Menu

Návraty 2.0 Obecná diskuze #5

Místo pro diskuzi, zákysy a jiné problémy týkající se datadisku Návraty.
Příspěvekod Vojna » pon 14. kvě 2018 16:32:41 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Jak jsem psal, problém pro mě nejsou snímky, ale že se zasekává postavička, což není grafická chyba podle mě, ale spíš desingová, jen jsem to tak nadhodil, kdyby náhodou někdo znal nějakou fintu aby to přestalo grafiku mám NV1050 a vše jede OK prakticky naplno, krom toho podělané khorinisu, kde to naši kamarádi z ruska setsakra přecenili, ve městě musím vypínat stíny :D
Vojna
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 14. kvě 2018 17:06:29 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Ja mam taky ve meste kolem 30-50 snimku, bohate staci. Nekde v divocine na kraji sveta to pak lita i ke stovce.
Ale vim co myslite, to je co jsem psal, Khorinis uz je proste prilis velka lokace. To sekani postavy mam taky. Nekdy to proste prijde (v Khorinisu obcas a minimalne v HÚ) asi teda jsem na tom o dost lépe protože u mne jde spíše o to že se na to blbě dívá. FPS litaj kolem 50 ale realita je pak jina.
No jednu fintu mám :arrow: vypnu hru a zase zapnu, tim se to většinou napravi na nějaký čas. A někdy ne :D
Vypnute stiny taky trosku pomahaji jenze kdyz DX je dela tak hezke :oops:

To ze by se mi hrdina zacal zpomalovat a vracel se dozadu jsem nezpozoroval.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Vojna » pon 14. kvě 2018 17:13:40 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
jo stíny vypadají dobře dokud jsou metr nebo tři před tebou, někdy si tam lítaj a objevují se a zase mizí :D ale jako celkove to DX tu hru o 800 % zkrášlilo, to se musí nechat, sice by to ještě chtělo vyladit ty schodky v těch nárocích v různých lokacích, ale zatím se mi to moc líbí (až na to zasekávání :D Btw přijde mmi, že nejčastěji se to stává když procházím nějakou trávou nebo kapradím a pak se zasekává celou dobu) a máš pravdu restart pomůže... většinou :D
Vojna
Uživatel

Příspěvekod Keel » pon 14. kvě 2018 18:05:09 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
macin33 píše:Prej 80 az 100 fps:))) ja mam prumerne kolem 40 ve meste pod 20 a zvladam to.... Jinak to skakani taky dela, je to takovy divny cukani, jakoby hrdina zakopaval:D me berou certi bez dx to nedela. Ale zajmavy je ze kdyz hru pustim treba ted tak ma nim fps nez kdyz ji pustim pozdeji na stejnym miste. Proste to nema logiku. Optimilizace je dost spatna.

presne o tom mluvim. kdyz vlezu na trziste v prvni kapitole tak jedu krasne a kdyz na stejne misto na trzisti vlezu ve ctvrte kapitole nebo pate kapitole tak mam o 30 fps min uplne eazy
Keel
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 14. kvě 2018 18:09:38 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Keel píše:
macin33 píše:Prej 80 az 100 fps:))) ja mam prumerne kolem 40 ve meste pod 20 a zvladam to.... Jinak to skakani taky dela, je to takovy divny cukani, jakoby hrdina zakopaval:D me berou certi bez dx to nedela. Ale zajmavy je ze kdyz hru pustim treba ted tak ma nim fps nez kdyz ji pustim pozdeji na stejnym miste. Proste to nema logiku. Optimilizace je dost spatna.

presne o tom mluvim. kdyz vlezu na trziste v prvni kapitole tak jedu krasne a kdyz na stejne misto na trzisti vlezu ve ctvrte kapitole nebo pate kapitole tak mam o 30 fps min uplne eazy

On to ale ma opacne.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Keel » pon 14. kvě 2018 18:12:06 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
me prijde ze se nahodne ve hre neco zesere a nejaky process se opakuje porad dokola a zahlcuje to pamet nebo neco a kdyz to dojde do urcite hranice tak ti hra crashne nebo jede pomalu.kazde 1-2 hodiny me osobne to napise critical load of memory a to je prome znamka ze musim hru vypnout a zapnout znovu jinak mi do peti minut crashne.

proto mozna ma beowulf pravdu tim ze kdyz vypnes hru a zapnes znovu tak ti chvilu jede rozumne nez se tam zase neco posere nebo zajebe. proste uz engine cele hry je srot a dochazi tam casto k problemu , mozna tim ze je veci dohled, optimalizace atd tak se tenhle problem jenom umocnil a je to vic videt protoze je najednou vic moznosti kde se muze neco posrat

kdyz sem pred hafo rokama hraval gothic II na 800 Mhz v cesku, tak se mi hra sice sekala , ale nepadala mi prakticky nikdy
Keel
Uživatel

Příspěvekod Keel » pon 14. kvě 2018 18:14:13 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Beowulf píše:
Keel píše:

On to ale ma opacne.

to se mi nezda, mozna to myslel jakoze kdyz zapne hru znovu tak mu chvilku jede lip. ale spis bych rekl ze to byla nahoda . jinak vim na 100 % ze v prvni kapitole mi to ve meste jede presne minimalne o 20-25 % lip nez v pozdejsich kapitolach a to je objektivni cislo !
Keel
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 14. kvě 2018 18:20:01 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
No ja jsem ve treti a je to porad stejny.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 14. kvě 2018 20:37:10 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Jeste me napada jedna vec, takova zajimavost, jak Keel pise ze mu hra vyuziva 15% grafiky, to asi bude u me stejny.
Ani se neroztoci vetraky. A perlicka - kdyz zapnu dva monitory (monitor a tv) naraz neklesne FPS ani o 5. Proste se hra vykresluje na obou a neni problem. To asi neni normalni nebo ano?
Gothic je stary, musime si priznat :|
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Rammer » úte 15. kvě 2018 10:47:16 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Mě spíš napadlo, že až dohraju současnou hru za Nekromanta, tak bych chtěl zkusit hru přeinstalovat a nedávat tam už to DX 11. Co je to vůbec zač? Jakože nějaké ty grafické efekty a tak? A jak ta hra bude teda bez toho DX 11 vypadat? Nynější prostředí hry se mi opravdu moc líbí, i postavy se chovají přirozeněji, jakože dávají ruce v bok, kopnou nohou a tak dále. Je vidět, že Rusáci se inspirovali u G3 :D Než jak to bylo v původním G2A a v Návratech 1.1, kdy postavy jen stály jak solné sloupy. Tuším, že i tohle je díky tomu DX 11 že? A celkově vylepšená grafika celé hry.

Ale spíš mě zajímají další dotazy -

Rammer píše:Neví někdo prosím, kde v 5. kapitole najdu zbývající bandity, kteří přežili tu skřetí čistku ze 4. kapitoly? Ve městě jsem potkal Fiska na tržišti, Thoruse u domobrany a Snafa v hospodě u Cardifa. A co ti další? Scatty, Miguel atd?

A Bilgota mohu někde najít po vyvedení z HÚ ve 2. kapitole? Nejsem si teď jistý, ale tuším, že je možné ho pozvat do svého tábora u Dexterovy věže ne? Opravte mě, pokud se pletu.

Na tyto se mi nedostalo odpovědi a pak mám ještě jeden -

Dá se někde ve hře sehnat svitek Spáčovy magie Hněv elementů? Co jsem tak viděl u Baal Oruna, tak je to zesílená verze kouzla Zničení nemrtvého, jen s tím rozdílem, že má větší dmg a zraňuje všechny. Netbek bohužel tento svitek nemá a v táboře Bratrstva semnou obchodovat nikdo nechce. Ani nevím, kdo tam má prodej svitků na starosti. Runu už ale vyrábět umím od Stonnose, už jsem v 6. kruhu magie 8-)
Rammer
Uživatel

Příspěvekod Keel » úte 15. kvě 2018 14:50:39 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
dx11 ti tu hru udela trochu realistictejsi ze voda vypada trochu vic jak voda , a textury jsou vic propracovane. ale zvetsi to naroky na tvuj system. jako je to poznat ze to na directu 11 vypada trochu lip.

to ze postavy davaji ruce v bok a kopou nema s directem vubec nic spolecneho, to je inovace od rusu nova animace pridana do hry.ten direct ti jenom ovlivni zobrazeni tech samich textur ktere vidis bez directu11.

pokud si nenainstalujes direct 11 tak se ti hra bude zobrazovat na directu 10 nebo 9,kterej ti nezobrazi textury tak dobre jako direct x11

ja osobne to bez directu hrat nemuzu , protoze se pak nezobrazuje video,ve fullscreenu vidim nejake bugy jakobych jel polovicne ve windows modu.

ta hra byla vyvinuta jeste predtim nez se zacalo pouzivat direct x11. driv to jelo asi na directu 9 nebo jeste neco starsiho 7 a jakmile to predelali aby to slo hrat na rozhrani direct x11 tak to zacne vykreslovat textury jinak a vypada to lip. to je diky tomu directu 11.

prirovnat to muzes jakoze se divas na predmet zamrdanyma brilema spinavima a pak si nasadis mdoernejsi brile s lepsi optikou a divas se na stejny item, ale vypada daleko lepsi a vidis vic detailu
Naposledy upravil Keel dne úte 15. kvě 2018 15:16:02, celkově upraveno 1
Keel
Uživatel

Příspěvekod Keel » úte 15. kvě 2018 15:05:14 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Beowulf píše:Jeste me napada jedna vec, takova zajimavost, jak Keel pise ze mu hra vyuziva 15% grafiky, to asi bude u me stejny.
Ani se neroztoci vetraky. A perlicka - kdyz zapnu dva monitory (monitor a tv) naraz neklesne FPS ani o 5. Proste se hra vykresluje na obou a neni problem. To asi neni normalni nebo ano?
Gothic je stary, musime si priznat :|

me se grafika zahreje ,ale zobrazuje mi to ze to grafiku vyuziva z 15-20 % jakoby grafika chtela ale procesor nestiha ani picu
mno a co se procesoru tyce tak jedno jadro pracuje 70-100%. a strida se to takze zbyvajici 5jader maji fpici.

prijde mi ze na gothic ti staci integrovana grafika, ale procesor a ramky + SSD hadr je kamen urazu

vlastne ted si vzpominam ze ten pushback a ty pul sekundove zaseky prakticky vymizeli asi proto ze sem si pred par letama poresil SSD. jako pocitej stim ze ssd ti hodne pomuze u gothica II a hlavne u gothica III ,protoze ten je jeste veci katastrofa nez gothic II.

pirana byli dobri vyvojari a udelali asi nejlepsi serii rpg 3d person ever, ale co se programovani tyce a psani her tak jsou zamrdani noobove kteri dojebali naco chytli : )

omg vsak gothic III ani po opravnych patches nejde hrat jak clovek. bezis divocinou a zacne se ti to zniceho nic zasekavat.
Keel
Uživatel

Příspěvekod Keel » úte 15. kvě 2018 15:27:23 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
pokud uz ti banditi nejsou v jeskyni v piratskem tabore tak si myslim ze uz je nenajdes. ja sem si takhle kdysi posral quest s tou rudou pro toho banditu. zadal sem quest,pak zmizeli z jeskyne a uz sem ten quest nemohl splnit protoze borec proste zmizel.

rekl bych ze banditi jsou gone, ale nevim to na sto pro
Keel
Uživatel

Příspěvekod Vojna » úte 15. kvě 2018 15:37:11 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Já trošku odběhnu od tématu, už nad tím bloumu docela dlouho a furt na to nemůžu nějak přijít... :D jak si vylepším třeba kování nebo alchymii, nemůžu si vylepšit brnění ani udělat nějaký lektvar protože jsem v tom málo zkušenej :D poraďte někdo greenhornovi Návratů :D
Vojna
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 15. kvě 2018 15:45:20 » Re: Návraty 2.0 Obecná diskuze #5
Gothic vyuziva jen jedno jadro. Na tom ale neni nic divneho, je to stara hra. Vem si hry ze stejneho roku a uvidis. Tim je to dano ze asi vsechny procesory dokaze vyuzit na 100% :D ty moje 3Ghz si beru skoro furt :)
Gothic 3 je neco jineho, to byla katastrofa.

Grafika ale potreba je. Ona sice jede trebas jen z 10% ale i tak ten rozdil je giganticky. Ja to muzu tvrdit. Nez jsem ji koupil mel jsem tak 20-30 FPS s cca polovicnim dohledem (150%)
Pak jsem ji tam nasadil a nahle jsem mohl vse namaxovat a i tak bylo 30-50.
Pak DX11, ten netreba komentovat, kazdopadne kdyz jsem ji vyndal (ze zvedavosti) hru jsem ani nespustil s DX11.

Vojna
No musis zacit se zakladnimy vecmi. Kovat nejzakladnejsi mec. Delat treba lecivou esenci... Kovani je celkem ok, ale alchimie uz je horsi.
Beowulf
Uživatel

PředchozíDalší