Menu

Khoriniský dráček 2018 - Diskuze

Diskuse a hodnocení filmů.

2 kolo: vybírejte filmy pro rozbor

Anketa končí za stř 01. srp 2018 12:11:04

Ve znamení smrti
2
17%
Protivníci dějin
4
33%
Ovčí let
2
17%
Dark Angel
0
Žádná hlasování
Lov Čarodějnic
4
33%

Celkem hlasů : 12

Příspěvekod Pivl » sob 03. lis 2018 16:22:31 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
manželka snad ještě ne.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » sob 03. lis 2018 16:31:18 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Zatím.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod L-Titan » ned 04. lis 2018 10:23:44 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Hm, budu první, co hodí kamenem. V první řadě chci pogratulovat a poděkovat všem tvůrcům za jejich díla a práci, kterou do toho vložili. Tentokrát se zabrousilo spíše do experimentálních vod a to je fajn, (nejen) artově zaměření diváci budou rádi. Teď ten šutr... Dabing. Jsem zastáncem toho, že dabing má být buď (polo)profesionálně znějící, nebo nemá být vůbec. Nemám ani tolik na mysli technickou stránku věci (praskaní, šum, aj.) ale práci s hlasem, tónem atd. Srovnejte např. tento dabing s tímto. U žádného z těch filmů jsem bohužel nevydržel víc jak 5 minut.
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » ned 04. lis 2018 13:31:59 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Je pravdou ze dabing byl celkem rusivy.
Treba u filmu Lee. Tam bylo ukazano opravdu velke umeni autora. Kvalitni dilo hodne obdivu. Palec nahoru.
Dabing vsak pusobil tak smesne ze mam podezreni ze byl tak zamyslen zamerne. Protoze jinak neni mozne aby autor nepoznal ze je neco spatne.
Dabing neni problem dostat pod kontrolu. Staci lehce upravit ve programu treba audacity. Dodat drsnejsi formu.
Mozna se soutez nemela koncit o dva dny drive a za ty dva dny se mohl dabing dopilovat :wink: ale kdo vi , treba opravdu chteli autori aby byl jaky byl.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 04. lis 2018 19:16:29 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
L-Titan píše:Hm, budu první, co hodí kamenem. V první řadě chci pogratulovat a poděkovat všem tvůrcům za jejich díla a práci, kterou do toho vložili. Tentokrát se zabrousilo spíše do experimentálních vod a to je fajn, (nejen) artově zaměření diváci budou rádi. Teď ten šutr... Dabing. Jsem zastáncem toho, že dabing má být buď (polo)profesionálně znějící, nebo nemá být vůbec. Nemám ani tolik na mysli technickou stránku věci (praskaní, šum, aj.) ale práci s hlasem, tónem atd. Srovnejte např. tento dabing s tímto.

Podle mě se zase má dělat recenze na něco potom, co to vyzkoušíš / vidíš celé, ne po sotva půlce. :)

Toto je můj první film s dabingem. Dabovaných je tam asi 15 vět, jinak vůbec nic a to právě z důvodu, který říkáš. Každopádně po zkušenostech z minulých let, ať už ze soutěže nebo odkudkoliv jinud, mi každý říkal, že koukat na panáčky otevírající pusu a číst si u toho titulky je mnohem méně zábavné než koukat na panďuláky ze hry, které alespoň prskají a šumí. Takže i kdyby se na to 5 ze 100 lidí nepodívalo kvůli dabingu a 95 to bude bavit více, (takže to místo po 5 minutách nevypnou po 10), radši to furt budu dělat s dabingem. :)

Každopádně děkujeme alespoň za nějaký ohlas a že jsi ocenil alespoň tu píli slovně, když už jsi ji nedokázal ocenit věnováním těch zbylých 6 minut, co například můj snímek má k těm 5, co už jsi zvládl. :)

L-Titan píše:U žádného z těch filmů jsem bohužel nevydržel víc jak 5 minut.

Tak to jsi vlastně dva snímky viděl celé, sláva! :)

EDIT:

Beowulf píše:Mozna se soutez nemela koncit o dva dny drive a za ty dva dny se mohl dabing dopilovat :wink:

Soutěž končila o 29 dní později.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Beowulf » ned 04. lis 2018 19:28:26 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Pivle ty jsi se souteze ucastnil? Ktery film je tvuj? :shock:

Dabing urcite nebyl naskodu. Jsem rad ze tam je. Ale kdyz neni uplne povedeny muzou lidi napsat ze neni :)
Treba Vojta ma dabing o dost lepsi ve svem dile. Tam se mi libi.

No pokud beres povodne puvodni termin tak ano. Je fakt ze posledni termin byl udan dost nejasne a mlhave no...
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 04. lis 2018 19:32:45 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Víš jak, na (polo)profesionálně znějící dabing nemáš lidi. Peníze za herce fakt kvůli filmu z Gothicu dávat nebudeš. Titulky jsou přinejmenším úplně stejně špatná varianta, podle mě horší.

Každopádně bych nijak nedramatizoval, že dabing v neprofesionálním filmu nezní profesionálně. Jestli tě filmy nebavily, chápu to, jestli tě nebavily kvůli tomu, chápu to asi taky, ale o dost méně.

A mimochodem, myslím si, že přinejmenším Márovi v Meditacích trochu křivdíš. Tolik bych asi řekl na naši obhajobu. Děkuju každopádně za zpětnou vazbu.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Beowulf » ned 04. lis 2018 19:52:35 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Ja mam ale hlavne radost ze uz filmari zde pomalinku prestavaji se drzet tradic a zacali opoustet ten tradicni koncept kdy sledujeme jednu-dve postavy jak jdou, stoji, bojuji. Ono to je nejjednodusi cesta.
Vojta ukazal ze ovlada to ale zaroven umi i vetsi veci.
Poradne scenu rozpohybovat. Dodat efekty. To je ono!
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod sleeper » ned 04. lis 2018 20:06:57 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Nechcem byť príliš kritický, ale tiež ma osobne amatérsky dabing práve nenadchýňa. Viem že za tým je veľa práce, a to oceňujem, len si nie som istý, či tomu zodpovedajú výsledky. V Howkyho humorných kreslených filmoch mi amatérsky dabing nevadí, pretože tam sedí. Zjavne sa neberú vážne, a ku kreslenej forme človek pristupuje inak, tak tam mi profesionálny dabing nechýba. Ale keď sa film tvári seriózne, tak v mojich očiach (ušiach) amatérsky dabing dojem z neho znižuje. Teda keď si ho človek nemôže vypnúť, inak by som to nemusel riešiť. Jedna z najdôležitejších vecí vo filmoch je pre mňa atmosféra, a tú hlasy nesediace k postavám, "ploché" "bezfarebné" hlasy (neviem to odborne pomenovať, nevyznám sa do odbornej terminológie) či hlasy s odlišnou kvalitou nahrávania narúšajú. Obzvlášť mi potom nesedel dabing k filmu Obrazy, kde vidieť veľa práce s obrazom, veľa práce s hudbou, veľkú snahu navodiť atmosféru... čo funguje, mimo prehovory postáv. Na tých v mojich očiach trochu kríva.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » ned 04. lis 2018 20:16:40 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
ahá takže Pivlovi jsou obrazy. am ale taky není vůbec špatný dabing. I je občas dost procítěný. Můj názor.
Taky se nebál efektů. Ovšem Vojta zde umí podle mne více. Nejlepší séna je s červem a mečem.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 04. lis 2018 20:35:36 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
sleeper píše:Obzvlášť mi potom nesedel dabing k filmu Obrazy, kde vidieť veľa práce s obrazom, veľa práce s hudbou, veľkú snahu navodiť atmosféru... čo funguje, mimo prehovory postáv. Na tých v mojich očiach trochu kríva.

Však já jsem k dabingu řekl své už i minulý rok, kde jsem od porotců dostal rekt za to, že nemám dabing a Vojtovo dílo díky dabingu dostalo něktré hlasy, které byly nerozhodné, takže letos v komisi bude opačná logika? :) Nejsem fanda amatérského dabingu, ale například moje přítelkyně by se na film z Gothica bez dabingu nepodívala. Souhlasím s tím co řekl Vojta, obojí má své pro a proti a že dabing je na tom ve finálním součtu prostě lépe.

Já jsem s dabingem a hlavně dabéry (kromě mě samotného) ve svém filmu velice spokojený, na to, že vše dělali narychlo podle na koleni sepsaného scénáře a neměl jsem možnost si o tom s nimi mimo scénář promluvit. Naopak si myslím, že nejklíčovější scéna filmu by bez dabingu měla atmosféru poloviční, neli nulovou, ale to je můj zpětný pohled na svůj film, který je samozřejmě zkreslený a nemá žádnou hodnotu, je to na vás. :)

Každopádně už se moc těším na recenze. :)

Edit: A jsem rád, že se rozběhla debata. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » ned 04. lis 2018 21:35:10 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Však pochopiteľne, každý má iné požiadavky, a pre každého je dôležité dačo iné. Preto má rád niekto Tarantina, a iný ho nemusí a radšej si pozrie film od Nolana. Dabérom nič nevyčítam, iné je robiť dabing profesionálne, a iné robiť ho amatérsky vo voľnom čase (a kto vie koľký krát, a s akým vybavením, to netuším). Riešim skôr dabing vo filmoch ako taký, ktorého ja osobne fanúšikom veľmi nie som, ak nie je skutočne kvalitný. Ale chápem, že nie každý na to pozerá rovnako, je to len môj uhol pohľadu.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 04. lis 2018 21:48:31 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Určitě sleepere, mě taky třeba sere, když nějaký kvalitní film zrpzní špatný dabing. Ale znovu říkám: u amatérského filmu je amatérský dabing celkem očekávatelný. A podlě mě furt lepší varianta než titulky. Pokud jsou podle tebe titulky lepší variantou, neberu ti to, ale už to potom není něco až tak zásadního. A zase si nemyslím, že by všechny předvedené výkony byly tak děsné. Mára je podle mého skvělej, Neriah se dá taky vytýkat málo.

Edit: A fakt je mi líto Pivla, který to loni schytával, když nepřišel s dabingem (který jsem měl jenom já a bylo to překvapení), a letos to schytává zase za to, že dabing má. Chápu trochu tu motivaci, jeho snímek vypadá (jako vždy) nejprofesionálněji, takže tam asi více vyzní, že ten dabing není profesionální. Za to ovšem Pivlovi nejde upírat body. Kdyby neměl dabing a jenom titulky, zase bychom říkali: "Tomu už chybí jenom dabing!" (vzpomeňte, kolikrát to zaznívalo!) A strhávali bychom mu body za to, že ta nepřítomnost dabingu kontrastuje s profesionální úrovní snímku? No...

Ale jinak chci říct, že si zase vážím toho, že nás tepete, to je něco trochu jiného než se jen tak poplácávat po zádech. Jestli se vaše recenze ponesou v podobném duchu, je se fakt na co těšit :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » ned 04. lis 2018 22:21:49 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Vojta1122 píše:Ale jinak chci říct, že si zase vážím toho, že nás tepete, to je něco trochu jiného než se jen tak poplácávat po zádech. Jestli se vaše recenze ponesou v podobném duchu, je se fakt na co těšit :)

Obrázek
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » ned 04. lis 2018 22:24:22 » Re: Khoriniský dráček 2018 - Diskuze
Zase ja s Vojtou musim souhlasit ze nejaky dabing je vzdy lepsi nez nic. Ticho je bida.
Znam cloveka co treba nehraje mody pro Gothic co nemaji dabing :)
A i me to ticho vadi. Pritom je sranda, dabovat, ja osobne jsem chtel film nadabovat a nadabuju. Ovsem ted je problem, rvat v panelaku, ojojoj. :lol:
Co si pomysli sousedi? Pak se clovek musi omezovat.
Beowulf
Uživatel

PředchozíDalší