Menu

Khoriniský dráček 2018 - Hlasování porotců

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Pivl » pon 29. říj 2018 23:45:07 » Khoriniský dráček 2018 - Hlasování porotců
Odevzdání hlasů
Zde prosím odevzdejte finální hlasy. Svůj hlas i nominace důkladně zdůvodněte.
Pro hlasování můžete použít předpřipravenou šablonu, která nám umožní sjednotit styly a udělat tak topic přehlednější.

ODEVZDÁVEJTE HLASY DO 13.11.2018 (Včetně)

Šablona:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hlasuji pro: {Název filmu}
Zde bude vaše odůvodnění...

Nominace
Nejlepší scénář: {Název filmu}
Odůvodnění...

Nejlepší kamera: {Název filmu}
Odůvodnění...

Nejlepší ozvučení: {Název filmu}
Odůvodnění...

Nejlepší efekty: {Název filmu}
Odůvodnění...

Nejlepší výprava: {Název filmu}
Odůvodnění...

Nejlepší scéna: {Název filmu}
Odůvodnění...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kód: Vybrat vše
[size=200][b][color=#FFFF00]Hlasuji pro:[/color] {Název filmu}[/b][/size]
Zde bude vaše odůvodnění...

[size=140][b][color=#FFFF00]Nominace[/color][/b][/size]
[b][color=#FFFF80]Nejlepší scénář:[/color]  {Název filmu}[/b]
Odůvodnění...

[b][color=#FFFF80]Nejlepší kamera: [/color] {Název filmu}[/b]
Odůvodnění...

[b][color=#FFFF80]Nejlepší ozvučení:[/color]  {Název filmu}[/b]
Odůvodnění...

[b][color=#FFFF80]Nejlepší efekty: [/color] {Název filmu}[/b]
Odůvodnění...

[b][color=#FFFF80]Nejlepší výprava:[/color]  {Název filmu}[/b]
Odůvodnění...

[b][color=#FFFF80]Nejlepší scéna:[/color]  {Název filmu}[/b]
Odůvodnění...
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Emperor » sob 10. lis 2018 14:47:57 » Re: Odevzdání hlasů
Hlasuji pro: MEDITACE O PRVNÍ FILOZOFII
Rozhodl jsem se dát svůj hlas porotce právě tomu snímku z několika důvodů. Za prvé se jedná o novinku v tom smyslu, že se autor rozhodl zpracovat téma ne přímo gothicovské či obecně hrdinské. Skloubit svět Gothicu s filozofickými úvahami byl tak trochu risk, protože se zde neodehrávají žádná epická dramata, souboje, intriky apod., tedy pro většinu potenciálních diváků atraktivní prvky, které se v souvislostí se hrou nabízejí a jsou i většinou využívány. Tedy hrozilo, že téma nezaujme tolik na první dobrou. Ovšem, a to je druhý důvod mé nominace na nejlepší film, autor dokázal toto ne až tak moc populární téma (nechci fanouškům nějak křivdit, ale myslím, že většině z nich bude bližší spíše např. Beowulf než Descartes) přetvořit na odlehčenou podívanou, při které někdy ne zcela hned srozumitelné myšlenky přiblíží divákovi natolik, že je nejen pochopí, ale možná dokonce i zaujmou. K tomu navíc velmi příjemný hlasový doprovod, spousta zajímavých efektů, hudební výběr ... Jako didaktická pomůcka by tento film při výuce filozofie na základních nebo středních školách obstál naprosto skvěle.

Nominace
Nejlepší scénář: DO PŘÍMOŘÍ
Toto dílo si zaslouží ocenění za nejlepší scénář, protože téma jako takové mi přišlo zajímavé a originální, svými jednotlivými prvky i jako celek splňuje požadavky na hororový žánr. Autor toho dosáhl i díky použití jiných efektů, ruchy, hudebním pozadím apod., ale bez slušného scénáře by to nevyšlo.

Nejlepší kamera: OBRAZY
Tak tady je to bez diskuze celkem jasná záležitost, práce s kamerou je zde na profesionální úrovni, autor své řemeslo ovládá bezpečně, s citem a vkusem a nemá mezi jinými snímky velkou konkurenci. Více jsem se rozepsal v recenzi.

Nejlepší ozvučení: OBRAZY
Tady mám jasného favorita, Obrazy by nebyly tím čím jsou bez parádní hudby a skvělého dabingu. Více v recenzi.

Nejlepší efekty: OBRAZY
Nominaci v této kategorii si film zaslouží za několik parádních momentů, které díky zvoleným a vytvořeným efektům působí až neskutečným, snovým dojmem.

Nejlepší výprava: OBRAZY
Myslím si, že autor tohoto snímku si dal asi nejvíc práce, než přetvořil hru k obrazu svému, aby ji využil ke svým potřebám, k vyjádření svého uměleckého já, proto si nominaci v této kategorii zcela jednoznačně zaslouží.

Nejlepší scéna: OBRAZY
Pokud bych bral jako kritérium okamžik, kdy mi přeběhl mráz po zádech pod vlivem nějaké scény, byla by to ta, kde ruka hlavní postavy přejíždí po zdi. Je v tom silná emoce podpořená naléhavou hudbou, je tam smutek, zoufalství ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » ned 11. lis 2018 11:14:12 » Re: Odevzdání hlasů
Hlasuji pro: MEDITACE O PRVNÍ FILOSOFII
Od první chvíle můj horký kandidát na výtězství a po několikátém puštění filmů jsem názor nezměnil. Množství postprodukce, skvělý dabing a už jen samotný nápad z něj dělají nejlepší film v soutěži. (teda pro mě)

Nominace
Nejlepší scénář: DO PŘÍMOŘÍ
Po příběhové stránce toho film může nabýdnout asi nejvíce, na což má vliv i to, že se jedná o nejdelší film soutěže. Dialogů je dost a jsou dosti zajímavé. S pomocí dobrých střihů a animace je zde i dost strašidelná část filmu. Konec byl trochu složitější, zmatený, ale i přes to je pro mě v této kategorii snímek nejlepší.

Nejlepší kamera: OBRAZY
Plynulá kamera, dobré úhly, nic, co by se mi nelíbilo...

Nejlepší ozvučení: MEDITACE O PRVNÍ FILOSOFII
Váhal jsem mezi filosofem a obrazy. Obrazy sice měli skvělý hudební doprovod, ale filozof u mě vyhrává dabingem. Dávám na první dojem.

Nejlepší efekty: GOTHIC: LEE
Howkyho kresba je opravdu letos nádherná a hrozně se mi tento styl líbí.

Nejlepší výprava: DO PŘÍMOŘÍ
Dobrá práce s animací a množství využitých textur, módů. A kočka.

Nejlepší scéna: OBRAZY
Boj s červem měl skutečně epický hudební doprovod. Až mě mrazilo.
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod sleeper » úte 13. lis 2018 13:58:58 » Re: Odevzdání hlasů
Hlasujem pre: Gothic: Lee
Howkyho diela mi v minulosti prišli len ako taký príjemný bonus, ktorý ale nemal medzi konkurenciou komplexnejších filmov vytvorených v Gothicu u mňa šancu. To sa tento rok zmenilo a naopak na mňa spomedzi ostatných diel pôsobí "film" Gothic: Lee najkomplexnejšie.

Obrazy sú po audiovizuálnej stránke skutočne špičkové. Len som sa nemohol ubrániť pocitu, že to bolo občas trochu gýčové. A po príbehovej stránke ma to nejak nenadchlo, zvlášť oproti predchádzajúcim Pivlovym filmom. Možno som spravil chybu, že som si pred súťažou pustil Dark Angela...? Metidácie sú originálne poňatým filmom, ale úprimne ma to veľmi nebavilo, a beriem to skôr ako prepracovaný bonus, než ako plnohodnotný film... Oproti tomu Do přímoří je veľmi zaujímavým filmom po príbehovej stránke, keď neviem, čo čakať... ale opäť ako v prípade Pivla ma jeho predchádzajúce filmy zaujali a bavili viac. After the rain je pekný bonus, ale medzi ostatnými filmami a klipmi mi neprišiel ničím výnimočný.

Nominácie
Najlepší scénár: Do přímoří
Prepracovaný a zaujímavý príbeh. Chýbalo mi viac akcie, ale zato sme tu mali tentoraz filmy skôr originálnejšie, a o tomto to platí obzvlášť. Rozmýšlal som aj nad ocenením filmu Meditace o první filosofií, za adaptáciu už existujúceho diela, navyše dosť netradičného, ale kedže ma popravde veľmi nebavil a neprišiel mi okrem samotnej myšlienky až tak zaujímavý, oceňujem film do Přímoří.

Najlepšia kamera: Obrazy
Pivl to s kamerou jednoducho vie. Už v Z temnot bola jeho kamera super, ale toto je ďalšia úroveň. Kompozícia, pohyby kamery, všetko to pôsobí veľmi dobre a medzi súťažnými dielami bezkonkurenčne.

Nejlepšie ozvučenie: Obrazy
Veľmi dobrá práca s hudbou, ktorá efektne vytvára atmosféru. Chválim výber neopočúvaných skladieb. Dabing nehodnotím.

Najlepšie efekty: Obrazy
Úprimne mi to prišlo miestami prehnané až gýčové (strihy, zmeny farebnosti obrazu, apod.). Napriek tomu musím uznať, že spomedzi súťažných diel mal tento film nepochybne najlepšie efekty, ktoré opäť posúvajú úroveň miestneho fanartu. Prsty postavy a ich pohyb, natiahnutie sa za padnutým mečom (je to trochu schématické, ale vrámci fanartu a tvorby s Gothicom je to viac než dobré), prestrih do chrámu, upravená obloha... Muselo to dať prácu, a je to super!

Najlepšia výprava: nehodnotím
Nie som si úplne istý, čo všetko vo filmoch vzniklo úpravou predmetov v Gothicu, a čo pridaním dodatočne. Z toho čím si som istý ma však nič nejak nenadchlo, vlastne som to skoro nevnímal. V minulosti sme videli už fanart s prepracovanejšími textúrami a úpravami, preto som sa rozhodol výpravu nehodnotiť.

Najlepšia scéna: Obrazy
Nebol som si istý, ktorý film nominovať na toto ocenenie, vo viacerých dielach sme videli silné scény. Ale tá v Obrazoch, keď sa zaujímavým efektom preniesla postava do chrámu, sa sprievodu skvelej hudby, a vynikajúcej kamery a s následným prejdením ruky po kameni jednoducho nemá konkurenciu. Toto Pivlovi vyšlo, a je za z tejto scény čo učiť.
Naposledy upravil sleeper dne sob 17. lis 2018 20:20:51, celkově upraveno 2
sleeper
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 17. lis 2018 16:10:59 » Re: Odevzdání hlasů
Hlasuji pro: Obrazy
Nejvíce mne zaujaly filmy Obrazy a Do Přímoří. Jenže ono je to jako porovnávat hrušky s jabkama. Každý z filmů má to, co tomu druhému chybí. Vojtova hutná atmosféra, propracované dialogy, mysteriózní děj proti Pivlovým úžasným efektům a vynikající hudbě. Do háje, co z toho vybrat. Je to taková Sofiina volba. Nejradší bych zvolil oba dva.

Nakonec jsem se ale rozhodl pro Pivlovy Obrazy. Tento film na mě působí jako o něco celistvější filmové dílo. Skvěle jsem se bavil u přechodů mezi scénama, jejich dynamikou a u hudby, která perfektně podporovala atmosféru filmu.

Každopádně díky oběma, ale i Lordanovi a Howkymu, za výbornou podívanou. Sešla se tu opět povedená sestava filmů, na které byla radost se dívat.

Nominace
Nejlepší scénář: Do Přímoří
Mysteriózní děj s hororovými prvky a skvěle vypointovanou atmosférou. Zajímavé dialogy.

Nejlepší kamera: Obrazy
Skvělé úhly kamery, dynamická kamera, zpomalené záběry, boj. Působí to velmi filmově.

Nejlepší ozvučení: Do Přímoří
Těžké rozhodnutí, ovšem oproti Obrazům nakonec volím i za skvělé využití ticha k navození tísnivé atmosféry. Ozvučení Do Přímoří bylo doplněné mnoha zvuky, a přestože hudba jako taková byla u Obrazů silnější, nakonec dám hlás Vojtovi.

Nejlepší efekty: Obrazy
Zde jasná volba. Krásně temné a barevné zpracování Obrazů je prostě top. Obloha plná hvězd, lidské ruce, oheň. Je toho mnoho.

Nejlepší výprava: Do Přímoří
Hodnotím i za využití pohledu z první osoby, čí za nekončící pokyvování postav :lol:

Nejlepší scéna: Obrazy
Využití klečícího hrdiny pro přechod, doslova přeskok, mezi scénou v domě a scénou v chrámu. Podpořeno změnou hudby. Výborné.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického