Menu

Nové rozšíření G1 českými hráči

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 23. úno 2015 18:31:21 » Nové rozšíření G1 českými hráči
Už dlouho si v hlavě promítám nápad, vytvořit vlastní datadisk pro G1 (jako je Temná Tajemství)
Snažil jsem se upoutat pozornost na foru Darkforest ale tamější scéna je uzavřená pro skupiny a já raději pracuji solo. Proto píši sem. Evidentně se zde mody dost řeší. Bohužel jsem nenalezl nic konkrétního. Doufám že se sami přihlásíte a přispějete svými nápady.

O co jde?
Pište své návrhy, co v gothicu přidat, změnit. Pište cokoliv, nic není nemožné! Jízda na mrchožroutovy? Likvidace npc na dálku? Nová gilda? Alternativní konec? Cokoliv!
Nic není nemožnné. Používat židli jako zbraň? Proč ne, je snadné to naskriptovat :) Gothic má obrovské možnosti.
Bitvy táborů? A co takhle náhodně generované? Souboje v areně, co takhle rovnou náhodně generované turnaje? Ano to už bude těžší ale jistě zvládnu to!

Co chci jsou vaše návrhy které budu realizovat. A pokud někdo rozumí skriptům, texturám, animacím (tam plavu musím přiznat), vobování ve spaceru - může přispět.

Společně jistě vytvoříme něco, z čeho spadne brada i lidem vně naši zemi!

* alternativní konec (ideálně za každý tábor jiný)
* přidat využití pro lokace jako stará pevnost, klášter, místo výměny, tábor banditů
* nové vedlejší kvesty
* hratelné všechny gildy
* více živý svět (nový trestanci, souboje v areně, náhodné bitky, npc vyrazí na lov)
* ochranka starého dolu
Naposledy upravil HOGOFOGO dne pon 23. úno 2015 21:41:52, celkově upraveno 2
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Scar » pon 23. úno 2015 20:37:58 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
:D no jako zní to jako fajn nápad. Osobně bych třeba více zviditelnil lokace jako starou citadelu, horskou pevnost, zamlženou vež nebo ruiny kláštera :D. Vždyť to jsou tak super lokace a souvisí jenom s jedním úkolem. Myslím, že přidání opuštěného dolu by taky neuškodilo :D.
Scar
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 23. úno 2015 20:40:53 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
no nápad to není špatnej, ale bral bych to střízlivě, žádné velké změny bych třeba já osobně nedělal, spíš takové doplnění hry - přeci jen TT jsou fajn mod, ale po nějaké době docela stereotyp, aby to nebylo přeplácané a zůstala tam ta gotická atmosféra:

pár věcí, které by se mi líbily:

1) vyplnit některé prázdné nevyužité jeskyňky, třeba perma lektvary, aby je hlídala nějaká obluda (stínovka, břitva apod.), ať to je trochu výzva

2) nehýbal bych s hlavní dějovou linií, ale přidal bych nějaké vedlejší úkoly v pozdějších kapitolách

3) větší respawn potvor v každé kapitole

4) nové lokace by byly super, nemusely by být velké, ale aby jich bylo více ...

5) navýšil bych celkově obtížnost zdolávání monster ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 23. úno 2015 20:42:30 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Dobré nápady! A to mne nenapadlo. K těm zmíněným lokacím by se opravdu mohlo vázat více kvestů a akcí. Přidání opuštěného dolu by neměl být problem, samozřejmě myšleno tak že využiji jejgho model z Návratů, modelovat ho nebudu :oops: a osídlím npc...
Dobře Scare a emperore 8-)
Naposledy upravil HOGOFOGO dne pon 23. úno 2015 21:41:15, celkově upraveno 1
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Scar » pon 23. úno 2015 21:05:22 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
A ještě jeden nápad :D. Přece bezejmenný není poslední trastanec, kterého do kolonie hodili :D. Mohli by třeba každou kapitolu 2 přijít. A taky bych více rozšířil tamnější literaturu.
Scar
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 23. úno 2015 21:09:44 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
To s těmi várkamy nových trestanců je v plánu, nevymyslel jsem to ale četl jsem to někde tady na foru (možná jsi to psal ty :) ) taky dobrý postřeh který zakomponuji do hry.
Více literatury? Dobré pro atmosféru, ano.
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 23. úno 2015 21:27:33 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Opuštěný důl bych do hry nedával. Přeci jen je zasypaný (pokud myslíš ten u místa výměny) :)

A přidal bych nějaké lidi k hlídání venkovního prostoru kolem Starého dolu, přeci jen, Svobodný tam má partu žoldáků a tak, zatímco ve Starém nebyl nikdo :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 23. úno 2015 21:36:18 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Dolero píše:Opuštěný důl bych do hry nedával. Přeci jen je zasypaný (pokud myslíš ten u místa výměny) :)

To je pravda, nicméně se nabízí možnost ho během hry obnovit! Dobrý úkol pro rudobarony.

Dolero píše:A přidal bych nějaké lidi k hlídání venkovního prostoru kolem Starého dolu, přeci jen, Svobodný tam má partu žoldáků a tak, zatímco ve Starém nebyl nikdo :D

To beru .
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 23. úno 2015 21:45:10 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
HOGOFOGO píše:To je pravda, nicméně se nabízí možnost ho během hry obnovit! Dobrý úkol pro rudobarony.

Když myslíš... Ale muselo by to být pouze za Starý tábor jako strážce a do konce III. kapitoly, pak si to odporuje s příběhem :D Ale pořád nevím, proč by se měl obnovit, když mají Rudobaroni Starý důl a vlastně vůbec nevěděli, že se "sesype" :)

HOGOFOGO píše:To beru .

Nějaký quest s tím, že na důl útočí partička banditů a ty jej máš jako Stín/Strážce ubránit by špatný nebyl no :D
Dolero
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 23. úno 2015 21:47:43 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Dva doly lepší než jeden :) mohl by to právě být kvest pro přijetí knim ale ještě uvidíme :)
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod sleeper » pon 23. úno 2015 21:48:45 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Dobrý nápad, len dúfam, že to nieje len ďalší výkrik do tmy, keď si člvoek povedal, že ide urobiť mód a skončil preto, lebo sa mu ani nespustil Goman. Ale držím palce, keď človek chce, nič nieje nemožné. :)

Myslím že zo začiatku by práve preto bolo najlepšie začať niečim jednoduchším. Hmm, pridal by som do Starého tábora krčmu a sfunkčnil arénu. :wink: Ale čo sa týka komplexného módu - uvítal by som mód ešte pred príchodom hrdinu, najlepšie počas gomézovho povstania. :) Ale to by bolo náročné...
sleeper
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 23. úno 2015 21:53:45 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
To třeba příště :)
Nicméně, funkční arenu vydat zvlášť nebude problem. Možná tím začnu abych dokázal že něco dovedu, obavy chápu, těch nedodělku je dost... :wink:
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » úte 24. úno 2015 20:14:38 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Arena začíná trochu fungovat. Již je možné si u Scattyho koupit boj a dostanete náhodného soupeře, tak to bylo to lehčí ...

Mimochodem, co všechno si u takové areny představujete?
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 24. úno 2015 20:20:42 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
Tak já si představuji, že tam párkrát za hru (buď náhodně, třeba za x dní či scriptovaně, třeba při určitých pokrocích v příběhu) bude několik soubojů, ve kterých si buď člověk může vsadit nebo se i přihlásit do boje a tak. Proti čím dál silnějším protivníkům, aby to mělo nějakou váhu (třeba na konci třetí kapitoly by člověk bojoval proti Templářovi s obouručním mečem a nejlepší zbrojí apod.). Aby člověk měl pak uznání u svých přátel a členů stejného tábora, naopak nevraživost u lidí z táborů okolních (třeba prostě náhodná hláška od nějakého žoldáka: "Ty seš ten šmejd, co v aréně sejmul Bladea" by byla dobrá :D ).

Dle mě by bylo super, kdyby si sem dával střípky z modifikace, prostě bychom si to stáhnuli, nahráli do hry a odzkoušeli, jak to funguje. Prostě otestovat :)
Dolero
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » úte 24. úno 2015 20:23:20 » Re: Nové rozšíření G1 českými hráči
ok, to zní dobře.

To můžu, zatím to umí jak jsem psal, tak to trochu rozšířím a pokusím se přidat co jsi psal a ukážu.
HOGOFOGO
Uživatel

Další