Menu

After the rain

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Lordan » pon 29. říj 2018 23:15:12 » After the rain
Obrázek

Klip sledujte zde!
Autor: Lordan
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Emperor » sob 10. lis 2018 13:30:57 » Re: After the rain
SCÉNÁŘ/REŽIE/KAMERA/HUDBA/CELKOVÝ DOJEM

Příběh o prostém zametači ulic, štědré kurvě a smutném hudebníkovi. Nic zásadního se tu neděje, takový každodenní život v jenom městě, nenápadné osudy prostých lidí. Žádné velké drama, nic epického či hrdinského, jen pouhé zobrazení obyčejného lidství s jeho dobrými i horšími stránkami. Možná mi mnohé uniklo, nebo jsem nepochopil, třeba jak se ta štětka při pohledu na zametače zasnila - ta svatba byla její představa, nebo vzpomínka? Ale bylo to celkově milé, k tomu melancholicky rozverná hudba. Tento filmeček není ničím oslnivým, kde by bylo moc co k hodnocení, vzhledem k délce, absenci dabingu, speciálních efektů tu není moc, co bych mohl detailně rozebírat, vypíchnou či zkritizovat, snad jen, že mi to přišlo poněkud tmavší. Síla tohodle snímku tkví především v propojenosti osudů tří obyvatel města a jejich minipříbězích. Jako taková jednohubka či kanapka to stačí.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod marco5445 » ned 11. lis 2018 17:33:31 » Re: After the rain
Scénář

Máme tady klip o třech postavách a jejich smutných osudech.

Výceméně tu klip ukatuje sen trojice společensky níže postavených postav a pak jejich skutečný život v této civilizaci. Dále je tu ukázáno, že i když ostatní jimi pohrdají oni si dokáží vzájemně pomoci. To vše za doprovodu hudby, která se k tomuto příběhu hodí. Krásné.

10/10

Kamera

Kamera se plynule přibližuje a oddaluje, nepostřehl jsem žádný rušivý element. Sem spokojen.

9/10

Zvuk

U klipu nejde hodnotit.

-

Efekty/Postprodukce

Kromě černobílého filtru tu žádná není... "Přijíždějící" text v titulcích se mi nelíbí. Ten efekt mi přijde celkem amatérský.

4/10

Výprava/Práce se hrou

K absenci posprodukce se snímek spíše spoléhá na samotnou hru. A to se zde celkem daří. Líbilo se mi využití animace vytírání podlahy, jak byla využita k pohlavnímu styku. Škoda jen, že lze vidět kartáč a bubliny. Nevím, jakou práci musí dát u videa to nějak odstranit (pokud to nějak jde). U komiksu bych byl kritičtější, zde se mi to líbilo. Plusový bod za využití módu.

8/10

Nejlepší scéna

Skvělé využití animace k jiné situaci, než ke které je určena.

Hodnocení

7.75/10
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod sleeper » čtv 15. lis 2018 1:47:02 » Re: After the rain
Sleeper hodnotí:
After the rain

PRVÉ DOJMY:
Prvé, čo mi napadlo po zapnutí tohto diela bola dychovka a videoklipy zo Šláger TV. „Divná“ hudba, prepohybovaná kamera, pri scénach ktoré neboli práve akčné, zábery na prístav...

ROZBOR DIELA

Kamera: S kamerou v tomto diele nie som veľmi spokojný. Oceňujem, že nie je statická. Lenže bohužiaľ je presne opačná, je až príliš prepohybovaná. Pohyb kamery je super, s mierou. Lenže tá tu chýba. Kamera sa hýbe snáď stále, čo je potom už trochu rušivé, ale hlavne pohyb kamery vôbec nekorešponduje s tým čo je na záberoch. Jednak odpútava od deja, a jednak jej rýchlosť nesedí s pomalším dejom bez väčšej akcie. Nie je zaujímavá ani kompozíciou, ani uhlami. Strih pôsobí zastaralo, ale k pokojnej hudbe s pomalším tempom sedí.

Zvuk: Zaujímavý výber hudby. Priznám sa že som o tejto kapele nevedel, bolo to pre mňa dačo neznáme. Prekvapivo samotná hudba vo svete Gothicu nepôsobila nevhodne.

Práca s hrou: Použitie módu Lhiver narúša už opozeraný svet Gothicu a robí klip zaujímavejším. Autor v primeranej miere využíva Marvin mód.

Scenár: Po prvom zhliadnutí som si nebol úplne istý, o čo v klipe šlo. Až pri druhom som začal sledovať, že sa tam odohráva nejaký príbeh. Nepoznám príbeh kapely, a neviem, či sa autor niečim inšpiroval, alebo si to celé vymyslel, ale príbeh troch černochov s ich problémami je celkom originálnou a pekne vykreslenou témou.

Oceňujem:
- Príbeh
- Práca s marvinom

Vadilo mi:
- Príliš dynamická kamera bez nápadov a premyslenej kompozície

CELKOVÉ HODNOTENIE:
Príde mi trochu ťažké hodnotiť videoklip, kedže ich tu nie je viac, a je to predsa len trochu iné ako tvoriť a hodnotiť film, takže si nie som úplne istý s čím ho porovnávať...

After the rain je príjemným ozvláštnením súťaže. Z klipu vidieť, že je autor zo staršej filmovej školy a skôr než na vizuál sa sústredil na prácu so samotnou hrou. S tou naozaj nemá žiaden problém, bohato využíva Marvin. Preto by bolo fajn v prípadných budúcich dielach posunúť aj vizuálny dojem, a to najmä lepšiou prácou s kamerou. Inak totiž nemám čo kritizovať. Oceňujem zaujímavú tému, a originálny výber hudby.
Obrázek
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 18. lis 2018 10:48:58 » Re: After the rain
The Skatalities: After the Rain
Lordan

Lordan nás po velmi dlouhé době opět obdařil jedním ze svých klipů. Ostatně nikdo v naší komunitě není v tvorbě tohoto druhu produktivnější. Již na první pohled je patrné, že toto dílo je takovým dárkem naší komunitě, nechce moc soutěžit, ale hlavně spoluutvářet letošní soutěž. Pochopitelně se mi příliš proto nechce nimrat se v různých chybičkách, kterých Lordan dopustil, ten klip tu prostě kvůli něčemu takovému není. Za to já jsem rád, že Lordan prostě přispěl a máme ho zase jednou mezi sebou.

Obrázek

Co vlastně vidíme?

Klip nese název After the Rain od hudebního uskupení mně dosud neznámého. Podle plakátu soudím, že uskupení je složeno především černošskými muzikanty. Tomu odpovídá i následující náplň klipu, zasazeného patrně někam do dob, kdy černošské obyvatelstvo už zřejmě nebylo zotročeno, ale to neznamená, že nebylo utlačováno a každopádně znevýhodňováno. Odpovídá tomu i volba přístavní čtvrti, kterou z Gothicu známe jako čtvrť spodiny, jako jakého ghetta pro černošské obyvatelstvo. Rozhodně zajímavá je též volby skladby čistě instrumentální. Lordan si kromě názvu a instrumentalistů musel všechno vymyslet. Vymýšlet musí při sledování i čtenář (např. slova "spořádané" měšťanky křičící na černošku), snímek je němý, resp. postavy tam nemluví, tudíž musíme domýšlet. Lordan nám vymyslel příběh tří postav. Ale pojďme ještě přímo na začátek.

Klip nese název After the Rain. Lordan nechává hezky nejprve několik záběrů s deštěm bez doprovodu hudby. Zabírané postavy jsou schované v přístřeší, což je určitě hezké. Musí nás pak ale zákonitě zarazit, když první z hrdinů filmu začne after the rain zametat... Sakryš, Lordane, tohle ti fakt vytknout musím, co má ten člověk co zametat po dešti? Tohle bylo prostě nedomyšlené, škoda.

Lordan předvádí život tří černošských postav. Ani jedna z nich nemá příjemný život, ale každá má sny; Lordan nám ukazuje kontrast mezi snem a realitou, pravda, nepříliš drasticky. Nicméně ta hudba působí takovým klidným dojmem, takže by snad ani něco takového nebylo vhodné... První hrdina by rád byl kapitánem lodi, místo toho jen zametá v přístavu, další hrdinka by ráda svatbu, místo toho musí žít život prostitutky a poslední hrdina se snaží vyžebrat si hrou na loutnu nějaké peníze na kus žvance, je vyhazován z ulice, při tom by rád vystupoval před velkým publikem (jakkoliv je zrovna to publikum v jeho představě poněkud strnulé; jo a když už jsem se tu dal do kritizování, tak proč má ten chudák stříbrný talíř? tady byla vhodná chvíle pro texturářskou práci...).

Obrázek

Jak to na nás působí?

Vyznění klipu na mě působí podobně jako vyznění té hudby. Život postav je neveselý, ale navzájem se podrží. Tedy, platí to alespoň pro postavy číslo 2 a 3. Mikropříběhy postav se nějak spolu prolínají, až zamrzí, že ten příběh postavy 1 nemohl být vymyšlený ještě trochu lépe, aby se na konci protly příběhy všech tří postav; koneckonců, směr k svatbě by tam snad i nějaký být mohl.

Celý klip působí takovým klidným dojmem, napovídají tomu i velmi dlouhé záběry, často bezpochyby až příliš dlouhé. Lordan se taky příliš nepiplá s detaily (nahoře jsem již zmiňoval loutnistův talíř, přidejme například, že na svatbu mohl Lordan hrdinu 1 lépe obléci a taky odstranit ten blýskavý efekt u prstenů, který do klipu přináší magii, která asi být neměla). Každopádně celou dobu se Lordan jistě drží principu: "V jednoduchosti je krása."
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 18. lis 2018 11:02:14 » Re: After the rain
Recenze After the Rain...

Obrázek
Příhodně to začíná deštěm. A po dešti se to rozjíždí - v ruce smeták a jedem! :D A je z toho návod, jak sbalit černošku na ulici - Mávejte koštětem do rytmu nějaké hry na trumpetu! Aha, tak asi tím koštětem nemával dost intenzivně. :D A už se tu zase při romantické scéně vytírají záda! Tak z černošky je děvka, to jsou zvraty. :D Už jsem myslel, že tomu kytaristovi dá! A ona mu dala jen prachy. :( Zřejmě tam bude nějaká návaznost na nějaké reálné dílo, viz. plakát, zkusím před recenzí dohledat. :) Trošku jsem to pojal lehkovážně ač téma vypadá vážně.

Obrázek
Chtěl bych začít tím, že jsem moc rád, že se Lordan zúčastnil i s takto malým příspěvkem. Je to hrozně fajn mít tu více rozmanitých děl od více autorů a při nejmenším na facebooku doufám, že si klip někoho získá. Jedná se o docela prosté dílo s pěkným poselstvím - Tři utlačovaní lidé, kteří měli sny a nedosáhli jich, a skončili prakticky na dně. Líbí se mi, že se jedná na klip k hudbě bez zpěvu, jelikož text by jen odhaloval záměry autora, takto má člověk trochu volnost v myšlení o co se jedná.

Ve snímku vidíme hrozně strohou kompozici vzhledem k tomu, že se jedná o klip. V tomto ohledu můžeme vidět velký rozdíl mezi Vojtovou meditací, kde se rychle střídá střih, je zde spousta efektů. U Lordanova klipu je mnohem důležitější obsah a jeho poselství. Je to samozřejmě také formou a tím o jaký klip se jedná. Zatímco Vojtův je opravdový prostý klip, Lordanův se snaží nést jakýsi příběh, který je ale poměrně osekaný a určitě by ho za těch pár minut, co klip má, šlo více rozvést.

Lordan už je tradiční tvůrce, který udělal své tradiční dílo, které tu má své místo a určitě bych ho nijak nesnižoval, jen mě trošku mrzí, že se sám Lordan nepokusil o něco nového, ikdyby to byla jen nějaká zkouška. Ale jak jsme řekl, jsem moc rád, že se zúčastnil a podpořil tak soutěž nejen svým dílem ale i komentáři a hlasy. :)

Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra