Menu

Návraty 1.1 Návod a diskuze

Místo pro diskuzi, zákysy a jiné problémy týkající se datadisku Návraty.
Příspěvekod tinito » sob 24. bře 2018 12:52:21 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
ano 2.0 a CZ je viac nez dostacujuca... narazil som na par neprelozenych dialogov a obcas chyba nejaka textura zbrane ale nic co by skazilo hru prekladom...
tinito
Uživatel

Příspěvekod Walterko » sob 24. bře 2018 13:22:09 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Nechce sa mi do toho ísť z viac rôznych dôvov:

Najsilnejším je ten monštrózny popis k inštalácii, vôbec to na moje nervy nie je dobré, už len keď to vidím. Ďalej ma odrádza nastavenie obtiažnosti - jednou z vecí, ktoré som na G2 oceňoval bolo práve to, že hra bola sama o sebe perfektne vyvážená bez tohoto nastavenia. Okrem toho mi to pridáva zase len ďalšie ťažké rozhodnutie do začiatku, akú obtiažnosť vlastne rozbehnúť, aby to bola primeraná výzva - ťažkú, alebo legendárnu ?

Ďalšie veci sú bugy - hlavne teda zabugované questy. Dohral som G2 asi 10x za tých 17 rokov, z toho 2x návraty. Vždy mi ostalo kopa questov v denníku, ktoré som buď mal už hotové, ale sa len nepresunuli do splnených, a to ma tiež vie pekne frustrovať. No a to nechcem vedieť, koľko takých bude v N-2.0 , keď je to také obrovské. Radšej by som počkal tak na verziu aspoň 2.2 , a keď sa k tomu spraví normálna inštalačka rovno aj s češtinou.

Medzitým asi vyplním čas klasikou, predsalen, nechcem odsudzovať ani kritizovať Návraty 1 , ale je tam pár vecí, ktoré podľa mňa k tradícii príbehu G1 a G2 jednoducho nepasujú. Okrem toho samotné pridané lokácie postrádajú tú Nemeckú precíznosť s ktorou boli robené svety prvých dvoch dielov. Na jednej strane chválim prácu moderov, a som rád, že hlavne teda Poliaci a Rusi na tejto hre pracujú dodnes bez nároku na honorár, ale na druhej strane ctím tradíciu G1 a G2 svetov, ktorá dodnes nebola prekonaná.

Edit: Zrovna som čítal zmeny vo verzii Returning 1.12.9 a sú podľa mňa až moc prehnané. Skilling a teaching je hrozne prekombinovaný. Pôvodný systém bol dobre navrhnutý, prečo to až takto radikálne meniť ?
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Nixtraxa » ned 25. bře 2018 10:04:58 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Protože to tak někomu vyhovuje...prostě a jednoduše. :D

Ať si každý hraje to, co chce. Všechno má svoje kouzlo. Mě baví druhé návraty, i ty první. Nejvíc mě dost možná baví originál, i když jsem už trošku rozmazlený z těch vymožeností, co módy přinášejí. :D
Nixtraxa
Uživatel

Příspěvekod corpsen » ned 25. bře 2018 11:06:09 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
1.1 nikdo nehraje :D to rovnou smažte
corpsen
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 25. bře 2018 13:34:19 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
No já třeba 1.1 hraju, sice v němčině a v upravený verzi, ale stejně ... Návraty 2.0 jsou na můj vkus už moc přeplácaný (Rusové jsou známí tím, že všechno pojímaj hodně epickým způsobem), ale proti gustu ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Nixtraxa » ned 25. bře 2018 16:12:18 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Já zas hraji upravenou ruskou verzi prvních návratů s polským editem. :D Druhé Návraty občas přeplácané jsou, ale to je zároveň i jejich kouzlo. Spíš je těžké je dohrát, protože 200h je hrozně moc. Polský ReBalance se dá stihnout do 60h, což je pro mě příjemné hraní :)
Nixtraxa
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » ned 25. bře 2018 19:28:27 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Me se libi jak se vsude neco deje. NPC se hodne premistuji a maji sve zajmy. Ktomu ta perfektni grafika diky Dx a nove lokace cimz myslim i rozsireni starych mist jako nove oblasti v Khorinisu :)
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Walterko » úte 27. bře 2018 18:49:01 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Chápem to nadšenie z takej pridanej hodnoty. Lovecká guilda alebo vrahovia - to by som bez problémov akceptoval. Kľudne aj vylepšenie skillu a vlastností, prečo nie, nemôžem mať námietky. Ale Strážci, nový draci, nedajbože nové lokácie, to už nemá s LORE Gothicu nič spoločné. Ak by som išiel striktne podľa dejovej línie, nemôžem prekúsnuť, že by napr. Xardas netušil o existencii ďalších drakov, alebo nejakého temného zoskupenia strážcov apod. To mi nesedí dohromady, a nie je to jediná vec. Návraty samotné o sebe sú kvalitné dielo, to nemožno popierať, ale už to nepovažujem za Gothic.
Keby som mal porovnať Návraty napríklad s datadiskom Noc Havrana . Tak Noc Havrana nijak neupravoval dejový základ a prakticky len dopĺňal nezrovnalosti z predchádzajúceho dielu- Doteraz si spomínam ako sme v škole niekedy cca v roku 2003-2004 riešili ako je to vlastne so Saturasom, že predsa nemohol padnúť aj s ostatnými apod. ... no a potom vyšiel G2A, vysvetlil aj veci, na ktoré neboli ani otázky - a nie len preto je tak veľa oceňovaný.
Na druhej strane Návraty urobili neprimeranú nadstavbu príbehu, čo ja osobne už neschvaľujem.

Určite budem rád za vaše názory na túto tému. Gothic je doteraz pre mňa top vo veľa faktoroch čo sa týka PC gamingu a po toľkých rokoch som už konečne začal prichádzať na to, čím všetkým to vlastne je :)
Walterko
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 27. bře 2018 19:18:57 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
S timhle souhlasim.
Za me by byl mnohem vetsi potencial v tom rozsirit nejak propojine pribehu shracovou frakci. To mne vzdy trapilo ze se clovek pridal k frakci dostal 2-3 ukoly a pak uz vesmes jen pokracovala hra stejne.
Jasne Navraty alespon zavedli rozdeleni magie ale porad bych chtel vice. Treba za Nekromanta mi prijde naprosto prastene hrat stejny pribeh jak za paladina. Je celkem bizardni kdyz se jako temny mag probijite spacovym chramem :)
A na to mozna prinese reseni Gothia.
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Keel » stř 28. bře 2018 2:07:27 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
souhlasim, podme rusakum dat do drzky
Keel
Uživatel

Příspěvekod macin33 » stř 28. bře 2018 2:10:30 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Keel píše:souhlasim, podme rusakum dat do drzky

Jj super napad kdo se jeste prida??
macin33
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » stř 28. bře 2018 3:02:18 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Za to ze vykradaj cizi mody by par facek potrebovali. Ale pak bych je pochvalil protoze Navraty jsou super :)
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Dámy a pánové, nevíte náhodou, kdy se jako mág vody v Návratech naučíte 6. kruh magie? Byl bych přísahal že jako Guru jsem se ho naučil v 5. kapitole, ale Saturas mě chce naučit jen 5. kruh
Master of Magnetism
Uživatel

Příspěvekod Keel » úte 21. srp 2018 4:10:22 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Master of Magnetism píše:Dámy a pánové, nevíte náhodou, kdy se jako mág vody v Návratech naučíte 6. kruh magie? Byl bych přísahal že jako Guru jsem se ho naučil v 5. kapitole, ale Saturas mě chce naučit jen 5. kruh

wtf to jeste existuje navraty jednicka ? ani nevis o kolik craftovani a kontentu se sidis kdyz hrajes jednicku, to je mindblowing

na nauceni sesteho kurhu potrebujes zabit vsechny draky v HU a draka v udoli stinu

zacni raci raci hrat dvojku na balance a sesty kruh se naucis ve ctvrte kapitole pokud budes mit 1200 many. kevsemu je to optimalizovane a jede to lip nez jednicka
Keel
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » úte 21. srp 2018 4:16:39 » Re: Návraty 1.1 Všeobecná diskuze #11
Bude existovat uz porad :)
Spise je tragedie ze byl ztracen navod :|
Ten novy uz radeji zalohuji, s tim jak je forum stabilni ho nelze tady sverit.
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

PředchozíDalší