Menu

Temná Tajemství úplně poprvé - nějaké tipy?

Příspěvekod Rammer » sob 13. led 2018 19:35:54 » Temná Tajemství úplně poprvé - nějaké tipy?
Ahoj, tak jsem po cca dvou letech dostal opět chuť na G1 :D Tentokrát však s tímto datadiskem, který podotýkám, jsem ještě předtím nikdy vůbec nehrál, takže to bude poprvé. Návod jsem četl, pročítal jsem i ostatní vlákna tady na fóru, která se tohoto datadisku týkají. Ale zajímalo by mě spíš:

Chtěl bych hrát za mága, tudíž u základního G1 jsem vždycky hrál za Starý tábor a tam za mága ohně, jakmile mě vyhodili, tak za Nový tábor a za mága vody, kdy jsem se vlastně naučil dohromady 5 kruhů magie a šestý mě naučil až Xardas, tudíž jsem hru dohrál jako nekromant, zřejmě pod frakcí Nového tábora ovšem.

Za jakou frakci tedy začít zde, abych se k magii dostal co nejdřív? Také jsem něco četl i o nových kouzlech, ty se chci samozřejmě také naučit formou run a tedy odpovídajících kruhů magie.

Ke komu se přidat potom, pokud bych začal opět jako mág ohně?

Co se týká questu s Chromaniny, kde najdu Eremita? :D

Také chci plnit co nejvíce questů, dokud budu ještě nezávislý. Pamatuji si totiž, i když to bylo v G2 Návraty, že jakmile jsem se stal mágem temnoty, tak jsem si zablokoval spoustu skvělých questů. Takže totéž nechci udělat zde. Proto hned v 1. kapitole oběhnout celou kolonii a posbírat zadání na všechny questy? Nebo jak to vyřešit? Nebo je možné se přidat do nějaké frakce, ale nepřejít do 2. kapitoly?

Předem díky za odpovědi, pokud toto fórum ještě někdo sleduje :D
Rammer
Uživatel

už je to nějaká doba, co jsem to hrál, ale pokud chceš umět co nejdřív magii, přidej se do bažinného tábora, hned po přijetí se můžeš naučit první čtyři kruhy (samozřejmě budeš-li mít dost LP) ... s kouzly ohnivá bouře pro začátek a krystalem blizardu později už nemusíš řešit nic jiného ... jinak runy i krystalovou magii se naučíš za jakoukoli frakci ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Za Bažinný tábor jsem hrál základní G1, tam jsem se však naučil jen 4 kruhy magie. Je to teď v Temných Tajemství jinak? Nebo kde se tam doučím zbývající 2 kruhy? A co ty nové frakce? U žádné z nich nelze hrát za magickou postavu? Protože za bojovníky lze hrát všude.
Rammer
Uživatel

V základní hře mi třeba první čtyři kruhy bohatě stačily, ohnivá bouře a zničení nemrtvého byla jediná kouzla, která jsem používal ... v TT tě zbývající kruhy naučí Pralidé po splnění úkolů pro ně (pročti si návod) ... kromě toho je učí myslím i mág Gardhar u Strážců starého dolu ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Dobře, děkuji :-) A co ty zbývající otázky? Věděl bys odpovědi? Nejvíce mě zajímá ten Eremit, kdo to je a hlavně kde ho najdu, abych mohl začít quest s Chromaniny. A pak do kdy vlastně mohu plnit většinu vedlejších úkolů, abych si po přidání k nějaké frakci je nezablokoval. Jestli stačí se držet vyloženě v první kapitole a nepřejít do druhé (neprojít kolem Lestera po přidání se k nějakému táboru) a questy plnit a nebo to je jinak?
Rammer
Uživatel

Chromanin

s těmi úkoly si to už nepamatuju, já to nikdy nehrál tak, abych měl vše splněno před přidáním se k frakci, ale hlavní dějová linie se snad zablokovat nedá ... zkus se řídit návodem ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Eremit by měl být v jeskyni u jezírka nedaleko tábora fanatiků tam, kde dřív bývala skřetí aréna, nebo co to vlastně bylo. Nedávno jsem hrál poprvé a nezávislý jsem byl dost dlouho, ale myslím, že ani po přídání se k frakci jsem s žádnými kvesty neměl problém. Pravdou je, že už jsem jich měl spoustu rozdělaných. Jinak se můžeš přidat k fanatikům (ne Bratrstvu) a zůstat nezávislý a až později se přidat k jedné z hlavních frakcí. Dostaneš tak už v první kapitole přístup k trochu lepším zbrojím.

S magií jsem na tom byl podobně, taky jsem se jí chtěl naučit, co nejdřív, ale zároveň jsem se chtěl přidat ke strážcům dolu. Přidal jsem se tedy nejdřív k Novému táboru (ke Starému jsem nemohl kvůli bugu s Thorusem) a potom v druhé kapitole ke Strážcům dolu. Magii jsem se naučil až od Pralidí někdy v polovině hry, ale to hlavně proto, že jsem je hrozně dlouho nemohl najít. :D Ale Strážci dolu jsou super. Kromě toho, že se můžeš dostat k těžké zbroji stráží v černém provedení (a ne jen k té :wink: ), je to skvělá sebranka :D a má i svou vlastní malou příběhovou linku.

Možná by se to dalo vyřešit tak ,že by ses přidal Bratrstvu (nebo k Starému táboru a mágům ohně, pokud máš novější verzi bez bugu s Thorusem), naučil se těch několik základních kruhů, přidal se v druhé kapitole ke Strážcům dolu a vyšší kruhy se naučil až od Pralidí.

Na konci hry jsem měl trochu problém, že jsem se od Xardase nemohl naučit šestý kruh a stát se nekromantem. Nevím, jestli je to tím módem nebo tím, že jsem nebyl v oficiální mágovské frakci. Faktem je, že v TT jsou na pátém kruhu tak mocná kouzla, že ten šestý ani není potřeba. :wink: Přinejhorším se to ale dá vždycky vyřešit přes cheat.
Thalion
Nováček

No když se staneš mágem ohně, tak už strážcem dolu být nemůžeš :wink:
Jarin Nostalgix
Nováček

Urcite ne? Ja bych tvrdil ze to slo ale mohl bych kecat :D
Co vim ze slo urcite bylo v G1 ze se slo stat Strazcem a pak Magem. Nebo obracene hehe uz nevim ale asi tak. Myslim ze slo o to ze Magove se sli do toho kolecka jak vas prijmou a vy mezitim za Thorusem a ten z vas udelal Strazce. Dal zbroj atd. No a pak hop za Coristem.
Ale mozna ze to byla nejaka davna verze. Nic uz nemusi platit v TT ani v normalni hre.
Beowulf
Uživatel

Furt to jde, dneska jsem to udělal, ale ne naopak, jak se staneš mágem, tak už nemůžeš ke strážcům. Naopak ano :wink:
Jarin Nostalgix
Nováček