Návraty 1.1 Návod

Moderátor: Moderátoři GOTHICZ.NET fóra

Místo pro diskuzi, zákysy a jiné problémy týkající se datadisku Návraty.
Odpovědní moderátoři: Hellscream, Emperor
Příspěvekod Hellscream » pon 05. črc 2010 12:29:41 » Návraty 1.1 Návod
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 6:56:43, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » čtv 08. črc 2010 17:33:47 » Průchod cechem Strážců
Strážci, Následovník kruhu Strážců
Úkol začíná v Xardasově věži, kde se setkáte s NPC jménem Dagot. Jeho nabídku určitě přijměte, není to nutné, ale odmítnutím byste přišli o hodně. Tímto spustíte dlouhou linii úkolů, při každém z nich musíte přesvědčit jednoho ze Strážců o svých schopnostech. Každý z nich se objeví na jiném místě v oblasti Khorinisu, po splnění úkolu pro předchozího Strážce. Jejich polohu vám může přiblížit Abuiyn pomocí svých vizí. Úkol Strážci se s vámi potáhne celou hru a vyvrcholí na konci 7. kapitoly.

Lyutsianovo srdce
S Dagotem se znovu setkáte před jeskyní zkoušky ohně na cestě mezi černým trolem a pyramidami. Dostanete od něj úkol zabít démona Lyutsiana a přinést mu jeho srdce. Obdržíte také prsten temnoty (odolnosti proti magii +25). Démona najdete v jeskyni v údolí pod Xardasovou věží. Pokud si nasadíte prsten, tak vám v boji proti démonu pomůže mocný válečník haradrim, který postává před jeskyní. Později se dozvíte, že se jmenuje Tarinaks. Lyutsian je velmi silný, ale nemusíte si dělat starosti – váš spolubojovník ho zvládne sám (3000 exp, heroic bonus 3, InnosPrayCount +1). Nicméně doporučuji dát poslední ránu větrnou pěstí, jinak přijdete o 1500 expů. Vemte Lyutsianovo srdce, elixír obratnosti, který se v jeskyni objevil a vraťte se za Dagotem (1000 exp). Ten vám dá svůj souhlas (100 exp).

Obětní dar
Strážce Moriuse potkáte na cestě ke Xardasově věži. Zadá vám úkol vyrobit lektvar ze srdce Lyutsiana, Extrakt duší, který máte obětovat Beliarovi. Lektvar namícháte podle receptu v knize, kterou najdete v knihovně v suterénu kláštera. Pokud tam ještě nemáte přístup, musíte přelézt zeď a pro zpáteční cestu ukrást Sergiovi klíč. Další možností je získat přístup do kláštera prostřednictvím cechu obchodníků. Na knihu se můžete zeptat Parlana, ten ale poradí jen novicům a mágům ohně. Přes Talamona se můžete dostat třeba pomocí svitku vyvolání goblina. Seberte knihu, která leží na alchymistické koloně a připravte extrakt podle receptu (Lyutsianovo srdce, černá perla, akvamarín, síra, esence many, tráva z bažin). Černou perlu získáte na začátku hry nejsnadněji ze šperkovnice, máte šanci 25%, takže si to před otevřením uložte. Poté běžte k libovolné soše Beliara, nasaďte si Dagotův prsten a lektvar obětujte. Promluvte si s Moriem (2000 exp), který vám dá svůj hlas (100 exp).

Temné prokletí
Úkol obdržíte, pokud si při obětování Extraktu duší nenasadíte Dagotův prsten. Beliar vás prokleje (za zabité protivníky budete dostávat jen polovinu zkušeností). Morius vám poradí hledat pomoc u mágů ohně. Promluvte si s Pyrokarem, který vás odkáže na Innose (200 exp). U jeho sochy můžete žádat vyléčení, ale Innos vám vyhoví pouze pokud jste u něj v milosti (500 exp).

Moudrost Strážců
Strážce Tegona potkáte na skále nad Akilovou farmou. Jeho zkoušku splníte tehdy, pokud se naučíte jazyk démonů a přečtete všechny knihy v Xardasově věži. Jděte za Xardasem, od nějž se dozvíte, že jazyk démonů vás může nejlépe naučit nekromant Creol, který je nejspíš někde v Hornickém údolí (úkol Arcimág). S Creolem se setkáte v Zamlžené věži (tam kde byl v G1 první chromanin, v Návratech přístupná jen z moře). Po správné volbě dialogu vás bude ochotný učit. Nicméně jej doporučuji zmlátit / zabít (5000 exp, heroic bonus 3, InnosPrayCount +1) a vzít si knihu, ze které se potřebné věci naučíte, tím ušetříte 20 LP. Pozor – nezabíjet za nekromanta, bude to váš jediný učitel poté, co v 5. kapitole zmizí Xardas. Vraťte se ke Xardasovi a přečtěte všechny knihy v prvním i druhém patře (7x 50 exp). Nyní se vraťte za Tegonem (1000 exp). Ten vás ještě prověří testem, jestli jste dobře pochopili knihy. Správné odpovědi jsou Elementy, Bohové, Rovnováha, To vše dohromady, Znalosti, Chaos, Beliar, To je moje rozhodnutí (2000 exp).

Rituál ohně
Se Strážcem Keliosem se setkáte na náhorní plošině za lovcem Niclasem. Pověří vás úkolem získat moc ohně. Běžte k velké pyramidě, kousek odtud se aktivoval teleport do jeskyně ohně. Ta se skládá z pěti chodeb - musíte doskákat na konec každé z nich a zabít pokaždé silnějšího ohnivého tvora. V poslední vás čeká pravá podstata ohně - zvláštní ohnivý golem. Po jeho smrti se přemístíte ven z jeskyně (1000 exp, heroic bonus 2). V inventáři se vám objeví ohnivý krystal (bude se později hodit). Během úkolu si přilepšíte o 15 bodů k odolnostem proti ohni. Vraťte se za Keliem (1500 exp).

Gádův artefakt
Pátý Strážce, Demos, se vám zjeví za bránou vedoucí k průsmyku do Hornického údolí. Dostanete za úkol najít jistý Beliarův artefakt, který skrývají skřeti kdesi v údolí dolů. Přesněji jej najdete ve Skřetím hřbitově. Hemží se to tam skřety, proto doporučuji získat nejdříve Ulu-Mulu. Jděte do hlavního sálu, kde najdete teleport, který vás přemístí do prvního patra. Zde je výklenek střežený několika nemrtvými skřety a v něm naleznete tři šamanské artefakty. Nyní se vraťte na rozcestí a jděte do prostřední z chodeb. Tam najdete tři sošky, které aktivujte (nesahat na ně dříve, než získáte artefakty, jsou buglé). Objeví se malé zemětřesení (300 exp). Nyní se vraťte do velkého sálu, kde na vás čeká nemrtvý šaman Xash-Gor s několika následovníky. Promluvte s ním a pak se ho zbavte (1000 exp, heroic bonus 2). Má u sebe prsten regenerace života, královský šťovík a teleportační runu pro přenos do tajných kobek. V té poslední najdete Beliarovu sošku. Odneste jí Demovi (1000 exp).

Požehnání smrti
Se Strážcem Farionem se setkáte na mostě ke klášteru. Dozvíte se, že paladin Sergio je předurčen stát se stínovým válečníkem. Je jen jediná možnost jak osvobodit jeho duši – zabít jej i jeho temnou stránku. Marduk vám sdělí, že Sergio opustil klášter, ale nikdo neví kam odešel (100 exp). Najdete ho v jeskyni zkoušky ohně. Prohoďte s ním pár slov (100 exp) a zabte jej. Na jeho místě se objeví temný válečník. Po jeho definitivním konci (2000 exp, heroic bonus 2) je Sergiova duše osvobozena. Oznamte to Fariovi (1000 exp).

Poutník
Sedmého Strážce, Gadera, potkáte na cestě k pyramidám, v blízkosti jeskyně se dvěma stínovými šelmami. Předá vám pět artefaktů, které máte umístit do chrámů v Jharkendaru. V každém z nich je kamenný oltář, který aktivujte (5x 300 exp). Vraťte se za Gaderem (1000 exp).

Narův prsten
Strážce Narus se vám zjeví nad vodopádem u Bengarovy farmy. Jeho úkol je velice jednoduchý – najděte prsten, který ztratil v jezeře. Skočte dolů, za vodopádem seberte prsten Strážce vody (mana +100) a vraťte se nahoru za Narem (1000 exp). Prsten dostanete jako dar, ještě se vám bude hodit.

Podstata vody
Strážce Vakona potkáte u křižovatky v polích, blízko Onarovy farmy. Dá vám za úkol získat moc vody. Promluvte si s Ur-Shakem (100 exp), od nějž se dozvíte, že by o tom něco mohli vědět šamani v táboře Velké skály. Tento tábor je schovaný vysoko v horách. Nejsnáze se tam dostanete od vchodu do Spáčova chrámu. Tam vylezte na plošinu s troly (a starým známým). Dejte se doprava, přelezte skály a měli byste to najít. V jednom ze stanů sedí náčelník klanu Nag-Shor. Promluvte s ním (nutné Ulu-Mulu, 300 exp), pošle vás za šamanem Ur-Dachem, který bohužel není v táboře. Najdete jej ve Skřetím hřbitově. Od něj se dozvíte o prokletí pěti černých krystalů, které potřebujete k získání podstaty vody (200 exp). Doporučuji Ur-Dacha zabít (500 exp, heroic bonus 2). Krystaly najdete – v zatopené jeskyni pod skálou se skřetím totemem u řeky u vstupu do Hornického údolí, v jeskyni za vodopádem u Starého dolu, po pravé straně v bažině u draka, v jeskyni do které musíte vyšplhat (nad Hosh-Pakem) a na malém ostrůvku v blízkosti Zatopené věže. Vraťte se do skřetího tábora, kde najděte velký černý krystal, nasaďte si prsten Strážce vody a položte na něj všechny malé krystaly (5x 150 exp). V blízkosti je dřevěná barikáda, kterou odsuňte a běžte ke seskupení skal, ty se odsunou a pod nimi najdete perlu vody (500 exp). Tip – běžte tam ještě před aktivací krystalu, je tam sluneční aloe, kterou by skály překryly a už by nešla vzít. Perlu ukažte Vakonovi (1000 exp).

Test víry
Desátého a vůdce Strážců Stonnose potkáte u kruhu slunce. Zadá vám obtížný úkol najít všechny elementy. Element vody najdete v Zavaleném dole (vstup je na plošině nad chodbou vedoucí do HÚ), element ohně ve Starém dole, element temnoty v Zatopené věži a element skály v bývalém chrámu Bratrstva Spáče. Poslední zmiňovaný je extrémně obtížné získat – střeží ho pět pátračů a ti jsou zde nesrovnatelně silnější než třeba v G2A. Asi nejjednodušší je postavit se za zeď a začarovat dva nebo tři ohnivé deště/bouře. Ostatní elementy už tak silně chráněny nejsou. Až je získáte všechny, máte na výběr dát je buď zlatému draku Ashtarovi (10000 exp + 500 od Stonnose), nebo Strážci Stonnosovi (1000 exp + 500 od Ashtara). Doporučuji první variantu – získáte mnohem více zkušeností a kouzlo Kříž elementů. Nevýhodou je, že drak umře, v opačném případě přežije. Ať se rozhodnete jakkoliv, úkol je splněn.

Nyní je Stonnos připraven vás přijmout (2000 exp). Dá vám prsten elementů (ochrana proti magii +50) a teleportační runu do kláštera Strážců. Dostanete také na výběr získat moc jednoho prvku (50 exp). Podle vaší volby se vám zlepší různé atributy a získáte některé zvláštní schopnosti. Pro mágy znamená volba elementu možnost studovat další směr magie.
Temnota - ochrana proti magii +25, obratnost +15 (z důvodu bugu tento element raději nevolte)
Kámen - ochrana proti zbraním +15, ochrana proti nárazu +100, životy +100
Voda - mana +100, výdrž pod vodou na neurčito
Oheň - ochrana proti ohni +20, síla +15 (z důvodu bugu tento element raději nevolte)
Nyní je čas podívat se do sídla Strážců. Mágové budou posláni za svým mistrem – podle elementu. Od něj obdrží roucho adepta (100/100/100/100). Později (poté, co se naučíte 4. kruh magie) také dostanete zvláštní dar – runu, kterou budete moct povolat deset démonů Eligorovy legie (při vyvolání desátého démona se vám zjeví samotný Eligor, dostanete zvláštní nabídku - démony budete moci přivolávat i nadále, ale budete muset platit vlastní krví). Bojovníky bude cvičit haradrim Tarinaks. V páté kapitole se sem stavte ještě jednou – mágové obdrží příslušnou róbu Strážce! Pro bojovníky Tarinaks konečně uzná, že jste dost silní a můžete vyzvat jednoho z haradrimů na duel v jejich aréně. Pokud vyhrajete (1000 exp), budete přijmuti mezi haradrimy (2000 exp). Dostanete meč (jednoruční poškození 200, obouruční 250) a na výběr brnění světla/temnoty, které si budete muset vykovat. Vaše příští návštěva už nebude tak přátelská ...
Naposledy upravil Hellscream dne úte 31. črc 2012 9:18:14, celkově upraveno 27
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » čtv 08. črc 2010 17:38:22 » Průchod cechem vrahů
Cesta vraha
Do spojení s vrahy se dostanete prostřednictvím prací pro Gallahada. Jeho domek najdete v přístavní čtvrti poblíž kováře Carla, poznáte jej podle dveří. Gallahad dřív patřil k nejvlivnějším občanům města, to je už ovšem dávná minulost. Je přirozeně na vás dostat ho opět do nejvyšších kruhů, potřebujete k tomu doporučující dopisy od vlivných občanů z horní čtvrti (Gallahadův úkol). Jedním z nich je Gerbrandt. Vyberte správný dialog (pozor – musíte ho uctivě oslovovat a říct mu, že umíte číst) a Gerbrandt vám zadá úkol předat dopis a měšec osobě, se kterou se setkáte příští noc o půlnoci v hospodě U Mrtvé harpyje (úkol Setkání v hostinci). Jděte tam o nejbližší půlnoci a promluvte si s Orlanem, ten vám sdělí, že ta osoba už čeká nahoře. V patře by měl čekat cizinec, kterému předejte dopis (nečtěte) a měšec. Nezmiňujte se, že vás posílá Gerbrandt. Po návratu k Gerbrandtovi (500 exp) na něj zatlačte, kdo byl onen neznámý. Ten vám akorát sdělí, že se s ním můžete setkat v noci v horní čtvrti. Běžte v noci k soudcově domu, tam budete svědky, jak cizinec zavraždí Wamba. Dozvíte se od něj, že se jmenuje Asmal a je vůdcem cechu vrahů (100 exp). Můžete se k nim přidat (250 exp) nebo Asmala zabijte.

Cech vrahů v Khorinisu
Existuje i alternativní cesta do cechu, ale pouze pro domobránce. Po přidání se k milici a splnění úkolu s balíčkem trávy vám zadá Andre úkol (nesmí být aktivní hlavní cesta do cechu). Dozvěděl se, že ve městě přebývá cech vrahů. Máte dopadnout toho, kdo je za to zodpovědný. Běžte si promluvit s Cassiou, která vás odkáže na Ramireze. Ten vás pošle za jedním hercem z kapely na náměstí, Gillianem. Nezmiňujte se mu, že vás posílá Ramirez, mohlo by to mít pro cech zlodějů neblahé následky. Bude vám sděleno, že se s onou osobou setkáte příští noc ve dvě ráno v domku na nábřeží poblíž paladinské galéry (např. pokud jste s Gillianem mluvili 15. den, máte být v domku 17. den mezi 0:00 a 4:00). Zde se s Gillianem shledáte znovu, tentokrát se vám představí jako Asmal. Nyní máte několik možností, jak úkol splnit. Můžete se přidat k cechu vrahů (nutná správná volba dialogů), po splnění úkolu Hansova banda bude Andre rád, že jsou vrahové pryč z města a mise je splněna (250 exp, 250 zlatých). Dále je možné se k vrahům připojit a Asmala zabít po průchodu úkolové linie (doporučuji). Také můžete Asmala a ostatní členy cechu vyřídit na místě (velice obtížné). Pokud se k vrahům přidáte a posléze je zradíte Andremu, bude na cech vyslána domobrana (všichni členové zemřou) a v úkolu selžete. Odměna u Andreho se liší podle toho, zda je mrtvý Asmal, ostatní členové cechu nebo kombinace.

Trest pro Wamba
Úkol obdržíte pouze pokud jste vstoupili do cechu alternativní cestou. Máte se zbavit nepohodlného domobránce Wamba. V noci hlídkuje poblíž soudcova domu v horní čtvrti. Pohovořte s ním o situaci (50 exp) a pak ho zabijte. Informujte Asmala o splnění objednávky (100 exp, dostanete váček se 100 zlatými).

Mluvka
Vaším prvním (popř. druhým) úkolem pro vrahy se bude zbavit umluveného měšťana Luise. Ten se pohybuje různě po městě, ale v noci sedí sám na lavičce u tržiště. Promluvte s ním (50 exp). Nyní ho můžete v klidu zabít, nebo jej vylákat za město. Běžte do domu na nábřeží (kus napravo od paladinské galéry, za bednama), kde už na vás čekají vrazi s odměnou (250 exp, 250 zlata).

Lehmarovo vydírání
Vaším dalším cílem je místní lichvář Lehmar. Dovolil si cech vrahů vydírat a proto je nutné jej odstranit. Jste však varováni, že má obavy o svůj život, proto si najal silného osobního strážce. Běžte za Lehmarem, kde se setkáte se starým známým – bývalým rudobaronem Scarem. Večer se jde Lehmar podívat na moře – i se svou ochrankou. Pošlete Lehmarovi pozdravy od Asmala (50 exp). Scar je silný, ale s pomocí magie byste je měli dostat i v 1. kapitole. Lehmarovu smrt oznamte Asmalovi (500 exp, 500 zlata).

Cantharova chyba
Obchodníci mají problémy s nečestným chováním Canthara, proto je potřeba se jej zbavit. Pokud jste Canthara poslali za mříže, po přijetí tohoto úkolu uteče z vězení. Canthar večer sedí u svého stánku, promluvte s ním (50 exp) a jděte k věci. O všem informujte Asmala (750 exp, 750 zlata).

Povinnost obchodníka (Najdzelova výhodná nabídka)
Obchodník Najdzel dluží jinému kupci velkou sumu peněz a teď se někde schovává. Máte jej nalézt a získat peníze nebo ho zabít. Najdzela najdete v hostinci U Mrtvé harpyje. Dozvíte se, že byl přepaden bandity, kteří mu všechno zlato zabavili. Nyní máte na výběr buď zabíjet nebo spolupracovat. Pokud zvolíte spolupráci (doporučuji), tak běžte do jeskyně mezi městem a hospodou (je tam teleport). Zde se setkáte s několika poměrně silnými bandity. U jednoho z nich najdete vak s penězi. Vraťte jej Najdzelovi, který se vydá na Onarovu farmu. Máte se za nim stavit za tři dny pro odměnu. Počkejte tedy a pak si s ním promluvte. Splatí vám všechny své dluhy a bude vám k dispozici jako výborný obchodník. Pokud jste ještě nesplnili úkol pro Erola, dostanete od Najdzela doporučující dopis pro Lutera. Peníze doneste Asmalovi (1500 exp, 1000 zlata).

Přítel z dětství
Asmal se dřív přátelil s jedním mužem, ale pak se jejich cesty rozešly. Nyní se po pádu bariéry Rudar přidal k žoldákům na farmě. Asmal má obavy, protože Rudar toho ví víc než je bezpečné. Proto je nutné ho umlčet – nejlépe navěky. A to je vaše práce. Rudara potkáte na farmě, kde celý den pracuje v kovárně. K večeru si jde sednout ke kapličce, informujte ho o situaci (50 exp) a pošlete jej k pánu. Vyzvedněte si odměnu u Asmala (1500 exp, 1000 zlata).

Hansova banda
Asmala znepokojují zprávy o velkém množství banditů, kteří se potulují všude po divočině. Doslechl se, že jedna z největších skupin se usadila v blízkosti Onarovy farmy. Vede je prý nějaký Hans. Rozhodne se jim podívat na zoubek osobně, včetně všech členů cechu. Vás přizve také. Banda se umístila na místě bývalého loveckého tábora (byli tam vlci pro Pepeho). Kousek odtud si také dali dostaveníčko vrahové, promluvte s Asmalem a bitka může začít. Pozor ať přežije Asmal. Po smrti všech banditů vás Asmal bohatě odmění (zlato podle počtu vámi zabitých banditů - za každého 500 zlatých, 2000 exp) a dá vám zbroj vrahů.
Můžete se jej zeptat na hadry, které má na sobě. Sdělí vám, že tuto zbroj může nosit pouze vůdce cechu. Pokud jej vyzvete na duel a zabijete ho, obdržíte zbroj mistra vraha (50/30/5/0) a nejlepší melee zbraň vyžadující obratnost – osten škorpióna (160/120). Pokud jste do cechu vstoupili alternativní cestou, můžete informovat Andreho o Asmalově smrti. Co uděláte se zbylými členy cechu, je na vás..
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 7:08:32, celkově upraveno 16
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » čtv 08. črc 2010 17:42:57 » Průchod cechem obchodníků
Cech obchodníků
Do spojení s cechem obchodníků se dostanete pomocí Erola. Pokud mu donesete tři staré kamenné desky, dá vám doporučující dopis pro Lutera. Doneste mu ho a přijměte jeho nabídku (100 exp). Existuje i alternativní cesta do cechu přes obchodníka Najdzela. Jeho dopis dostanete pokud mu pomůžete v rámci vašich prací pro vrahy a pokud jste dosud nezískali doporučení od Erola. Od Lutera obdržíte za každý splněný úkol určitý počet kladných bodů. Pokud dosáhnete deseti, stanete se po splnění linie mistrem obchodníkem.

Bengarova objednávka
Vaším prvním úkolem bude vyzvednout zásilku zboží od farmáře Bengara (100 exp) a donést ji obchodníkovi Jorovi (100 exp). Balíček nesmíte otevřít, jinak letíte z cechu. Promluvte si s Luterem (+1 kladný bod, 200 exp).

Služba pro Joru
Lutero chce prodloužit nájemní smlouvu nebo koupit Jorův stánek na tržišti. Jora má prý problémy se Zurisem, ten proto odmítá prodloužit smlouvu na jeho místo. Máte na výběr tři možnosti – zabít Zurise, koupit stánek za 10 000 zlatých (alternativně za 5 000), nebo mu sehnat nesmírně vzácný elixír Plamen Eligora.
Když Zurise zabijete, Lutero nebude příliš nadšený (+1, 150 exp), ale úkol je splněn. Také přijdete o dobrého obchodníka.
Pokud zvolíte druhou možnost, tak nashromážděte dost zlata a ukažte jej Luterovi. Ten vám přispěje 2 500 zlatých. Peníze odevzdejte Zurisovi a poté si promluvte s Luterem (+1, pokud jste zaplatili vyšší částku, dostanete více zkušeností).
Zvolíte-li třetí možnost (doporučuji), běžte si promluvit s Luterem. Dozvíte se, že kdysi tento elixír vlastnil, ale ukradl mu ho chlápek jménem Grimes. Domobrámci sice zloděje chytili a poslali do kolonie, ale lektvar už nezískal zpět. Nyní si běžte promluvit s Grimesem, kutá rudu v blízkosti Starého dolu. Po správné volbě dialogu vám oznámí, že elixír je ukryt v truhle v Zavaleném dole (50 exp). Dá vám také klíč. Jděte do dolu (nad tajnou chodbou vedoucí do Khorinisu) vyzvednout lektvar (odolnosti proti ohni +25). Jeho nález můžete oznámit Grimesovi (pokud jste zabili démona v dole, dostanete více zkušeností). Vraťte se za Zurisem a lektvar mu dejte (250 exp). Ten souhlasí s prodejem. V ideálním případě ještě dostanete elixír síly. Plamen Eligora si můžete koupit zpět (podle vašich předchozích voleb buď za 7 000 zlatých formou dialogu, nebo za 10 000 běžným obchodem). Nyní o všem informujte Lutera (+1, zkušenosti se liší podle předchozích voleb dialogu, v ideálním případě ještě obdržíte prsten nepřemožitelnosti).

Obchod s klášterem
Lutero potřebuje koupit víno z kláštera. Dá vám 500 zlatých, záleží jen na vás, za kolik ho dokážete vysmlouvat. Zbytek zlata si můžete nechat. Pedro vám dá klíč, pokud ještě nemáte přístup do kláštera. Když se vám podaří vysmlouvat u Goraxe pod 50 zlatých (+4), když pod 100 (+3), pokud pod 300 (+2), jestli pod 500 (+1). Doneste Luterovi 25 lahví vína (expy podle vysmlouvané hodnoty). Pokud Goraxe svými nabídkami rozzuříte, musíte Luterovi vrátit 500 zlatých (-1). Pokud je nemáte, letíte z cechu.

Starožitnosti (Gomezovo prokletí)
Jeden zámožný zákazník shání tři velice vzácné věci – sošky Innose z černého mramoru. Král Rhobar je údajně vyměnil s rudobarony za zásilku rudy. Lutero vás požádá, aby jste se po nich poohlédli. Jděte na hrad v Hornickém údolí a získejte klíče – z ložnice Engora, z kapsy Percivala, na stříšce pod věží najdete klíč od skladiště a v něm klíč od posledních dveří. Přes Gomezovu ložnici (klíč od ní je v Oricově pokoji) běžte do věže. Potkáte tam zombii, po jejíž smrti se zjeví Gomezův duch. Když se jej na sošky zeptáte, zjistíte, že o nich ví, ale chce něco na oplátku – osvobodit svou duši. Musíte pro něj získat odpuštění od bohů, mrtvých kopáčů a zavražděných mágů ohně. Běžte k Innosově soše a žádejte odpuštění. Získáte jej pouze tehdy, když u něj máte dobrou přízeň. Pokud je vám Innos nakloněn špatně, tak nekraďte, nezabíjejte nevinné, pravidelně se modlete a zabíjejte služebníky Beliarovi (pátrače, draky). Beliar požaduje velkou oběť nebo 10 000 zlata. Odpuštění Adana získáte prostřednictvím Vatrase (500 exp), můžete jít také za Saturasem, ten ale odmítne (50 exp). Pro odpuštění kopáčů musíte jít až do Starého dolu. Po dole jsou rozmístěni duchové. S každým si promluvte (100 exp) a pak jej zabte. Je potřeba 10 odpuštění, ale můžete ho získat od všech (15). Pro odpuštění mágů ohně jděte do jejich kaple, vstupte na pentagram a použijte svitek, který jste dostali od Gomeze. Kolem vás se objeví duchové mágů, promluvte si s Corristem. Nejdříve musíte správně odpovědět na otázku, ke které gildě jste kdysi patřili. Corristo Gomezovi odpustí pouze tehdy, když zničíte zlo v kryptě, kterou najdete v blízkosti bývalé Xardasovy věže. Jděte do hrobky a propleťte se jeskyním komplexem až k jezeru. U rakve tam postává zombie nekromanta. Po její smrti jděte za Corristem (1000 exp). Poté běžte informovat Gomeze, že mu bylo odpuštěno (4500 exp). Dá vám klíč od truhly, ve které najdete hledané sošky. Předejte je Luterovi, odměnou vám budiž mocný elixír (síla, obratnost a mana +3) a nějaké to zlato (+1, 1500 exp). Pokud všechny 3 sochy Luterovi nedáte, trochu jej tím rozčílíte (-1).

Černá brandy
Lutero poslal svého asistenta Benchela vyzvednout zásilku drahého alkoholu – černé brandy. Už se ale dlouho nevrací a proto začíná mít Lutero starosti. Pošle vás zjistit co se stalo. Úkol je časově závislý, musíte brandy vrátit do poledne dalšího dne. Kousek od hospody U Mrtvé harpyje narazíte na Benchela obklopeného bandity. Doporučuji na ně začarovat ledovou vlnu, všechny je zmlátit a na Benchela seslat zapomnění. Odveďte Benchela před město, tam vám předá zásilku s tím, že už nechce dál pracovat pro svého zaměstnavatele (200 exp). Odneste brandy Luterovi (+1, odměna se liší podle vaší dočasnosti a je-li Benchel živ/mrtev).

Pomocník
Lutero nyní potřebuje nového pomocníka, vy se po něm máte poohlédnout po městě. Adepti jsou tři – Valeran (+2, 500 exp), Maksi (+1, 250 exp), Gajvern (-1, 50 exp). Fernandův asistent Valeran bude souhlasit pouze tehdy, když je jeho současný zaměstnavatel uvězněný. V té době ho najdete v hospodě U Mrtvé harpyje. Také s vámi bude znovu obchodovat a dá vám knihu Mistr meče. Gajverna nevoďte, zkazíte tím úkol.

Ochrana pro Sarah (Potraviny pro Sarah, Rodinný prsten, Sařiny dluhy)
Pořádá se sněm cechu obchodníků a Lutero na něj pozval taky obchodnici Sarah. Ta je ale uvězněna (pokud jste jí tam poslali, což doporučuji). Lutero po vás chce, abyste jí dostali ven z vězení. Běžte za Andrem a zaplaťte za její propuštění (cena se liší podle vaší frakce). Sarah nyní sedí na lavičce před Coragonovou hospodou. Je na vás stále nahněvaná za váš podraz s Cantharem. Proste ji o odpuštění a splňte její požadavky. Přineste jí jídlo (2 pečená masa a mléko, 100 exp), vraťte jí rodinný prsten, který ukradl Boltan (200 exp) a zaplaťte dluhy u Harada (2000 zlatých, 500 exp). Poté souhlasí s účastí na sněmu (250 exp). Pokud jste jí nechali na svobodě, ihned souhlasí s účastí (500 exp). Vše oznamte Luterovi (+1, 500 exp), dostanete knihu Znalosti magie (mana +5).

Zboží pro paladiny
Lutero vás pošle za lordem Hagenem ohledně zboží, které potřebují paladinové dodat. Ten vám dá povolení k návštěvě pevnosti Azgan, kde máte vyzvednout seznam požadavků od lorda Varuse. Teleport na ostrov je v paladinské pevnůstce u Onarovy farmy. Když paladinovi před bránou ukážete povolení od Hagena, budete vpuštěni dovnitř. Lorda Varuse najdete ve vyvýšené budově nad hospodou v táboře paladinů. Varus vám list slíbí, ale bude mu nějakou dobu trvat, než dá všechno dohromady. Zatím můžete plnit úkoly na ostrově. Za dva dny k němu jděte a vyzvedněte seznam (250 exp). Odneste ho Hagenovi (200 exp) a pak se ještě stavte za Luterem (+1, 500 exp).

Dohoda s Onarem
Luterova jediná možnost, jak získat dostatek potravin pro paladiny je obchod s Onarem. Pošle vás na beznadějnou misi, při níž máte přemluvit Onara k obchodu s městem. V dialozích zvolte správné odpovědi (250 exp). Po Onarově souhlasu se vraťte za Luterem (+1, 1000 exp).

Další úkol pro vás Lutero nemá. Nyní by vás měl přijmout mezi obchodníky, pokud jste nashromáždili 10 kladných bodů. Lutero vám dá zvláštní prsten, podle kterého se členové cechu vzájemně poznají. Nasaďte si ho a běžte si promluvit s ostatními členy (Matteo, Sarah, Jora, Salamandril, Najdzel, Erol). Nabídnou vám své nejlepší zboží.
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 7:24:51, celkově upraveno 11
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Prastaré artefakty, Beliarův dráp
Po smrti Ravena (1000 exp, heroic bonus 2, InnosPrayCount +5) jděte do místnosti s teleportem, která je přímo za ním. Zde najdete mimo jiné zvláštní kamenný artefakt, který ukažte Saturasovi. Pak jděte k ruinám přímo naproti pyramidě, ve které je portál. Tam najdete podstavec, na který ten předmět položte. Aktivuje se vám teleport do tajného údolí. Zde se setkáte s přátelským zlatým drakem – Ashtarem (500 exp). Kdysi to byl jakýsi "maskot" Jharkendarského lidu, ale nyní je po dlouhých letech osamocení překvapen z přítomnosti člověka. Můžete mu ukázat Beliarův dráp (100 exp), jako jeden z důvodů pádu prastaré civilizace. Zbraň je poškozena, protože z ní unikl arcidémon Senyak, který propůjčoval meči nevídanou moc. Drak pro vás může Dráp zničit (2500 exp), ale má s ním i jiné plány. Ashtar vás pověří úkolem najít elementy, pomocí kterých můžete vyrobit mocnou zbraň – kouzlo Kříž elementů. Ta vám má posloužit ke zničení arcidémona Senyaka. Také se máte pokusit získat kouzlo Mora Ulartu, kterým můžete polapit Senyakovu duši a uzavřít ji do Beliarova drápu. Zbraň pak získá svou původní moc. Dráp můžete používat již nyní, ale potřebujete nejlepší náklonnost Beliara (BeliarPrayCount >100), což pravděpodobně mít nebudete. O draku povězte Saturasovi, ten půjde za Ashtarem do jeho údolí a nějakou dobu tam s ním pobude.

Běžte za Xardasem (můžete jít i za Creolem, rozhovor bude pokračovat jen u jednoho z nekromantů) a zeptejte se jej na kouzlo Mora Ulartu. Dozvíte se, že vám jej může darovat Beliar, ale určitě bude chtít nějakou protihodnotu. Napadá ho amulet z Triramaru, který někde ukryli paladinové. Vydejte se do města, kde kousek od kasáren (na plácku kam utekl Rangaru) potkáte paladina Melchiora. Vyprovokujte ho k souboji, po uštědřené lekci je ochoten vyměnit informaci o amuletu za vaše mlčení o jeho alkoholismu (250 exp). Dozvíte se, že amulet je ukryt na ostrově Etlu, na který mají přístup pouze paladinové pověření lordem Hagenem. Pokud se vám nepodaří informaci od Melchiora získat, můžete na něj žalovat u lorda Hagena. Ten vám uvěří pouze pokud patříte k "důvěryhodnému" cechu (250 exp) - mágům ohně nebo vody a k paladinům. Pokud máte informaci o Etlu, běžte za Hagenem a ukradněte mu klíč od portálu (nejspíš budete potřebovat několik pokusů).

Dar šílence
Znovu se stavte za Xardasem s tím, že víte kde je amulet ukryt (200 exp). Potřebujete pomoc s paladiny, kteří střeží ostrov před vetřelci. Xardas vám poradí, že by vám s tím mohl pomoci Beliar. Jděte nahoru k soše Beliara a žádejte pomoc. Měl by se vám zjevit vyslanec Beliara Zigos (nefunguje u mága ohně a paladina, musíte mít dobrou karmu u Beliara, také vyhoďte Beliarův dráp z inventáře, jinak se vám místo Zigose zjeví Senyakův sluha). Souhlasí s podporou, pokud zabijete šíleného démona Fellangora, který je u Beliara v nemilosti. Dá vám také amulet a řekne slova, která máte použít při rozhovoru s démonem. Jděte na místo, kde byl v G2 Dragomir, tam najdete spálenou chatu a v ní démona v podobě Fellana. Nasaďte si amulet a řekněte příslušná slova (100 exp). Fellangor se přemístí pryč. Nyní už to nebude tak jednoduché, musíte ho najít ještě dvakrát – v jiné podobě (Elena, Rupert), v různý čas a na různých místech. Stanovišť je 24, každou hodinu se Fellangor přemístí někam jinam - zcela náhodně. Po jeho třetím nalezení (500 exp) máte na výběr – buď splnit Zigosův úkol, nebo Fellangora pustit. Prý vám dá něco, co vás učiní mocným. A má pravdu – dostanete asi nejlepší předmět ve hře, velmi mocný prsten (pro válečníka síla a obratnost + 50, pro mága životy a mana + 200). Pokud Fellangora zabijete, Zigos vám prozradí tajná slova vázající se k amuletu, který jste od něj dostali už dříve (1000 exp). Pak budete schopni na sebe vzít podobu Salentina (200 exp), trosečníka na ostrově Etlu. Paladinové jej zde tolerují a nechají ho volně procházet po jejich táboře. Pouze místnost s klíčem je pro něj tabu, tak se připravte na rychlý ústup. V Salentinově podobě nemůžete bojovat, když někoho zasáhnete zbraní nebo použijete kouzlo, iluze se rozplyne.

Možná místa nalezení Fellangora :


Nastal čas sehnat všechny elementy. Element vody najdete v Zavaleném dole, element ohně ve Starém dole, element temnoty v Zatopené věži a element skály v bývalém chrámu Bratrstva Spáče. Poslední zmiňovaný je extrémně obtížné získat – střeží ho pět pátračů a ti jsou zde nesrovnatelně silnější než třeba v G2A. Asi nejjednodušší je postavit se za zeď a začarovat dva nebo tři ohnivé deště / bouře. Zbylé sféry není až tak obtížné získat, pokud nejste úplní zelenáči. Každou z nich střeží jejich ochránce (800 exp, heroic bonus 2). Poté, co se zmocníte elementu temnot, vám cestu k východu ze Zatopené věže zablokuje temný démon. Pokud již ovládáte jazyk démonů, osloví vás a představí se vám jako Shemron. Neslouží Beliarovi a jeho posláním je chránit element. Chce ukradený artefakt zpět a zaútočí na vás. Pokud jste již obdrželi úkol od Strážce Stonnose, nechá vás nerušeně odejít. Každopádně je lepší jej zabít (2500 exp, heroic bonus 3).

Ještě zbývá poslední věc - vyzvednout amulet z Triramaru z ostrova Etlu. Vchod najdete v jeskyni u jezera v blízkosti černého trola, za sběrači bažinné trávy. Pomocí Hagenova klíče odsuňte kamenné dveře a použijte teleport (nevstupovat pokud nejste dost silní, cesta zpět vede přes zástupy rozzuřených rytířů). Na pláži sídlí paladinové, pokud se k nim přiblížíte, chovají se nepřátelsky. V největší budově najdete pokladnici, která obsahuje klíč ke kapli s amuletem. Paladiny můžete pozabíjet (u Innose si to zkazíte tak, že už to pravděpodobně nenapravíte, Beliar vás bude zbožňovat, takže tuto možnost vyberte, pokud chcete používat Beliarův dráp). Klíč ke kapli můžete také ukrást, což je možná ještě těžší. Zkuste se tam v noci proplížit, když většina paladinů spí, nebo použijte svitek přeměny ve žravou štěnici. Pokud znáte 3. kruh magie a vlastníte runu strachu, můžete neustále kouzlit, dokud se nedostanete až ke klíči. Běžte ke kapli střežené duchy paladinů a seberte amulet (nezkoušejte nasazovat). Je tam také páka, kterou odsunete mříž k teleportu z ostrova.

Oznamte Xardasovi, že se vám podařilo ukrást amulet z ostrova Etlu (500 exp). Poté běžte nahoru k soše Beliara a zkuste nabídnout amulet, měli byste dostat runu Mora Ulartu (BeliarPrayCount +5). Pokud vám Beliar nevyhoví, pokuste se o to znovu. Informujte Xardase, že se vám podařilo runu získat (100 exp). Xardas vám prozradí, jak Mora Ulartu funguje. Kouzlo můžete začarovat na jakoukoliv živou bytost (50 exp), tudíž nefunguje na nemrtvé. Po její smrti je možné vyjmout z inventáře kámen s duší, kterou lze osvobodit. Pozor, duše je velice nebezpečná (50 exp). Kameny také můžete obětovat Beliarovi, odměny se různí podle vaší gildy (expy, karma, nekromant dostane i nějaké životy - pokud dáte víc jak 20 kamenů najednou). Kouzlo spotřebuje veškerou manu, ale stačí vám i 1 mana (můžete regenerovat třeba pivem, ginem ..).

Vraťte se za Ashtarem, oznamte mu že máte Mora Ulartu (2500 exp) a všechny elementy (10000 exp). Drak se obětuje, protože potřebujete jeho srdce k výrobě kouzla Kříž elementů. Dá vám také roh, kterým arcidémona přivoláte (držte klávesu pro akci + šipku nahoru). U runového stolku vyrobte kouzlo (poškození 9999, použitelné jednou). Najděte si vhodné místo a přivolejte Senyaka (500 exp). V dialogu má možnost použití Mora Ulartu. Zabte jej (2500 exp, heroic bonus 3, InnosPrayCount +1) a vyjměte kámen s duší (doporučuji pošetřit Kříž elementů na silnějšího protivníka, třeba na jeho duši nebo Azgalora). Informujte Xardase, že jste získali kámen s duší Senyaka (500 exp). Duši můžete uvěznit v Drápu (meči i runě) a tak jej vylepšit (jednoruční Dráp poškození 190 + 75 magií, obouruční 200 + 100 magií, runa poškození 400, vyžaduje 25 many). Pozor – potřebujete nejlepší náklonnost Beliara. Další možností je duši osvobodit a zabít (10000 exp, heroic bonus 4).
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 7:30:49, celkově upraveno 18
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pon 12. črc 2010 8:49:53 » Cesta ke Spáčovu chrámu, Údolí stínů
Spáčův chrám, Ulu-Mulu, Pomoc pro Thurrocka
Tento úkol vám zadá Xardas hned ze začátku hry. Domnívá se, že je nutné vrátit se pro Uriziel, který může výrazně pomoci při boji s draky. Po získání přístupu do Hornického údolí běžte ke vstupu do Spáčova chrámu, který je zablokován ohnivou bariérou. Dostanete zápis do deníku. Jděte se na to zeptat Xardase, který nezná odpověď, akorát vám poradí promluvit si se skřety (expy závislé na kapitole).
Na problém se zeptejte Ur-Shaka, kterého najdete od 2. kapitoly poblíž staré Xardasovy věže. Od něj se dozvíte, že jedinou možností ke vstupu do chrámu je souhlas skřetů ze Skřetího města. Budete potřebovat Ulu-Mulu, proto vás Ur-Shak pošle za skřetem jménem Thurrock, kterého najdete u zřícené věže, poblíž bývalé Cavalornovy chatky. Thurrock se zranil při boji s kostlivci, proto mu musíte dát skřetí léčivý lektvar (200 exp). Pokud nemáte, můžete skočit za Ur-Shakem, ten vám jej dá. Požádejte Thurrocka o výrobu Ulu-Mulu. Budete potřebovat stejné věci jako v G1 – roh stínové šelmy, jazyk ohnivé ještěrky, zub močálového žraloka a tesák trola (1500 exp).

Nyní je čas navštívit Skřetí město. Vstup najdete v blízkosti Trolího kaňonu, kde bylo kdysi ohnisko. Pro orientaci ve Skřetím městě je k dispozici videonávod (autor helpo1). Propleťte se chodbami až za vůdcem skřetů Ur-Thrallem (500 exp). Nyní máte na výběr :
1) zabít ho (1500 exp, heroic bonus 2) a mnoho dalších skřetů, vzít si co potřebujete a jít do Spáčova chrámu.
2) spolupracovat, vydat se do Údolí stínů a zabít černého draka Azgalora. Poté vám bude udělen přístup do chrámu. Ur-Thrall vám dá elixír síly a dva kouzelné kameny, pomocí kterých se dostanete k teleportu do Údolí stínů. Teleportační plošinu najdete poblíž Ur-Thralla, musíte jít chodbou kousek od skřetího strážného Farroka.

Ur-Thrallova odplata
Údolí stínů je předělaná oblast z okolí pyramidy v Khorinisu, ale mnohem temnější a nebezpečnější. V blízké jeskyni potkáte skupinku lovců. Promluvte si s jejich starším, Elvaysem. Od něho se dozvíte legendu o oku hněvu, pomocí kterého můžete přivolat Azgalora. Od lovce Emnola získáte informaci o nedalekém táboře, ve kterém stále přebývají duchové skřetů. Navštivte tábor a promluvte si s šamanem Ur-Khanem, kterého najdete na kopci proti vchodu do tábora. Od něj se dozvíte o knize, ve které se popisuje rituální vzívání velkého stínu. V jedné z jeskyní (zkoušky ohně) najdete v levé chodbě knihu s receptem na obnovu moci oka hněvu. K přečtení je nutná znalost jazyka démonů. Pokud jej neovládáte, můžete jít za Elvaysem (100 exp), který vás pošle za skřety. Promluvte s Ur-Khanem, ten vám knihu přeloží (300 exp). Dozvíte se, že k obnově moci Oka hněvu potřebujete tři složky – krev démona, krev skřeta a síru. V pravé chodbě v jeskyni ohně potkáte stínového lorda Dakata (4000 exp, heroic bonus 3). Od něj získáte klíč k blízkým truhlám, v nichž najdete poškozené oko hněvu a Ur-Khanův talisman. Jděte za Ur-Khanem a ukažte mu Oko hněvu (100 exp) a také mu vraťte jeho talisman. Na oplátku dostanete klíč od truhlice (500 exp), kterou najdete v jednom ze stanů v dolní části tábora. Truhla obsahuje ampulku s krví skřeta. Dále jděte do malé knihovny (v Khorinisu jsou tam stínoví válečníci a sekáč draků), kde nejdete krev démona. Také je tam kniha na podstavci, ze které se dozvíte tajná slova pro aktivaci Oka hněvu. Promluvte si s náčelníkem Ur-Gromem, který postává před jedním ze stanů v táboře skřetů. Poradí vám, že v boji s Azgalorem vám může velice pomoci kuše Director (poškození 1500, 20 šipek), kterou najdete v Městě mrtvých (vstup nedaleko místa, kde je v Khorinisu Kruh slunce). Tam také najdete luk Svatý posel a recept na výrobu posvěcených šípů (funguje stejně jako kouzlo zničení nemrtvého). Nález kuše oznamte Ur-Gromovi (1500 exp).
U Elvayse najdete alchymistickou kolonu, u které obnovte moc Oka hněvu. Poté jej u svatyně (Kruh slunce) použijte (500 exp). Kousek od vás na kopci se objeví Azgalor. Běžte si s ním promluvit a připravte se na tuhý boj. Výrazně by vám mohl pomoci Director. Pomocí save/load ho můžete dostat i jako začátečník ve střelbě s kuší. Potřeba je cca 10 zásahů. Po jeho smrti (15000 exp, heroic bonus 4) vemte srdce a jděte za Ur-Thrallem (2000 exp), obdržíte zvláštní sošku, pomocí které se dostanete do Spáčova chrámu. Také mu povězte o jeho bratrovi (200 exp), dostanete skvělou zbroj skřetů (140/120/30/25).

V chrámu se toho mnoho nezměnilo. Nyní musíte sehnat čtyři krystaly, které u sebe mají nemrtví šamané (1000 exp, heroic bonus 2). Pomocí krystalů můžete odsunout mříž, která vám brání ke vstupu do nejsvětějších prostor v chrámu. Na místě, kde jste posledně svedli boj se Spáčem, potkáte nekromanta Hakara. Po krátké diskuzi ho zabijte (2000 exp, heroic bonus 2). Najdete u něj Uriziel (poškození 250 zbraněmi a 100 ohněm, vyžaduje 200 síly), masku Spáče (hodnota 50 000, jinak k ničemu) a prsten regenerace many.
O vašem úspěchu informujte Ur-Shaka (500 exp), poté můžete jít za Ur-Thrallem a získat pro Ur-Shaka milost, ten se znovu přidá ke skřetímu společenství (750 exp). Nyní se ještě běžte pochlubit Xardasovi (2000 exp). Pokud jste mág, Xardas vám může vyjmout runu z Uriziela (poškození 550, vyžaduje 200 many a 4. kruh magie). Pokud o Uriziel nemáte zájem, můžete jej za dobrou cenu prodat Rejnarovi.
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 7:36:55, celkově upraveno 10
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » úte 13. črc 2010 8:55:33 » Nezávislé úkoly - Khorinis
Gallahadův úkol
(Setkání v hostinci, Učebnice řečnictví, Skřetí lektvar, Ignazova žádost, Luterovy dluhy, Zpátky Regisovi)

Úkol vám zadá Gallahad, který bydlí v domku v přístavní čtvrti. Chatku najdete nedaleko kováře Carla, jako jediná má dveře. Gallahad dřív patřil k nejvlivnějším občanům města, ale to už je ovšem dávná minulost. Je přirozeně na vás získat zpět jeho ztracené postavení. Budete k tomu potřebovat doporučující dopisy od vlivných občanů z horní čtvrti. Ty pak máte předat Lariovi na radnici.
Jedním z důležitých občanů je Gerbrandt. Vyberte správný dialog (pozor – musíte ho uctivě oslovovat a říct mu, že umíte číst) a Gerbrandt vám zadá úkol předat dopis a měšec osobě, se kterou se setkáte příští noc o půlnoci v hospodě U Mrtvé harpyje. Přijďte tam o půlnoci a promluvte si s Orlanem. Ten vám sdělí, že ta osoba už čeká nahoře. V patře by měl čekat podivný cizinec, kterému předejte dopis (nečtěte) a měšec (nezmiňujte se o Gerbrandtovi). Pokud jste jej minuli, musíte zlato a dopis vrátit Gerbrandtovi a v úkolu jste selhali. Jděte za Gerbrandtem (500 exp), od nějž dostanete dopis, který dejte Gallahadovi (250 exp).
Fernando vám zadá úkol získat knihu Rétorika. Promluvte o ní s Gallahadem. Dozvíte se, že tuto knihu vlastní, ale Fernandovi jí nedá. Běžte za Ignazem a pak znovu Gallahadem, ten mu půjde odnést nějaké byliny (50 exp). Kniha leží na poličce, přečtěte jí (naučíte se řečnictví) a odevzdejte ji Fernandovi (250 exp). Dostanete doporučující dopis pro Gallahada (150 exp). Dopis musíte odevzdat před uvězněním Fernanda.
Alchymista Salamandril chce skřetí lektvar. Běžte za město, kde se nalevo od brány objevil skřetí zvěd. Potřebný lektvar má u sebe. Se skřetem vám může za 500 zlatých pomoci Mika. Lektvar předejte Salamandrilovi (200 exp), obdržíte doporučující dopis, který předejte Gallahadovi (50 exp).
Obchodník Lutero chce získat dluhopis od lichváře Lehmara. V jeho domě najdete na krbu spínač, kterým přesunete jednu ze skříní. Vyberte truhlu (nutné páčení zámků) a odneste list Luterovi (200 exp). Lehmara se zbavíte třeba pomocí kouzla strach, spánek nebo pracemi pro vrahy. Od Lutera obdržíte dopis, který dejte Gallahadovi (150 exp).
Měšťan Valentino se chce pomstít Regisovi. Máte mu dát lekci. Když tak učiníte, Valentino vám dá doporučující dopis (150 exp). U Gallahada s ním však nepochodíte.
Po získání tří souhlasných dopisů vás Gallahad pošle za místodržícím Lariem. Dopisy mu máte předat při odpolední přestávce, kdy má nejlepší náladu. Někdy po poledním (mezi 12:00 a 14:00) jděte k radnici, Larius bude sedět na lavičce v zahradě (ani tam sedět nemusí, stačí s ním promluvit ve správnou dobu, ale pokud nemáte přístup do radnice..). Dejte mu dopisy a vraťte se za Gallahadem, který odejde na radnici (1500 exp). Gallahad vám navíc dá svůj dům v přístavní čtvrti. Druhý den si běžte pro odměnu. Jednou z možností je studium Pravé magie. Mohou se jí učit i válečníci (do 3. kruhu). Dále máte na výběr odměnu z pernamentních elixírů nebo ve zlatě (můžete na něj zatlačit, poprvé vám plat zvýší, podruhé vás pošle do háje a nedostanete nic).

Náklad rudy
Od bývalého taviče rudy Vipera dostanete úkol získat balík rudy, který někde schovali jeho přátelé ze Starého dolu. Spravedlivě se rozdělíte. Na Lobartově farmě se setkáte s bývalým kopáčem Snipesem. Vyberte správnou odpověď v dialogu (250 exp). Pokud jí netrefíte, úkol jde splnit i bez Snipese. Dozvíte se od něj, že balík schoval kopáč Aleph, který je pravděpodobně stále v Hornickém údolí. O pokroku můžete informovat Vipera (150 exp). Alepha najdete v jeskyni pod lovci Talbinem a Engromem. Bohužel už z něj zbyla jen kostra, proto vám nezbývá nic než si vzít jeho kost. Zeptejte se Xardase na problematiku vyvolávání mrtvých a možnost komunikace s nimi. Pomocí složitého rituálu Xardas přivolá Alephova ducha. Od něj se dozvíte, kde poklad zakopal (100 exp). Běžte do zatopené jeskyně kousek od průsmyku do Hornického údolí pod skřetím totemem u řeky. Tam najdete zakopaný balík. Obsahuje 1500 nugetů rudy, 500 jich dejte Viperovi a Snipesovi (2x 500 exp). Pokud jste nespolupracovali se Snipesem, rudu si s Viperem rozdělíte půl na půl.

Vyděrač
Cardiff si stěžuje na chlápka jménem Moe, který postává před jeho krčmou a vybírá výpalné od hostů. Tím jich mnoho odradí a Cardiff má menší zisky. Zmlaťte Moa a požadujte jeho odchod (200 exp). Poté skočte za Cardiffem (200 exp), jako odměnu dostanete každý den zaplaceno 10 zlatých. Pokud si je nevyberete, vyplatí vám je zpětně.

Bartokův kamarád
Lovec Bartok postrádá svého kamaráda Trokara, který se nevrátil z lovu. Jeho mrtvolu najdete v lese u Akilovy farmy. Ve 2. kapitole zde bude skupina skřetů z úkolu Lov skřetů. Seberte prsten a odneste ho Bartokovi (200 exp). Tento úkol nedostanete, pokud již patříte k lovcům.

Constantinova zvláštní žádost
Ve 2. kapitole chce alchymista Constantino získat nějaký velice účinný jed. Ten najdete v tajné palírně na alchymistické koloně. Palírna se nachází v lese za majákem v jeskyni s mříží (k otevření potřebujete krysokrtí sádlo - prodává třeba domobránce Martin). Pozor na goblina Mirbla (300 exp, heroic bonus 1). Lahvičku s jedem předejte Constantinovi (300 exp), obdržíte 500 zlatých.

Záhadná vražda
Dostanete zadáno od Andreho po splnění úkolů Constantinova zvláštní žádost a Krátký výlet do města (úkol ze základní hry). Vaším úkolem bude najít vraha alchymisty Ignaze. Promluvte s Constantinem, Zurisem, Cardiffem a Coragonem (4x 100 exp). Poté jděte k domu zavražděného a z křoví před domem vemte prázdnou láhev od jedu. Ukažte ji Constantinovi (300 exp). Zde máte na výběr, buď Constantina nahlásíte Andremu (500 exp, 500 zlata), který jej pošle do vězení (úkol kompletní), nebo mu pomůžete (doporučuji). Jděte do jeskyně nalevo od východu z města (je tam socha s bodáky). Tam si promluvte s nájemným vrahem Ortegou (200 exp). Když zjistí, že nejste jeho zaměstnavatel, chce vás zabít. Přečtěte si list, který má u sebe a čekejte. Po chvíli přijde mág ohně Karras, se kterým si promluvte o vraždě Ignaze (500 exp). Pak oznamte Andremu Ortegovu smrt. Můžete mu zamlčet, kdo byl jeho zaměstnavatel (500 exp). Pak si ještě promluvte s Karrasem. Pokud jste ho nezradili (50 exp), dá vám elixír ducha. Andremu také můžete říct, že za vraždu jsou zodpovědní mágové ohně (1000 exp, 500 zlata). Karras pak z vás nebude příliš nadšený (-10 InnosPrayCount, 200 exp).

Podivný obchodník
Dostanete zadáno ve 2. kapitole od Thorbena. Tesařovi se ztratila neteř, když šla k městské bráně za obchodníkem s levným šatstvem. Thorbenovi můžete dát 500 zlatých pro domobranu, na oplátku vám věnuje 20 paklíčů (500 exp). Gritta bude za několik dní zpět (100 exp). Také se jí můžete vydat hledat sami. Najdete jí ve společnosti banditů poblíž místa, kam jste šli lovit s Bartokem. Osvoboďte jí a odveďte do města (500 exp). Thorben bude nadšený (300 exp), prozradí vám něco o zámcích (obratnost +1). Pokud jste na začátku Thorbena odbyli, tak ve stanu v lese najdete pouze její mrtvolu. U ní bude zásnubní prsten, který můžete dát Thorbenovi (50 exp).

Prorocký sen
Zadá vám Gritta po splnění úkolu Podivný obchodník. Máte najít jejího ztraceného manžela Brendika. Jediné vodítko, kterým disponujete, je že se Brendik vždycky chtěl stát pirátem. Můžete se na něj zeptat Grega v Jharkendaru (100 exp). Ten Brendika zná - poslal jej špehovat bandity. Brendika najdete ve skrýši na skále v bažinách Jharkendaru (300 exp). Pošlete ho za Gregem (50 exp). Oznamte Grittě, že se k ní Brendik už nechce vrátit (200 exp).

Šťastný pár
Quest dostanete po splnění úkolů Lucia a Prorocký sen od Thorbena. Gritta i Elvrich ztratili své lásky a nyní se do sebe zakoukali. Dosud spolu nemluvili a vy jim máte dělat dohazovače. Promluvte si s Grittou a Elvrichem. Pak zprávu o úspěchu předejte Thorbenovi (400 exp). Můžete si znovu s oběma promluvit, od Elvriche dostanete každý den paklíč zdarma.

Ulfův prsten
Úkol vám zadá novic Ulf ve 2. kapitole, zřejmě potom, co v Jharkendaru získáte banditskou zbroj. V té době Ulfa najdete v hospodě U Mrtvé harpyje. Jeho prsten se povaluje u skalní stěny mezi hřbitovem u hostince a útesem s ještěry. Odneste jej Ulfovi (300 exp). Mágové ohně dostanou elixír ducha, všichni ostatní elixír života.

Arcimág
Dostanete zadáno od Xardase po obdržení úkolu od 3. Strážce, Tegona. Máte najít nekromanta Creola. Najdete jej v Zamlžené věži v Hornickém údolí (v G1 tam byl první chromanin). Zamlženou věž najdete v lese za skřetí palisádou, dostanete se do ní pouze vstupem od moře. Creol se ubytoval v jedné z horních místností, promluvte s ním (1000 exp). Podle vašich voleb dialogu se vás buď pokusí zabít, bude s vámi spolupracovat nebo vás pošle pryč a nebude se s vámi dál bavit.

Pohár rudobarona
Pokud jste se přidali k zlodějskému cechu, Cassia má pro vás práci mimo město. Máte jí přinést pohár rudobarona. Najdete ho ve skladišti na hradě v Hornickém údolí. Na klíč od skladiště se můžete zeptat Miltena. Budete potřebovat dva klíče - první najdete na stříšce pod jednou z hradních věží a druhý musíte ukrást Percivalovi. Jako odměnu dostanete od Cassii na výběr elixír obratnosti nebo mistrovský meč (750 exp).

Tajné znalosti
Tento úkol obdržíte pouze jako paladin. Zadá vám ho Harad, pokud se od něj naučíte překování paladinského brnění (musíte umět vylepšit uniformy domobránců). Můžete se ho zeptat na případné další vylepšení brnění. Harad vás odkáže na mága ohně Marduka. Od něj se dozvíte o rituálu posvěcení brnění. Tímto aktem se hluboce zavážete Innosovi a za jeho pomoc musíte navždy vykonávat jeho vůli. Za posvěcení vyžaduje Innos nějaké to zlato. Po rituálu se zvedne ochrana brnění +20 proti všemu (500 exp). Nyní si nemůžete obléknout žádnou jinou zbroj než paladinskou, jinak uhoříte. Je možné posvětit brnění paladina i jeho těžkou verzi.

Zprávy pro Vatrase
Dostanete zadáno od Vatrase po obnově moci Innosova oka. Už dlouho neměl žádné zprávy od ostatních mágů vody. Jděte na Jharkendar a promluvte si se Saturasem. Dozvíte se o skřetí invazi do Údolí stavitelů. Po smrti všech skřetích válečných vůdců (úkol Skřeti v údolí) si promluvte se Saturasem (5x 1000 exp). Nyní se můžete vrátit za Vatrasem s dobrými zprávami (500 exp).

Tajemství portálu
Úkol obdržíte po vašem prvním rozhovoru s lordem Hagenem. Do Hornického údolí vás pustí teprve tehdy, co vyřešíte problém s portálem mágů vody. Po Ravenově smrti si s ním znovu promluvte, dostanete klíč od brány k průsmyku do Hornického údolí (1000 exp).
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 7:59:42, celkově upraveno 19
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » úte 13. črc 2010 12:54:54 » Nezávislé úkoly - Hornické údolí
Podivné stvoření
Na kopci u staré Xardasovy věže potkáte zvláštního goblina. Poté co na něj zaútočíte, začne na vás mluvit. Je to výtvor jednoho z Xardasových experimentů. Goblin chce opustit tento svět, aby konečně došel klidu. Potřebuje po vás svitek vyhnání, který je v horní místnosti věže. Střeží ho silná ochranka a pokud se na ní necítíte, můžete jít za Xardasem. Svitek vám dá taky, pokud mu řeknete pravdu (100 exp). U goblina jej použijte (500 exp) a vyberte jeho truhlu. Obsahuje 750 zlatých a elixír obratnosti.

Mudova ruda
Muda potkáte na plošině s troly, která je nad vchodem do Spáčova chrámu. Sedí u několika beden s rudou. Promluvte s ním a slibte mu pomoc. Jděte za Garondem a vše mu oznamte (300 exp). Odměnu si můžete vybrat z lektvarů s trvalým účinkem. Mud bude mít také radost, protože dostene ochranu v podobě několika paladinů (200 exp).

Posily
Poblíž ruin kláštera (v G1 tam bylo ohnisko) potkáte skupinu paladinů vedených Albertem. Vyšle vás jako posla na hrad. Informujte Garonda o jejich situaci (300 exp). Můžete si také promluvit s paladinem Tandorem (expy závislé na kapitole).

Skřetí drakar
Albert vás vyšle na skřetí loď, která kotví u pláže poblíž jejich úkrytu. V kapitánské kajutě (klíč k ní má jeden z elitních válečníků) zabijte velitele lodi (1000 exp, heroic bonus 2) a vemte od něj dopis. Pak jděte do nákladního prostoru. Tam najdete páky, za které zatáhněte v pořadí 2-4-1-3 (500 exp). Vraťte se k Albertovi a informujte jej o poškození lodi (2000 exp). Ukažte mu dopis, je psaný skřetí řečí. Obdržíte úkol Válečné plány skřetů.

Válečné plány skřetů
Dejte Ur-Shakovi přečíst dopis od velitele skřetí lodi, ten vám jej přeloží (200 exp). Poté informujte Alberta o obsahu (150 exp). Budete posláni zničit skupinu skřetů – otroků, kteří byli vysláni kvůli výrobě nového beranidla. Na pomoc se k vám přidají dva paladinové. Skupinu najdete poblíž Angarovy chatrče u palisády. O jejich smrti řekněte Albertovi (500 exp), dostanete mocný ochranný prsten Valour of Innos (10/10/15/15).

Pozdravy od Ratforda
Bývalé bandity Ratforda a Draxe potkáte v lese za skřetí barikádou. Drax vás osloví, pokud máte v inventáři prsten, který jste našli u Ravena (velmi podobný obyčejnému zlatému prstenu, neprodávat). Vymění ho s vámi za desku obratnosti +3. Nyní si můžete promluvit s Ratfordem. Požádá vás o předání zásilky zboží od Fiska. Vyzvedněte balík (200 exp) a předejte ho Ratfordovi. Odměna se liší podle vašeho mistra v Khorinidu (ocelové ingoty, rohy stínových šelem, královský šťovík, zlato).

Skřetí vůdci
Paladin Oric se chce zbavit čtyř skřetích velitelů v okolí hradu. Úkol vám zadá po zabití Hosh-Paka. Vybaví vás permanentním lektvarem podle vaší volby. Velitele poznáte podle zeleného brnění (500 exp, heroic bonus 2, dračí kořen). Po jejich smrti si jděte pro odměnu ve zlatě (1000 exp). Smrt velitelů také ovlivní respawn skřetů okolo hradu v dalších kapitolách.

Útěk
Týden poté, co si poprvé promluvíte s hradním kuchařem Cliffem vás znovu osloví. Chce od vás pomoct uniknout z hradu. Pokud jste už byli v Lesním táboře, informujte ho, že pro něj máte vhodné místo. Potřebuje brnění, které se běžně vyskytuje na hradě (milice, paladinské, později drakobijecké) a meč. Úkol pravděpodobně nejde splnit za jiné cechy než za žoldáky a domobranu. V noci mu předejte brnění (100 exp) a nějaký běžný meč (50 exp). Pak ho odveďte do Lesního tábora (můžete se teleportovat, on se tam objeví). Najít správné místo je trochu problém, ale po trošce běhání se to snad podaří (850 exp). Dá vám klíč k truhle, která je ukryta v bývalém domě Rýžového lorda. Obsahuje další klíč, který pasuje k truhle na vrcholku hradní věže.

Chromanin
V hrobce s Angarovým amuletem znovu najdete chromanin. Jak se tam objevil, nemáte tušení. Úkol probíhá podobně jako v G1. Další chromaniny najdete – na vrcholku hradní věže (100 exp), v jeskyni za vodopádem u Starého dolu (250 exp), před vchodem do hrobky poblíž staré Xardasovy věže (500 exp), v lese za skřetí palisádou (v G1 tam byl novic Nyras s ohniskem, 750 exp) a u bývalého místa výměny (1000 exp). Po přečtení poslední knihy se vraťte do hrobky, kde potkáte stínového lorda Kadara (2500 exp, heroic bonus 3). Po jeho smrti je úkol splněn.

Gomezovo prokletí
Gomezova ducha (nejdřív zombii) potkáte v hradní věži. Pro získání úkolu musíte mít zadanou úlohu od Lutera, týkající se sošek Innose z černého mramoru. K přístupu do věže potřebujete klíče - z ložnice Engora, z Oricova pokoje (pasuje k bývalé Gomezově ložnici), z kapsy Percivala, na stříšce pod věží u hradní brány najdete klíč od skladiště a ve skladišti klíč od posledních dveří. Gomez po vás chce, abyste pro něj získali odpuštění od bohů, mrtvých kopáčů a zavražděných mágů ohně. To vše musíte udělat postupně.
Běžte k Innosově soše a žádejte odpuštění. Získáte ho pouze tehdy, když u něj máte dobrou reputaci. Pokud je vám Innos nakloněn špatně, tak nekraďte, nezabíjejte nevinné, pravidelně se modlete a zabíjejte služebníky Beliarovi (pátrače, draky, stínové lordy). Beliar požaduje velkou oběť nebo hromadu zlata (10 000). Odpuštění Adana získáte prostřednictvím Vatrase (500 exp). Můžete jít i za Saturasem, ten ale pomoc odmítne (50 exp).
Pro odpuštění mrtvých kopáčů musíte jít až do Starého dolu. Jsou zde rozmístěni duchové. S každým promluvte (100 exp) a pak jej zabte. Je potřeba 10 odpuštění, ale můžete jej získat od všech (15).
Pro odpuštění zabitých mágů ohně jděte do jejich kaple. Vstupte na pentagram a použijte svitek, který jste dostali od Gomeze. Kolem vás se objeví duchové mágů, promluvte si s Corristem. Musíte správně odpovědět na dotaz o vaší minulosti. Corristo Gomezovi odpustí pouze v případě, že zničíte zlo v kryptě, která je kousek od staré Xardasovy věže. Jděte do hrobky, kde se propleťte jeskyním komplexem až k jezeru. U rakve tam postává zombie nekromanta. Válečník může použít zničení nemrtvého, protože v boji nablízko je zombie díky svým zvláštním schopnostem poměrně nebezpečná (500 exp, heroic bonus 2). Měli byste to tu vyrabovat, protože už nebudete mít příležitost se sem vrátit. Za zmínku zde stojí schovaná truhla s prstenem rychlosti a dvěma dračími kořeny. Také tu najdete velice kvalitní jednoruční meč zlatý puritán. Po vyčištění hrobky vše oznamte Corristovi (1000 exp). Poté běžte informovat Gomeze, že mu bylo odpuštěno (4500 exp). Dostanete klíč od truhly se soškami Innose z černého mramoru. Také během tohoto úkolu získáte klíč od truhly z malé věže kousek od beranidla, obsahuje zbroj rudobarona (bohužel je to banditská zbroj).
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 10:37:26, celkově upraveno 11
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » stř 14. črc 2010 8:26:22 » Nezávislé úkoly - ostatní lokace
Meč pro Abigail
Pirátka Abigail ztratila svůj meč někde v bažinách. Najdete ho u stromu poblíž močálového žraloka, který sežral Loua. Vraťte jej Abigail (350 exp), jako odměnu dostanete desku života +10.

Dárek pro Hannu
Úkol obdržíte od Abigail po nalezení jejího meče. Máte předat její sestře Hanně zlatý náhrdelník. V hotelu najdete místo Hanny chlápka jménem Gaspar. Od něj se dozvíte, že je Hanna ve vězení. Promluvte s Andrem (50 exp) a pak s obchodníkem Hakonem (50 exp), kterého prý okradla. Poté o tom pohovořte s Abigail (50 exp), která vám řekne, co je Gaspar zač. Vraťte se do Khorinisu a znovu si promluvte s Gasparem (50 exp) a Coragonem, od kterého kupte prsten (100 exp). Ještě si promluvte s Joem, který je do incidentu zapleten, ale po hrozbě lordem Andrem je ochoten proti Gasparovi svědčit (250 exp). Vše oznamte Andremu (300 exp), ten zatkne Gaspara a propustí Hannu, které můžete předat náhrdelník (250 exp). Prsten vraťte Hakonovi (50 exp). Od Abigail dostanete 500 zlatých.

Ravenův strážce
Jakmile budete mít přístup do tábora banditů, můžete se zeptat Thoruse na brnění které má na sobě. Pošle vás pryč s tím, že ho můžou nosit pouze Ravenovy stráže. Po Ravenově smrti už tak neoblomný nebude a brnění vám dá. Kovář Crimson vám ho může pomoci vylepšit, ale musíte znát překování horších banditských zbrojí. Některé z nich vám může prodat Scatty, poté co mu dáte pivo.

Skřeti v údolí
Po obnově Innosova oka vám Vatras zadá poslíčkovskou práci. Už dlouho nemá žádné zprávy od mágů vody v Jharkendaru. Po příchodu do údolí potkáte mágy skryté v pyramidě před portálem. Od Saturase se dozvíte, že celé údolí bylo zaplaveno skřety. Pošle vás zjistit něco o jejich pozicích. Celkem je zde umístěno 6 skřetích velitelů. V každém domě jeden a v Adanově chrámu dva (rozdílné expy, heroic bonus 2). Za každého zabitého vojevůdce dostanete od Saturase 1000 expů (když jich zabijete více najednou, píše vám to jen 1000 exp, ale ve skutečnosti vám zkušenosti přibudou korektně). Po smrti všech šesti velitelů dostanete od Saturase lektvar s permanentními účinky, liší se podle vaší frakce. Také si můžete promluvit s Thorusem (150 exp).

Scattyho zlato
Ve 4. kapitole potkáte skupinku přeživších banditů v jeskyni na pláži za táborem pirátů. Scatty vás pověří úkolem získat zlaté nugety, které nechal v táboře. Dá vám klíč od truhly, kterou najdete poblíž jeho bývalého stanoviště. V truhlici najdete 5000 nugetů zlata. Odneste je Scattymu (1500 exp), jako odměnu dostanete polovinu z nich. Pokud mu je nepředáte, budete s ním mít problémy v 5. kapitole.

Reinovy problémy
Paladin Rein v ostrovní pevnosti Azgan potřebuje asistenta ve skladišti. Poptejte se okolních deseti rytířů. Nikdo mu nechce pomoci, proto jděte za lordem Varusem. Ten mu přidělí pomocníka (100 exp). Jako odměnu dostanete Ferdinandův stříbrný kalich (500 exp). Pokud už je úkol pro Ferdinanda hotov, obdržíte královský šťovík (100 exp).

Lov pro Ortha
Paladin Ortho chce jít na lov, ale neodvážil se požádat lorda Varuse. Proto si s ním promluvte vy a souhlas oznamte Orthovi. Ten se vydá s několika rytíři na lov (250 exp) a prozradí vám trik, který zvýší vaší sílu.

Lantsův talisman
Paladin Lants ztratil svůj měšec s prstenem. Váček najdete na blízké pláži u skalní stěny, poblíž několika číhavců. Otevřte jej, najdete v něm prsten, který odneste Lantsovi (400 exp). Zlato si můžete nechat.

Ferdinandův posel
Paladin Ferdinand chce dvě láhve vína Slzy štěstí. Už poslal kurýra za Matteem, ale ten se dosud nevrátil. Matteo vám oznámí, že posel odešel blízkou branou neznámo kam. Kousek za vchodem do města ho najdete, pochutnává si na něm několik vlků. Vemte víno a odneste ho Ferdinandovi (300 exp). Jako odměnu dostanete jednu láhev (životy +25). Úkol se nevyplatí plnit, lepší je vypít obě lahve.

Síla tradice
Ferdinand pije víno pouze ze stříbrného poháru. Můžete mu dát jakýkoliv, ale pokud splníte úkol pro Reina, dostanete ten konkrétní. Jako odměnu vám dá černou rudu (100 exp). Můžete z něj vytlačit 1000 zlatých, ale tímto si ho znepřátelíte.

Lidé v údolí
Po smrti černého draka Azgalora si promluvte s Elwaysem (500 exp). Informujte ho o zlomení kletby skřetů v blízkém táboře. Elways vás vyšle vyjednat se skřety příměří. Promluvte s Ur-Gromem a kladnou odpověď předejte Elwaysovi (300 exp). Dostanete desku obratnosti +3.

Ur-Thrallova odplata
Válečný vůdce skřetů, Ur-Thrall, chce za přístup do Spáčova chrámu pomstu na draku Azgalorovi, který zabil jeho bratra Ur-Groma. Azgalora přivoláte pomocí rituálu Velkého stínu. Po jeho smrti osvobodíte Ur-Groma od prokletí a můžete počítat s Ur-Thrallovou vděčností. Dostanete přístup do chrámu a velice kvalitní zbroj. Lze splnit už ve 2. kapitole.
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 10:43:57, celkově upraveno 7
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pát 08. říj 2010 19:30:19 » Úkoly pro lovce
Do spojení s lovci se můžete dostat dvěma způsoby. Jednodušším z nich je jít do učení k Bosperovi. Dostanete koženou zbroj a kvalitní luk. Pak běžte za Falkem, vůdcem malé skupiny lovců. Najdete je v malé kotlině pod Bengarovou farmou. Falk vás ihned přijme mezi lovce (musíte mít oblečenou koženou zbroj). Pokud nejste Bosperovým učedníkem, je nutné Falka vyprovokovat k souboji. Když ho porazíte a vrátíte mu meč, dostanete zbroj lovce a místo v jejich skupině. Musíte to udělat do 2. kapitoly, později to již není možné.

Svobodní lovci
Tento quest obdržíte ihned po přijetí. Vaším úkolem bude získat respekt alespoň 7 lovců z 9. Poté bude Falk ochotný jít soutěžit o titul nejlepšího lovce. Pokud získáte dostatek hlasů, obdržíte úkol Nejlepší lovec. Po jeho splnění dostanete nejlepší luk ve hře (190/140), k němuž budete potřebovat speciální šípy. Bosper vám je vyrobí za 200 zlatých, 50 šípů za den.
Gaana stačí požádat o pomoc a on ihned souhlasí. Niclas žádá za pomoc 12 kousků syrového masa (100 exp). Grimbald souhlasí po smrti černého trola (100 exp). Dragomir vám dá svůj hlas, pokud ovládnete kuši alespoň na 55% (100 exp). Grom souhlasí, pokud mu opatříte vejce důlního červa (100 exp). Můžete jej koupit od Lutera nebo najít v některé z jeskyní.

Spor mezi lovci
Lovci chtějí zabít černého trola a pořádají sázky, kdo ho skolí. Můžete se přidat. Až se vám jej podaří zabít, ukažte jeho kůži Falkovi (1000 exp). Dostanete elixír obratnosti. Kůži pak můžete prodat Raoulovi (500 exp).

Vlčí kůže pro Falka
Falk chce do týdne 20 vlčích kůží. Pokud to nestihnete, nic se nestane. Za odměnu dostanete 500 zlatých (250 exp).

Obchod s Bosperem
Falk vám zadá práci poslíčka. Dá vám dopis pro Bospera, od kterého máte vyzvednout šípy pro jeho zvláštní luk. Dopis předejte Bosperovi (nečtěte, 150 exp). Dostanete 100 speciálních šípů, které odevzdejte Falkovi (300 exp).

Pátrání
Falka učil lovit jeho děd, Ben. Při jedné ze svých loveckých výprav se ztratil a od té doby o něm nikdo neslyšel. V blízkosti velké pyramidy nejdete měšec se zlatem a starou stránkou deníku. Měšec je skryt v křoví, poblíž stínové šelmy. Ukažte list Falkovi (50 exp) a ten vám řekne, že to je stopa po jeho dědovi, jistě už velmi stará. Vaše hledání vás zavede na Jharkendar, kde budete pátrat po Benových starých tábořištích a pomalu odkrývat záhadu posledních dnů jeho života. Další stopu najdete v jeskyni u pirátského tábora, je to list z deníku, skrytý v láhvi (100 exp). Následující stránka je ukryta v rybě, kterou najdete u vyhaslého ohniště v roklině, kde jste lovili s Alligatorem Jackem (150 exp). Další poznámka je v nádobě, kterou najdete u jezírka v kaňonu, kousek od prastaré knihovny (200 exp). Čtvrtou stopu zanechal Ben pod skalou u vstupu do bažiny, nedaleko bandity Logana (250 exp). Poslední list najdete u stromu v bažinách poblíž Juana (300 exp). Každou poznámku můžete ukázat Falkovi (zkušenosti dostanete jen za tu poslední, proto je lepší dávat mu je zvlášť). V té poslední se dozvíte o zvláštním tvorovi, které Ben stopoval až do bažin s úmyslem ulovit jej. U ruin v bažinách se objeví zvláštní kudlanka (350 exp, heroic bonus 1). V jejím břiše najdete amulet (luk +20%). Předejte jej Falkovi, ten potvrdí, že patřil Benovi a považuje ho za mrtvého (750 exp).

Nejlepší lovec
Po souhlasu 7 lovců je Falk ochoten přijmout výzvu na souboj o titul nejlepšího lovce. Tím bude ten, kdo první vystopuje a zabije zvíře nazývané Slokers. Najdete jej v lesíku u jezera, poblíž černého trola. Je plachý a při první známce nebezpečí se dá na útěk. Jeho kůže vám poslouží jako důkaz o vaší pravdomluvnosti. Falk vám pogratuluje (1500 exp) a předá znak nejlepšího lovce – luk stínů.

Lov skřetů
Úkol dostanete ve 2. kapitole od Falka. Barem a Raffa přišli se znepokojivou zprávou o skupině skřetů, která se usadila nedaleko Akilovy farmy. Poblíž také najdete Trokarovu mrtvolu. Jsou tvrdý oříšek, ale s pomocí magie je jde pobít už na začátku 2. kapitoly. Po smrti posledního z nich jděte za Falkem (1000 exp).

Drápy číhavců
Lovec Barem chce 5 číhavčích drápů. Vyjmutí drápů se můžete naučit třeba od Alfreda. Jako odměnu dostanete tři krunýře důlního červa. Budou se ještě hodit (200 exp).

Zbroj pro Barema
Barem se doslechl, že žoldák Wolf je schopen vyrobit brnění z krunýřů důlních červů. Zatoužil po něm a vy mu jej máte pomoci opatřit. Pokud souhlasíte, Barem vám dá další čtyři pláty. Promluvte si s Wolfem (50 exp), dozvíte se, že na výrobu je potřeba 10 krunýřů. Měli byste jich mít 7. Zbylé pláty musíte najít sami. Je nutné naučit se je vyjmout, třeba přímo od Wolfa nebo od Grimbalda. Po jejich shromáždění je předejte Wolfovi. Druhý den vyzvedněte zbroj. Můžete jej poprosit o výrobu dalšího brnění, tentokrát pro vás. Musíte mu ale dodat další krunýře. Zbroj odneste Baremovi (300 exp), jako odměnu dostanete teplou ovčí kůži. Díky této užitečné věci můžete spát kdekoliv. Pláty sbírejte nadále, budete jich ještě mnoho potřebovat v 7. kapitole.

Divoké prase
Ve 2. kapitole se v blízkosti kamenného kruhu v lese za Akilovou farmou objeví nominální divoké prase. Lovec Barem chce, aby jste na něm dokázali svou loveckou zdatnost. Divočáka zabijte (350 exp, heroic bonus 1) a doneste Baremovi jeho kůži jako důkaz svého úspěchu (350 exp). Dostanete kvalitní prsten a souhlas pro Falka, pokud jste pro něj splnili předchozí dva úkoly (100 exp).

Nový luk
Lovec Raffa shání skládaný luk. Můžete ho získat z truhly v malé jeskyňce u útesu s ještěry, poblíž hospody U Mrtvé harpyje. Bosper taky jeden prodává (ve 2. kapitole). Jako odměnu vám Raffa prozradí něco o lukostřelbě (200 exp).

Vejce číhavce
Raffa hledá vzácnou trofej – vejce číhavce. Najdete jej na břehu za novým mostem u cesty, která vede k pyramidě. Samozřejmě jeho matka se ho jen tak nevzdá. Vejce můžete ukrást bez zabíjení, je ale lepší číhavce odstranit. Od Raffa získáte více zkušeností a lepší odměnu (elixír života).

Unikátní zbraně pro Raffa
Po splnění úkolu Nový luk vám Raffa ukáže svou nabídku luků. Pokud seženete nějaký zvláštní luk či kuši, koupí jej od vás za dobrou cenu. Můžete mu donést čtyři zbraně.
Ohnivý luk – nyní je umístěn v jeskyni se dvěma stínovými šelmami u cesty k pyramidě (250 exp, 500 zlata).
Magický luk – za propastí v serpentinách Jharkendaru (500 exp, 1000 zlata).
Magická kuše – v Quarhodronově hrobce (750 exp, 1500 zlata).
Director – tuto kuši najdete ve Městě mrtvých. Součást hledání cesty do Spáčova chrámu (1000 exp, 2000 zlata).

Noční lovec
Ve 4. kapitole vás Raffa pošle lovit speciální stínovou šelmu. Najdete jí v údolí pod Xardasovou věží poblíž Lestera. Šelmu zabijte (500 exp, heroic bonus 2) a kůži seberte jako důkaz pro Raffa (750 exp). Pokud jste dosud nesplnili úkol Svobodní lovci, Raffa vám dá svůj souhlas (100 exp).

Zraněné zvíře
Lovec Niks má zraněného vlka, Canine. Ubíhají poslední dny jeho života a zoufale potřebuje pomoc. Niks vás poprosí, aby jste zašli za bylinkářkou Sagittou, protože nechce opustit Canineho. Sagitta může namíchat lék, ale potřebuje nezbytné suroviny – královský šťovík, lesní bobuli, dvě trávy z bažin a léčivý kořen. Lék odneste Niksovi, který ho podá vlkovi (100 exp). Musíte to stihnout do dvou dnů, jinak Canine zemře. Počkejte několik dní a vlk bude opět zdráv (400 exp). Od Nikse dostanete elixír života a souhlas pro Falka (100 exp). Nyní můžete vzít Canine na lov. Pokud vám nebrání morální zásady, je možné vlka zabít (350 exp, heroic bonus 1), ale Niks po vás půjde na život a na smrt.

Kůže stínové šelmy
Ve 2. kapitole potřebuje Niks kůži stínové šelmy. Koupí jí za 350 zlatých (500 exp).

Úspěch pro lovce
Ve 3. kapitole se Niks doslechne o vzácném černém chňapavci, který loví někde v okolí velké pyramidy. Chňapavce najdete nalevo od pyramidy (350 exp, heroic bonus 1). Doneste Niksovi jeho dráp jako důkaz o vašem loveckém umu (200 exp). Pokud jste v úkolu Zraněné zvíře selhali, dostanete souhlas pro Falka nyní (100 exp).

Smečka vražedných vlků
Lovec Alfred po vás chce ulovit smečku vlků poblíž hospody U Mrtvé harpyje. Na plácku, kde byl v G2A Dragomir najdete čtyři silnější vlky. Jejich smrt oznamte Alfredovi (500 exp), dostanete souhlas pro Falka (100 exp) a tři rohy stínových šelem.

Roh dračího chňapavce
Alfred chce ve 2. kapitole roh dračího chňapavce. Jeho extrakci vás může naučit třeba Gaan. Pokud se to nechcete učit, několik rohů najdete v truhlách ve Skřetím městě. Jeho obyvatelé ale krádeže nesou velmi nelibě. Roh předejte Alfredovi (300 exp), dostanete 500 zlatých.

Dragomirova kuše
Úkol je ze základní hry, ale v Návratech je několik změn. Dragomira nyní najdete v táboře lovců. Při útěku před nemrtvými ztratil svojí starou kuši v lese u Kruhu slunce. Po jejím navrácení dostanete od Dragomira knihu o krvavých mouchách (300 exp), díky které se naučíte vyjímat žihadla.

Grom a trolové
Lovec Grom zatoužil po trolích kůžích. Nějak se ale nemůže odhodlat napadnout jejich majitele. Prodejte mu dvě trolí kůže za 500 zlatých (500 exp). Grom se přemístí ze svého dosavadního stanoviště do tábora lovců.
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 10:55:51, celkově upraveno 14
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » úte 12. říj 2010 14:53:10 » Úkoly pro Bratrstvo
Členové Bratrstva Spáče se po pádu bariéry rozutekli po celém ostrově. Velká část z nich odešla do Khorinisu, kde postavili tábor poblíž vstupu do průsmyku k Hornickému údolí. Vedení se ujal Baal Orun. Arcidémona Spáče už není, přesto Bratrstvo drží pohromadě a dodržuje pravidla a zvyky jako za časů kolonie. Do spojení se sektáři vám pomůže Lester. Při vašem prvním rozhovoru vám věnuje lehkou bederní roušku novice.

Balíček pro Laria
Tuto úvodní zkoušku Bratrstva obdržíte od vrchního guru, Baala Oruna. Aby se s vámi vůbec bavil, musíte mít oblečenou novicovskou roušku od Lestera. Za úkol dostanete předat zásilku bahenní trávy khorinidskému místodržícímu Lariovi. Pro přístup do horní čtvrti musíte být občany města. Do radnice vás nepustí, proto si promluvte se zahradníkem, jestli je nějaká možnost setkání s Lariem. Dozvíte se, že Larius občas vychází na vzduch, většinou kolem páté odpolední. Pokud se vám ho podaří zastihnout, musíte mít oblečenou roušku novice, jinak vám Larius neuvěří, že přicházíte od Oruna. V tom případě budete muset zásilku drogy vrátit Orunovi a v úkolu selžete. Výměnou za balíček dostanete od Laria vak se zlatem. Doneste jej Orunovi (500 exp). Tímto získáte jeho důvěru a úkol Vstup k Bratrstvu.

Vstup k Bratrstvu
Vaším úkolem bude přesvědčit ostatní guru o vašich kvalitách. Baalové se s vámi nebudou jen tak vybavovat, ale existují triky, jak je k hovoru přesvědčit. Pokud se vám podaří získat jejich souhlas, můžete vstoupit do Bratrstva jako novic (500 exp). Baal Orun vám prozradí heslo, díky kterému vás pustí do radnice. Používá ho při svých schůzkách s Lariem. Novic Viran vám také udělá tetování (odolnosti proti magii +5).

Sběr bažinné trávy
Novic Caine vám pomůže rozvázat jazyk Baala Cadara. Máte mu odnést denní sklizeň drogy. Úkol obdržíte pouze během dne, kdy Caine pracuje před táborem Bratrstva. Po předání zásilky dostanete od Cadara úkol Bažinná tráva pro Baala Cadara (50 exp).

Bažinná tráva pro Baala Cadara
Cadar vás pošle vybrat sklizeň od několika skupin noviců, kteří pěstují trávu z bažin v odlehlejších částech Khorinisu. Najdete je – za kamenným kruhem u Lobartovy farmy, u jezera v blízkosti černého trola, na skalách nad Akilovou farmou. Před rozhovorem se sběrači si oblečte bederní roušku novice. Odneste drogu Cadarovi, dostanete jeho souhlas (500 exp). Pokud část trávy chybí, Cadar na vás zaútočí a v úkolu jste neuspěli.

Dávka pro Harloka
Novic Harlok vám může pomoci mluvit s Baalem Namibem. Na oplátku chce vaší denní dávku drogy od Talase. Dejte mu tři jointy (150 exp). Poradí vám, že na Namiba uděláte dojem, když uspíte nějakého z jeho posluchačů. Za přemrštěnou cenu vám nabídne ke koupi svitek spánku.

Síla mysli
Namib vás osloví, pokud uspíte nějakého jeho posluchače. Svitek můžete koupit od Zurise nebo Harloka. Pokud máte nad 40 many, Namib vás pošle se svým souhlasem za Baalem Orunem (500 exp). Pokud ne, musíte sílu své mysli ještě navýšit. Můžete použít prsteny a amulety.

Novic pro Baala Parveze
Po splnění úkolu Balíček pro Laria vám dá Orun vylepšený přivolavač snů. Prý vám pomůže získat souhlas Baala Parveze. Najdete ho na tržišti ve městě. Dejte mu přivolavač a počkejte až se probere. Dostanete úkol najít osobu, která bude chtít poslouchat jeho učení. Jediným kandidátem je Valentino. Ve 4:00 odchází z Coragonovy nálevny do horní čtvrti. Během jeho cesty je nejvhodnější okamžik na přepadnutí. Zmlaťte ho a začarujte na něj zapomnění. Poté jděte za Regisem. Dostanete prsten, který máte předat dalšímu člověku, který uštědří Valentinovi lekci. Tím bude Coragon. Dejte mu prsten (300 exp) a běžte si promluvit s Valentinem. Řekněte mu, že je ve městě poměrně neoblíbený a jestli se radši nechce přidat k Bratrstvu. Valentino nabídku rád přijme. Odveďte ho za Parvezem (350 exp), od něhož dostanete souhlas pro Baala Oruna (200 exp). Můžete si ještě promluvit s Valentinem (100 exp).

Magický elixír
Alchymista Baal Tyon vám zadá obtížný úkol. Máte pro něj získat recept na vzácný elixír pro transformaci vědomí. Můžete se poptat alchymistů na ostrově – Salamandril a Ignaz nic nevědí, Sagitta si myslí, že recept mají mágové ohně a Constantino vám poradí pouze pokud jste jeho učedník. Chtěl by ten recept sám a slyšel, že ho mají mágové ohně. Recept je ukryt v klášterní pokladnici. Pro jeho získání je nutná znalost otvírání zámků a kapesních krádeží. Do kláštera můžete přelézt přes zeď. Goraxovi ukradněte klíč od pokladnice (v Návratech je šance na krádež náhodná, závisí na výši obratnosti a ostražitosti oběti), nejspíš budete potřebovat několik pokusů. Ve sklepení si promluvte s Neorasem. O receptu vám řekne pouze pokud jste Constantinův student a máte základní znalosti alchymie. V pokladnici je zamčená truhla, která recept obsahuje. Pro odchod z kláštera ukradněte klíč Sergiovi. Recept předejte Baalu Tyonovi (1000 exp). Pro výrobu elixíru mu chybí některé vzácné suroviny – vejce důlního červa, jazyk ohnivé ještěrky, srdce kamenného golema a královský šťovík. Kromě šťovíku můžete vše koupit od Lutera. Také se objeví další možnosti získání potřebných ingrediencí. Po obdržení všech složek se dá Tyon do práce (500 exp). Druhý den se zastavte pro ochutnávku (mana + 5). Baal Tyon souhlasí s vaším přijetím (100 exp).
Pokud jste Constantinův učedník, můžete dát recept svému mistrovi výměnou za dva královské šťovíky (100 exp). Recept pak můžete koupit zpět za 1000 zlatých. Pokud jste zároveň student Constantina a mág ohně, Neoras vám prozradí jméno elixíru : Amun-Su. Můžete se ho také naučit vařit, pokud umíte namíchat elixír ducha a při rozhovoru s Neorasem jste zvolili správný dialog.

Zásilka oceli
Tento úkol můžete obdržet po splnění úvodní zkoušky Bratrstva (úkol Balíček pro Laria). Novic Viran potřebuje ocelové ingoty. Odměna závisí na jejich počtu. Pokud mu dodáte víc jak 50 polotovarů, dostanete 1000 exp. a rubínovou čepel. Úkol můžete splnit pouze jako nezávislí.

Tarakotovo kladivo
Po přijetí k Bratrstvu má pro vás úkol jeden z templářů, Gor Na Kosh. Máte se mu pokusit sehnat legendární zbraň – Tarakotovo kladivo. Gor Na Kosh slyšel zvěsti, že je ukryté někde na ostrově. Najdete ho v jeskyni u velké pyramidy. Vchod je zablokován velkým kamenem, který odsunete pomocí spínače. Ten je ukryt v malé budově kousek odtud, je zarostlý vegetací, snadno ho přehlédnete. V jeskyni kromě královny důlních červů (400 exp, heroic bonus 1) potkáte také extrémně silného kamenného golema Antramentora (500 exp, heroic bonus 2). Na kamenné golemy a strážce platí pouze tupé zbraně. Také zde najde dobré uplatnění kouzlo větrná pěst. V Antramentorově inventáři najdete klíč, který pasuje k blízké truhlici. V ní najdete kladivo, které odneste Gor Na Koshovi (1000 exp). Dostanete elixír života.

Pátrání po Coru Angarovi
Úkol obdržíte za každou gildu. Baalu Orunovi schází jeden z nejoddanějších templářů – Cor Angar. Kdyby jste ho náhodou potkali, máte ho poslat za Bratrstvem. Angara najdete od 2. kapitoly v boudě na druhé straně skřetí barikády, nebo ve 4. kapitole na hradě v Hornickém údolí. Pokud jste už byli v Lesním táboře, můžete mu o něm říci (250 exp). Potom mu povězte o táboře v Khorinisu (500 exp). Angar je velmi potěšen zprávou o přeživších sektářích, ale než půjde do Khorinisu, chce nejdříve získat zpět svůj amulet. Po jeho navrácení se Angar vydá na cestu (750 exp). Vše oznamte Orunovi (500 exp), jako členovi Bratrstva vám věnuje 1000 zlatých. Po několika dnech se Angar objeví v táboře Bratrstva. Můžete si o něm promluvit s Gor Na Koshem (500 exp).

Plány paladinů
Baal Orun je znepokojen zvěstmi z Hornického údolí, proto vás jako člena Bratrstva vyšle získat novinky. Máte zjistit proč jsou paladinové v Khorinidu, jaká je situace v Hornickém údolí a jaké jsou plány, pokud skřeti napadnou Khorinis. Lord Hagen vám může na některé dotazy odpovědět, ale ve zbylých také není dobře informován. Proto musíte získat ostatní informace od Garonda. Úkol můžete splnit až po získání důkazů o existenci draků pro lorda Hagena. Jako odměnu dostanete elixír ducha. Za každou novinku obdržíte od Oruna 100 expů, na konci dalších 500 exp. Také mu můžete říct vše najednou (1500 exp).

Posedlí
Ve 3. kapitole trápí mnoho noviců bolest hlavy. Baal Orun vás pošle do kláštera nakoupit léky. Musíte od Pyrokara koupit nejméně 15 lektvarů, což vás nevyjde zrovna nejlevněji (15x 50 exp). Léky rozdejte sektářům (150 exp), od Oruna dostanete 1000 zlatých.

Cor Kalomův recept
Baal Kadar slyšel, že se chystáte do Hornického údolí. Navrhne vám, že by jste se mohli podívat do bývalého tábora Bratrstva, kde možná guru Cor Kalom zanechal recept na speciální zpracování trávy z bažin. V Cor Kalomově laboratoři najdete v truhle recept a na jedné z alchymistických kolon seberte Severní soumrak. Recept si přečtěte a pak ho dejte Cadarovi (1500 exp). Nyní budete schopni u "mačkadel" vyrábět Severní soumraky a Přivolání snů. Čím více drogy zpracujete, tím více se v tom zdokonalíte. Po vykouření určitého množství takto upravené drogy dostanete bonus k maně.

Severní soumrak pro Lestera
Poté, co se Lester vrátí z Xardasovy věže do svého údolí, se ho jako člen Bratrstva můžete zeptat, jestli mu něco může pomoci překonat jeho bolesti. Lester navrhne Severní soumrak, speciálně upravenou trávu z bažin, kterou kouřil v táboře Bratrstva za časů kolonie. Můžete ho buď sebrat na alchymistické koloně v bývalé laboratoři Cor Kaloma, nebo jej po přečtení příslušného receptu vyrobit sami. Dejte ho Lesterovi (500 exp).

Labyrint ducha
Úkol je ze základní hry, liší se jen jednou drobnou změnou za Bratrstvo. Pokud tento quest nesplníte, nemůžete se stát templářem či guru. Fortuno je nějaký zmatený a neustále hovoří o jakémsi Zeleném novici. Poblíž něj najdete truhlu, která obsahuje recept na výrobu upravené trávy. U alchymistické kolony ubalte joint Zeleného novice (2x tráva z bažin, luční pohanka) a dejte jej Fortunovi (250 exp). Ten se částečně rozpomene, jak se do tohoto stavu dostal, ale chce po vás další lék. Běžte za alchymistou Miguelem, od kterého dostanete recept na elixír změn paměti. Musíte umět získat sekret z žihadel krvavých much. To se můžete naučit od Edgora, nebo z jedné listiny na hradě v HÚ. Elixír namíchejte (2x žihadlo krvavé mouchy, extrakt many, esence života, červený pepř) a podejte ho Fortunovi (250 exp). Ten si vzpomene na své zážitky s Ravenem. Pokud hrajete za Bratrstvo, tak jej můžete informovat o táboře v Khorinisu. Fortuno je nerozhodný, ale nakonec se vydá na Khorinis. Mužete si o něm promluvit s Orunem (100 exp).

Dobrá komunikace
V 5. kapitole potřebujete přístup na paladinskou galéru. Promluvte si s Baalem Orunem, ten vám slíbí pomoc. Po dvou dnech se Orunovi podaří získat povolení k vstupu na loď, ale chce za něj 2000 zlatých. Po zaplacení vám dá potřebný dokument (1000 exp).

Pokud se chcete stát templářem, musíte splnit úkoly : Tarakotovo kladivo, Pátrání po Coru Angarovi, Plány paladinů, Labyrint ducha. Jako guru budete muset ještě navíc splnit úkol Posedlí.
Naposledy upravil Hellscream dne sob 19. kvě 2012 9:39:04, celkově upraveno 11
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » čtv 21. říj 2010 16:59:55 » Úkoly - Ztracený ostrov
Na tomto ostrově ztroskotáte po odplutí z Irdorathu. Bouře zahnala loď do neznámé části oceánu a ani kapitán netuší, jakým směrem má plout. Vlnobití navíc poškodilo loď a vy jste se udeřili do hlavy. Proberete se ve vaší kajutě..

Zapomenutý ostrov
Kapitán potřebuje nějaké vodítko, které mu pomůže určit zeměpisnou polohu. Nutný je sextant, který leží na poličce v domě Učenců. V domě Strážců smrti najdete v tajné skrýši kamennou desku podobnou mapě. Pro přístup do tajných místností zmáčkněte 4. a 5. spínač. Odneste desku (500 exp) a sextant (200 exp) kapitánovi. Splnili jste jednu z podmínek k opuštění ostrova, víte kde jste (300 exp).

Oprava lodi
Kapitán potřebuje trochu času, aby zjistil rozsah škod na lodi. Po dvou dnech už má jasno, je poškozené kormidlo a on nemá možnost jak ho opravit. Na vrcholku pyramidy za kamenným oltářem najdete ozubené kolo, které půjde použít jako náhradní součástka k převodovce kormidla. Dejte ho kapitánovi (500 exp) a další z podmínek je splněna.

Kde je moje zlato?
Hrdina nátlaku Gorna nepodlehl a zlato z lodi nevyhodil. Během bouře však všechno až na pár mincí v nákladním prostoru zmizelo. Můžete se na něj zeptat kapitána, ale ten je v tom zcela nevině a jen vám poradí zeptat se členů posádky. Nikdo nic neví. Pokud splníte úkol pro Gorna a ulijete mu část jídla, můžete jako odměnu požadovat informaci o vašem zlatě (200 exp). Pošle vás za kapitánem, který prý něco ví. Kapitán chce za informaci zlatý kompas, který ztratil během bouře. Najdete ho v levé části nákladního prostoru mezi bednami. Po vrácení kompasu vám kapitán prozradí, že během vašich mrákot posádka vyhodila pytle se zlatem přes palubu, protože hrozilo převrácení lodi (1000 exp).

Následky bouře
Diego je suchozemská krysa a během bouře se mu udělalo šoufl. Myslí si, že by mu se žaludečními problémy mohlo přijít vhod pár léčivých rostlin. Pokud náhodou nemáte, na ostrově jich roste mraky. Dejte Diegovi 5 rostlin (500 exp).

Zásoby
Zásoby potravin nejsou velké a posádce hrozí utahování opasků. Protože se chystáte do vnitrozemí ostrova, Gorn vás pověří úkolem nalovit trochu zvěře. Bude stačit 60 kusů pečeného masa. Po získání dostatečného množství masa si promluvte s Gornem (200 exp). Navrhne vám, že 10 kousků masa určitě ostatním chybět nebude. Úkol můžete splnit dvěma způsoby, buď dáte kapitánovi všechno maso (500 exp) nebo jen 50 kousků (100 exp) a 10 pečených flákot necháte pro Gorna (150 exp). Na oplátku od něj dostanete elixír síly nebo zlato. Pokud ještě není splněn úkol Kde je moje zlato?, můžete se jej zeptat na vaše zlato (200 exp).

Zdroj magie
Milten cítí z nitra ostrova silnou magii. Pokud se o jejím zdroji dozvíte něco víc, máte ho informovat. Na střeše domu Strážců smrti najdete teleport, pomocí kterého se přemístíte na vrcholek blízké věže. Uvnitř věže v truhle najdete knihu Secrets of Ancients. Pokud se jí zkusíte otevřít, zjistíte že je magicky zapečetěna. Knihu předejte Miltenovi, ten se jí pokusí otevřít (500 exp). Promluvte si s ním další den, Milten už bude vědět jak magickou pečeť zlomit. Po otevření knihy se s ním přemístíte do podzemní jeskyně s teleportem, který nyní nejde použít. Na konci komplexu potkáte jednoho z nejsilnějších protivníků ve hře – Demonicona. Tento démon má podobu malého Spáče a zvláště pro bojovníky může být tuhý oříšek. Doporučuji na něj pošetřit elixír nezranitelnosti, který dostanete v 5. kapitole od Netbeka. Každý Demoniconův plivanec vám dá zranění asi za 800 životů. Musíte ho dorazit zbraněmi na blízko, jinak nedostanete 10 000 expů a heroic bonus 4. Po jeho smrti si promluvte s Miltenem (1000 exp), už můžete opustit jeskyni. Na pláži si znovu promluvte s Miltenem (200 exp) a požadujte knihu (po přečtení životy +100).

Neobvyklé rostliny
Na ostrově roste neobvyklý druh rostliny – červená tráva z bažin. Pokud nějakou najdete, ukažte jí Lesterovi (100 exp). Ten to považuje za zajímavý objev a chce jí studovat. Máte mu přinést všechny rostlinky, které najdete. Na ostrově jich roste 10, ale Lesterovi jich bude stačit 5 (za každou bylinu 100 exp). Po dvou dnech vám dá Lester na ochutnávku speciální joint (mana +3).

Ložiska rudy
Pokud poplavete nalevo od pláže, najdete vstup do jeskynního komplexu plného ložisek magické rudy. Můžete se o tom zmínit Leemu, ten vás pošle za kapitánem. O zajímavém objevu tedy informujte kapitána (500 exp). Toho udiví takové množství rudy a pošle vás znovu na ostrov poohlédnout se, jestli jí zde není ještě více. Uprostřed ostrova je průrva a v jejím boku je za popínavými rostlinami ukryt vchod do starého rudného dolu. Řekněte o něm kapitánovi (250 exp). Můžete mu také říct o obou nalezištích najednou (1000 exp). Kapitán bude chtít vidět vzorek rudy. Vraťte se do dolu v němž je jediné ložisko, ze kterého jde kutat. Získaný kus rudy ukažte kapitánovi (300 exp).

Návrat
Po objevu rudy vyvstává otázka, co si s ní počít. Ruda je těžká a loď už jí neuveze. Můžete zkusit ostrov prodat i s rudou paladinům nebo jen je o něm informovat. Kapitán se rozhodne, že nejlepší bude demokratické hlasování. Promluvte si s každým členem posádky. Většině z nich můžete navrhnout řešení dát/prodat rudu paladinům. Pokud většina hlasuje pro prodání, Hagen vám v 7. kapitole zaplatí 10 000 zlatých. Když mu informaci dáte, získáte více zkušeností. Pokud je stav hlasování nerozhodný, volba zůstane na vás při rozhovoru s Hagenem. Poté, co si promluvíte s každým členem posádky, srozuměte kapitána o výsledku hlasování.

Nevinný
Quest obdržíte od Pedra během rozhovoru o jeho názoru na návrat na Khorinis. Úkol se aktivuje jen pokud mu slíbíte pomoc s mágy ohně (150 exp). V 7. kapitole si v klášteře promluvte s Pyrokarem. Pokud chcete pro Pedra získat odpuštění, musíte za něj zaplatit tučnou pokutu (liší se podle vaší frakce, 2500 exp). Pokud ho zradíte, v úkolu samozřejmě selžete.

Svolání týmu
Po splnění podmínek pro odplutí máte dát vědět posádce, že je čas připravit se na odjezd. Promluvte si s Diegem, Gornem, Miltenem, Lesterem a Angarem (5x 50 exp). Po srozumění týmu vás kapitán pošle do vaší kajuty, máte si dát dvacet (500 exp). Vracíte se na Khorinis..
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 11:40:40, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pát 29. říj 2010 20:10:44 » Průchod 7. kapitolou, část 1.
Měla to být jen krátká zajížďka pro trochu zlata, ale po připlutí do přístavu v Khorinidu čeká posádku lodi šok. Celé město je vybité a cestu na další části ostrova blokují skřeti. Hrdina se probere ve své kajutě, kde se setká s Pyrokarem, který mu předá základní info, jak to teď na ostrově vypadá (150 exp).

Válka se skřety
Tento quest se táhne skoro celou 7. kapitolu a má mnoho dílčích úkolů. Obdržíte ho při úvodním rozhovoru s Pyrokarem. Splníte jej až po definitivním vítězství nad skřety. Pyrokar vás pošle za lordem Hagenem, který se stáhl s přeživšími paladiny na ostrovní pevnost Azgan. Máte zjistit, kolik paladinů přežilo a jaké mají plány. Dozvíte se, že Hagen zatím nepodnikne žádné kroky, dokud nebude vědět, jak to vypadá s paladiny v Hornickém údolí (200 exp). Vyslal tam skupinu rytířů vedených Nathanem, ale zatím nedostal žádné zprávy. Samozřejmě mu je máte obstarat vy. Dostanete úkol Paladinové v Hornické údolí. Po splnění tohoto questu musíte získat co nejvíce spojenců pro boj se skřety. Po splnění určitých podmínek s vámi budou v ideálním případě bojovat mágové ohně a vody, žoldáci, lovci, Bratrstvo a piráti (6x 500 exp). Abyste mohli zabíjet skřety, je nutné nejprve porazit Strážce. Po jejich smrti už můžete vybojovat bitvu na polích u Sekobovy farmy, zničit jejich blízký tábor, osvobodit město a uvolnit cestu ke klášteru. Po těchto podstatných vítězstvích vás Hagen pošle se zprávou za králem Rhobarem.

Past
Posádka nemůže opustit loď, protože město mají ve spárech skřeti. Členové týmu jsou nyní shromážděni na palubě, promluvte si s každým z nich a nabídněte své teleportační runy. Některým členům se podaří uniknout a setkáte se s nimi později, další budou zajati skřety a zavřeni do vězení. Na svobodu je můžete pustit až po osvobození města. Milten, Vatras a Pedro se teleportují do kláštera. S Diegem, Gornem a Leem se později setkáte na Onarově farmě. Cor Angar a Lester zamíří do tábora Bratrstva. Jorgen, Jack, Torlof, Girion, Bennet, Biff a Wolf se buď dostanou pryč nebo je chytí skřeti. Poté, co se posádka přemístí pryč z lodi, si promluvte s Diegem na Onarově farmě (expy podle počtu přeživších a zajatých).

Zvláštní věci
Tento úkol jde získat dvěma způsoby. Buď zaútočíte na skřeta v oblasti Khorinisu (500 exp) nebo se přiblížíte k jedné ze tří soch Strážců (na cestě ke klášteru, v táboře skřetů u Sekobovy farmy a na útesu poblíž majáku), které zajišťují skřetům magickou ochranu (500 exp). V obou případech do vás udeří blesk a dostanete zápis do deníku. Promluvte o tom s Pyrokarem (500 exp). Pokud jste udělali oba způsoby, dostanete více zkušeností (1500 exp).

Spolehliví lidé
Úkol dostanete od Diega poté, co máte sehnat pomocné ruce v boji proti skřetům. Diego si přeje mít v nastávající bitvě po boku přátele ze Starého tábora. Jděte na Akilovu farmu, kde potkáte Thoruse, Scattyho a Cavalorna. Od Cavalorna dostanete úkol Pomoc pro Cavalorna. Promluvte s nimi a poté je odveďte na farmu velkostatkáře (můžete se teleportovat, oni se tam objeví). Oznamte vše Diegovi (500 exp).

Pomoc pro Cavalorna
Cavalorn chce na Onarovu farmu, která je prý stále svobodná (100 exp). Sám se tam ale neodváží. Pokud ho tam odvedete, dostanete od něj elixír života (1000 exp). Nutné splnit před smrtí Strážců, jinak Cavalorn, Thorus a Scatty zemřou.

Zpráva o nebezpečí
V klašteře se znovu setkáte s Vatrasem. Ten má starosti o ostatní mágy vody a rád by je varoval o situaci v Khorinisu. Promluvte si o tom se Saturasem (500 exp). Poté se vraťte s odpovědí za Vatrasem (500 exp).

Paladinové v Hornickém údolí
Lord Hagen vás vyšle za skupinou paladinů vedených Nathanem, kteří byli vysláni na hrad v Hornickém údolí. Mají zjistit, jaká je tam situace a zorganizovat přesun Garondovy posádky do Khorinisu. Nathana potkáte dole u řeky poblíž průsmyku. Dozvíte se, že hrad padl a o Garondovi a jeho lidech nejsou žádné zprávy (250 exp). Nyní máte na výběr vyzvat paladiny k útoku na hrad (násilné řešení) nebo nabídnout, že se tam nejdřív vydáte obhlédnout situaci (diplomatické řešení, doporučuji). Podle vaší volby se bude další dění dost odlišovat. Ať se rozhodnete tak či tak, po splnění podmínek k záchraně odveďte Garonda, Udara, Percivala a Orica k průsmyku. Promluvte si s Garondem (200 exp) a Nathanem (500 exp), poté se připravte na přesun do Khorinisu. Před průsmykem v Khorinisu si promluvte s Garondem (200 exp). O záchraně paladinů informujte lorda Hagena (1000 exp). Garond s ostatními rytíři se objeví na ostrově Azgan, kde si s ním znovu můžete pohovořit (200 exp).

Bouře na hradě
Pokud vyberete násilné řešení, Nathan nechce příliš riskovat s malým počtem válečníků a vyzve vás, abyste šli požádat drakobijce o pomoc v boji. Promluvte si s Kurganem (100 exp), buď mu zaplaťte 5000 zlatých (100 exp) nebo ho vydírejte (později na Khorinisu budete mít s drakobijci problémy). Po Kurganově souhlasu jakožto mluvčího drakobijců jděte za Nathanem (300 exp). Nyní máte pod kontrolou asi 20 válečníků na dobytí hradu. Po smrti všech skřetích vůdců na hradě je úkol splněn (5000 exp). Nyní můžete z vězení pustit zajaté paladiny (500 exp).

Přeživší
Tento úkol jde splnit několika způsoby. Po příchodu na hrad jděte do vězení. Najdete tam Garonda, Udara, Percivala a Orica. Skrze mříže promluvte s Garondem (300 exp). Je velmi potěšen, když se dozví, že probíhá akce na jejich záchranu. O jejich uvěznění informujte Nathana (1000 exp). V kapli na hradě si promluvte s Ur-Shakem (objeví se tam pouze pokud se znovu vrátí mezi skřety, toho docílíte když si o něm promluvíte s Ur-Thrallem po vyřešení Spáčova chrámu). Zeptejte se ho, jestli vám může pomoci propustit vězně (300 exp). Dostanete zápornou odpověď, ale poradí vám, že vůdce skřetů na hradě Hag-Tar chce nahradit Ur-Thralla na jeho místě náčelníka všech skřetů na ostrově Khorinis. Hag-Tara najdete v hlavním sále hradu, na výběr máte několik odpovědí, u každé se bude další řešení úkolu odlišovat. Po osvobození zajatců si promluvte s Nathanem (500 exp).

Úkol od Hag-Tara
Pokud se Hag-Tara zeptáte co potřebuje, dostanete nabídku. Za propuštění paladinů po vás chce smrt všech drakobijců v Hornickém údolí. Můžete odmítnout (musíte vězně osvobodit násilnou cestou, 2000 exp) nebo přijmout (InnosCrimeCount +50). Po smrti všech drakobijců vás Hag-Tar zradí a vězně nepropustí (500 exp). Nezbývá než hrad dobýt s paladiny.

Smrtelný souboj
Pokud Hag-Tarovi nabídnete zlato, odmítne ho s tím, že jej zajímá jen čest. Vyzve vás na duel, máte se s ním sejít v kráteru sopky, kde byl ohnivý drak. Pokud ho porazíte, chce po vás mlčení za propuštění zajatců a skřetí lektvar. Můžete odmítnout (3000 exp) a poslat jej do věčných lovišť (750 exp, heroic bonus 2). Vemte si od něj klíč od cel a odveďte paladiny k Nathanovi (500 exp).

Vůdce skřetů
Pokud jste před rozhovorem s Hag-Tarem mluvili s Ur-Shakem (a Ur-Thrall je stále naživu), máte v dialogu možnost prohodit, že jste slyšeli o jeho plánech stát se vůdcem všech skřetů. Hag-Tar vám navrhne, že pokud zabijete Ur-Thralla, propustí vězně. Běžte do skřetího města za Ur-Thrallem a řekněte mu o plánech Hag-Tara (500 exp). Zde máte na výběr buď zabít Ur-Thralla (1500 exp, heroic bonus 2), vzít totem síly a dát ho Hag-Tarovi (500 exp). Ten vám dovolí odvést si vězně. Další možností je zradit Hag-Tara a přijmout úkol od Ur-Thralla, který vás pošle zabít toho zrádce. Dá vám totem síly, který ostatní skřeti respektují a nepůjdou Hag-Tarovi na pomoc. Po jeho smrti jděte za Ur-Thrallem (1000 exp). Ten chce zpět totem síly, můžete odmítnout (zaútočí na vás) nebo mu ho vrátit a zachovat si tak jeho přátelství (300 exp).

Čestný dluh
Tento úkol dostanete od Nathana pouze pokud je Udar naživu. Nathan vám poví dojemný příběh, jak mu kdysi Udar zachránil život (200 exp). Do Hornického údolí přišel splatit svůj dluh vůči němu. Ve vězení si můžete promluvit s Udarem, který není příliš nadšený z Nathanovi přítomnosti, protože je příliš impulzivní (100 exp). Po záchraně paladinů musíte Udara odvést k průsmyku za Nathanem. Po příchodu do Khorinisu najdete skupinu rytířů v zápalu boje před vstupem do průsmyku. Udar musí přežít, jinak v úkolu selžete. Nathan si stále myslí, že je ještě Udarovi něco dlužen, proto má Udar návrh. Půjde k hospodě U Mrtvé harpyje lovit skřety a vy o tom máte říci Nathanovi, který mu jistě půjde na pomoc. Promluvte si s Nathanem (500 exp), ten se k vám přidá a jděte ke hřbitovu u hospody. Tam Udar bojuje s několika skřety. Poté co je společně zdoláte si promluvte s Udarem (500 exp) a s Nathanem (1000 exp). Od Udara dostanete skvělý prsten Slovo síly (síla +50).

Rituál osvícení
V rámci úkolu Válka se skřety máte získat souhlas s účastí v boji se skřety od co nejvíce různých frakcí. Jednou z nich jsou mágové vody. Saturas souhlasí, ale než odejdou do Khorinisu, chtějí ještě něco vyřešit v Jharkendaru. Mágové vody mají v plánu definitivně vyhnat zlo z Adanova chrámu. Saturas poslal Riordiana do prastaré knihovny pátrat po zvláštním artefaktu, který je k rituálu potřebný. Ještě se nevrátil, proto mu máte jít pomoct. Riordiana najdete už jen jako zombii, po krátkém rozhovoru ho zabijte (200 exp). Najdete u něj hledaný artefakt, který odneste Saturasovi (500 exp). Zbytek mágů vody se vydá do Adanova chrámu, kde v centrální komnatě začnou s rituálem. Musíte zabíjet zplozence zla, kteří se tam začnou objevovat. Postupně se utkáte s kostlivci, zombiemi, kostlivými válečníky a nakonec s démonem. Po jeho smrti se začne chrám očišťovat. Promluvte si se Saturasem (5000 exp), který souhlasí s účastí v boji (300 exp).

Podmínka pirátů
Pro souhlas pirátů si musíte promluvit s Gregem (500 exp). Ten má pro paladiny nabídku, že piráti pomohou pouze pokud jim Hagen předá jejich loď. Ten z jejich návrhu není příliš nadšen ale nakonec souhlasí (500 exp). Oznamte to Gregovi (nutná správná volba dialogu), který stále váhá a chce to ještě prodiskutovat se zbytkem bandy (500 exp). Pro odpověď si máte přijít za dva dny. Po vypršení termínu se stavte za kapitánem. Odpověď pirátů je hodně závislá na počtu pro ně splněných úkolů. Důrazně doporučuji si to před klíčovým rozhovorem uložit, protože šance, že piráti odmítnou je poměrně vysoká. V obou případech je úkol splněn.

Zbroje pro lovce
Falk souhlasí s účastí v boji pouze pokud na to budou lovci patřičně vybaveni. Všiml si parádního brnění z krunýřů důlních červů, jaké si pořídil Barem. Domnívá se, že taková zbroj přijde v nadcházející bitvě vhod všem lovcům. Bude potřeba 10 brnění. Promluvte si s Wolfem, ten na výrobu nemá mnoho času, byl by s tím hotov nejdřív za měsíc. Vy tolik času nemáte, proto po něm chcete nákres. Wolf vám prodá klíč od truhlice s nákresem za 5000 zlatých (1000 exp). Pokud jste ho měli v posádce na Irdorath, je možné že ho chytili skřeti. V tom případě jej najdete ve vězení v Khorinidu, klíč vám dá zadarmo (1500 exp). Truhlici najdete v ledové oblasti v jeskyni bývalého Nového tábora. Pro výrobu jednoho brnění je potřeba 10 červích krunýřů, pryskyřice a žhavá ocel. To dělá dohromady 100 plátů, proto je výhodné sbírat je po celou hru. Hodně červů se později objevilo ve Starém a Opuštěném dole. U kovadliny vyrobte dostatek brnění a odneste je Falkovi (1500 exp).

Výhoda v rychlosti
Pro souhlas Bratrstva jděte za Baalem Orunem (400 exp). Ten vás odkáže na Gor Na Koshe, který má s válčením více zkušeností. Ten chce pro své bojovníky něco, co pomůže navýšit jejich rychlost. Můžete mu dát buď 50 dvojitých lektvarů rychlosti (1500 exp), 50 lektvarů rychlosti (1000 exp) nebo 50 rychlých sleďů (2000 exp). Gor Na Kosh souhlasí s účastí Bratrstva v boji (500 exp).
Naposledy upravil Hellscream dne pon 30. dub 2012 11:57:55, celkově upraveno 12
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » pát 29. říj 2010 20:13:00 » Průchod 7. kapitolou, část 2.
Rudné zbraně pro žoldáky
Lee je velmi ochotný zapojit se do bitvy (500 exp), žoldáci ale potřebují lepší zbraně, nejlépe z magické rudy. Máte o ně požádat paladiny. Hagen vám neochotně předá nákres na výrobu magického meče. Pro výrobu jednoho ostří je potřeba 10 hrudek rudy. Pokud neumíte kutat rudu, je lepší si jí pošetřit z předchozích kapitol. Jediný učitel prospektorství, Grimes, je v 7. kapitole mrtvý. Ve věži na hradě v HÚ je kniha, pomocí které se můžete naučit základy těžby, ale s takto mizernými znalostmi budete kutat velmi dlouho. Vykovejte 30 mečů a předejte je Leeovi (2000 exp).

Mágové ohně ihned souhlasí s účastí v bitvě (300 exp). Je ale nejprve nutné postarat se o Strážce, kteří drží nad skřety ochranou ruku.

Strážci
Úkol dostanete už na začátku hry od Dagota. Pokud jste splnili úkoly pro všechny Strážce, dostali jste runu teleportace do jejich kláštera. Pokud ne, získáte jí po smrti nemrtvého draka, kdy se znovu setkáte s Dagotem, který vám vyjeví velký plán Strážců – svrhnout samotné bohy. Vy s tím samozřejmě nesouhlasíte a tím se Strážcům znelíbíte. Dagot je příliš sebejistý a ani vás nechce vyřídit osobně. Pošle na vás 4 démony, kteří vás mají poslat na věčnost. Zabte je a seberte runu, která zůstala na místě.
V 7. kapitole si o tom promluvte s Pyrokarem (1000 exp). Ten dosud považoval Strážce za mýtus. Nyní je nad hrozivými fakty zděšen a jde pročítat staré spisy do tajné knihovny v katakombách kláštera. Snaží se zjistit, jestli existuje nějaká zbraň, kterou můžete ohrozit tyto nesmrtelné bytosti. Novinky pro vás bude mít až po získání souhlasů všech frakcí (piráti nejsou nutní, přesto důrazně doporučuji jejich souhlas získat). V boji s Strážci vám budou muset pomoci bohové, protože to je v jejich zájmu. Innos, Adanos a Beliar jsou však osamoceni a nejsou na to dost silní. Pyrokar se dočetl něco o čtvrtém božstvu, zápisky ale byli příliš nejasné. Běžte si o tom promluvit s vůdcem Lesního tábora, Netbekem (1000 exp). Ten vás nejprve pošle získat moc bohů, jinak proti Strážcům nemáte nejmenší šanci (1000 exp). Moc Innose (150 ke všem odolnostem, 500 exp) a Beliara (300 k síle a obratnosti, 500 exp) získáte u libovolné svatyně. Moc Adana vámi prostoupí v Adanově chrámu (1500 k životům a maně, 500 exp). Vraťte se za Netbekem (1000 exp). Nyní budete potřebovat zbraň, se kterou budete moct Strážce zranit. Válečník získá meč, mág runu. Zbraň bude muset obsahovat moc všech elementů, proto musíte najít vzácné suroviny na výrobu – oko kamenné pumy, perlu vody, ohnivý krystal a kus stínového golema. Všechny tyto věci můžete získat v předchozích kapitolách, ale objeví se alternativní možnosti jejich získání.
Oko kamenné pumy – jedna kamenná puma (500 exp, heroic bonus 2) je od začátku hry poblíž zlatého draka Ashtara (musí se tam vyskákat), další se objeví za spadlým mostem, kde byl magický luk.
Perla vody – lze jí získat v úkolu pro Strážce Vakona. Další duchové vody (1000 exp, heroic bonus 2) se objeví na malém ostrůvku u Zatopené věže a v bažinách u bývalého tábora Bratrstva.
Ohnivý krystal – lze jej získat při úkolu pro Strážce Kelia, další duchové ohně (1000 exp) se objeví v Údolí stínů u tábora skřetů a ve Spáčově chrámu u objektu, ve kterém byl v G1 Uriziel (na stropě ...). V obou případech je obtížné se k nim dostat.
Kus stínového golema – jeden stínový golem (500 exp, heroic bonus 2) střeží vchod do staré nekromantské věže Asheron na pobřeží poblíž Khorinidu (lze zabít kouzlem světlo). Další se objeví v temné chodbě u vstupu do skřetího města a v jedné z jeskyní v Údolí stínů.
Jako mág ještě budete potřebovat další ohniskový kámen. Můžete se na něj zeptat Saturase (500 exp). Bohužel je zde zřejmě bug a Saturas v té době není nikde k nalezení. Ten má nějaké vodítko, podle kterého by mohl mít ještě jeden Xardas. A opravdu se ve staré Xardasově věži jeden ohniskový kámen povaluje. Nyní můžete vyrobit runu (500 exp).
Jako válečník budete potřebovat 5 nebo 10 hrudek černé rudy a svitek energie. Promluvte si s kovářem v Lesním táboře, Darrionem. Ten měl to štěstí a s černou rudou už jednou pracoval, ale už dlouho žádnou neviděl. Má ale tušení, že by o jejím nalezišti mohli něco vědět skřeti. Běžte si promluvit s Ur-Thrallem, který vám prozradí, že se tento druh rudy vyskytuje v Údolí stínů. Má pravdu, nyní se tam dá černá ruda na několika místech nalézt, asi 10 kousků. Ještě budete potřebovat svitek energie, který vám může opatřit Pyrokar, ale bude nutné počkat tři dny (500 exp). Po uplynulé době si ho vyzvedněte (500 exp). Vykovejte meč z černé rudy, nasaďte si ho a použijte svitek (500 exp). Energie usměrní moc elementů do meče (jednoruční meč poškození zbraněmi a magií 400, obouruční 500).
Nyní se teleportujte do síní Strážců, už se nemusíte bát, že vás zabije blesk. Kabátníky od studia nevytrhne ani vaše přítomnost. Zabijte všechny Strážce (10x 5000 exp), haradrimy (4x 1000 exp) a Tarinakse (1000 exp, heroic bonus 2). Těla Strážců prostě zmizí. Po smrti 9 z nich už můžete za Stonnosem do jeho sálu. Prohodí s vámi pár slov, že vaše snaha byla zbytečná, protože Strážci jsou nesmrtelní. Jejich plány jste jen pozdrželi a oni se musí stáhnout do síní Wakhana (5000 exp). Po smrti Stonnose si můžete promluvit s Pyrokarem (3000 exp) a Netbekem (500 exp). Úkol zůstane nadále aktivní. Sochy na Khorinisu zmizí a skřety už můžete pobíjet jedna radost.

Po smrti Strážců půjdou mágové ohně na bojiště. Promluvte si s Leem, ten vás pošle ať se postavíte vedle Gorna. Když tak učiníte, skřetí vojevůdce zaduje na roh a bitva začíná. Střet byste neměli prohrát, ani když se do bitvy osobně nezapojíte. Nejspíš to autoři tak udělali úmyslně, protože pro slabší počítače je bitva skutečný záhul. Po vítězství si promluvte s Leem (5000 exp) a Hagenem.

Zabíjej kolik můžeš
Úkol dostanete od lorda Hagena po skončení bitvy. Skřeti už nejsou pod magickou ochranou, proto vašim polobožským rukám nemohou vzdorovat ani po stovkách. Na pomoc si můžete vzít Diega, Gorna, Lestera, Miltena, Cora Angara a Larese. Po smrti 50 skřetů je úkol splněn. Ještě si o tom můžete promluvit s Hagenem (2000 exp).

Runová magie
Po vítězství v bitvě si promluvte s Pyrokarem. Ten se chce teleportovat zpátky do kláštera, ale zjistí, že to nejde. Pyrokar je velmi znepokojen a pošle vás poptat se ostatních mágů. Máte zjistit, jak jsou na tom s runami. Promluvte si s některým mágem ohně, mágem vody, guru a paladinem (4x 200 exp). Nikomu runy nefungují. O svých poznatcích se podělte s Pyrokarem (1000 exp). Také ho můžete informovat o každém druhu magie zvlášť (4x 100 exp). Ten dostane podezření a požádá vás, ať také nějakou runu vyzkoušíte. Když tak učiníte, zjistíte, že fungují stejně jako dříve. Pyrokar to přisoudí moci bohů, která ve vás dřímá (500 exp). O ztrátě runové magie informujte Hagena (300 exp).

Obléhání kláštera
Ztráta runové magie znamená pro mágy ohně velký problém – nemohou použít teleportační runy a klášter je stále obléhán skřety. Pyrokar vás požádá o službu, máte mu a jeho bratrům vyčistit cestu do kláštera. Zabijte všechny elitní skřety před klášterem, váš úspěch bude oznámen fanfárami (5000 exp). Informujte o tom Pyrokara (500 exp), mágové ohně se vydají do kláštera.

Čištění Khorinisu
Úkol je jasný – vyčistit Khorinis od skřetů, nebo alespoň od jejich vůdců. Skřetů je tu opravdu hodně, ale ti už vám nemohou dělat problémy. Nezapomeňte vybít zelenokožce na lodi, kterou mezitím zase zabrali. Vaše vítězství ozvučí fanfáry (5000 exp). Nyní můžete pustit vězně, pokud někoho z vaší posádky chytili. Oznamte vše Hagenovi (500 exp) a svým přátelům (od každého 100 exp).

Zpráva pro krále
Po osvobození Khorinidu si promluvte s Hagenem. Řekněte mu o svých plánech k plutí na pevninu. Loď nyní patří pirátům (pokud se zúčastnili bitvy) a ti souhlasí s plavbou na Myrtanu (na začátku G3 vás pěkně podrazí). Hagen vám vrátí mapu na Ztracený ostrov, kterou máte předat králi. Nyní bude znovu potřeba najít kapitána a posádku. Kapitánem bude Greg (500 exp). Pokud piráti odmítli účast v bitvě, je zde velký problém – pravděpodobně jste bez kapitána. Ještě je tu možnost Torlofa, ale jen pokud byl vaším kapitánem na Irdorath a byl chycen skřety (500 exp). Do posádky kromě pirátů můžete vzít Diega, Gorna, Lestera, Miltena, Cora Angara, Larese, Leeho, Falka a Thoruse (9x 200 exp). Jděte na loď a promluvte si s kapitánem (1000 exp). Konec tohoto módu, užijte si závěrečné titulky.
Naposledy upravil Hellscream dne stř 08. srp 2012 19:12:40, celkově upraveno 10
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod Hellscream » stř 10. lis 2010 9:59:42 » Úkoly pro nekromanty a mágy vody
Cesta nekromanta
Pokud se chcete stát nekromantem, musíte jít nejdřív do města za Vatrasem. Zeptejte se na další spolky, pomocí kterých můžete získat přístup k lordu Hagenovi. Vatras zmíní mágy temnoty, ke vstupu mezi ně vám může pomoci Xardas. Běžte tedy za ním a zeptejte se jej. Xardas potřebuje nějaký čas na rozmyšlenou, máte se za ním stavit později. Po dvou dnech vás přijme do učení a dá vám uniformu novice temnot (1000 exp).
Nekromantem se budete moct stát, až budete mít dostatečně silného ducha. Poté, co navýšíte svojí manu na více než 70 (můžete použít prsteny a amulet), vás Xardas zasvětí do magie temnoty (500 exp). Dostanete roucho nekromanta, Xardas vás bude učit a bude s vámi obchodovat. Nyní vás stráže radnice pustí za lordem Hagenem. Vznešené roucho temnot dostanete poté, co se od Xardase naučíte 4. kruh magie. Od 5. kapitoly bude vaším jediným učitelem nekromant Creol.

Xardasovy spisy
Xardas potřebuje zpět své rukopisy, které zanechal v klášteře, když ještě patřil k mágům ohně. Část z nich pravděpodobně najdete v jeho bývalém pokoji, dá vám od něj klíč. Zbytek je snad ještě v knihovně. Před svojí cestou se naučte vybírání kapes. Do kláštera přelezte přes střechu. První rukopis je v pokojíku za dveřmi u novice Baba. Pro přístup do knihovny musíte ukrást klíč Parlanovi. Poté co máte oba dokumenty, oberte Sergia o jeho klíč, je nutný k opuštění kláštera. Spisy odneste Xardasovi (300 exp).

Marná cesta
Xardas se zajímá o vzácnou knihu Marná cesta. Podle jeho posledních zpráv jí měl nějaký mág ve městě. Toho mága tam stále najdete, jen se stáhl do ústraní. Je to Gallahad, mág z přístavní čtvrti. Při rozhovoru hlavně nezmiňujte, že vás posílá Xardas. Gallahad by vám namluvil, že knihu prodal neznámému obchodníkovi. Xardas by této povídačce neuvěřil a poslal by na Gallahada své démony (100 exp), ten by nepřežil a v úkolu byste selhali. Gallahad vám bude ochotný pomoci pouze pokud pro něj splníte úkol Gallahadův úkol. Za knihu bude chtít také nějakou vzácnost, můžete mu dát královský šťovík (50 exp), různé pernamentní elixíry (100 exp) nebo svitek vyhnanství (500 exp). Ten najdete v horní místnosti staré Xardasovy věže. Potřebujete ho v rámci úkolu Podivné stvoření, ale můžete získat druhý od Xardase. Knihu si přečtěte (300 exp) a pak jí dejte Xardasovi (500 exp).

Skřetí srdce
Xardas potřebuje pro své experimenty 50 skřetích srdcí. Jejich extrakci vás může naučit třeba Grom nebo Talbin. Pokud jste stále novic a máte sílu pod 60, Xardas vás vybaví elixírem síly. Srdce doneste Xardasovi (2500 exp).

Nekronomikon
Xardas pátrá po nesmírně cenné knize, takzvaném Nekronomikonu. Tento spis obsahuje nejvyšší vědění nekromantů. Podle dostupných vodítek ho měl naposledy mocný nekromant Nergal. Jeho věž je někde v Khorinisu, ale její vchod je prý zablokován. Nergala údajně zabil paladin Inubis. Beliar se rozhněval a proklel Inubise, aby neměl klid ani po smrti. Xardas vám proto doporučí hledat v Inubisově hrobce, najdete jí kousek od Onarovy farmy. Také vás vybaví třemi svitky zničení nemrtvého. Po smrti Inubise (1500 exp, heroic bonus 2) si od něj vezměte jeho klíč. Nergalovu věž najdete kousek odtud, v malém údolí za lovcem Gromem, u dvou trolů. Po přečtení knihy na podstavci se objeví Nergalova zombie (600 exp, heroic bonus 2). U ní najdete flák masa, který odneste Xardasovi (500 exp). Ten chce přivolat Nergalovu duši, ale jedná se o velice nebezpečný rituál, proto se na něj musí dobře připravit. Po dvou dnech je vše hotovo a Xardas vám předá instrukce (100 exp). Společně přivoláte Nergalova ducha do pentagramu, který nesmíte překročit, jinak velice ohrozíte sebe i Xardase. Po příchodu duše se s ní Xardas pustí do rozhovoru. Když počkáte, Nergal Xardasovi řekne, že Nekronomicon ukryl na vrcholku věže Asheron a vchod nechal střežit nesmrtelnou bytostí. Podle Xardase toto stvoření můžete zničit kouzlem světlo (1000 exp). Pokud porušíte Xardasův zákaz a vstoupíte do pentagramu, Nergal vás osloví (100 exp). Řekne vám vesměs to samé co Xardasovi. Poté na vás zaútočí. Nebude to vůbec lehký boj, Nergalova moc se vyrovná té Creolově (5000 exp, heroic bonus 3). Nepočítejte s Xardasovou pomocí, protože usne. Zničení nemrtvého vám bude také k ničemu. Po Nergalově zažehnání se Xardas vzbudí a vynadá vám do hlupáků (100 exp). Neuvěří vám ani slovo z vašeho rozhovoru s Nergalem. Ať se rozhodnete jakkoliv, musíte jít vyzvednout knihu z věže Asheron. Najdete jí na pobřeží poblíž města. Stínového golema zabijte světlem (500 exp, heroic bonus 2). Na vrcholu věže seberte Nekronomikon, jako nekromant ho můžete přečíst (mana +10). Poté jej odneste Xardasovi (1000 exp).

Vstup mezi mágy vody
Ve městě si promluvte s Vatrasem. Jako jednu z významných gild zmíní mágy vody. Pro přijetí si máte promluvit se Saturasem, kterého najdete ve vykopávkách poblíž pyramidy. Nejsnadněji se tam dostanete s Laresem, který chce vrátit ornament. Saturas není z vašeho návrhu příliš nadšený, jen vám doporučuje dělat něco užitečného. Pro přijetí musíte splnit tři úkoly – zjistit, kde jsou ztracení lidé, získat zbylé ornamenty a najít obchodníka, který prodává zbraně banditům. Úkol s ornamenty vám nyní zadá Nefarius už v 1. kapitole. Ornament z kamenného kruhu u Lobartovy farmy vám dá v Návratech Lothar (nemusíte do radnice). Elvrich a tábor banditů je přesunut na jiné místo, kousek do svahu na pravé straně od cesty, která vede k pyramidě (poblíž je Innosova socha). Ostatní questy se od G2A neliší. Pokud tyto úkoly splníte jako nezávislí, běžte za Saturasem (450 exp), ten vás přijme jako novice (500 exp). Dostanete uniformu novice vody a dopis pro Hagena, díky kterému vás pustí do radnice. Jako nováček vody nemůžete vstoupit do Kruhu vody, ale prsten vám dá Vatras (150 exp). Zasvěcení mezi mágy se vám dostane až po smrti Ravena. Dostanete róbu, hůl a mágové vody vás budou učit (500 exp).

Saturasova žádost
Po přijetí mezi novice vám dá Saturas dopis pro lorda Hagena. Chce po něm, aby zabezpečil portál na Jharkendar. Stráže radnice vás pustí dovnitř. Hagen pošle do pyramidy dva rytíře. S odpovědí jděte za Saturasem (250 exp).
Naposledy upravil Hellscream dne čtv 28. črc 2011 10:31:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: r33i

cron