Menu

Žoldák vs. Skřetí šamani

Sem pište zákysy ke hře Gothic 2.
Příspěvekod mag_Xardas » čtv 18. lis 2010 19:18:53 » Žoldák vs. Skřetí šamani
Zdravim vespolek. Neměl jsem co dělat a tak jsem se vrátil ke Gothicu 2, ale vybočil jsem se stereotypu (Ohnivý mág) a začal jsem hrát za žoldáka. Mám level 12, sílu 65, jednoručky 40% a zbraň Skřetobij.
1 skřet? V pohodě.
2 skřeti? Trošku problém.
3 skřeti? Vůbec.
1 skřet a 1 skřetí šaman? Absolutně ne...

Jako teorie mi je jasná... Dostat se k šamanovi blízko = donutit ho vytáhnout sekeru a jednuše sejmout (3-4 rány), jenže se mi prostě nedaří vyhejbat těm ohnivejm koulím co po mě metá jako z kulometu :D Většinou využívám toho, že, když jich je víc, jednoho nebo dva donutim se někde seknout, ať už o zeď nebo stan, ale to taky nefunguje vždycky :D Nějaká jiná taktika by byla??

A ještě jeden dotaz: Mám začít dávat body do luku? (kuše) Šamani by se z dálky dávali lépe ne?

Předem díky za odpovědi :)

PS: Jak tak na to koukám, na hradě v HÚ mě asi nikdo lukostřelbu nenaučí :D
Beware, beware of the words I twist
I am small but my reach is long
And the ravens black against the winter's mist
Are whispering the half-man's song
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Eru » pát 19. lis 2010 12:07:03 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Nechej si skřety do 4.kapitoly, oni ti nikam neutečou.
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Eru
Uživatel

Příspěvekod mag_Xardas » pát 19. lis 2010 12:24:56 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
A ty co už jsem zabil už tam nebudou?

A co s tim lukem? /kuší?
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Ondrej753 » pát 19. lis 2010 16:08:31 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Všechny potvori se skařdou kapitolou objeví takže tam bude víc sktřetů.
G2 je lehkej projdi s DIegem část VoM on tě naučí s lukem zviš sílu a umění s jednoručkama a bude to hračka sice sem G2 nehrál, ale mám Addon ten je mnohonásobně těší.
Jsem Ondrej
Ondrej753
Uživatel

Příspěvekod mag_Xardas » pát 19. lis 2010 18:27:55 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Jak mám projít Údolí s Diegem a učit se od něj s lukem, když se mnou chodit nikam nechce a luky učí až na lodi?
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Eru » pát 19. lis 2010 21:51:57 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Diego následuje hrdinu pouze v datadisku.
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Eru
Uživatel

Příspěvekod mag_Xardas » sob 20. lis 2010 0:24:07 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Datáč jsem ještě nehrál, už se na něj těšim, ale furt mě zajímá, jestli, když dám několik bodů do Obratnosti a luku/kuše, mi ještě něco zbylo na sílu, jednoručky a nějakou tu loveckou schopnost (dračí šupiny)?
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Ondrej753 » sob 20. lis 2010 10:35:39 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Tak to sem nevěděl sorry orky můžeš odstřelovat z beranidla prostě odstřeluj v G2 sou slabí.
Jsem Ondrej
Ondrej753
Uživatel

Příspěvekod mag_Xardas » sob 20. lis 2010 11:24:34 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Orky v okolí beranidla jsem už zabil... Mě jde o ty, kteří jsou dál... Asi jdu trénovat kuši.... Má větší poškození za míň obratnosti a nabíjí se stejně rychle jako luk...
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Maledi » sob 20. lis 2010 15:58:02 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Jako zoldak mas problem hlavne ten ze jejich brneni ti nedavaj zkoro zadnou poradnou obranu proti magii.Ja jsem vetsinou cekal na prvni Drakobijecky brneni,pak to jde snaz+zkus si sehnat nejaky amulety,prsteny s ochranou proti magii.Co se tyce uceni se s lukem v HU jsem urco do 3 kapitoly nikoho nepotkal kdo by mohl ucit.Ve 4 kapitole uz tam myslim nekdo je ..ale nevim to jiste.Jinak boj na dalku v G2 je celkem o nicem-v datadisku jsem ale tenhle styl boje upotrtebil daleko vic .. :)
Jinak zkus taktiku,kdy kdyz uz na tebe utoci zkus je nalakat tak aby shaman na tebe nemohl strilet nebo se jeho kouzla stretla s nejakou prekazkou a ty mezitim v poho oddelal orky na blizko.Kdyz uz bude zbyvat jen Shaman,tak hlavne nebehej rovne primo na nej,,,,proste klickuj jako zajic :)
Maledi
Nováček

Příspěvekod mag_Xardas » sob 20. lis 2010 16:17:52 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Konečně něco co mi pomohlo :D Díky :)

Jinak to s tim "blokovánim" šaman jsem už zkoušel a někdy to i vyšlo, jen jsem prostě myslel, že s tou kuší by to bylo rychlejší ^^
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod mag_Xardas » pon 22. lis 2010 19:28:28 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Zdravim. Mám trošku problém a nechce se mi zakládat nové téma. Jde o Biffa. Zaplatil jsem si ho, aby chodil se mnou, ale když jsme šli ke Kamennému drakovi, řekl něco v tom smyslu jako: "Tato oblast je opravdu nebezpečná, jdi napřed," a odešel. Já to ignoroval, zabil jsem draka, teleportoval jsem se do hradu a když jsem seběhl po beranidle, on na mě nečekal. A já teď nevím kde je a jestli je vůbec živej. Najít se mi ho ale nepodařilo a tak jsem poprvé použil Marvina. Což o to, Biffa jsem měl jak na zavolanou, ale on se o mě vůbec nezajímal a vydal se někam svou cestou. Když jsem na něj klik, měl jsem 2 možnosti: Dát léčivý lektvar a Ukončit spolupráci a když jsem Ukončil spolupráci a klikl znova, mohl jsem dát jen KONEC. Dá se to nějak vyřešit?? Docela jsem si na něj zvykl :)

Předem díky
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Messiah » pon 22. lis 2010 20:12:21 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
V Gothic 2 se NPC automaticky teleportují na místo, kde by měli v tu dobu normálně být když nejsou na dohled. Hledal jsi tam nahoře u vstupu do HÚ, kde jsi ho viděl poprvé?
Messiah
Trvalý ban

Příspěvekod mag_Xardas » pon 22. lis 2010 20:33:45 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Hledal a nebyl tam. Ale hned na to místo zamíří "nacheatovaný" Biff, ale i když se tam dostane, nic se nezmění.
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod mag_Xardas » stř 24. lis 2010 17:34:44 » Re: Žoldák vs. Skřetí šamani
Problém vyřešen. Šel jsem zabít ledového draka a vybít poslední skřety u hradu a když jsem poté sbíhal po beranidle, Biff se ke mně připojil. Škoda, že jsem ho už nepotřeboval... :)
mag_Xardas
Uživatel