Menu

Noční můra v Kolonii

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Howky » pát 09. zář 2016 22:47:41 » Noční můra v Kolonii
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod RavenGameCZ » čtv 15. zář 2016 11:22:06 » Re: Noční můra v Kolonii
Určitě oceňuji autora za vytvoření ilustrací,kdyby k tomu přidali trocha animací obrázků,hned by to vypadalo o něco lépe,ale toho chci už moc :)

Přejděme k samotné recenzi...

Hned k začátku bych začal první scénou,kde fronta plná poutníků použije hrdinovu lest jak vstoupit do Khorinisu.
Jen škoda,že autor nepoužil do díla více takových nostalgických scén,protože prvotní scéna mě docela pobavila.
Tím se dostávám k tomu,že jsem chápal pouze první třetinu snímku a hned poté,co jsem se dostal za zmíněnou třetinu (po vstupu do hradu), tak jsem se začal absolutně ztrácet. Pro diváka může být scéna na hradě dosti zmatečná.
Jak říkám, méně zmatečnosti a více nostalgie a dílo by bylo o něco lepší...
Zvuk byl relativně v pohodě a vypravěče šlo slyšet i přes některé pasáže, kde mluvil nesrozumitelně. Vypravování bylo takové bez života a z vypravěčova hlasu spíše znělo,jako kdyby to dělal z donucením. Soundtrack se mě vůbec nelíbil. Byli použity náhodné skladby, které často nepasovaly do dané scény. Mnohem lépe by udělal,kdyby použil soundtrack s Gothicu. Určitě taky mohl použít ozvučení okolí,protože některé přechody obrázků byli naprosto bez zvuků a hudby.

Jistý potenciál,toto dílo mělo,ale byl bohužel zahozen...
Dávám 4/10
RavenGameCZ
Uživatel

Příspěvekod Lordan » čtv 15. zář 2016 13:03:18 » Re: Noční můra v Kolonii
Tak, další typická Howkyho práce. Člověk už ani nic jiného nemohl očekávat. Na úvod, ač budu v některých momentech kritický, smekám za odvahu při puštění se do dabingu. Teď k jednotlivým postřehům z filmu.
Děj nemá příliš smysl rozebírat. Rodinka nemá na zaplacení nájmu v Khorinisu a tak se vydá na doporučení neznámého muže za bydlením do kolonie, kde je z neznámého důvodu straší skupinka lidí převlečených za potvory. Ač je film hlavně o pokusu o humor a o kresbách, nemohu se ubránit dojmu, že mohl být přeci jen malinko nápaditější. Líbil se mi však závěr, skutečně komedii tak nějak zakončil.
Humor už jsem od autora zažil i lepší. Ač některé momenty byly úsměvné (farmáři, uděláme to takhle), tak bych řekl, že autor má, co se týče talentu diváka pobavit, na víc. Ale chápu, že s talentem na humor to není tak jednoduché jako s talentem například na grafiku. Ty vtipy prostě někdy přijdou a někdy ne.
Dabing, to je věc, která si zaslouží kapitolu sama o sobě, už jen proto jak málo dabovaných věcí na fóru je (byť v této soutěži jsou hned dvě). Autor se rozhodl nadabovat celý projekt sám, se změnami hlasu. K něčemu takovému, jako je tento snímek to stačí. Změny hlasů stačily k tomu, aby se divák orientoval v tom, kdo mluví. Celkem kvalitní je i záznam zvuku dabingu, ten potěšil. Ale, autor se občas u některých projevů postav zadrhával. Nevím, zda to byl záměr a postava měla trotrotrošku problémy s vyjadřováním, nevyznělo to však příliš dobře. Možná že zatím stála snaha udělat dabing zajímavější, u mě však neuspěla.
Pozitivně hodnotím výběr hudby. K takovému dílu sedne podle mě populární hudba mnohem lépe, než klasický soundtrack z nějaké hry či filmu. Zde autor odvedl slušnou práci a ani ho to, podle mého, příliš práce nestálo.
Na díle mě ještě zamrzela jedna věc a tou jsou kresby. Nikoliv pro kvalitu, ale pro kvantitu. Občas se vystřídá třikrát dabing zatímco stále koukáme na pozadí na jednu hlavu. V tu chvíli už kresby ztrácejí filmotvornou roli a dostávají se do role pouhého pozadí. Nevím, jak moc autor pracoval v časové tísni a kolik času stráví nad jednou kresbou, ale do filmu by se kreseb dalo naskládat klidně dalších 10, 15 a k celkovému dojmu by to rozhodně přidalo.

Ač jsem recenzoval možná v příliš kritickém duchu, tak jsem si snímek jako celek docela užil a jsem rozhodně rád, že autor opět přispěl do soutěže svým osobitým stylem.

6/10
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod El Kamil » sob 17. zář 2016 0:21:10 » Re: Noční můra v Kolonii
Moje recenze tady:

Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Pivl » pon 19. zář 2016 13:42:17 » Re: Noční můra v Kolonii
Obrázek
Howkymu bych chtěl letos poděkovat za odevzdání dalšího pro něj typického snímku.
Ikdyž musím uznat hned na začátku, že jeho dílo mě potěšilo trochu méně než to jeho
loňské, stále to má své kouzlo a stále si myslím, že v tomto ohledu má Howky
budoucnost - Narozdíl od nás, fanartových tvůrců, kteří tvoříme přímo z Gothica,
má jeho osobitý kreslířský styl budoucnost i v jiných hrách a tak, takže ať už se
to někomu líbí nebo ne, Howkyho fanart nás všechny může v pohodě přežít a bude
se líbit určitě i jinde, nejen na gothicz. Takže ti Howky děkuji i za to, že
tvoříš práve pro toto fórum a pro náš web.

Obrázek

Oooo, dabing!

Kresby lepší, ale sakra, kde jsou ty "animace" z loňska?

Hrozně dlouho koukáme na jeden obrázek, mluví tři postavy a my koukáme furt na tu jednu...

Hudba... Konečně dobře střižená, lépe než loni. :)

Některé kresby jsou super, jiné jsou zase o trošku horší...

Ve filmíku jsou hrozné skoky v ději... Postavy mluví, najednou jsou v domě (což nepoznáme, protože se na scéně objeví jen postavy, žádné pozadí interiéru nebo tak...), prostě zase je to trochu nepřehledné.

Vtipnost mi loni připadala na vyšší úrovni, bohužel. :/

Howkyho typický moment překvapení na závěr.
Howky si snad chce tímhle typem zvratu nadefinovat vlastní žánr nebo co? :D

Obrázek

Nebylo co vymýšlet - Jakmile se Howky zapsal do soutěže, bylo jasné, jaký styl od něj můžeme čekat. Člověk co je již v našem fanartu známý po poměrně dlouhou dobu a přitom nepředvedl ještě ani jedinou věc z Gothica, ke všemu mu stačila vlastní ruka a tablet. Oproti loňskému roku, se který budu asi hodně srovnávat, vidíme určitě pokrok v jeho dovednostech. Kresby jsou detailnější, střih hudby konečně není tak hrubý a co víc? DABING a ke všemu ještě celkme vydařený... Všechno to najednou působí tak hezky, co? Jenže já mám pocit, že to ani není film nebo video, spíše nějaké obrázky doprovázené vyprávěním. Vůbec by mi to nevadilo, ale když vím, že loni se některé animace skutečně hodně povedly, hrozně mě mrzí, že tam podobné kousky nejsou i letos.

Obrázek

Obrázek
Osobně bych neměl nic proti, přece jen, i večerníčky jsem jako malý miloval a Howkyho hlas není vůbec špatný (i dabování ženských postav nebo dětí působí slušně), jen je to na pokus o výhru prostě málo. Když se podíváme na Vojtu, zkouší na sobě vylepšit všechno Techniku, práci s kamerou, postprodukci, i scénář se zdál být opět velmi chytrý, jenom letos asi nešťastně zvolený, ale Howky bohužel zlepšil opravdu jen technickou stránku, vzhled některých kreseb a přidání dabingu... Být ve filmíku více animací a konečně nějaký pořádný příběh, i když komediálního rázu, byl bych neskutečně potěšený a klidně bych Howkymu letos napařil hlas a nějaké nominace. Jenže je to Howky - Takže zde máme pár povedených vtípků, pár nepovedených vtípků, ale záleží samozřejmě na věku a typu diváka a hlavně opět Howkyho již "neuvěřitelně opakovaný" zvrat na konec, který mě tedy už opravdu vůbec nepřekvapil.

Obrázek

Obrázek
Celkově mi prostě v tomhle krátkém filmečku (ve finále mi 7 minut kupodivu ale pro tekovýdle námět přišlo akorát) prostě chybělo víc kreseb. Děj je kvůli tomu hrozně porcovaný a začíná být nepřehledný. Loni to bylo do přehlednosti určitě lepší. Díky tomu pro mě asi nejlepším jak co se týče kvality kreseb, tak kvality technického zpracování zůstane ono cestování do kolonie.

Stejně jako se zmínil Kamil ve své video recenzi mám bohužel prostě pocit, že Howky má prostě pocit, že se svojí tvorbou nemůže útočit výš, než útočí, ale to se plete. Kdyby tomu věnoval více času, animace pořádně promakal ještě lépe než tomu bylo loni, vymyslel pořádný příběh a udělal z toho prostě pořádně příjemnou podívanou (i když i takto to rozhodně příjemná podívaná je), využil by podle mě jen dokonalého zaváhání Vojty ve scénáři a myslím, že by se Vojta o vítězství letos ještě trochu více zapotil. Bohužel, takto není letos co řešit a vítěz je jasný.

Howky ale letos prostě opět zaslouží pochvalu za odvahu jít do dabingu, za další nenáročnou a oddychovou podívanou a vůbec za to, že zase odevzdal své dílo. Přeji si vidět takových děl více, takže doufám, že mě v tom Howky nenechá a při nejhorším příští rok vytvoří už konečně své vrcholné dílo! Letos je to ode mě za pětku z deseti, bylo by víc, kdybych ten zvrat na konci od Howkyho neviděl již nejméně dvakrát. :)

Obrázek

_________________________________________________________________________________

Na závěr bych chtěl rád poděkovat Kamilovi za jeho super originální recenzi.

Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod helpo1 » úte 20. zář 2016 22:21:48 » Re: Noční můra v Kolonii
Autor je již dobře známý svým neortodoxním přístupem k fanartu a humornými příběhy či hláškami, které však pobaví už jen někdy. Celkově ale kromě dabingu neukázal nic moc nového a nejsem si jistý, zda i samotný dabing nebyl spíše krokem vedle. Pravděpodobně se příliš pokoušel o navození "temné" středověké atmosféry obzvláště hrubým hlasem, což podle mě není ta nejlepší volba. Oceňuji však snahu o hlasy různých postav, i když zřejmě i kvůli nim byl dabing někdy nepříliš srozumitelný.
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 20. zář 2016 22:22:28 » Re: Noční můra v Kolonii
Zajímavý bezesporu je pokus o dabing. Mám ale pocit, že dabing to pak hodně protahuje, jelikož ty obrázky se mohly střídat rychleji, ale musí počkat, až to autor řekne. Zde by se možná hodily spíše animace, tedy aby se ty obrázky nějak i hýbaly (jen jednoduše). Například chlapík mohl hýbat rukou, pusou a tak. Působilo by to trochu živěji.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Faust » úte 20. zář 2016 22:37:37 » Re: Noční můra v Kolonii
Oceňuju, že autor použil dabing, i když místy vyznívá trochu dětinsky. Ovšem musím přiznat, že ten kreslený styl mi vyloženě nesedí. Kdyby autor tu energii využil na natočení filmu v reáliích Gothicu, případně skutečného světa, udělal by stokrát lépe.
Faust
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 20. zář 2016 22:37:57 » Re: Noční můra v Kolonii
Tak tu letos máme opět kreslený film. Je rozhodně fajn, že se takový druh filmařiny u nás drží, ovšem soudím, že by bylo celkem vhodné, aby byl vidět nějaký rozvoj - to je třeba říct, jakkoliv se jedná jinak o snímek vydařený.

Technická stránka filmu

Sice nelze při vnímání filmu udělat jasný řez mezi nějakou technickou a ne-technickou stránkou filmu, nicméně, pro jasnou a přehlednou recenzi filmu je zřejmě lepší tak učinit. Zde je tedy potřeba uvědomit si, jak funguje stavební materiál filmu, totiž obrázky.

Obrázky v Noční můře v kolonii mají svůj styl a vtip. Autor velmi dobře ztvárňuje emoce v obličeji - ať už prostřednictvím detailní studie nebo jednoduchého gesta. Styl ilustrací je takový, že snad ani nemůže člověka omrzet.

Detail vs. gesto

Na rozdíl od loňského Intra však mají obrázky jeden velký nedostatek - snad vůbec se nehýbají a nemění. To je skutečně krok zpátky, potřeba by byl pravý opak. Vůbec - autorovi je vhodno doporučit, aby zkusil najít způsob, jak svoje ručně kreslené obrázky rozhýbat, protože pak by (samozřejmě za cenu nějaké té mechanické práce) získaly zcela nové kouzlo, které by je dostalo o několik úrovní výše. Vezměme si například emoce postav - jsou krásně vykreslené, ale během promluy se mnohokrát mění - a hlas, který tyto emoce reflektuje rozhodně není ve shodě s obrazem.

Nedostatek pohybu v obrázcích je jednou (ovšem méně podstatnou) příčinou nepřehlednosti filmu. Autor provede v rámci filmu skoky v čase a zároveň přechod mezi snem a realitou, bohužel málokdy poskytne divákovi vodítko, aby si toho všiml. Občas takto slouží hudba: začne hrát Sweet Dreams od Mansona, kolem postavy jsou nějaké obláčky + víme, že film se jmenuje Noční můra - a odvodíme, že postavě se zdá sen. Ovšem nejsme si jisti, daleko lépe by nám pomohlo, kdyby autor přidal pomocí videoeditoru nějaký přechod. Stejně tak by autorovi pomoci třeba nějaké zvuky.

Rád bych sem ještě dodal, že ne zcela diváku přátelsky působí, když autor hodí na obrázek větší množství textu a nedá diváku klid, aby si jej přečetl, ale po celou dobu, kdy je obrázek na plátně, nechává znít dabing.

Ne-technická stránka filmu

Od teď ovšem budu spíše chválit. Autor se opět pochlubil několika druhy vtipů - nejen, že vtip obsahují už samy ilustrace, autor vytváří nové vtipné situace v nichž využívá principů absurdity či například mechaniky počítačové hry Gothic.

"Výhled nic moc..." - "Tak si zkus zvětšit dohled!"

Vedle obrázkem citovaného vtipu využije autor také například toho principu světa hry, kdy je do města vpuštěn každý, kdo má farmářské šaty. To mě vede zároveň k tomu, abych pochválil zapracování motivů z příběhu hry - tzn. známou čtyřk - Gorna, Diego, Milten, Lester. Jen je trochu škoda, že trochu nabyl objasněn motiv jejich jednání, nu, překryl jej strach z upíra.

Další zadřilou věcí je rozhodně dabing. Autor se k němu odvážil a musím říci, že se povedl. Rovněž chválím, že oproti loňskému Intru je i bohatší hudební doporovod.

Na závěr ještě ocením aluzi na film Sám doma a především zdařilou práci s pravidly halloweenového příběhu o domě, v němž straší. Možná to není nejoriginálnější, nicméně práce je zde odvedena dobře.

Resumé

Abych to nějak shrnul - máme tu zdařilý film, který ovšem rozhodně měl být v mnoha ohledech lepší a snad se někdy dočkáme kresleného filmu, který v těchto ohledech lepší bude. Já Noční můru v kolonii ale celkově hodnotím pozitivně, po celou dobu filmu, vhodně střiženou námětu, jsem se bavil. Film pravděpodobně dostane moje hlasy.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » úte 20. zář 2016 22:38:19 » Re: Noční můra v Kolonii
Autor zostal verný formátu, ktorého sa drží už dlhšie. Teší ma, že máme autora, ktorý tvorí aj kreslené filmy. Štýlu nemám čo vyčítať, vyzerá to dobre, farby mi nechýbajú, naopak mimika a zobrazenie tvárí je super. Len, ako už napísali viacerí, žiaľ, chýbajú tomu animácie alebo aspoň nejaký pohyb, hlavne keď si to porovnám s kresleným filmom z predchádzajúceho ročníka.

Za dabing palec hore - a nielen za jeho prítomnosť, ale aj spracovanie. Zaujímavý je autorov pokus odlíšiť reč jednotlivých postáv, to sa podľa mňa ale nie úplne vydarilo a tak aj vďaka tomu nieje úplne vždy jasné, čo sa deje a kto hovorí.

Príbeh a film samotný je ale vtipný, niečo pomenej, niečo viac. Nenadchne, ale ani neurazí, je to príjemná oddychovka. Najmä je to ale opäť príjemné spestrenie medzi filmami z hry.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » pát 23. zář 2016 21:42:48 » Re: Noční můra v Kolonii
Nechci strhávat pozornost na sebe, ale díky Pivle za recenzi mé recenze :D možná by si moje recenze zasloužila vlastní topik tím pádem :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického