Menu

Jak spustit film s titulky

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod JENIK » čtv 05. bře 2009 11:53:41 » Jak spustit film s titulky
Hrubá většina filmů zde na fóru má titulky vkládané přes speciální programy, jenž titulky nevkládají do filmu jako text, ale jako přidaný soubor, který je nutný otevřít. Bohužel spousta přehrávačů tuto funkci nepodporuje, proto je tu tento návod.

1) Přehrávač
Nejprve si musíme zvolit přehrávač který umí pouštět i titulky typu .srt nebo .sub a podob.
Rovnou zapomeňte na Windows Media Player, který tuto funkci neovládá. Radši si například ze stahuj.cz nebo slunecnice.cz stáhněte skvělý přehrávač se jménem BSplayer.Až ho stáhnete, tak si ho nainstalujte podle daného nastavení.

2) Jak vložit titulky do filmu
Jakmile máme nainstalovaný BSplayer, tak si najdeme požadovaný film a požadované titulky ve složce, do které jste je stáhli. Nyní musíme titulky spustit. Jsou na to tyto dvě varianty:

  1. Film a titulky budou ve stejné složce a zároveň se bude film i titulky jmenovat ÚPLNĚ STEJNĚ (př. Summoner.wmw ; Summoner.srt).Tam si je po spuštění filmu BS Player vloží bez vaší pomoci sám. (Pokud ne, řiďte se možností č. 2)

  2. Spustíme film a buďto pomocí klávesové zkratky CTRL + L, nebo pomocí pravého tlačítka myši a zvolení možnosti načíst titulky vložte soubor s titulkami do filmu. Nebo ještě jinak - Přetáhněte soubor s titulkami přímo do BS přehrávače.

Pokud máte nějaký problém s titulky a jejich načtením pomocí tohoto návodu, obraťe se na filmovou poradnu, nebo na obecnou diskuzi o filmech. Problémy by ale nastávat neměli.
Uživatelský avatar
JENIK
Uživatel
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 13. lis 2007 17:02:42

Příspěvekod Pivl » pon 01. lis 2010 20:36:33 » Re: Jak spustit film s titulkami
Aktualizace 1.11
- Upravování chyb
- Chápavější vysvětlení
- Promazání
Uživatelský avatar
Pivl
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: sob 08. lis 2008 14:34:57
Bydliště: Klan Ohně, Santova 69


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé