvolal 2 kostlivcov a jednoho kostliveho bojovnika, teraz vyvola iba jednoho kostlivca.
(S tym sa spaja mensia uprava AI vyvolanych NPC - automaticky sa im casom znizuje zdravie. Hrac im ho moze obnovit pomocou svojej many. Alebo svitku Liecenie)
---
Uprava boja
Po trochu Googleni som narazil na vypocet damage a pravdepodobnosti na critical hit:
1H: lvl1: 5% for the critical hit, cost 10 LPs, lvl2: 10% cost 20 more LPs
2H: lvl1: 5%/30LP, lvl2: 10%/40LP
Bow: lvl1: 15%/10LP, lvl2: 30%/20LP
X-Bow: lvl1: 20%/10LP, lvl2: 40%/20LP

Damage (strength sa pripocitava v pripade melee, dexterity v pripade ranged weapons):
standard
damage = weapondamage + (strenght alebo dexterity) - protection

critical
damage = weapondamage * 2 + (strenght alebo dexterity) - protection

Z tohoto vzorca vyplyva jedna vec - a to, akonahle NPC protection prevysuje damage, tak je NPC nezranitelne.

V mode sa vypocet damage mierne meni (pomocou LeGo G1 balicka a funkcie HookEngine):
1. uprava: 'minimal damage' akonahle je konecny damage <= 0 tak mod priradi vzdy random 1-5 bodov zranenia.
2. uprava: 'pure luck' k sanci na critical hit sa nahodne pripocita 0-5%. Takze aj ked je hrac zaciatocnik v boji s jednorucnymi zbranami, bude mat 0-5% sancu na kriticky zasah.
3. uprava: 'balancing' k hodnote damage sa pripocita hero.level - cim vacsiu uroven hrac dosiahne tym silnejsi bude utok NPC voci hracovi.

critical damage bude
damage = weapondamage * (nahodne 2 alebo 3) + (strenght or dexterity) - protection
---
AI_Queue
V G1 mi vzdy vadilo, ze dialog NPC nebol zjednoteny s tym, kedy NPC dava/berie predmety, dava XP, alebo spusta zapisy do dennika/nove questy. Je to kvoli tomu, ze dialogy sa pridavaju do tzv. AI_Queue a spustaju sa postupne, zatial co ostatne akcie sa vykonaju okamzite.
AI_Function z balicka LeGo G1 umoznuje toto zmenit - a teda umoznuje vkladat cinnosti ako pridanie XP, spustenie quetov, predanie itemov do NPC AI_Queue - takze dialogy budu konecne synchronizovane s cinnostou NPC. (co ale znamena, ze budem musiet preliezt vsetky skripty a vhodne vlozit nedialogove cinnosti do AI_Queue)
---
Truhlice a nahodny obsah (?)
Premyslam nad moznostou generovania nahodneho obsahu truhlic. Bude to pracne (kazda truhlica musi byt upravena - odstranit jej obsah + priradit unikatny nazov + vytvorit skript, ktory im da nahodny obsah), ale myslim, ze by to mohlo okorenit zazitok v pripade viacnasobneho rozohrania hry.
---
Herne mechanizmy, ktore sa do modu nedostali (i ked mozno este ...):
Dychanie pod vodou - zatial som nevymyslel solidny quest, ktory by to plne vyuzil.
Levitacia - podarilo sa mi uspesne vypnut gravitaciu - takze hrac sa mohol 'prechadzat' po vzduhu. Problem vsak nastal so vsetkymi ostatnymi NPC - tie sa totizto prepadli do zeme, do pol pasa! A vobec som neprisiel na to, ako to opravit ...
Svitok na zapalenie pochodni - zapali vsetky pochodne v urcitej vzdialenosti od hraca. Ale nenasiel som vyuzitie v hre samotnej.
Naposledy upravil Fawkes dne ned 12. úno 2017 21:13:34, celkově upraveno 1
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Dolero » ned 12. úno 2017 20:41:33 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Jo, tohle vypadá pěkně. Rozhodně bych někdy vydal beta verzi, ve které by mohli lidé ty tvé vychytávky otestovat.
Úpravu boje sem moc nečetl, znám vzorce, pomocí kterých se to počítá v G2A a tam to dle mě bylo OK. Takže jestli se můžeš vyjádřit ohledně toho, zda to bude podobné... :D
Generovaný obsah truhlic... NO, tohle moc rád nemám, třeba v G3 to nebylo nic moc (střídalo se pár věcí jako pochodně, paklíč a surové železo). Nechal bych to na hráči, že si může před začátkem hry tuto funkci zapnout/vypnout (a tudíž nechat stálý obsah).
Úprava nesmrtelnosti a magických svitků je OK, ale aby to nedopadlo tak, že hráč před každým bojem použije svoji manu na zvýšení HP společníka, pak spolu pořežou pár nepřátel, hráč bude muset znova chlastat elixír a zase doplnit HP...
Úprava kapsaření je OK, nejlepší by to bylo jak v Risenu a to dát na výběr z více možností, co ukrást (třeba ruda, paklíč, svitek a nebo nějaký dopis) :)

Zatím se mi to docela líbí, pokračuj, bylo by super, kdyby někdo konečně vydal český mód na G1, který dle mě potřebuje mnohem více úprav než-li dvojka :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Earl » ned 12. úno 2017 22:51:23 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Pošli nějaké screeny jak vypadá ta levitace, zní to zajimavě, i ten bug :D.
S tou vojnou, nemyslel jsem to nijak složitě, teda nikdy jsem žádný mod nedělal, v hlavě to vypadá jednoduše :D. Prostě by hrdina například s pár strážcema přepadl někde skupinku templářů, kdyby teda hrál za starý tábor. Jeden malý quest.
Když jsme u zvyšování obtížnosti, co takhle nějak zabránit tomu triku, dostat se do hradu pomocí toho triku dostat se s vytasením zbraně přes Thoruse?
Earl
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » pon 13. úno 2017 11:54:43 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ahoj Earle, tak ta levitacia - je to v podstate vypnuta gravitacia, takze hero v podstate dokaze kracat, alebo stat vo vzduchu:

A takto vyzera bug - vsetky NPC sa prepadnu do pal pasa pod zem:

Trik s vytiahnutou zbranou na straze mam takisto na pamati - jedine bulletproof riesenie s ktorym som prisiel je natvrdo kontrolovat hracovu poziciu - ak sa dostane niekam, kam nema - napriklad do hradu, tak ho mod teleportuje prec a potresta zrazenim XP. Nieje to uplne kosher, ale na druhu stranu, pomocou roznych bugov v hre sa da dostat az do Spacovho chramu uz v prvej kapitole - a to nechceme ...
Naposledy upravil Fawkes dne úte 29. srp 2017 14:02:27, celkově upraveno 6
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Příspěvekod Earl » pon 13. úno 2017 15:09:08 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Ba'al píše:
To co píše Earl také může být v náhodných rutinách, hero půjde světem a najednou potká skupinku banditů číhajíc na stráže. Nebo přijde a už je boj. Nebo je vůbec nepotká a jen večer sio tom budou v táborech povídat u ohně, nebo to třeba ani nezjistí 8-)

Jo, ještě lepší, hodně se mi ten nápad líbí. Když by hrdina vyhrál třeba 10 těchto náhodných bojů, za starý tábor by mohl získat jako odměnu tu těžkou zbroj strážce, například. :wink:
Earl
Uživatel

Příspěvekod Fawkes » úte 14. úno 2017 18:35:26 » Re: G1 - Novy ceskoslovensky mod
Dnes sa mi podarilo rozlusknut problem s levitaciou - takze v mode nakoniec bude :)
Ak mate zaujem tu sa mozete mrknut na kod:
https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1408430-Skriptpaket-LeGo-3/page19?p=25344792#post25344792
Knowledge is power.
Fawkes
Uživatel

Další