Menu

Gothic texture mod

Příspěvekod Upod » sob 17. pro 2011 15:17:25 » Gothic texture mod
Jistě každý z vás zná epický příběh Gothicu 1, bohužel se již neprosazuje tak jako jeho jeho mladší pokračování a proto jsme se rozhodli přispět do jeho nabídky modů. Přinášíme vám tedy nový mod na tuto hru. Mod obsahuje nově zpracované textury (trávy, skály, zbroje atd..) nové menu a nahrávání her. U textur jsme se rozhodli o zlepšení kvality, a doufáme že tedy i o zlepšení herního zážitku. Celí mod je laděn do letních barev. Je tak v provzorní verzi (v 0.5 beta) a tak se může stát že se tam nějaká ta chybyčka vloudí. Pokud se vám bude mod líbit budeme pokračovat ve vývoji. Ale dost bylo řečí.

Screenshots:

Ke stažení:

http://www.uloz.to/11828286/gothic-texture-mod-lukor-upod-exe

Autoři:
Upod a Lukor
Upod
Nováček

Příspěvekod Stancek » sob 17. pro 2011 16:03:06 » Re: Gothic texture mod
No není to špatné, ale mě osobně se to nelíbí, asi už sem si zvykl na ten tmavší odstín... Toto mi připadá už moc barevné a "pohádkové" no. Já bych spíš bral zkvalitnění těch temnějších. Jinak to původní menu mi připadá stále jaksi lepší než tohle :P
Bojíte se, že zemřete sami? Staňte se řidičem autobusu!
Stancek
Trollface

Příspěvekod Lukor » sob 17. pro 2011 16:43:36 » Re: Gothic texture mod
Udělat syté barvy a letní nádech bylo hlavním cílem úprav v této modifikaci. Mě osobně ten podzimní přijde tak trochu okoukaný, přestože je typickou známkou gothicu 1. :)

Je nám jasné že mod není perfektní, to co je na screenshotech je jenom zlomek toho co jsme upravili. Pokud nebude kritika hodně zlá tak hodláme v práci pokračovat. Mod je teprve v beta stádiu což ostatně to už napsal Upod.

děkuji Stancekovi za hodnocení
Lukor
Nováček

Příspěvekod Lovec-mag » sob 17. pro 2011 17:48:20 » Re: Gothic texture mod
Tak ono to vypadá technicky vzato dobře, alespoň z těch screenů. Takže dobrá práce, ale podobně jako kolega nademnou mam radši tu temnější atmosféru, mno. Ta vaše verze se víc podobá Khorinisu z G2 a určitě je hodně lidí, kteří mají rádi veselé barvičky, i když ja mezi ně rozhodně nepatřím :)

Jinak nebylo by podle mě od věci hodit sem víc screenů, než jen dva (menu nepočítam). A taky obrázky nečeho jiného, než jen krajiny...
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Lukor » sob 17. pro 2011 18:41:46 » Re: Gothic texture mod
zde jsou ke stažení další screenshoty:

http://www.uloz.to/11835866/screens-rar
Lukor
Nováček

Příspěvekod Greg » ned 18. pro 2011 11:26:21 » Re: Gothic texture mod
Že jste použili dost textur i z Gothic 2? Protože já v tom tu grafiku dvojky úplně vidím :D .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lovec-mag » ned 18. pro 2011 13:11:40 » Re: Gothic texture mod
Že jo :D mě to taky místama připadá, jako G2. A musím říct, že ty ostatní screeny vypadají vcelku pěkně, ale mě se tam nelíbí to modré nebe (nemám ho rád) jinak bych si to určitě zkusil zahrát.
Na druhou stranu nevím jak by se ty vaše textury snesly s módem Temná tajemství, bez kterého už si G1 nezahraju :)
Obrázek
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Lukor » ned 18. pro 2011 16:52:06 » Re: Gothic texture mod
Popravdě řečeno použili jsme dost textur z G2, některé jsme jen pozměnili a některé jsme udělali úplně nové. Když se na ty screenshoty tak dívám některé barvy mi přijdou až moc syté třeba nebe. S další verzí to opravím a popřemýšlím o tom nebi jestli ho vůbec nechám modré. Uvidíme.
Lukor
Nováček

Příspěvekod Lovec-mag » ned 18. pro 2011 19:12:35 » Re: Gothic texture mod
Tak já do toho nemám co kecat, ale když se rozhoduješ, dovolil bych si orodovat za tmavé nebe :) Barvu nechám na tobě, ale možna by nebylo špatné nechat tu co je a jen ji vylepšit. Přeci jen, byla to temná doba :)
Obrázek
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Lukor » ned 18. pro 2011 19:16:03 » Re: Gothic texture mod
A co se týká kompatibility s ostatnímy mody, myslím si že s tím nebude problém jsou to jen textury zabalené v souboru VDF které nahrazují ty původní. Pokud ale na problémi narazíte tak si mod jednoduše přes vložený odinstalátor zase smažete a vše bude jako dřív.
Lukor
Nováček

Příspěvekod Upod » pon 19. pro 2011 19:06:34 » Re: Gothic texture mod
V příštím mode si již myslím že použijeme nové 3D modely. Chvílemi se mi zá že planiny gothicu 1 jsou příliš chudé. Možná se také pustím do rozšíření světa ale záleží na to kolik bude času kolik chuti a zda to vůbec dám nějak dohromady......
Upod
Nováček

Příspěvekod Raben » pát 23. pro 2011 12:42:54 » Re: Gothic texture mod
Teda mne osobně se to líbí já bych to tak skoro nechal :wink: .
Raben
Uživatel

Příspěvekod Lukor » stř 28. pro 2011 10:18:54 » Re: Gothic texture mod
Momentálně nemáme s Upodem moc času a změny které provádíme jsou poměrně rozsáhlé, ne že by to nešlo stihnout rychleji, ale budete muset ještě nějakou dobu počkat. Budeme se snažit co nejrychleji to půjde.
Lukor
Nováček

Příspěvekod Vilem Otte » stř 01. úno 2012 22:17:17 » Re: Gothic texture mod
Dříve jsem pracoval na overhaul balíku, a nenarazíte až tak na problém když budete dělat s modifikacema textur (IMHO máte špatně vyladěné barvy), ale narazíte na limit game enginu - je psaný v hodně zastaralé technologii (původně jsem hookoval DirectX 8, na tom neběží, pak na DirectX 7, na těch také ne - běží na DirectX 6 zařízení, kde ještě ani neexistovalo Direct3D! Vše je přes DirectDraw6 device) a i přesto že jsem dělal s Dll Injectory do ní, ač úspěšně, vytvořil jsem tím spousty dalších problémů (docela obrovský memory leak, který bohužel nešel nijak ovládat - po 20 minutách hra spadla s tím, že jí došla paměť ... na stroji s 8 GB RAM - fakt je že je nepoužila všechny, je totiž 32-bitová, a navíc architektura Windows a správy paměti na něm je špatná).

Smysl by mělo začít překopávat Gothic pod novou technologii (jako remake), pak lze modifikovat mnohem snáze. Nejlépe jako Open Source projekt.
Currently working on "Project RPG (subject name to change)".
El. Psy. Congroo.
Vilem Otte
Uživatel

Příspěvekod Lukor » stř 22. úno 2012 9:47:08 » Re: Gothic texture mod
To zní sice hezky začít překopávat gothic pod novou technologií, ale vzhledem k tomu že já s programováním nemám žádné zkušenosti je to pro mě neuskutečnitelné. Zatím jsem si pouze přečetl tutoriál pro úplné začátečníky v C++ ale nic jsem neprogramoval. V modu se sice pokračuje, ale hlemýždím tempem už tam máme naskládáno pár nových objektů, jsou to předělané objekty z G 2, ale ne až tak moc a také textury jsme udělaly(téměř pro celou krajinu). Hodláme vytvořit i nový ostrov ale ve dvou to vypadá, že to nebude ani za několik let. Bylo by dobré, kdyby se někdo ozval, že chce spolupracovat, a také by se hodilo pár lidí pro dabing, takže pokud má někdo chuť ať sem napíše.

Případným zájemcům chci zdělit že máme nahrubo vymyšlený nový příběh který zasadíme do původního gothicu a který hráče vezme na již zmiňovaný nový ostrov. Pokud se přidáte je jasné že příběh můžeme změnit nebo obohatit o vaše nápady. Doufám že se někdo najde :)
Lukor
Nováček

Další