Menu

Recenze datadisku ArcaniA: Fall of Setarrif

Všemožný pokec o Arcania: Fall of Setarrif.
Příspěvekod Mike1 » stř 26. říj 2011 8:07:09 » Recenze datadisku ArcaniA: Fall of Setarrif
Zde máte možnost napsat svojí vlastní recenzi na tento datadisk. Recenzi pište až v momentě, kdy hru dohrajete, nebo kdy se jí rozhodnete přestat hrát. Při psaní recenze se nebojte trochu rozepsat a popsat vše, co se vám líbilo a co se vám nelíbilo. Hru také nezapomeňte ohodnotit procenty.

Pro psaní recenze použijte tento formulář:

Kód: Vybrat vše
[color=#40BFFF][size=200][b]Arcania: Gothic4[/b][/size][/color]
[color=#FFFFFF]Hodnocení: [size=150][b]XXX %[/b][/size][/color]
[size=85][i](0-100%)[/i][/size]
[color=#80FF40][u][b]Hlavní klady:[/b][/u]
[list]
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[/list][/color]
[color=#FF0000][u][b]Hlavní zápory:[/b][/u]
[list]
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[*]XXX
[/list][/color]
[color=#FFFFFF][u][b]Celkové dojmy a popis hry:[/b][/u]
-smažte a napište zde se rozepište a napište více o hře-
[/color]

Pro vyplnění formuláře nakopírujte obsah černého rámce code a vložte jej do nového příspěvku. Pak dvakrát klikněte na XXX v kódu a nahraďte jej požadovanými informacemi. U kladů a záporů pak můžete přidat, nebo smazat část kódu [*]XXX, kterým uberete nepoužité položky, nebo je naopak přidáte. Pro přehled, jak vaše recenze vypadá můžete použít tlačítko Náhled.

Tento topic není určený na diskuze a rozbor hry, ani není určen na nějakou obecnou diskuzi, je určen jen pro samotné recenze. Pokud se vám něčí recenze nelíbí, nebo s ní nesouhlasíte, můžete o ni debatovat v sekci ArcaniA: Fall of Setarrif- Obecná diskuze.
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod Dinik » čtv 27. říj 2011 10:28:48 » Re: Recenze datadisku ArcaniA: Fall of Setarrif
Arcania: Gothic4
Hodnocení: 30%
(0-100%)
Hlavní klady:
  • dokončení příběhu Arcanie
  • import postavy
  • noví nepřátelé
  • konečně se dostaneme na místa, kde nás původní hra nepustila
  • staří známí

Hlavní zápory:
  • naprosto nevyužitý potenciál
  • málo questů
  • prázdné lokace, jen nepřátelé
  • málo NPC

Celkové dojmy a popis hry:
Pozor spoilery! Na Fall of Setarrif jsem se těšil. Asi to zní zvráceně, ale Arcania mě bavila. Dívám se na ni jako na novou herní serii volně inspirovanou Gothicem. Naneštěstí mě však FoS zklamal po všech stránkách. Těšil jsem se, že se projdu ulicemi Setarrifu, který bude zaplněn NPC a zajímavými questy, těšil jsem se na dokončení příběhu a snad i na pár zásadních rozhodnutí během hry, kterými můžu příběh trochu změnit. Skutečnost je taková, že datadisk všechna tato očekávání zadupal do země a ještě mě kopl do koulí za to, že jsem měl tu odvahu se na něj těšit. Nemá smysl popisovat herní principy a mechanismy, vše je naprosto stejné jako v Arcanii, přibylo pár předmětů, zbraní a potvor. Ve hře projdeme celkem dvě nové oblasti a hromadu dungeonů. První oblast je území po Thorniarou, kde se nachází: 2 NPC, 1 quest, jedna farma, dvě prázdné chatky, jeden prázdný maják a kýbl potvor. Úplně zbytečná část hry, kde ani není na co moc koukat. Těšil jsem se, že aspoň projdu lávovým polem k Setarrifu, ale přes něj postavu teleportuje mág. Před Setariffem na nás čeká 1 quest a 1 NPC. Samotný Setarrif je sbírka zbořenin a poškozených věží. Nikde nikdo, jen prázdné koridory, asi 3 přístupné budovy či věže a celkem cca 6 NPC a jeden hlavní a zhruba 2 vedlejší úkoly. A nepřátelé ke kosení na každém rohu. Katastrofa! Ohlášená hra za jinou postavu se koná 2x, dohromady v součtu asi 5 minut hry za Gorna a Lestera. No pak už se jen jde podzemím dál a dál a dál, dokud se přes zátupy nepřátel neprorubeme k Démonovi. Finální souboj je zcela totožný s tím v Arcanii, jediný rozdíl je jiné místo a jiná podoba démona. Tohle se opravdu nepovedlo a nechápu, proč tato část nezůstala v původní hře, zabití Xeshy mohl být jen subquest a zabití démona by bylo finále. Jako samostatný datadisk je to prázdné, nudné, bez úkolů a postav, bez nějakých zajímavých lokací (prázdný Setarrif je pro mne totální zklamání). V podstatě obě zajímavá města v Arcanii jsou pustá a zdemolovaná. A to je velká škoda.
Celý datadisk jsem dohrál za necelé 4 hodiny.
Nebrat! Počkejme si na slevněnou edici nebo až to bude v nějakém časáku.
Dinik
Uživatel

Příspěvekod Briarios » sob 29. říj 2011 18:23:56 » Re: Recenze datadisku ArcaniA: Fall of Setarrif
Hodnocení: 1 %
(0-100%)
Hlavní klady:
  • Málem ta hra nevyšla.
  • Zahrajete si tam i za někoho jiného než emo hrdinu.
  • Grafika a efekty počasí.

Hlavní zápory:
  • TA HRA VYŠLA NA POVRCH SVĚTA!
  • Intro a Outro.. toto mám spíchnuté za 5 minut.
  • Všichni vyzvédávají grafiku, která je ale monotóní a bez šťávy.
  • Všechno ostatní!

Ta hra měla zůstat tam kde se ji vedlo nejlépe... měl ji JoWood stáhnout s sebou do hlubin herního pekla.
Moc se těším až budu číst ty recenze od Levelu apod. ...Takové recenze na špatné hry jsou vždy nejvtipnější a nejzábavnější.
Briarios
Trvalý ban

Příspěvekod Jémák » sob 29. říj 2011 18:57:37 » Re: Recenze datadisku ArcaniA: Fall of Setarrif
Hodnocení: 20 %
(0-100%)
Hlavní klady:
  • Grafika
  • Staří známí
  • Hudba

Hlavní zápory:
  • Herní doba
  • Nulový příběh
  • Žádná atmosféra
  • Rozhovory o prdu
  • Celková hra

Od hry jsem opravdu nic nečekal - vše je tak, jak bylo dříve prezentováno. Celkově se dle mého nedá FoS považovat za datadisk, je to jen část hry, která byla zaplacena v základní verzi. Atmosféra nulová, nulový příběh, špatné úkoly, co víc dodat.. Rozhodně to za koupi, popř pokračování nestojí..
Jémák
Crysis fighter no. 1