Menu

obratnost a síla

Sem pište zákysy k datadisku Noc Havrana.
Příspěvekod george » pát 21. úno 2014 16:53:46 » obratnost a síla
potřebuju pomoct,možná jsem úplně blbej a někde to tu už je,ale nenašel jsem nic.
když mám mistrovský meč který potřebuje obratnost,tak čím větší mám obratnost tím je ten meč silnější?síla u toho nehraje roli,když to chce obratnost?a ještě jedna věc.o kolik se zvýší síla zbra když např.: potřebná síla je 50,damage dává 60,a když budu mít 60 síly tak o kolik bude dávat větší damage ?v inventáři se to nemění tak mi to prosím napište tu :-) díky za odpovědi
george
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 21. úno 2014 17:04:41 » Re: obratnost a síla
Čím více síly, tím větší poškození (tudíž i když budeš mít 200 obratnosti, tak meč bude ubírat stejně jako když 60...)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod george » pát 21. úno 2014 17:15:45 » Re: obratnost a síla
ok chápu,takže stačí obratnost abyvh mohl používat meč,a i když chce obratnost abych ho mohl používat,tak je třeba zvyšovat sílu,ok díky moc
george
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 21. úno 2014 17:22:24 » Re: obratnost a síla
Prostě si zvyš obratnost na 60 na mistrák a potom se uč sílu... Samozřejmě pokud hraješ na blízko... Za lukostřelce je zbytečné nějak moc zvyšovat sílu, jelikož je ve hře nějaký ten zvyšovač... i pro mága je ten meč supr... :)

Jinak rady pro hraní máš zde: viewtopic.php?f=29&t=14809 :wink:
Dolero
Uživatel

Příspěvekod george » pát 21. úno 2014 17:31:34 » Re: obratnost a síla
j taky že jo,sem mág a už chápu jak to stěmi meči funguje :D díky jinak mistrák je super zbran to jo ale ty beliarovy runy jsou fakt na ....sem se tak těšil na ten meč beliarův dráp (už sem ho jednou měl a je fakt super) a jak to ted hraju podruhé tak jakmile jsem zabil Ravena tak jsem si uvědomil že jsem mág a budu mít ty runy...málem se smazal hru :D
george
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 21. úno 2014 20:11:45 » Re: obratnost a síla
On ten mistrovský meč je fakt super, už jen kvůli tomu bonusu 10% k 1H ... pokud nechceš používat luky, tak se stačí naučit obratnost jen do 34 (5, 5, 5, 1, 1, 1, 1, 5), ve hře jsou už v 1. kapitole dostupné 3 lektvary obratnosti po 3 dex , tzn. 43 dex, 10 bodů obratnosti si vymodlíš u Innose metodou save x load, tedy 53 a pak už stačí jen najít a sníst 7 goblinních bobulí, které se dají v poho najít ... snad jsem to spočítal správně ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » pát 21. úno 2014 20:19:20 » Re: obratnost a síla
Ona se ta obratnost hodí i na kapsářství... Je dobré si ji vycvičit na trochu vyšší úrovni pomocí bodíků a potom to dost zvýšit...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 21. úno 2014 20:27:41 » Re: obratnost a síla
Pravda, pokud by ji využil třeba ještě u luků. Jinak ale:

Obratnost
- + 1 od Rangaru (být členem zlodějské gildy a ukázat mu tajné znamení)
- + 24 přidají kamenné tabulky
- + 10 získáte modlením u Innosových soch (pouze jako nezávislí, domobránci, paladini, žoldáci a drakobijci)
- 51 - 75 pomocí uvařených lektvarů (královský šťovík + goblinní bobule). pozn. tady bych to trochu snížil vzhledem k počtu královských šťovíků dostupných ve hře bych to tipnul tak kolem 50, ale možná jsem něco přehlédl
- 15 pomocí koupených/nalezených lektvarů
- + 15 vypitím lektvaru Embrla Firgasto (drakobijci 30)
- + 5 po vypití Innosových slz (pouze mágové)
- + 30 pomocí opasku, amuletu a prstenů

to by mělo v poho stačit na okradení všech NPC ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod george » sob 22. úno 2014 8:00:33 » Re: obratnost a síla
jsem v kapitole 4,a bill v tom jharkenderu mě nechce nazčit kapsářství,nevím proč,a je mi to líto.zkoušel jsem to v marvinu a pochopil jsem že jde ukrást jen peníze,to je mi líto,v gothic 1 bylo sico okrádání mnohem těžší,teda aspon mě si všimli vždy :D ale zato šlo vyhrást celej inventář.a v gothic 2 jdou jen prachy :( jinak prosím o radu co dělat aby se mi objevil v dialogu u billa,aby mě učil kapsářství :-) díky moc všem
george
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 22. úno 2014 9:09:43 » Re: obratnost a síla
Podle webu je podmínka 40 obratnosti. Máš? Náhodou kapsářství už neumíš?
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Dolero » sob 22. úno 2014 12:40:08 » Re: obratnost a síla
V G2 je vykrádání mnohem lepší než v G1... V G2 se takto dostaneš ke klíčům a podobným věcem a vydá to za dost zkušeností...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 22. úno 2014 16:48:13 » Re: obratnost a síla
Podle mě se okrádání vyplatí učit jen kvůli expům, peníze (klíče) jsou jen jako bonus navíc.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod george » sob 22. úno 2014 16:54:59 » Re: obratnost a síla
el kamil,mám 62 obratnost a neumím kapsáštví,u billa v hjarkendaru není dialog aby mě to naučil a ten cech zlodějů tam se asi těžko dostanu když jsem mág,musím být žoldák aby mě pak oslovil ten kardif a dostal jsem úkol od nagora.
a ještě jedna věc,ten attila co má klič od stok,on nikde jinde není?on se objeví až jak udělám úkol pro všechny tři (nagur,rangaru a a tej jeden ještě)?nedá se jinak dostat do stok?vím že se tam dá probugnout,už se mi to několikrát podařilo.jak ste u kasáren tak sjedte po té zdi a možná se probagnete :D nebo skuste skočit ale je jednoduché se tam tak probugnout.ale nechci to zneužít
george
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 22. úno 2014 16:56:27 » Re: obratnost a síla
Moc pozdě si začal dělat úkoly kvůli cechu zlodějů... Teď už se tam nedostaneš...
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 22. úno 2014 17:46:08 » Re: obratnost a síla
kapsářství se vyplatí hlavně kvůli exp a v g2a se vyplatí okrádat co nejdříve (a pokud možno všechny NPC, i ty, které ve hře zmizí, umřou atd). Čím víc okradených, tím víc exp :).

Ale proč to neučí ten u pirátů, to netuším. Neměl by být problém.

Ideální je přidat se ke zlodějům hned v první kapitole, ty jejich úkoly jsou io podle toho dělány. Hráč má dvě možnosti, buď všechny napráská, vezme odměnu a pak Attilu zabije a vezme klíč, nebo jim všem pomůže a Attila mu jej dá sám.

Pokud to ale člověk neudělá, asi to nemá cenu to řešit později.

Hodně golbiních bobulí se dá získat od rytířů a paladinů, kterým se v inventáři generují náhodně při prvním vytvoření světa. Tedy zmlácením všech paladinů například ve městě se s trochou štěstí dá získat i 15 gobliníáách bobulí. Ale nepomůže tu load/save, neboť jejich inventář se tvoří na začátku hry. Stejně to funguje i u paladinů v HÚ s tím, že tam se dá použít load/save při prvním vlezení do HÚ (vždy při prvním načtením toho světa ve hře se jim inventář generuje), ale opět by to asi nemělo význam, jelikož hráč je asi zmlátí až o dost později.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další