Menu

Pár otázek :-)

Sem pište zákysy k datadisku Noc Havrana.
Příspěvekod Genessis » úte 23. dub 2013 13:10:54 » Pár otázek :-)
Ahoj mám pár otázek abych nezaložoval tolik topicu :lol:
1. Mužu být domobráncem a poté drakobíjcem?
2. Když budu žoldák či drakobijcem odkoupí ode mě Bennet zbraně za plnou cenu nebo stačí být občan a být učněm Harada?
3. Jaké jsou vyhody drakobíjce a Paladina
4. Když nejsem paladin naučím se od Hagena obouruční boj na 100%?
5. Musím od Greka vzít všechny poklady nebo jen ty co mi o nich říkal?
Děkuji za každou odpověd :D
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Dritt » úte 23. dub 2013 13:26:14 » Re: Pár otázek :-)
1) Ne
2) Myslím, že ne (na 90%), ale Harad od tebe bude pořád kupovat za plnou cenu, pokud u něho budeš učněm.
3) Osobně bych si vybral to, co je ti sympatičtější. Drakobijce by na konci měl mít relativně více síly, zatímco paladin dostane svatý meč a může se naučit používat nějaké runové kameny. Vzhledem k tomu, že dovednostních bodů jsem nikdy neměl nazbyt, jsem za paladina stejně dával sílu (a možná základ run jako léčení). Spíše bych se opravdu rozhodl podle toho, co je ti sympatičtější.
4) Za drakobijce tě to naučí Lee v jedné z pozdějších kapitol. V poslední kapitole snad i Gorn (?).
5) Jen ty, co ti o nich říkal. (pokud jsem pochopil dobře otázku :))
The value of a college education is not the learning of many facts but the training of the mind to think.
Dritt
Uživatel

Příspěvekod Genessis » úte 23. dub 2013 13:50:34 » Re: Pár otázek :-)
Díky
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 23. dub 2013 14:02:55 » Re: Pár otázek :-)
jen bych doplnil.
Kouzla paladinů jsou v gothicu2a na nic. Paladin se může naučit léčivá, nebo útočná kouzla. Léčivá se dají najít a může je používat každý. Útočná jsou víceméně nepoužitelná. (v gothicu2 bylo první paladinovo kouzlo - tj svatý šíp, jedno z nejlepších, v g2a je ale k ničemu. Dá se získat trikem za kohokoliv, pokud před odchodem do HÚ v druhé kapitole rozdráždíš paladiny stojící u brány a necháš je, aby tě pronásledovali až do průsmyku - dokud nepřejdeš do HÚ. Pak musíš v HÚ přejít do třetí kapitoly a jakmile se vrátíš, bude mít mrtvola paladina kouzlo u sebe). Jak už jsem ale říkal, kouzla paladinů se nemá cenu učit.

Drakobijec získá magický sekáč draků (jednoruční) a velký magický sekáč draků (oboruční). Především ten jednoruční je ultimátní zbraň - řekl bych nejsilnější zbraň ve hře, pokud jsi mistrem jednoručních zbraní.

Jinak je paladin a drakobijec stejný.

Zbraně Bennet nevykupuje (pokud nepočítám klasické obchodování). Za plnou cenu lze prodávat pouze zbraně, které se naučíš jakožto učeň u Harada a následně je sám vykováš a lze je prodávat jen Haradovi. Od Benneta je možné kupovat neomezeně ocel.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » úte 23. dub 2013 18:50:45 » Re: Pár otázek :-)
Fajn, ale u Benneta už nejde kupovat neomezené ocele nejdou aspon mě ne :D a kde jsou rybáři?
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 23. dub 2013 18:53:46 » Re: Pár otázek :-)
jací rybáři? :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Genessis » úte 23. dub 2013 19:52:53 » Re: Pár otázek :-)
No Halven prodejce ryb mi řekne at se poptam rybářů o zmizelých lidech a nějak podle mě je v G2A jsou znevýhodnění paladinové v G2 to bylo vyvážené, ale ted ne, když se na to tak dívám.
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 23. dub 2013 19:58:41 » Re: Pár otázek :-)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » úte 23. dub 2013 20:23:51 » Re: Pár otázek :-)
Genessis píše:... nějak podle mě je v G2A jsou znevýhodnění paladinové v G2 to bylo vyvážené, ale ted ne, když se na to tak dívám.

Jak to myslíš, znevýhodnění? Jediný, co v datáči zkrouhli, je paladinská magie, v základní hře je např. runa posvátný šíp až příliš silná, když vezmeš v potaz poškození/spotřeba many. Vzhledem k tomu, že je účinná na nejsilnější potvory ve hře (skřeti, ještěrani, dračí chňapavci, skřetí psi a nemrtví), tak se boj jako takový musíš učit v podstatě jen kvůli drakům, jinak stačí mít 100 bodů many a jen běháš a střílíš, drobnou havěť umlátíš se silou 5O i klackem. Legálně ji získáš sice až po nabití Innosova oka, tedy až v druhé půlce hry, ale zase už pak jinou nepotřebuješ. V datadisku se ta samá runa hodí asi jen na plašení kostlivců, na skřeta bys vyplácal spoustu many a stejně by tě doběhnul a sejmul, pokud bys spoléhal jen na ni.
Milhaus píše:Dá se získat trikem za kohokoliv, pokud před odchodem do HÚ v druhé kapitole rozdráždíš paladiny stojící u brány a necháš je, aby tě pronásledovali až do průsmyku - dokud nepřejdeš do HÚ. .

Stačí je napadnout - třeba do nich střelit šípem, a utéct, nebo na ně nalákat nějakýho číhavce, runa se jim automaticky vygeneruje v inventáři, nemusejí tě pronásledovat až kdovíkam.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 23. dub 2013 21:45:55 » Re: Pár otázek :-)
Genessis píše:Fajn, ale u Benneta už nejde kupovat neomezené ocele nejdou aspon mě ne :D a kde jsou rybáři?

ocel kupovat lze, jen musíš vždy koupit dva kousky (nejlépe rozžhavené), pak ukončit dialog, počkat, až u kovadliny (nebo výhně) začne pracovat, zase s ním promluvit a koupit další 2 kousky. Pokud stojí u výhně, má u sebe surovou ocel, pokud u kovadliny, tak rozžhavenou. Nejlepší tedy je kupovat tu rozžhavenou a když je někde jinde než u kovadliny, tak kovat zbraně a tak vlastně počkat, až zase dojde ke kovadlině, nakoupit cca 8x rozžhavenou ocel, on zase odejde a zase kovat. Lze si tak teoreticky vydělat snadno hodně peněz.

Genessis píše:nějak podle mě je v G2A jsou znevýhodnění paladinové v G2 to bylo vyvážené, ale ted ne, když se na to tak dívám.

v g2 jsou extrémně silní (právě díky tomu jednomu kouzlu). V g2a jsou zvýhodnění jen částečně - v tom smyslu, že si nemusejí kupovat zbroj, což žoldáka/drakobijce stojí docela dost peněz. Jinak jsou na tom ale stejně, tedy paladin a drakobijec má úplně stejnou zbroj, rozvíjí se - hraje se za něj úplně stejně, i zbraňě jsou poměrně vyrovnané (i když ten magický zabiják draků je podle mě nejlepší zbraň, velký magický zabiják draků zas tak dobrý není).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » stř 24. dub 2013 8:09:01 » Re: Pár otázek :-)
Aha jo vlastně jsem zapomněl, že to jde, když je u vyhně nebo u kovadliny, ale nechci to zatím používat stačilo mi se naučit kovat meč bastard a dalo mi to prozatím dost, ale nevím k čemu jsou břity k ničemu v G2 a G2A že?
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 24. dub 2013 8:23:35 » Re: Pár otázek :-)
břity se používají tuším u brousku, ale v g2 a v g2a se z nich nic nevyrábí. (stejně tak rozžhavený břit, který se používá u vědra). Kování prostě bylo o proti g1 zjednodušeno.

Pokud tu fintu nechceš používat, pak je podle mě lepší být učněm Bospera a nosit mu kůže. (ono kovat základní meče se dá naučit i bez toho, aby si byl učněm Harada, tedy alespoň ten první a v podstatě to není potřebné. Ve hře se dají snadno získat běžné velmi silné zbraně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Genessis » stř 24. dub 2013 17:23:39 » Re: Pár otázek :-)
A k čemu jsou škeble a škeble ve tvaru rohu?
Genessis
Uživatel

Příspěvekod Emperor » stř 24. dub 2013 19:25:41 » Re: Pár otázek :-)
Můžeš v nich najít bílou perlu, síru, maso nebo taky nic, jednoduše dáš v inventáři ctrl a tím ji otevřeš. Ta perla se dá najít v každý metodou save/load.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Genessis » čtv 25. dub 2013 8:45:26 » Re: Pár otázek :-)
Aha, ale to je dobré jen pro magy a nechtěl napsat černou perlu?
Genessis
Uživatel

Další