Menu

Pár otázek :-)

Sem pište zákysy k datadisku Noc Havrana.
Příspěvekod Genessis » úte 30. dub 2013 12:09:45 » Re: Pár otázek :-)
tak já jsem si v 1. kapitole udělal level 13 tak jsem šel do HÚ a tam jsem to dal myslím na 18lv a nechal jsem tam okolo hradu skřety, draky a pár bestii a xardasovu věž pak jsem šel v 2. kapitole do addonworld teď mám 24lv a tam jsem vymlatil vše coje v mých silách později dodělám zbytek.
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. dub 2013 12:18:37 » Re: Pár otázek :-)
nezapomeň, že po přechodu do 4 kapitoly se v addonworldu obludy obnoví a budou tam výrazně silnější, než jsou po prvním vstupu. Tedy je dobré tam nejpozději ve třetí kapitole vymlátit a vykuchat opravdu všechno, co se hýbe. (nemělo by to být těžké, nejsou tam příliš silní nepřátelé).

Tábor banditů doporučuji vykuchat až později (nejspíše až v 5 kapitole, jelikož se tam dají kupovat lektvary).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » úte 30. dub 2013 12:52:02 » Re: Pár otázek :-)
Pozdě, ale nevadí :D takže shrňme si to: vymlátit v addonworldu příšery do 3. kapitoly stejně tak jako v HÚ vymlátit vše do 3. kapitoly a vzhůru po 4. kapitole zas vyhlazovat :D a kdy se obnoví vše v knorisisu?
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. dub 2013 12:57:08 » Re: Pár otázek :-)
Tys s tou postavou vymlátil bandity? (tomu se mi nějak nechce věřit, přece jen ti strážci nahoře, kde je Thorus jsou docela dost silní)

HÚ není nezbytně nutné vymlátit ve třetí kapitole. Tam se obnoví jen skřeti a podobná havěť, která si vzájemně nevadí. (tedy nezačnou se mlátit navzájem). Jen pak budeš mít čištění ve čtrvté kapitole těžší, protože tam bude více nepřátel. V addonworldu se ale obnoví především nemrtví a tomu podobné bestie (v chrámech), v kańonu se objeví trolové atd. Tedy tam by to bylo vhodné tu slabou populaci vyčistit dřív.

Khorinis jako celek se neobnoví nikdy. Vždy a všude platí, že se v kapitolách obnovují příšery napevno dané a naskriptované (každou kapitolu to může být v daném světě jinak). Tedy v Khorinisu se obnoví obludy při přechodu do druhé kapitoly. Ve třetí se tam objeví pátrači a nějaké další obludy, a pak v 5 kapitole se obnoví pár zvířat (a v případě hry za paladiny skřeti, v případě hry za drakobijce ještěřani).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » úte 30. dub 2013 13:58:48 » Re: Pár otázek :-)
Aha a já myslel ty bandity ve věži u Dextera :D ani já bych tomu nevěřil i kdybych to sám hrál už tak mi trvalo než jsem zabil toho s tím Betty :) a na tom datadisku se mi líbí, že za staré mince máte dost ZK teď jsem odevzdal 100 starých mincí takže 1000ZK a 100ZL a ani jsem nemusel používat bug nebo trik s Bennetem :D už teď mám přes 30000ZL a teď co mám dělat? mám silu zatím na 60 a kritik 30% a k dispozici 50 bodů ZK mám to nejdřív dát do kritiku nebo do sily? a budu Paladin tak ať už mám ten posvěcený meč řadu :)
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. dub 2013 14:17:14 » Re: Pár otázek :-)
s těmi mincemi je i trik, že lze Wasila zmlátit, mince mu vzít, zaběhnout za spícím Lee zaplatit pokutu (100 zlatých), znovu předat mince a znovu ho zmlátit a tak furt dokola. V podstatě se tak dá získat nekonečno zkušeností.

Jinak peníze se hodí na kupování lektvarů, jinak ve hře jsou víceméně na nic (jen na začátku hry v první kapitole je potřebuješ). Drakobijec taky platí zbroje (docela dost) a paladin za posvěcení zbraně (ne tak moc). Podle mě jakožto bojovník s obouruční zbraní můžeš mít nejlepší meč hned na začátku. Tj nejlepší obouruční zbraní v datadisku je Sekáč draků. (sekera berserka má sice větší zranění, ale je kratší a dle mě horší). Sekáč draků získáš v jeskyni nedaleko černého trola. (stačí zabít 3 kostlivce a dva kostěné lordy) - na to se dají koupit svitky blesku (na obyčejné kostlivce) a zničení nemrtvých (na lordy).

Pokud hraješ s obouručními zbraněmi, pak by si měl co nejrychleji se naučit zbraně na 64% (jelikož pak budeš mnohem rychlejší). Zbytek hry by si měl rozvíjet už jen sílu (+ nějaké ty vedlejší schopnosti, hlavně jazyky od mágů vody, ty by ses měl naučit co nejdřív, pokud možno ještě dřív, než zabiješ Ravena). Všechny 3 stojí 30 VB. (pokud se to nenaučíš a Myxir odejde do Khorinisu za Vatrasem, můžeš pak mít problémy se jazyky naučit).

Co bys měl určitě dělat, učit se schopnostem následovně
10 - 20 - 29 - 34 - 44 -54 -64 atd. Tedy naučit se vždy schopnost na 29 před přechodem na vyšší level, jelikož tak ušetříš VB.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » úte 30. dub 2013 14:28:07 » Re: Pár otázek :-)
Tak jazyky jsem se naučil už co jsem tam vstoupil a s těmi body to je trik nebo je to tak schvalně? a berseker se mi nelíbí už od začátku jsem uvažoval hned na sekáč draků.
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. dub 2013 14:36:29 » Re: Pár otázek :-)
To s VB vychází ze systému ve hře.
tj
10-30 - 1 bod schopnosti stojí 1VB.
30-60 - 1 bod schopnosti stojí 2VB.
60-90 - 1 bod schopnosti stojí 3VB.
90-120 - 1 bod schopnosti stojí 4VB.
120-150 - 1 bod schopnosti stojí 5VB.

Tedy pokud se naučíš například meče na 30 u učitelů, bude tě to stát 20 VB (10% umíš již na začátku). Pokud by si pokračoval a naučil se meče na 60, stálo by tě to 60VB. Na 90 by tě to stálo 90VB.

Hra ale nepočítá s přechodem. Tedy pokud umíš meče na 29 a přidáš 5 bodů do mečů, bude tě to stát 5 VB. Tím zvedneš meče na 34 a dalších 5VB tě bude stát již 10VB. Tím, že využiješ ten přechod, ušetříš body VB. Nejvíce patrné je to na vlastnostech, jako je síla. Tam se naučíš sílu třeba do 124 a zbytek zvedneš pomocí předmětů (jablka, modlení atd).

Důležité je opravdu umět všechny tři levely jazyků a šetřit si tabulky dominatních věcí. Tedy například nepoužít (nepřečíst) tabulky zvedající sílu a obouruční zbraně. Nejprve se je učit u učitelů a až pak (když už se danou věc nechceš učit) použít tabulky. Ostatní tabulky těch nepodstatných schopností naopak číst hned, jakmile je najdeš.

Tedy pokud vytáhneš třeba oboruční zbraně na 84%, zbytek již doženeš tabulkami a zbraně zvedneš na 100. (ale to není nutné, důležitá je ta hranice 64 a být mistrem)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » úte 30. dub 2013 14:57:10 » Re: Pár otázek :-)
Aha takže ten nový systém vylepšování neplatí pro zbraně? a stačí dát jen na 80% protože tabulky dohromady dávají 20% :)

Jsem ve 3. kapitole a těšil jsem se jak dám Pátračům co proto a pak.......WTF? :shock: tak silní až to není možne a k tomu ještě ohnivý děšt a malá ohnivá bouře :D

Nepiš dva příspěvky za sebou, použij tlačítko edit. Dík Emperor
Genessis
Uživatel

Příspěvekod tomas352000 » úte 30. dub 2013 17:26:37 » Re: Pár otázek :-)
lol! že by byli až tak silní? to teda koukám :)
Naposledy upravil tomas352000 dne úte 30. dub 2013 19:15:27, celkově upraveno 1
tomas352000
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. dub 2013 18:00:27 » Re: Pár otázek :-)
Genessis píše:Aha takže ten nový systém vylepšování neplatí pro zbraně? a stačí dát jen na 80% protože tabulky dohromady dávají 20% :)

Jsem ve 3. kapitole a těšil jsem se jak dám Pátračům co proto a pak.......WTF? :shock: tak silní až to není možne a k tomu ještě ohnivý děšt a malá ohnivá bouře :D

Nepiš dva příspěvky za sebou, použij tlačítko edit. Dík Emperor

u zbraní to platí taky. Jen se zbraně učíš méně, než třeba sílu.

Kolik přesně je tabulek a kolik přesně obouruční zbraně učí nevím. Ono stačí se zbraně naučit (u učitelů) na 64. Pak už to nejspíše nechat na tabulky. U zbraní je prostě důležité být mistr.

Na pátrače je právě dobrý být mistr zbraní, jelikož u nich rozhoduje rychlost seků (pokud bojuješ s jedním).

Na místech, kde je více pátračů, je dobré použít svitek vyvolání golema (ten by měl i 3 skolit sám).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » úte 30. dub 2013 18:09:20 » Re: Pár otázek :-)
Jak to udělal s tím inventářem? :D
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. dub 2013 18:13:11 » Re: Pár otázek :-)
co, to je moje hra (tj ta videa jsem natáčel já), jestli myslíš to, že je širší, než normálně, tak to je nastavením v gothic.ini.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » stř 01. kvě 2013 10:12:38 » Re: Pár otázek :-)
Nejde mi ten trik :( fakt funguje? mě totiž ne.
kde seženu prsten, který dává +4 dilu a obratnost? 1 prodává myslím Zuris ale kde najdu 2? a pak tu mám ještě amulet, který dává +40 životu +4 sila a obratnost a ještě opasek +10 a naučit se do 100 sily abych už měl meč řádu :D
a bylo dobré na skřety použít 2x bouři? jsem se musel už naexpit tak jsem tu malou skupinu v knorisisu usmažil :D a získal okolo 5000ZK mám použít ohiný dešt i na ty okolo hradu nebo později na něco jiného?
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 01. kvě 2013 11:37:11 » Re: Pár otázek :-)
Naposled upozorňuji: používej tlačítko "UPRAVIT", místo abys psal dva příspěvky za sebou. Je na tom něco, co nechápeš?

K dotazům:

Prsten myslím prodává ten obchodník v horní čtvrti, co mu dáváš drápy chňapavce, ale mám pocit, že až ve 4. nebo 5. kapitole. Sílu (obratnost, manu, skilly ...) se učíš 5, 5, 5, 1, 1, 1, 1, 5, 10, 10 ... názorněji to vysvětlit neumím.
Svitek ohnivý déšť použij jak chceš, ve hře jich je dost k nalezení (myslím, že celkem 4) plus další koupíš u obchodníků. Já na skřety kolem hradu použil následující techniku: lektvar rychlosti, oběhnout hrad a nalákat na sebe co nejvíce skřetů, u beranidla zakouzlit ohnivý déšť a elitní skřety dodělat tou bouří.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

PředchozíDalší