Menu

Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ

Diskuse a hodnocení filmů.

Svůj hlas uděluji filmu:

René Descartes: Meditace o první filosofii
1
11%
After the Rain
0
Žádná hlasování
Do Přímoří
3
33%
Gothic: Lee
1
11%
Obrazy
4
44%

Celkem hlasů : 9

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 01. lis 2018 23:31:52 » Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Informace k hlasování
Hlasování probíhá pouze v anketě, ale je nanejvýš vyžadované, abyste sem i napsali příspěvek s odůvodněním, proč jste pro ten který film hlasovali. V anketě máte pouze jeden hlas a jeho změna není možná! Anketa bude uzamčena 17., nebo 18. listopadu. Podle umístění budou filmům přiřazeny body, váha hlasování v anketě je vyšší než na facebooku ale nižší než u poroty.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Beowulf » ned 04. lis 2018 20:05:02 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Ja hlasuji pro film Lee.
Pojednava o pribehu z hry, graficky je skvele zpracovan (oj to muselo dat prace).

Ovsem hned o chlup dal mam Prvni Meditaci. Kde byli zajimave efekty. Opravdu dobre. Je mi trochu lito ze hlas nemohou dostat oba :)
:(
Beowulf
Dlouhodobý uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 11. lis 2018 19:28:09 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Svůj hlas hrdě odevzdávám filmu Obrazy.

Howky nás zavedl do galerie, ale Pivl taky, a oproti Howkymu tu máme ke snímku opravdu co říct a o čem mluvit. Neskutečná koncepce. Promyšlenost, nápady, tohle všechno. Pivl prostě opět ční vysoko nad ostatními a měl by získat vítězství.

Lordan natočil hezký klip, ale jak říkal, je to symbolická účast. Na vítězství to letos není.

O sobě raději pomlčím.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Lordan » ned 11. lis 2018 19:38:02 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Hlasuji pro film Do Přímoří. Film pro mě byl letos nejpřínosnější. Nesázel tolik na efekty, ale na výpověď příběhu. Ta byla podle mě zvládnuta výborně. Film nabízí místa k zamyšlení, napětí a originální zápletku.

(A taky jsem v něm daboval, tak pro co jiného bych měl hlasovat, že jo? :D )

Z ostatních snímků mě nejvíc zaujaly Pivlovi Obrazy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Vojta1122 » pát 16. lis 2018 22:51:53 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Upozorňuji, že hlasování se chýlí ke konci. Ze soboty na neděli to stopnu, tak využijte svou příležitost!
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Winea » sob 17. lis 2018 11:56:04 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Hlasovala jsem pro Obrazy.
Podle mě, je nejlépe zpracovaný jak příběhem, tak grafickou i filmovou částí. Efekty vysoce převyšovaly ostatní filmy.
Zároveň však se mi líbil i film Lee - nápaditostí příběhu (doplňuje příběh Gothicu), ale i zpracováním - kresbou a jelikož jsem grafička, udělalo to na mě velký dojem. Jelikož nemohu dát dva hlasy, tak alespoň chválím a dávám tři hvězdičky :D ***
Winea
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » sob 17. lis 2018 13:04:53 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
1. Obrazy
Svůj hlas dávám filmu Obrazy. Už samotný "pohádkový" úvod naznačil, že Obrazy mají ambice útočit na příčky nejvyšší. Ze všech filmů je to ten nejnáročnější, řekl bych, že i nejoriginálnější a obsahující řadu skvělých nápadů (např. hořící dveře uprostřed temnoty mi utkvěly v paměti). Nelineární příběh inspirovaný lidskou myslí/emocemi není lehké vymyslet, natož pak převést takový nápad efektně na plátno. No a Pivl to (víceméně) dokázal. A jelikož je to Pivl, tak to bylo i vydatné audiovizuální obžerství :D
P.S. Bring Me To Life potěšila :wink:

2. Meditace o první filosofii
Když jsem Meditaci dokoukal poprvé, pomyslel jsem si "To ale byla úžasně nepochopitelná blbost." Před druhým zhlédnutím jsem si preventivně pročetl kapitolu o Descartovi z jedné moudré knihy. Druhé zhlédnutí už bylo o něco lepší, jelikož jsem aspoň trochu věděl o co se jedná. Ale film na mě celkově moc nezapůsobil, jelikož kromě vizuálního doprovodu k Descartovým myšlenkám nic jiného nenabízí. Nevím, zda statická režie, nevýrazná hudba a absence nápaditých/divácky atraktivních scén měla za cíl uvést diváka do "meditativního" stavu nebo tak byl film natočen bez předchozího úmyslu. Můj celkový názor bych shrnul: "Hm, filozofování..."

3. Gothic: Lee
Vizuální provedení filmu je jediný důvod, proč jsem mu dal bronzovou medaili. Celý film by se dal odvyprávět během 5ti vět. Příběhově je to děsná sázka na jistotu, odvyprávěná rutinérsky s nulovou přidanou hodnotou. Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat/wow efekt/překvapení a místo toho jsem se dočkal závěrečných titulků.

---

After the Rain mě nezaujal - zkrátka hudební klip z Gothicu. Není špatný, ale mezi ostatními filmy je pouze do počtu. Loňská The Bell Witch je mnohem lepší. Do Přímoří jsem bohužel neviděl, takže ten hodnotit nemůžu.
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Pivl » sob 17. lis 2018 19:26:12 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Hlasoval jsem pro Do Přímoří, jelikož se jedná o jediný čirý obsahový snímek v soutěži, který má skvělou atmosféru a jelikož se jedná o opravdu hodnotné dílo po všech stránkách. Gothic: Lee je rozhodně Hokyho nejlepší dílo a za všechny ty ročníky by si zasloužil i můj hlas, nicméně Vojtův film se mi letos líbil opravdu hodně a navíc to podpořil i skvělou meditací, která je podle mě saba o sobě také úžasná.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » ned 18. lis 2018 0:01:26 » Re: Khoriniský dráček 2018 - HLASOVÁNÍ
Hlasování uzamčeno.
Vojta1122
Kronikář