Menu

Khoriniský dráček 2018 - Diskuze

Diskuse a hodnocení filmů.

2 kolo: vybírejte filmy pro rozbor

Anketa končí za stř 01. srp 2018 12:11:04

Ve znamení smrti
2
17%
Protivníci dějin
4
33%
Ovčí let
2
17%
Dark Angel
0
Žádná hlasování
Lov Čarodějnic
4
33%

Celkem hlasů : 12

Příspěvekod Pivl » ned 04. lis 2018 23:41:02 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
sleeper píše:Však pochopiteľne, každý má iné požiadavky, a pre každého je dôležité dačo iné. Preto má rád niekto Tarantina, a iný ho nemusí a radšej si pozrie film od Nolana.

To je trošku kostrbaté přirovnání. Nicméně tím vším chci jen říct, že mě prostě trošku mrzí, že vás ten dabing takhle ovlivňuje, ale zároveň si myslím, že všechny dabované snímky mají kvality i v jiných věcech než je atmosféra. Více se k tomu podrobně vyjádřím po soutěži asi. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » ned 04. lis 2018 23:50:26 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Tak zas pozor, ja som sem zatiaľ žiadne ucelené hodnotenie jednotlivých diel nedával. V prvých dojmoch som dabing ani neriešil, reagoval som len na diskusiu, a na zaujímavú tému ktorá sa tu načrtla. :wink:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 05. lis 2018 12:50:09 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Jojo, možná jsme trochu předjímali, tak jsme samozřejmě zvědavi, čeho se ještě dočteme :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod marco5445 » pon 05. lis 2018 13:04:10 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Mně se teda dabing některých snímků líbil moc :D U jiných se sice hlas k postavě moc nehodí, ale pořád oceňuji více amatérský dabing, než ticho :)
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pon 05. lis 2018 16:34:36 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Pivl píše:Podle mě se zase má dělat recenze na něco potom, co to vyzkoušíš / vidíš celé, ne po sotva půlce

Nedělal jsem recenzi. Dělal jsem diskuzní příspěvek do "volné diskuze ohledně soutěže" (viz úvod tohoto topiku) :wink:

Vojta1122 píše:Víš jak, na (polo)profesionálně znějící dabing nemáš lidi. Peníze za herce fakt kvůli filmu z Gothicu dávat nebudeš. Titulky jsou přinejmenším úplně stejně špatná varianta, podle mě horší.
Každopádně bych nijak nedramatizoval, že dabing v neprofesionálním filmu nezní profesionálně. Jestli tě filmy nebavily, chápu to, jestli tě nebavily kvůli tomu, chápu to asi taky, ale o dost méně.
A mimochodem, myslím si, že přinejmenším Márovi v Meditacích trochu křivdíš. Tolik bych asi řekl na naši obhajobu.

Vím, že reálně je velmi těžké mít film solidně nadabovaný. Pravda, možná jsem to nemusel tolik "dramatizovat" a napsat to umírněněji. Dotkl-li jsem se někoho, hluboce se omlouvám :)

sleeper píše:Nechcem byť príliš kritický, ale tiež ma osobne amatérsky dabing práve nenadchýňa. [...] Jedna z najdôležitejších vecí vo filmoch je pre mňa atmosféra, a tú hlasy nesediace k postavám, "ploché" "bezfarebné" hlasy (neviem to odborne pomenovať, nevyznám sa do odbornej terminológie) či hlasy s odlišnou kvalitou nahrávania narúšajú.

Vojta1122 píše:Určitě sleepere, mě taky třeba sere, když nějaký kvalitní film zrpzní špatný dabing. Ale znovu říkám: u amatérského filmu je amatérský dabing celkem očekávatelný. A podlě mě furt lepší varianta než titulky.

Souhlas se sleeperem. Cením si píle i odvahy dabérů a chápu reálná omezení, která se fanouškovských filmů většinou týkají, ale hlavní je ten výsledek. Když žák špatně napíše písemku z matematiky, protože mu matika zkrátka nejde, tak nehledě na jeho snahu, píli a omezení, takovému dítěti učitel musí dát namísto jedničky příslušnou známku. U filmu je ta výsledná známka sice do značné míry subjektivní, ale princip je stejný. Mě subjektivně prostě ten dabing mnohdy nesedí a obešel bych se i bez něj.

Pivl píše:chci jen říct, že mě prostě trošku mrzí, že vás ten dabing takhle ovlivňuje, ale zároveň si myslím, že všechny dabované snímky mají kvality i v jiných věcech než je atmosféra.

Mě to holt ovlivňuje, no. Abych ale nebyl černá ovce, tak jsem se hecnul, už 3 filmy shlédl celé (a uši mi u toho neupadly :D ), zbytek shlédnu později a ke konci týdne sem nejspíš dám nějakou recenzi.
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 05. lis 2018 16:50:39 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
L-Titan píše:Souhlas se sleeperem. Cením si píle i odvahy dabérů a chápu reálná omezení, která se fanouškovských filmů většinou týkají, ale hlavní je ten výsledek. Když žák špatně napíše písemku z matematiky, protože mu matika zkrátka nejde, tak nehledě na jeho snahu, píli a omezení, takovému dítěti učitel musí dát namísto jedničky příslušnou známku. U filmu je ta výsledná známka sice do značné míry subjektivní, ale princip je stejný. Mě subjektivně prostě ten dabing mnohdy nesedí a obešel bych se i bez něj.

Já bych jenom podotkl, že jsem nikde nechtěl říct, ať chválíš dabéry za snahu (resp. třeba toho Máru bys neměl chválit za snahu, ale za opravdový výsledek, myslím si ale to je můj názor). Něco takového odmítám a trvám na tom, aby se věc hodnotila na základě výsledku, ALE podle adekvátních měřítek. Nemůžeme amatérský film hodnotit podle měřítek filmu profesionálního. Proto bych tu tvoji analogii s písemkou spíš přepsal takto: nelze po dítěti na základní škole chtít, aby vypočítalo úkol hodný absolventa matfyzu. Protože to dítě to nespočítá a dostane pětku. Chyba pak ale není na straně dítěte, ale zadavatele toho testu.
Když mu ovšem dá písemku adekvátní, může to to dítě splnit na jedničku (to si třeba myslím u Máry v Meditacích), ale i na horší známku (o tom později v mé recenzi Obrazů).
To, že by ses bez dabingu obešel, chápu. Znovu říkám, že jsou tu ty dvě stejně "špatné" alternativy, já jsem kupříkladu rád, že jsem se obešel bez titulků.

Jinak, já osobně se fakt dotčený necítím, naopak jsem rád, že diskutujeme, takže klidně jen tak dál :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » pon 05. lis 2018 18:49:53 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
L-Titan píše:
Pivl píše:Podle mě se zase má dělat recenze na něco potom, co to vyzkoušíš / vidíš celé, ne po sotva půlce

Nedělal jsem recenzi. Dělal jsem diskuzní příspěvek do "volné diskuze ohledně soutěže" (viz úvod tohoto topiku) :wink:

Pivl píše:chci jen říct, že mě prostě trošku mrzí, že vás ten dabing takhle ovlivňuje, ale zároveň si myslím, že všechny dabované snímky mají kvality i v jiných věcech než je atmosféra.

Mě to holt ovlivňuje, no. Abych ale nebyl černá ovce, tak jsem se hecnul, už 3 filmy shlédl celé (a uši mi u toho neupadly :D ), zbytek shlédnu později a ke konci týdne sem nejspíš dám nějakou recenzi.

To potom jo, znělo to tak, že prostě je ten dabing tak špatný, že se to nedá vydržet těch 10 minut (což dle mého u žádného filmu není) a že už na to koukat nebudeš. :)

Edit. Opraven slovosled, aby to pochopil každý.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Beowulf » pon 05. lis 2018 19:02:24 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Pivl píše:To potom jo, znělo to tak, že prostě je ten dabing tak špatný (což není),

:lol: :lol: :lol:
Opravdu neni. Jak jsem psal zrovna Pivluv se povedl. Ale teda takhle si to pochvalit :lol:
:lol:
Pivl píše: že prostě je ten dabing tak špatný (což není),

Proste jednou lidi neco nevychvalili :D se hned nehroutete :) vzdyt i ja co vas nemam rad ( fakt pohrdani jako) uznavam ze jsou filmy fajn.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » pon 05. lis 2018 19:48:53 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Vojta1122 píše:Mára je podle mého skvělej

Jo, Marek na mě udělal dost velký dojem :D Obsadit ho do role filozofa byla skvělá volba, tento snímek měl ten dabing perfektní.
Obrazy neurazily. Dabing mi nepřišel ničím rušivý, byť ne tak dobrý, jako u filozofa.
U filmu Lee a Do Přímoří už nějakou kritiku k dabingu mít budu...
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » pon 05. lis 2018 19:55:25 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Vojta1122: Souhlasím.

Beowulf píše:Proste jednou lidi neco nevychvalili :D se hned nehroutete :)

On se zjevně nikdo nehroutí. Pouze tu proběhla zdravá výměna názorů, přičemž autoři přirozeně hájili svých pět švestek. Já bych svůj film taky bránil (samozřejmě ne fanaticky).

Téma dabingu by vydalo na samostatný diskuzní topic. Prostě není na světě "dabing ten, co zalíbil by se lidem všem". Své hodnocení dabingů jednotlivých filmů napíšu později v recenzích. Tím bych to téma tady za sebe uzavřel.
-----
Já viděl zatím 3 filmy, z toho 2 dvakrát (Obrazy, protože má supr atmosféru a Meditaci, protože jsem to napoprvý moc nepobral :D ) a moje dosavadní dojmy jsou značně kladné (v jednom případě i ohledně dabingu).
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pon 05. lis 2018 20:32:11 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Me ale porad prijde ze Pivluv dabing je lepsi! Nerikam ze Vojtuv neni dobry (porad dokolecka dokola) ale Pivl to podle me vice procitil. Ve scene s cervem tam v pozadi nejaka zena..
Me se Pivluv libil vice.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 08. lis 2018 20:44:42 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Pivl napsal pěknou recenzi. Sice s ní moc nesouhlasím, ale myslím si, že je dobře napsaná. Ale kdybych měl psát recenzi na tu recenzi, tak pochválím, že Pivl udělal krásný nadpis pro každou část své recenze, ale pro recenzi jako takovou už ne, takže jsem nejdřív vůbec nevěděl, k jakému filmu to má být :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » čtv 08. lis 2018 23:54:45 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Však jsi měl díla hodit do separátních topiců, abys je pak nemusel přenášet. Až se budou zakládat topiky s každým dílem, budeš si užívat to, jak tam přehazuješ komentáře. :D
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » pát 09. lis 2018 0:15:20 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Jo takhle... No, mohl jsem, ale nechtělo se mi. Vyžeru si to, to se nedá nic dělat...
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Howky » sob 10. lis 2018 9:56:37 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Už se objevilo pár recenzí na můj film, tak bych asi mohl zareagovat.
Prvně bych rád poděkoval za zhlédnutí a recenze, vážím si toho. Co se právě vašich hodnocení týče, tak s nima víceméně souhlasím, a vystihují do určitý míry i můj záměr při vytváření filmu, tj. připravit vizuální přehlídku maleb, které budou vyprávět jednoduchý příběh s podkresem nějakých dalších kravinek.
Co se týče zvuku, já tím, že jsem dost hudebně nahluchlý, tak pro mě nutně ani hudba ani nějaký efekty nemají takový vliv, když je vnímám, takže je částečně asi i opomíjím při tvorbě :D Ale dal jsem tam všechno, co mě v tu chvíli napadlo, že by tam mohlo být a všechno, k čemu jsem našel požadovaný zvukový efekt.
Ohledně dabingu: Myslím si, že obzvlášť moji pomocníci odvedli vcelku dobrou práci. Se svým výkonem nejsem už tolik spokojený, ostatně stejně jako vy, obzvlášť pak u Leea. Tady, byť to zní trochu jako výmluva, bych chtěl jenom podotknout, že jsem nahrával dabing ke konci termínu a to v obobí, kdy jsem byl nachlazený, takže jsem neměl už moc času nacházet nikoho jiného přímo na tuto roli, nebo chuť to přetáčet s hlasem v lepším stavu. Ovšem, myslím si, že třeba Aarona jsem nadaboval vcelku dobře, ale ty lehce monotónější postavy jako Lee a rádce byli nic moc, to uznávám. Každopádně jsem si to uvědomoval a bylo to moje rozhodnutí, nechat tenhle dabing ve filmu, protože jsem byl po třech měsících práce na filmu už nedočkavý, kdy ho budu moct konečně dokončit a odevzdat :D
Mimochodem, zatím jsem jenom tak projel některá vaše díla, pokusím se je pořádně zhlídnout a hodit sem taky nějakou tu recenzičku.

P.S. Až teď jsem si všimnul, že Pivl ve svojí recenzi zmiňuje, že bych mohl zpětně předělat nějaké částí toho filmu, jako třeba ten dabing. Já bych to i vcelku rád udělal, pokud budu mít čas, ale každopádně kdyžtak napište, cokoliv si myslíte, že by šlo nějakým způsobem zlepšit a možná to někdy skutečně zlepším, ovšem jsem teď zaměstnán jinými filmařskými aktivitami, účastním se nějaké místní (mimochodem, Lordane, pokud tohle čteš, studuješ pořád v Ústí? :D) studentské filmařské soutěže a budu tak s týmem vytvářet hraný film :O Což mě tak možná mimochodem vede k otázce, byl by někdo ochotný, až bude hotový scénář, přečíst si ho a hodit nám nějakou zpětnou vazbu? Poněvadž jsem zvyklý, že hodnotíte moje výtvory a myslím, že jste v tom dobří, tak bych to ocenil i tady, chci aby ten film byl co možná nejlepší a myslím, že feedback nám k tomu může pomoct :lol:
Emaři sux
Howky
Uživatel

PředchozíDalší