Menu

Bezejmenný hrdina a ptačí chrám

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Howky » pát 06. říj 2017 15:20:43 » Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 08. říj 2017 14:03:25 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Producent: HOWKY FILM PRODUCTION s.r.o.
Základní atributy: krátké, kreslené, dobrodružné, komedie, parodie

Technické zpracování:
    Forma:
      Bohužel, firma šetřila kde se dalo a tak nevytvořila žádné úvodní titulky, ani závěrečné, což je trošku škoda, mohlo by to mít větší nádech profesionality a na diváka by hned po spuštění nevybafl film samotný, aniž by se rozkoukal. Film má taky trošku v dnešní době nestandardní formát, možná mohl být vytvořen ve fullhd.

Scenérie:
      Celý film se skládá z ručně kreslených obrázků, které se firma snaží trošku rozhýbat, zejména změnou tváří. Obrázky jsou povedené, postavy na nich jsou takové roztomilé a dobře se hodí ke komediálnímu zaměření filmu. Jen škoda, že nejsou barevné, jako plakát, byly by ještě o dost lepší, ale bylo by to určitě o dost pracnější. V HOWKY FILM PRODUCTION s.r.o. každopádně kreslit umí a odpovídá to tak nějak stylu této známé firmy, který si postupně vytváří, o tom nás už přesvědčila dřív svojí produkcí fanartu, v případě filmu je to ještě o několik úrovní těžší, než v případě komiksu, nebo obrázku jako takového.

Hudba:
      Hudba v tomto filmu zdá se není žádná, hudba ve filmech je důležitá pro změnu nálady filmu a jeho atmosféry, nebo jeho zesílení, i zde by se asi dala nějaká dát, aby tam nebyla taková hluší místa, nebyl slyšet šum při natáčení dabingu atd. Nicméně to zde v tomto stylu filmu není nezbyteně nutné.

Zvuky:
      Doprovodné zvuky nějakých činností atd zde jsou, mohlo by jich být možná i více a trošku lépe zpracované, ale špatné to není.

Dabing:
      Velký plus je dabing obecně, zde firma sice také trošku šetřila, neboť film dadaboval pouze jeden herec snažící se měnit hlas podle postavy, které mluví. Je složité takový dabing vytvořit, možná by se daly využít programy, které umí lidský hlas měnit (udělat hlubší, nebo vyšší, některé s těmito funkcemi se dokonce pokouší udělat z mužského hlasu ženský, ale tam výsledky dobré nejsou. Některé mají nastavní rovnou dle požadovaného hlasu, jiné je třeba si nastavit sám na úrovní filtrů, určitě by to zde pomohlo, aby Greg mluvil více hluboko a hrdina výš a usnadnilo by to hodně práci. (také lze namluvené soubory přefiltrovat a odstanit z nich praskání, šum atd). Každopádně dabing svojí roli plní dobře, dodává i filmu na humornosti, bez něj by to nebylo ono.

Zpracování obsahu:
    Příběh:
      Příběh je zde takový jednoduší, dobře doprovází tu humornou složku filmu. První polovina filmu je vlastně převyprávěný úvod gothicu2 v parodickém duchu, kde firma na známé situace nahlíží z pohledu hrdiny trošku svéráným stylem a dovádí tyto známé situace na až úplně absurdní, přitom ale z pohledu hráče g2 stále uvěřitelné. Druhá polovina filmu si jde už vlastní cestou a vypráví vlastní příběh o hledání pokladu na ostrově, pokračuje ve stejném stylu humoru, kde situace dovádí do absurdna, nicméně tuto větev příběhu hráč již nezná (přitom by se klidně v g2 mohl také stát, pouze o tom hráč neví).

Děj:
      Film je kratší, děj má značný spád, což je dáno i těmi obrázky, jejich počtem a způsobem jejich využití. Film se díky tomu nikde nezdržuje. Je to film určený pro pobavení, kde důvodem, proč se na něj dívat je právě ten humor, tedy děj není nijak zvlášť napínavý, či neočekávatelný, i přesto má divák důvod se dodívat na celý film, aniž by se v kterýkoliv moment filmu nudil.

Bonusové materiály:
    Plakát:
      Je parádní.

Celkově hodnocení:
    HOWKY FILM PRODUCTION s.r.o. připravilo další povedený film pro své fanoušky, kteří by si jej rozhodně neměli nechat ujít a pro tyto fandy by měla být podívat se na něj povinnost. Pro ty ostatní, kteří zatím žádný film této firmy a známé značky neviděli, je to vhodná příležitost, jak se s produkcí této již známé firmy seznámit a oblíbit si jejich filmy a produkci.

Za mě každopádně:
    Obrázek
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Vojta1122 » stř 11. říj 2017 18:45:50 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
A abych nezahálel, přikročím k recenzi Howkyho druhého snímku.

Snímku chybí nějaké intro. Nemám nic proti tomu jít ihned in medias res, ale tenhle prudký úvod je opravdu moc. Přitom se dalo nádherně použít intro ke G2. Snímek je kreslený, ale tohle by vůbec nevadilo.

Komickému příběhu vůbec nevadí jednohlasý dabing a lehké pitvoření. U předchozího snímku vadilo, že starou postavu dabuje mladý hlas, tady mi to nevadilo. Tentokrát bylo dobře slyšet. Co ovšem vadilo hodně a u přechozího snímku problém nebyl, bylo to, že jsme s celkem pravidelnou frekvencí slyšet prokliky. Taky hlavně na začátku by stálo za to nahrané promluvy trochu lépe prostřihat.

Situační humor je v tomto snímku naprosto výtečný, musím opravdu chválit. Howky dokázal produkovat vtipy ve třech hlavních liniích:
1) Parodie hry, vtipy založené na hře: ať už je to například snaha o vstup do města nebo rozhovor s Lotharem o zákonech města nebo snaha o získání práce.
2) Parodie filmů v žánru - v tomto případě samozřejmě hlavně Indiana Jonese. Vedle vtípku s valící se koulí tu je především velmi hravý vtip, kdy Greg po vzoru Indiana Jonese vstupuje na domnělý most, který na místě opravdu není.
3) Humor vytvořený čistě Howkym - nejrůznějšího druhu, ať už jsou to nějaká schémata vtipů napasovaná do scénáře, ať je to zatraceně dobře vystižená intonace v dabování, vtipně vystižená kresba atd. + samozřejmě kombinace těchto aspektů, to to bylo pak úplně nejlepší.

Styl kreseb je v tomto filmu Howkyho tradiční, řekl bych, že není moc co vytýkat, vypadá to moc dobře.

Celkově je snímek mnohokrát podařenější než Howkoho druhý film. Není to až tak překvapivé, Howky má u takového druhu tvorby mnohem větší zkušenosti, zároveň ale jistě tu je mnoho prostoru k dalšímu rozvinutí - a já doufám, že se takového rozvinutí od Howkyho ještě dočkáme :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » stř 11. říj 2017 21:58:37 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Howkyho tvorba má své kouzlo a postavy v jeho rozpohybovaných obrázcích oplývají svérázným charismatem. Není snadné ho hodnotit v rámci této soutěže a srovnávat s tvorbou ostatních zúčastněných, pro Howkyho by měla být speciální kategorie ne-li přímo samostatná soutěž.

Děj v tomto snímku je veselý, hravý a roztomilý jako malé kotě. Specifická Howkyho kresba příznačně podtrhuje lehkost vyprávění, tvůrce ironizujícím způsobem předkládá divákovi notoricky známé útrapy Hrdinových začátků v Khorinisu. Děj se posouvá dál, vzniká zde originální dobrodružná linka s pirátem Gregem, vidím zde inspiraci Indiana Jonesem. No a konec. Není tu víc k hodnocení, tento filmeček je taková sranda pro odlehčení, parodie ve stylu Howkyho, jak jsme u něj zvyklí, a vlastně ani nic většího nečekáme, než tu méně, tu více zdařilý vtípek ...

Kresby perfektně vyjadřují emoce a vůbec působí živě, třebaže se vlastně ani nepohybují. Howky si vytváří (a přetváří) svůj vlastní Gothic, tak jak jej vidí on a funguje to, i když jen v parodické formě. Je tam doslova znát rukopis autora, což je ojedinělé a (pořád ještě) originální ...

Bavil mě i dabing, působí tak amatérsky, až má člověk dojem, že je to záměrně (k parodii se to hodí), celkově to zní, jako když si malé dítě hraje s maňásky a strašně to prožívá, je to bezprostřední, naivní a současně uvěřitelné ve svém zaujetí pro věc ...

Celkové hodnocení vyjádřeno číselně - 3/5
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Mára RockDemon » ned 15. říj 2017 18:48:54 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Howkyho "Bezejmenný hrdina a ptačí chrám" mě překvapil svým humorem u kterého jsem se vážně zasmál :)
Nejprve jsem čekal dle názvu že to bude nějaké spojení Gothicu a Risenu, bylo by to asi první fanfilmové spojení...ovšem bylo to spíše spojení Indana Jones :D což mi nevadilo.
Za mě tedy:
+ výtečný humor
+ kreslené obrázky, které se na sebe dobře napojovali
+ dobře zparodovaný příběh Gothicu aniž by někoho urazil :D

- Dabing mohl být složen z více lidí

Délka filmu je myslím v pořádku není zbytečně natahovaná ani zbytečně rychle zfouklá...takže... to je asi tak co bych k tomu řekl :)
Jinak díky za faaaajnes podívanou mě se to líbilo :)

Mára RockDemon
Mára RockDemon
Nováček

Příspěvekod RavenGameCZ » pon 16. říj 2017 17:43:54 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Letošní Howkyho dílo se nese v podobném duchu jako Noční můra v Kolonii, která se nám tu ukázala v minulém ročníku Khorinijského draka. Znova sází na odkazy bezejmenného hrdiny, který se však tentokrát vykašle na Xardase a vydá se s Gregem na dobrodružnou výpravu….

Jako první, co bych tu měl zmínit a následně i vyzdvihnout je autorova stylizace malby. Na rozdíl od Lesu jsou kresby nápadité a detailnější, takže člověk nemusí luštit, co je na obrázku vůbec zobrazeno. Dokonce v pár chvílí zapracoval na pohybu obrázků, což by nebylo na škodu ve větším měřítku, ale to už bych přidával moc práce :D Se stylizací malby jsem spokojen, ale z podáním příběhu jsem lehce zklamán. Jednoduchá kostra, kde bezejmenný hrdina nalezne Grega a spolu se vydávají na ostrov, kde najdou poklad. Nic víc, nic míň se od díla čekat nedá. Nejzábavnější složkou příběhu jsou, už jak jsem zmínil, odkazy na bezejmenného – zvednutý prostředníček na Xardase, při zjištění, že hrdina přišel o vše, úprk před skřetem jak z grotesky a naposledy zabití lovce Bartoka atd. Vlastně tu narážíme na stejný problém jako u Noční můry – druhá část snímku je slabší a méně nápaditá. Oprostěme se od příběhu a přejděme k audiu. Tentokrát snímek netrápilo žádné šumění, či prskání mikrofonu a zvuk byl čistý, což je mi následně záhadou u LESU. Možná by lépe přispělo přidání více dabérů, ale to už jen takový menší detail. Samotný dabér, který zvládl všechny postavy na jednou odvedl dobrou práci. Rozhodně se tu však mohl objevit doprovod hudby a vedlejších zvukových efektů. Samotný dabing bez zvukového doprovodu je takový suchý.

Závěrem je to příjemný 10 minutový snímek, který ničím novým nepřispěje, avšak ani nezklame. Autor hraje na nostalgii, takže se ve vzpomínkách vrátíme do druhého dílu série Gothic.

Dávám 7/10
RavenGameCZ
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » pon 16. říj 2017 20:31:54 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
BEZEJMENNÝ HRDINA A PTAČÍ CHRÁM

Druhý Howkyho snímek se drží toho, co autorovi v minulých ročních přineslo úspěch. Humorný snímek s typickými kresbami. Oproti LESU jsou kresby uhlazenější. Mně osobně se tento styl líbí více. Pravda, pro temnější LES by se přehršel bílé barvy příliš nehodil, ale co by bránilo prohodit barvy za hnědou a červenou třeba?

Dějově Howky bohužel zůstává na místě, a zdá se, že tak jako pirát Greg čeká na nějakého kolemjdoucího, který přijde a vymění mu šaty. Pro příští ročník by pro tebe mělo být téma "práce" tabu. V Ptačím chrámu Howky v první půlce paroduje známé momenty z Gothica 2. Některé vtipy se celkem povedly, nejvíce asi když hrdina suše poslal Xardase k šípku. Naháč u brány byl také dobrý. Zde bych vyzdvihl zdařené animace. Vidíme obraz, jak hrdina vychází u Xardase ze dveří. Další střih vidíme to stejné, jen má hrdina zvedlou ruku. Takových střihů tam bylo více a osobně bych je rád viděl častěji. Film to oživuje a najednou z toho má člověk jiný dojem, než když slyšíme dlouhý dialog a vidíme pořád ten stejný obrázek. Postavy mohou gestikulovat, hýbat hlavou atp atp, přitom to je u takto jednoduchých kreseb minimum práce navíc.

Stejně jako u LESA je film doplněn zvuky okolí - kroky, voda, průchody v chrámu, atp. Hudba chybí. Být tam nějaké veselá, mohl by komický nádech celého díla vyniknout více.

Jak už jsem psal vedle, rozštěpení tvorby na dva filmy oběma filmům uškodilo. Je fajn, že tu máme od Howkyho dva příspěvky, ale příště bych osobně koncentroval tvorbu do jednoho. LES mi z obou snímků přišel tím lepším, nicméně Howkyho silná stránka jsou spíše vtipy a humor. Možná by stálo za to zkusit vymyslet nějaký seriózní příběh protkaný humorem. Něco jako Indiana Jones, kterého námět a název tohoto filmu (a také některého scény) tak trochu připomínají.

A tak nejlepší z celého filmu mi přijde jeho plakát. Žije barvami a na první pohled vypadá jako přebal knihy. Moc hezké! Já se těšil, že takhle bude vypadat i celý film. Tak snad příště :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Lordan » úte 24. říj 2017 17:58:54 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Máme tu opět další Howkyho klasiku. Ač se ve filmu vyskytuje několik pozitivních, vtipných momentů, tak mě trošku mrzí, že se Howkyho tvorba neposunula o nějaký ten kousek dál, protože ten potenciál tu pro to určitě je.

Technicky je film na velmi jednoduché úrovni, tak jako většinou. Jedná se o poskládané kresby v doprovodu s Howkyho hlasem, Howky přitom mění barvu hlasu, aby nám nabídl více postav. Smekám klobouk, který nemám, za pokus o ženskou postavu s francouzským přízvukem. Oddabováno je to celkem fajn, postavám jde dobře rozumět, narozdíl od snímku Les. Vadí mi zvuk klikání myši... Jistě by ho šlo z filmu vystříhat. Trochu mi v pozadí chybí nějaká hudba.

Neuškodilo by, kdyby kreseb bylo více, i když chápu, že jejich příprava je časově náročná. Při tomto počtu se však člověk při sledování snímku snadno začne nudit. Kresby jsou klasické a ani u nich nevidím nějaký velký progres, tak jako u stavby celého filmu.

Film vsází na humor. Co mu skutečně nechybí, je nápad. Příšera v pozadí - její stín, perfektní. Plakát s chrámem, také super. Hodně se mi líbí, že celá zápletka staví na klasickém příběhu Gothica 2 a odděluje se od něj až ve chvíli, kdy Greg s Bezejmenným vyplouvají na vodu. Několik momentů ve filmu dokázalo vykouzlit úsměv na tváři. Líbila se mi i vykrádačka chrámu, nedávno jsem na Indiana Jones znovu koukal, tak jsem si hezky zavzpomínal a jak se Bezejmeňák natáhl zpět pro paruku bylo také super.

Celkově se pro soutěž jedná o přínosný počin, ale nějaký ten progres, něco co by to posunulo, to tomu chybí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Max » pon 06. lis 2017 9:51:28 » Re: Bezejmenný hrdina a ptačí chrám
Úvod: Howkyho si pamatuji jako člověka který rád tvoří kreslený fanart buď přímo ze světa Gothicu, nebo alespoň inspirován Gothicem. Jeho kreslený formát se dle mého nejlépe hodí pro komiksy. Vytvořit animovaný snímek je z mnoha důvodu podstatně náročnější. Bezejmenný hrdina a ptačí chrám je jedním z takových děl. Jak se Howky popral s různými aspekty tvorby fanartu bez použití hry samotné?

Plakát: Plakát je hezký a zelený a implikuje že se nejspíše nebude jednat o nějaké temné dílo. Působí hravě a tak hezky nastiňuje jak film asi bude vypadat. Až později jsem si všiml že celý plakát má texturu pokrčeného papíru, což je jen dalším náznakem toho, že se jedná o ručně kreslené dílo. Upoutávací texty ve spodní části působí zajímavě (s tím že v duchu vyslovuji hlasitěji vše co je psáno kapitálkami, což je trochu komické samo o sobě).

Celkově se mi plakát moc líbí, hlavně proto, že je tak trošku hravý sám o sobě a skvěle se hodí k atmosféře samotného snímku.

Scénář: Vzhledem k volbě formátu mi nepřijde fér měřit Howkyho díla dle stejného metru jako u "klasických" Gothic filmů. To by se nejvíce dotklo právě scénáře, který je, stručně řečeno, prosťounký. Nicméně to vůbec nevadí. Hlavní důraz je kladen na komedii, která se, dle mého skromného názoru, povedla. Příběh začíná tak, jak jej všichni známe, nicméně brzy se humorně odpojí od původního děje a jde si svoji cestou. Během ni ale nezapomene mnoha způsoby odkazovat na původní hru.

Nemůžu moc hodnotit zápletku jako takovou, ale můžu hodnotit samotný humor. Ten je hlavně situační, hlavní hrdina se dostává (často ne svým vlastním přičiněním) do spousty prekérních situací a je zábavné pozorovat, jak by se staré dobré postavy z Gothicu v takových situacích chovaly. Nezatížen omezeními hry, Howky může přimět hlavního hrdinu chodit po městě v Adamově rouchu nebo třeba vyfakovat Xardase. Všechny tyto chvíle mě dost bavily a v tomto duchu se komiks nese asi do první poloviny.

Obrázek
Strážcův výraz reagující na nahatého hrdinu je mnohoznačný

Obrázek
Říká se že oči jsou oknem do duše člověka. Co se skrývá za těmito okny?

V druhé polovině je děj už jen o hrdinovi a Gregovi a jejich eskapádách na neznámém ostrově. Nemám zde moc co podotknout, i v této části se mi humor dost líbil, včetně konce (a scénky na úplném konci).

Celkově jen tento snímek roztomilým dílem, které si nejspíš neklade za cíl diváka ohromit strhujícím dějem, ale spíše jen lehce pobavit. V mém případě byl tento cíl splněn.

Výprava/Efekty: U tohoto díla za efekty považuji vše co v podstatě není statické. Tedy rotující sekeru, zavírající se dveře, aktivující se pasti, a tak dále. Všechno výše zmíněné je povedené a přispívá to k tomu, že divák má ze snímku daleko větší požitek. Takže stručně bych řekl: "Super, příště klidně ještě více!".

Kamera: Jak lze vůbec v takovém díle hodnotit kameru? Většina scén je statických, což nemůžu mít Howkymu za zlé, protože vytvářet nějaké delší animace jen ručním kreslením by byla určitě spousta práce (ještě víc než ta spousta práce kterou už Howky určitě odvedl). Jedním takovým zajímavým záběrem je scéna kde hrdina utíká před vrženou zbraní. To je dle mého docela hezké a určitě lepší, než kdyby v té scéně sekera byla jen na jednom místě. Možná by šlo něco takového udělat i na jiných místech? Simulovat pohyb pomocí pohybu/rotace postav/předmětů by nemělo přidělat tolik práce navíc a celý film by to mohlo dost oživit.

Zvuk: : Když chybí na obrazovce pohyb, je třeba o to více využít zvukové stránky. Howkymu se to celkem daří, hlavně tedy prostřednictvím dabingu. Abych pravdu řekl, tak ten jsem původně nečekal, takže byl takovým milým překvapením. Kreslený film s titulky by byl asi podstatně nudnější, takže dabing musím pochválit.

Ve filmu ale třeba úplně chybí hudba, což je možná trochu škoda. Troška vhodného podkladu do pozadí by určitě nebyla na škodu. Na druhé straně zase Howky využívá zvuků okolí což je opět dobrý nápad.

Nejlepší scéna:
Obrázek
Max
Uživatel