Menu

Gothic: Lee

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Howky » pon 29. říj 2018 23:20:31 » Gothic: Lee
Obrázek
Film sledujte zde!

Žánr: Kreslený, životopisný, krimi

Autor: Howky
Krátké zobrazení příběhu generála Lee, později vůdce žoldáků v Novém táboře a na Onarově farmě. Jak málo stačí k tomu, aby se jeho život obrátil vzhůru nohama?
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » pon 05. lis 2018 16:03:20 » Re: Gothic: Lee
Scénář

Máme tady příběh generála Lee, který je neprávem odsouzen ke vhození do kolonie. Lee už na vezeňské lodi vzpomíná na celou událost a seznamuje se s novým kamarádem/nekamarádem Gomezem.

Film je poměrně krátký, což ke kvalitě obrázků plně chápu. Příběh je jednoduchý a nenabízí nějaké zajímavější zvraty, nebo dialogy. U Howkyho mám zkrátka radši komedie, než vážnou tvorbu. Atmosféra je zde ale parádní.

5/10

Kamera

Howky zde na různých místech přibližuje kameru, což působí lépe, než statické obrázky, škoda, že v druhé půlce filmu už se kamera moc nehýbe. Také tu je dostatečné množství různých animací, což zvyšuje kvalitu snímku.

8/10

Zvuk

Hudba v pozadí tohoto snímku se mi líbila a přišlo mi, že se k situaci dosti hodí, jen mě zamrzelo to ticho u scény na lodi, nejspíše bylo úmyslné, vzhledem k tomu, že Aaron chtěl klid, ale zrovna tak atmosférická část by si myslím zasloužila nějaký zvuk. Nemusela by to být ani hudba, třeba jen vrzání lodi. Což mě nutí zmínit, že film opsahuje několik zvukových efektům, jako jsou kroky, cinkání, bouchání, za což jsem rád.

Dabing se skládá bohužel pouze ze tří lidí, kdežto postav je ve filmů více. Když spolu mluví dvě postavy, které dabuje stejný člověk je to znát a trochu to kazí dojem. Ale jak jsem už napsal jinde, dabing je rozhodně něco, co oceňuji.

7/10

Efekty/Postprodukce

Barvičky. Howkyho kresba udělala obrovský krok dopředu od posledně. Celkově se mi tento styl kresby moc líbí a nevidím zde nic, co by se dalo vytknout. Kresba je bezpochyby nejsilnější stránkou tohoto filmu.

10/10

Výprava/Práce se hrou

Nelze u snímku hodnotit.

-

Nejlepší scéna

Hodnocení

7.5/10
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 10. lis 2018 13:52:35 » Re: Gothic: Lee
SCÉNÁŘ/REŽIE/VIZUÁLNÍ A AKUSTICKÝ DOJEM

Všem i jen podprůměrným znalcům série Gothic známý příběh, kterak se Lee do Kolonie dostal. Tedy nejde o nějaký originální příběh, lze hodnotit pouze to, jak ho autor pojal. Konkrétně u tohoto tvůrce bych očekával něco vtipnějšího, nečekaného, parodického atp. Místo toho jsem se dočkal jen strohého vylíčení příběhu o generálově odsouzení a jeho setkání s Gomézem na lodi a jak to s nimi v Hornickém údolí dopadlo. Takže příběh není to, co dělá tento minisnímek zajímavým. Tím, čím docela ohromí, je grafické zpracování, přesněji samotná kresba. Autorova technika doznala značného pokroku. Svou kresbou, konkrétně mimikou a gesty postav dovede statické obrazy dynamicky rozpohybovat (i za občasného použití animačních prvků) a dá se to pak s mřimhouřením oka brát jako filmový počin. Je zde využit i dabing, což přidává na pocitu živosti, forma namluvení postav se moc nehodí k vážnému pojetí příběhu, spíš mi seděla k jeho předchozím parodickým pokusům. Tedy jediná věc, která se zde dá opravdu zhodnotit, je samotná kresba, barvy, stínování, práce se světlem a stínem. V tomto ohledu má dílo svou kvalitu, ale bohužel to neobstojí v konkurenci jiných autorů, kteří přicházejí s komplexnější tvorbou.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod sleeper » čtv 15. lis 2018 23:47:55 » Re: Gothic: Lee
Sleeper hodnotí:

PRVÉ DOJMY:
Od Howkyho už viem čo čakať, a preto samotným formátom neprekvapil. Je to pomerne krátky s malým počtom obrázkov a animácií, ale zato vyzerajú naozaj dobre, a spolu s dabingom a príjemnou hudbou tento film vynikajúco funguje.

ROZBOR DIELA

Kresba: Naprieč Howkyho tvorbou môžeme pozorovať vývoj štýlu jeho kreslenia. Fakt sa to dobre vyvíja, a bol som "ohromený", ako dobre kresba v tomto filme vyzerá. Či už v úvodnej scéne, kráľovský palác, alebo podpalubie lode. Všetko sa dá určite zlepšiť, ale ako totálny amatér v digitálnej a farebnej kresbe som s kresbou v tomto diele viac než spokojný.

Zvuk: Oceňujem citlivý a originálny výber hudby. Je nevýrazná, ale vynikajúco zakomponovaná, a vďaka tomu spolu s dabingom a ďalšími zvukmi film posúva na ďalšiu úroveň. Rovnako oceňujem výber zvukov (otvorenie dverí, reťaz). K dabingu som pomernej kritický, a viackrát som sa vyjadril, že nie som úplne fanúšikom amatérskeho dabingu. Tu podľa mňa funguje dobre. Neviem, či je to tou kreslenou formou filmu, že k tomu pristupujem inak, alebo je fakt taký dobrý? :) Mne sa každopádne páčil. Jednotlivé postavy majú odlišné hlasy, pritom bez výraznejších rozdielov v kvalite nahrávania, postavy intonujú, pôsobí to väčšinu času prirodzene. Pekným detailom pridávajúcim na atmosfére je ozvena v kráľovskom paláci.

Scenár: Howky stvárnil známy príbeh, ktorý všetci poznáme. Po tejto stránke nič originálne, ale spracovaný je verne. Výber scén je super, dialógy pôsobia verne. Film je pomerne krátky, ale funguje, nič mi tu nepríde naviac, zbytočné. Obrázkov je málo a nie sú tak animované, ako predtým, ale to je vlastne dobre, kedže vďaka tomu, čo podčiarkuje pekný štýl , hudba a dabing, majú o to väčšiu silu. Tomuto filmu bol vyčítaný chýbajúci zvrat a krátky a príliš jednoduchý príbeh... Osobne mi to až tak nevadilo, lepšie, ako keby to autor zbytočne naťahoval a vypĺňal "vatou".

Oceňujem:
- Pekná kresba
- Výber hudby
- Fungujúci dabing
- Zvuky

Vadilo mi:
- V niektorých scénach mi nebolo jasné, kto práve hovorí

CELKOVÉ HODNOTENIE:
Zatiaľ čo v predchádzajúcih súťažiach som bral Howkyho kreslené filmy len ako bonusy súťaže, kedže nemali kreslenú konkurenciu, a filmy vytvorené v hre mi vždy prišli komplexnejšie, tento raz sa to zmenilo. Nenapadá ma veľmi, čo tomuto filmu vytknúť. Iste, všetko sa dá vylepšiť, ale nič mi tu nechýbalo. Gothic: Lee je konečne komplexný kreslený film. Krásna kresba, prirodzene pôsobiace dialógy, skvelá atmosféra podtrhnutá celkom slušným dabingom a šikovnou prácou s hudbou a s ozvučením. Až si vravím, že by to kľudne mohlo byť ako intro či cutscéna v hre. Len tak ďalej.
Obrázek
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 18. lis 2018 10:50:00 » Re: Gothic: Lee
Howky

Howky pokračuje v nastoupeném trendu předešlých let - a to jak v tom dobrém i tom špatném. Jaký je výsledek? Myslím si, že Howky stále nemůže překonat výborný dojem a ohlas, kterým zapůsobilo jeho Intro v roce 2015. Pilování kreseb dál a dál určitě tento dojem nepřekoná, tady je potřeba nějaký nový nápad...

Kresby a...

Howky na rovině kreseb představuje stále něco nového. Tentokrát plně rozvinul svoje možnosti v digital artu. Možná trochu škoda, že jsme úplně ztratili kontakt s jeho ruční tvorbou, ale to není výtka na adresu filmu. Howky dokáže dobře zachycovat napětí a nějaké emoce, to už od něj známe. Howky tentokrát nechává své postavy se více pohybovat než v některých předchozích snímcích, což je také dobře. Zachytil jsem i pohyb v obličeji, což je super.

Howky letos kreslí/ maluje výhradně barevně. Soustředí se hlavně na postavy, zvláště na jejich obličeje, okolí nechává většinou jen tak načrtnuté. Výjimkou je zajisté trůnní sál a částečně závěrečná kresba hořícího Starého tábora.

Zkrátka, Howky nás vzal k sobě do galerie a u některých jeho obrazů bychom mohli klidně zůstat déle než po dobu, jakou nám nabízí ve filmu... Například trůnní sál mi přijde velmi hezky vypracovaný. Ale právě, my jsme ve filmu a tak se s tímhle nemůžeme spokojit. Co nabízí Howky dále?

...to ostatní.

Bohužel je nutno říci, že zas tak moc nám toho Howky nedává. Ač nemusely předchozí Howkyho snímky oplývat nějakým zajímavě vystavěným dějem, většinou to, pokud se dobře pamatuji vyvažoval humor. Tentokrát jsme humoru dali vale a nahradila jej vážnost. Vážnou atmosféru Howky udržuje zdařile, to se musí nechat, bohužel si ale nemyslím, že by ze snímku tryskalo až tolik atmosféry, že by si divák vystačil bez nějaké další přidané hodnoty třeba v podobě dabingu. Příběh beztak víceméně známe ještě než se koukneme na film.

I v dalších rovinách, myslím si, Howky nikam daleko nezachází. Hudební podbarvení je zde decentní a vlastně by ani nemuselo moc přibývat další. Kde ale Howky mohl podle mého názoru trochu více zabrat, je ozvučení, myslím si, že takovýhle kreslený film přímo vyzývá k většímu využití nějakých ambient zvuků, tady jich podle mého bylo málo. Tak například ve vězení nebo kde to vlastně ti naši hrdinové byli...

Je to již dlouhodobý problém. Howky by do toho mohl dát více, ale stále si vystačí jen s obrázky. Myslím si, že je to trochu škoda, byť ano, taky přiznávám, že Howkyho obrázkové filmy by mi po všech těch letech už taky sakra chyběly.

Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 18. lis 2018 10:50:54 » Re: Gothic: Lee
Obrázek
  • Myslím si, že jít cestou nějakého vyprávění o Gothicu nebo změny příběhů v gothicu by mohla být Howkyho silná stránka tak uvidíme.
  • No... Já nevím jak vy, ale já na 16 vteřině slyším "král hovna vám vzkazuje" :D
  • Kresby jsou naprosto parádní. Myslím, že tohle je opravdu nejlepší Howkyho dílo.
  • Úvod je sice rozpačitý, ale jakmile dojde na nalezení mrtvoly, je velká přehlídka nádherných kreseb doplněné slušným dabingem.
  • Howky by možná mohl příště dabingové potíže přenechat někomu jinému, jelikož ač se snaží, tak mu dabing jde jen o něco lépe než mě. :D
  • A prostě když dabuje více postav, tak to nesedí. Klidně by to mohl zpětně dodělat. Nicméně jsem hodně nadšený. :)

Obrázek
Letošní Howkyho film je něco trošku jiného. Není to něco jiného ve smyslu fanartu samotného, ale je to něco jiného z pozice Howkyho formy a já musím říct, že je to krok přesně tím směrem, který jsem se mu snažil dlouho v recenzích u jeho předchozích filmů v nutit.
Změna přišla jak v oblasti kreseb, tak v oblasti scénáře. Howky konečně přestává sázet na množství, ale sází na kvalitu a je nutné říct, že kvalita Howkyho kreseb je opravdu skvělá. Od začátku do konce to má opravdu krásné kresby, které by se daly vytáhnout a vydávat zvlášť, navíc jsou doplněné o jednoduché, ale názorné animace. Opravdu pastva pro oči a já musím jen smeknout nad tím, že si Howky dal tu práci a konečně nám předvedl, čeho je schopný. Ne, že bychom mu nevěřili, že dokáže skvěle kreslit, ale zatím se nám to ve filmech zdráhal ukázat. :)
Scénář se dočkal úpravy hlavně co se formy týče. Filmíček se věnuje tématu z Gothica, vypráví ho a ukazuje něco, co všichni dobře znají, což je vždycky obrovská sázka na jistotu. S lehkou úpravou a přidání snu z toho máme krátké vyprávění o tom, jak se z Leeho stal ten člověk, jakého ho známe. Samozřejmě, chybí nějaká výraznější tvůrčí aktivita v tvorbě příběhu, ale myslím si, že to u takovýchto snímků nemá být důležité, protože by se toho za 3 minuty v obrázcích moc odvyprávět nedalo.
Stačí tedy podle mého nějaká takto jednoduchá myšlenka, jako je podat to snem a ukázat všem krásně kreslený příběh. Tím, že je to z Gothica to dostává dokumentární nádech a celkově to na mě působí svěžím dojmem.

Obrázek
Problém ovšem nastává ani ne tak v samotném vyprávění jako v tom, kdo jej čte. Jak už tu padlo - Howkyho dabing seděl ke vtipným pasážím a změny hlasu tomu dodávaly určitý ironický nádech, sem se to ale k těm nádherným kresbám a vážnému vyprávění nehodí. Howkyho obdivuji, že si na tohle prostě troufá, ale myslím, že mnohem lepší volba by bylo zde dosadit kohokoliv jiného s tím, kdo na vyprávění známého příběhu, který každý kdo hrál hru pozná prostě nehodí. Tím samozřejmě nechci říct, že kdyby tam dabing nebyl, je to lépe, ale v tomto případě mi to jen kazí onen dojem a často dabing i hodně přeřvává hudbu, které jsme si díky tomu téměř nevšiml, tedy co se týče ozvučení, myslím, že by si pořád mohl Howky ještě dost pohrát a vynést to do opravdového kresleného ráje. :)

Obrázek
Myslím si, že od Howkyho zde máme letos nejlepší příspěvek do soutěže a tak si i myslím, že se dobře umístí, jelikož tu máme hned několik rozdílných forem a myslím, že ta Howkyho je rozhodně ze všech zde prezentovaných nejstravitelnější a dívá se na ní vizuálně nejlépe. Howky si ale zaslouží hlasy i za to, jaký pokrok udělal a za to, že se s námi stále soutěže účastní a furt nám má co ukázat a prezentovat. Letos se to opravdu povedlo, trošku vylepšit scénář a propojit scénky, dát dabing do rukou někoho se zvučnějším hlasem, tak tu máme perfektní kreslený filmík.

Mojí nejoblíbenější scénkou je předvedení Leea před Rhobara. Zřejmě nekrásnější kresba z celého filmu, která mi utkvěla v paměti.

Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra